Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zbiornik Niewiadoma


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
106 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   zitan13

zitan13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 maj 2019 - 07:24

Cześć Wszystkim,

Przekazuję info z mojego regionu :( :

 

,,Tak wygląda odłów regulacyjny na Zalewie Niewiadoma wykonywany przez rybaka na zlecenie zarządu PZW OKRĘG MAZOWIECKI !!!!!!!!!
Dodam, że według informacji publicznej PZW to odłów karasia srebrzystego i płoci !!!! "

 

Pierwsze lata piękne, szczupaki, okonie i sandacze, obecnie drapieżniki wcięte praktycznie do zera, po 10h na rybach i dwa pistolety na 3 osoby...

 

płakać się chce.

 

czemu...

 

Dokładam artykuł, którym wszyscy zostali poinformowani o odłowie zorganizowanym przez ,, WĘDKARZY" - tak się manipuluje ludzi poza tematem:

https://zyciesokolow...ni_ciu_ryb.html

 

Jedyne miejsce w naszym regionie z sandaczami, WYSIATOWANE w okresie ochronnym smoka...

Załączone pliki


Użytkownik zitan13 edytował ten post 16 maj 2019 - 07:26

  • Krzysiek P lubi to

#2 OFFLINE   zitan13

zitan13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 maj 2019 - 11:03

Sebastian Kowalczyk był na miejscu za namową Wędkarzy z okolic, ,,przypilnowali" : odłowu jak mogli, czym uchronili drapieżniki przed zabraniem, linów się nie udało.

poniżej dokument potwierdzający odłów, gdyby nie Sebastian oraz Sokołów FishingTeam, wytłukli by wszystko, gdyż na zezwoleniu nie ma określonego gatunku, tylko wskazany termin i miejsce odłowu...

 

,,Na załączonym zdjęciu jest upoważnienie z którym dzisiaj pojawił się rybak ze sprzętem połowowym na zbiorniku Niewiadoma. Buńczucznie zakomunikował obecnym tam wędkarzom, że ma zgodę na odłów wszystkich gatunków przez dwa miesiące i jak będzie miał dobry humor to drapieżniki zostawi w wodzie"

 

i zostawił, pływa brzuchem do góry, leży na brzegu. największego szczupaka znalazłem na brzegu 80+ chyba nie wytarta bo bardzo gruba.

 

BĘDĄ TŁUKLI DO KOŃCA CZERWCA...

ludzie w kamizelkach odblaskowych z napisem wykonanym FLAMASTREM : PZW

Załączone pliki

  • Załączony plik  3.jpg   40,47 KB   46 Ilość pobrań
  • Załączony plik  2.jpg   69,49 KB   46 Ilość pobrań
  • Załączony plik  1.jpg   65,85 KB   43 Ilość pobrań

Użytkownik zitan13 edytował ten post 16 maj 2019 - 11:18

  • Krzysiek P lubi to

#3 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 16 maj 2019 - 11:38

https://ompzw.pl/new...rnik-niewiadoma

https://ompzw.pl/new...nia-gospodarcze


  • Krzysiek P i zitan13 lubią to

#4 OFFLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 459 postów
  • LokalizacjaŁódź/Sieradz
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 16 maj 2019 - 13:25

"Regulacje pogłowia ryb karpiowatych, w tym, dominanta, gatunku obcego – karasia srebrzystego." oraz "ograniczenie populacji karasia srebrzystego i płoci" 
  Poprzez usunięcie konkurencji pokarmowej - m.in. linów  i innych karpiowatych (chyba widze leszcze i karpie na zdj z łódki)
oraz drapieżników  "które nie będą w okresie ochronnym i będą martwe" a jakie mają niby być po odsiatce w siatach?   ...   "również ma zostać zabrany" -
jednocześnie "wzrost biomasy sandacza i szczupaka (zarybienia)  połączone z działaniami ochronnymi."
No przecież to sie kupy i dupy nie trzyma....
W jakim ja kraju żyję...?
Ale jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o ...
"Pozostałe 50% wartości ryb wpłacone zostanie na konto Okręgu"
a kto i za ile weźmie "bąki" ?

Przypominają mi się odłowy rybackie na Jeziorsku "leszcza"....


Użytkownik Krzysiek P edytował ten post 16 maj 2019 - 13:40

  • zitan13 lubi to

#5 OFFLINE   RedJin

RedJin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 423 postów
  • Lokalizacja07-300 Bug, Narew
  • Imię:Piotr

Napisano 16 maj 2019 - 18:20

https://youtu.be/VLE7OdvfDhY

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka
  • vako i zitan13 lubią to

#6 OFFLINE   mentnooki

mentnooki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:ANDRZEJ
  • Nazwisko:KRUK

Napisano 17 maj 2019 - 20:01

Tak to tylko może być w naszym chorym kraju.Patologia Z Warszawy Okręg Mazowiecki dał zezwolenie na odłów ze zbiornika dla rybaków w okresie od 6.05 do 30.06 za pomocą drygawic i wontonów karasi i płoci z powodu nadmiernej  populacji tych gatunków.A tak przy okazji napier........ją sandacze  i nielicznie już występujące szczupaki.Masakra.https://www.youtube....h?v=VLE7OdvfDhY


Użytkownik mentnooki edytował ten post 17 maj 2019 - 20:06

  • zitan13 lubi to

#7 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4957 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 18 maj 2019 - 08:55

NORMA w PL   :) , NAWIASEM MÓWIĄC TE PŁOTKI I KARASIE TO ZWYKLE TYLKO PRETEKST  ;)  ....

PRZECIEŻ Z CZEGOŚ TRZEBA ŻYĆ  :rolleyes:


  • fish28 i zitan13 lubią to

#8 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6246 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 18 maj 2019 - 20:22

Przeniosłem wpisy dotyczące sytuacji na zbiorniku Niewiadoma i usunąłem prywatną dyskusję, proszę do niej nie wracać. Jest kilka tematów nadających się do dyskutowania na temat działania PZW. Tutaj proszę odnosić się wyłącznie do akcji na zbiorniku. 


  • zitan13 lubi to

#9 OFFLINE   mentnooki

mentnooki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:ANDRZEJ
  • Nazwisko:KRUK

Napisano 18 maj 2019 - 20:34

Może ktoś z PieZwiąWęd zabierze głos Panie delegacie ?


  • zitan13 lubi to

#10 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6246 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 18 maj 2019 - 20:43

Proponuję tutaj zapytać - biuro@ompzw.pl  


  • zitan13 lubi to

#11 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 03 czerwiec 2019 - 21:49

Gdy filmowcy i celebryci już wyjechali, a szum, kurz i smrodek już opadł w niepamięć(jekbaita).

A tymczasem dzielni lokalni wędkarze przyszli w sukurs uciskanym rybackimi drygawicami rybom.

https://ompzw.pl/new...ma-informacje-1

https://ompzw.pl/new...ma-09-06-2019-r


  • zitan13 lubi to

#12 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6246 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 03 czerwiec 2019 - 21:59

Szkoda, że te informacje nie wyczerpują tematu. 

Największe kuriozum tematu:

" Ustalono, że w przypadku notarialnej deklaracji pokrycia przez koła PZW nr 130 i 42 z terenu Sokołowa Podlaskiego kosztów wystąpienia ewentualnych śnięć w zbiorniku, obejmujących zbieranie i utylizację padłych ryb, "

 

Koło nie ma osobowości prawnej, nie może przyjąć "notarialnej deklaracji", a tak na marginesie, nie istnieje "koło PZW nr 130", żenada  :( 

 

Zarządy sokołowskich kół nie zostały zaproszone na spotkanie, "nie są stroną sporu"  :ph34r: 


  • zitan13 lubi to

#13 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 03 czerwiec 2019 - 23:14

...., a tak na marginesie, nie istnieje "koło PZW nr 130", żenada  :( .

Zapewne chochlik dziennikarski - koło nr 30. Ciekawe, że woda należy do OM, krnąbrni wędkarze do OS. Skoro Koła nie mają osobowości prawnej, to na pewno ma ich patron czyli OS. Tam bym upatrywał rekompensat za przyszłą akcję utylizacyjną ;) .

:)

https://zgierz130.ompzw.pl/contact


Użytkownik vako edytował ten post 03 czerwiec 2019 - 23:22

  • zitan13 lubi to

#14 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4772 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 04 czerwiec 2019 - 00:55

Tak czytam i czytam, i dochodzę do wniosku, że jedyna znana metoda redukcji pogłowia karpiowatych, to dla OM PZW zatrudnienie rybaka który odłowi. Zarybienie drapieżnikiem i/lub zmniejszenie presji na ryby drapieżne, co w efekcie również doprowadzi do redukcji tego pogłowia oraz jest rozwiązaniem zarówno prowędkarskim jak i długofalowym, nie mieści się w horyzoncie myślowym członków dzierżących przywództwo. Lepiej zostawić problem jak jest, robiąc tylko działania doraźne które de facto nic nie zmieniaja, niż spróbować rozwiązać tak, żeby wszyscy byli zadowoleni albo chociaż mniej niezadowoleni. Chętnie bym zobaczył tą analizę i czy jest tam napisane, że redukcja ma być siatką. Oczywiście jak znam życie, to OM schowa się za tarczą operatu, tylko że z tego co mi wiadomo, to operaty określają minima zarybieniowe w danym gatunku. Chyba, że mnie ktoś wyprowadzi z błędu.

Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka

Użytkownik psulek edytował ten post 04 czerwiec 2019 - 00:56

  • tost i zitan13 lubią to

#15 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 04 czerwiec 2019 - 05:37

Sakwa się liczy pany, a po nas choćby i zgliszcza to sakwa najważniejsza jest. Jak jest w sakwie to można sobie na zagraniczne wody wyskoczyć i nałowić się, że ho ho ho ... Poruszane były podobne tematy na tym forum nie raz i jedyny przekaz jaki otrzymujemy to w zasadzie w pierwszym zdaniu się zamyka.
  • zitan13 lubi to

#16 OFFLINE   zitan13

zitan13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 czerwiec 2019 - 08:19

9.06 są zawody, jadę 9.06 na nocnego sandacza ze spinem, w ubiegłym roku działo się sporo :) dam znać jak wygląda obecny po wizycie rybaka.



#17 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6246 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 04 czerwiec 2019 - 15:09

Mariusz (@vako), wiesz doskonale, że OM popełnił fatalny błąd nie robiąc odłowów jesienią, selektywnymi narzędziami połowowymi. Jestem przekonany, że gdyby tak się to odbyło i odłowione zostałyby wyłącznie karasie, to żaden wędkarz nie robiłby awantury. Niestety, ktoś zapomniał, zlekceważył, bądź nie wykonał zaleceń z jakiegoś innego powodu. Stało się i działania "na szybko", bez zastanowienia, a do tego komunikat niezgodny z rzeczywistością wywołał sprzeciw. Teraz przedstawiciele OM szukają furtki, jak zepchnąć ewentualną odpowiedzialność i koszty na kogoś innego. Dlaczego nie zaproszono przedstawicieli zarządów kół na spotkanie? Może rzeczowa rozmowa w obecności władz lokalnych pozwoliłaby na wypracowanie rozwiązania problemu? A gdyby jeszcze taka rozmowa odbyła się bezpośrednio po otrzymaniu opinii ichtiologicznej, to sądzę, że dzisiaj nie musielibyśmy pisać o temacie.

 

Ujęło mnie również stwierdzenie, że zarybienia karasiem dokonano nielegalnie.  :D


  • tost i zitan13 lubią to

#18 OFFLINE   mentnooki

mentnooki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:ANDRZEJ
  • Nazwisko:KRUK

Napisano 04 czerwiec 2019 - 20:30

To może legalnie zarybić drapieżnikiem,zakaz zabierania drapieżnika i odłowy sprzętem takim jak żak z  którego żywe  ryby  inne niż karaś można wypuścić.Proste i skuteczne.


  • jachu i zitan13 lubią to

#19 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 04 czerwiec 2019 - 20:32

To może legalnie zarybić drapieżnikiem,zakaz zabierania drapieżnika i odłowy sprzętem takim jak żak z  którego żywe  ryby  inne niż karaś można wypuścić.Proste i skuteczne.

 

Mamony z tego nie będzie. Mało tego trzeba by jeszcze zarybić i nie odłowić ... ? !  Nie przejdzie.


  • zitan13 lubi to

#20 OFFLINE   IPeIPe

IPeIPe

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • Imię:Piotr

Napisano 04 czerwiec 2019 - 21:37

Panowie, co ten biedny rybak złego tej wodzie zrobi tym swoim czułenkiem... Bylem na tej wodzie 2 razy i nigdy więcej moja noga tam nie postanie. Prawdziwa plaga tego zbiornika to kormorany z kijami w rękach. Tam jest nieustanna rzeź szczupaka i sandacza. Zywcówka na żywcówce od splawików aż czerwono. Oczywiscie też las gruntówek z martwą rybką, bo sandała tak prościej. Dzicy ludzie nad wodą walą w cymbał wszystko co się uczepi. Jak za drugim razem zobaczyłem jegomościa, który mówi mi że codziennie tu jest a w przeciagu 30 minut wali w łeb 5 szczupaków (oczywiście na żywca) po czym zbiera się do domu "bo jeszcze przyjadą i go sprawdzą", po czym spotykam go po drugiej stronie jak czesze za sandaczem bo mu mało no to czapki z głów. Rachunek jest prosty. Tylko ten jeden gamoń w sezonie zberetuje minimum 100 szczupaków Ta woda jest już skończona i żadne zakazy tego nie zmienią."Stołówka kormoranów" taką dumną nazwę powinien mieć ten zbiornik. Z jednej strony to nawet mnie cieszy, bo przynajmniej nad "bezrybnym" Bugiem mniej tej hołoty z kiepem w zębach.

Użytkownik IPeIPe edytował ten post 04 czerwiec 2019 - 21:40

  • zitan13 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych