Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jakie łożyska do UL/L


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Wojtasz

Wojtasz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 362 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Szary

Napisano 16 maj 2019 - 19:11

Panowie szukałem i nie znalazłem/albo źle szukałem :). Jakie łożyska są godne polecenia do multiów z przedziału 3-15gr. Popularne hedgehog Air bfs z tego co wiem są dość kruche...

#2 OFFLINE   piatras

piatras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 263 postów
  • LokalizacjaKacergine, Kaunas
  • Imię:Robertas
  • Nazwisko:Rimkus

Napisano 16 maj 2019 - 20:31

Najlepiej wziącz hybridy z ALI, ježowych mialem 2 komplekty, pelne niedorazumienie, wsystkie "grali" na maks. obrotach (jakiesx rezonansy)...

 

https://ru.aliexpres....3f2333edLXAdM0



#3 OFFLINE   Jan13

Jan13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaSamborzec
  • Imię:Jan

Napisano 16 maj 2019 - 20:59

Panowie szukałem i nie znalazłem/albo źle szukałem :). Jakie łożyska są godne polecenia do multiów z przedziału 3-15gr. Popularne hedgehog Air bfs z tego co wiem są dość kruche...

 

Łożyska są dość kruche?

Mocna wypowiedź.

Co masz na myśli?



#4 OFFLINE   teo

teo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaŚroda Wlkp.

Napisano 16 maj 2019 - 21:40

Pewnie to że szybko padają ,jak to otwarte trzeba dbać . Ceramiki nie lubię za hałas .

#5 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 16 maj 2019 - 22:02

Piszą, że dobre są np. hedgehog air hd, boca bearings, a poczytać co nieco można tutaj: jerkbait.pl-łożyska-główne-w-multiplikatorze-nowy-artykuł

Może koledzy, którzy ich sporą ilość wymienili i przetestowali coś dodadzą. Ja zamówiłem już prawie 2 miesiące temu na ali, ale nie doszły jeszcze nawet :D


  • Mulat lubi to

#6 OFFLINE   hose4ras

hose4ras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 385 postów
  • LokalizacjaDarłowo
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:<’)))>{

Napisano 16 maj 2019 - 22:08

Witam.
Moge sie mylic ale lozyska kattobi air bfs (czerwone) to nie sa lozyska ceramiczne. Od siebie polecam kattobi air, nie sa „kruche” :) sa to lozyska ceramiczne, nie moga miec sucho 👍 lub nieco drozsze kattobi air hd o ktorych wspomial Slawek
Pozdrawiam
  • Xiaou lubi to

#7 OFFLINE   mokilok

mokilok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kuba

Napisano 17 maj 2019 - 09:09

Mam Air BFS do multika UL i są naprawdę bardzo dobre. Są jednak odpowiednio do swej jakości wycenione. Do oczko cięższego łowienia zamawiam pomarańczowe ceramiki z aliexpress. Są tanie i można je wymieniać co sezon bez żalu. Ostatnie moje zamówienie przyszło w około 10-12 dni z opcją Aliexpress Standard Shipping. Zamawiając te łożyska warto zamówić kilka kompletów i wybrać te kręcące się najlepiej (choć zwykle wszystkie kręcą się bardzo dobrze i dłuuuuuuugo... :)).



#8 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2134 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 17 maj 2019 - 09:23

Hej.
Arek i sie nie mylisz. Air Bfs sa to stalowe mikro lozyska polecane do lowienia ekstra ultra lekkimi przynetami. Do przedzialu Wojtka totalnie sie nie nadają. Producent opisuje ich szczytową granice wytrzymalosci na 12 gram. Wedlug mnie jak maja sluzyc dluzej to jest to 8 gram maks. Sprawdzone w boju i to nie jeden sezon ani dna czy trzy a sezony ;).
Poza tym najlepsza robote robią w zakresie od 3 gram w zniz. To jest ich glowna zaleta.
W przedziale 3 - 15 gram nalezy szukac stalowy badz ceramicznych. Zalezy od upodoban, preferencji i przeznaczenia zestaeu. Ceramiczne wiadomo jakie sa wiec nie bede sie rozpisywal. Stalowe podobnie.
Nastepnie nalezy zwrocic uwage na klase wykonania.
Boca to amerykanski producent. Klasa maks wedlug USDM klasyfikacji lozysk to dla nich abec7. Najczesciej sprzedawane Boca to abec5 czyli ogolnie sredniaki. Nasza europejska klasyfikacja jest inna oraz japonska. Japonskie lozyska klasy premium czyli te ktore sprzedawane sa w Jeżu to odpowiednik klssy abec9 ktorej w USDM tak naprawde nie ma.
Polecam łozyska dobrej jakosci, kulturalne, swietnie spasowane nastepujacych firm:
Jezowe
Zpi office
Slp works
Ixa - sawamura
Caly sukces polega na prawidlowym doborze rodzaju lozyska do swoich preferencji.

#9 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4957 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 17 maj 2019 - 20:41

a co można powiedzieć o tych łożyskach ???

https://www.ebay.pl/...GA/282085581142






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych