Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

moja przymiarka do rodbuildingu

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   12maro

12maro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów

Napisano 17 marzec 2012 - 19:19

Witam ,przyszła moja kolej pochwalić się moją wędeczką , jest to kij zbudowany na blanku batsona IMB 785 przelotki Forekast szczytowa SiC , przeznaczenie to duże gumy i woblery .
W trakcie montażu konkretnie lakierowania omotek miałem pecha elektrownia pozbawiła mnie prądu i efekt końcowy nie jest do końca zadowalający ,na lakierze powstało zgrubienie starałem się to naprawić nakładając grubszą warstwę lakieru , efekt nie jest do końca zadowalający( lakier na omotkach w kształcie charakterystycznych baryłek), będzie trzeba poprawić i tu pytanie do kolegów , jest jakiś sposób żeby to naprawić czy pozostaje tylko usunięcie mechaniczne i zbrojenie od nowa.
Może ktoś ma doświadczenie w podobnym przypadku , jutro wrzucę parę fotek.

Pozdrawiam .



#2 OFFLINE   12maro

12maro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów

Napisano 18 marzec 2012 - 09:01

Wstawię kilka fotek mojego warsztaciku i wykonanej wędki , ogólnie to jestem zadowolony jeżeli chodzi o parametry blanku i użyte komponenty tylko ta przygoda w trakcie lakierowania troszkę mnie zdołowała .
Przeglądając zagraniczne strony natrafiłem na silniczki zasilane bateriami zastanawiałem się po jaką cholerę teraz już wiem

Przebudową wędki zajmę się latem niech sobie troszkę połowi przed tym zabiegiem ,a tak poważnie to troszkę jestem teraz zaganiany a chciałbym zbudować jeszcze coś na okonka z łódki pewnie będzie to mhx DS820-Blend .

c.d.n

Załączone pliki


Użytkownik 12maro edytował ten post 02 luty 2013 - 20:28


#3 OFFLINE   Dysan

Dysan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 18 marzec 2012 - 14:26

I słusznie niech połowi. Sprawdzisz jaka jest może okaże się że coś trzeba zrobić inaczej. DS 820 to podobno świetny blank, u mnie już na półce (pewnie w przyszłym tyg. coś zacznie powstawać).

#4 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2057 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 18 marzec 2012 - 14:33

Zdaza sie! Ja z lakierowaniem tez mialem problemy dopoki nie kupilem se porzadnego silniczka i dobrej lampki LED. Zeby to poprawic bedzie najlepiej sciac i zrobic od nowa. Z checia zobaczylbym fotki rekojesci

zdr

#5 OFFLINE   Dysan

Dysan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 18 marzec 2012 - 15:02

Zdaza sie! Ja z lakierowaniem tez mialem problemy dopoki nie kupilem se porzadnego silniczka i dobrej lampki LED. Zeby to poprawic bedzie najlepiej sciac i zrobic od nowa. Z checia zobaczylbym fotki rekojesci

zdr


Dlaczego akurat lampki LED? czy to ze względu na jakąś specyfikę?
Lepiej przy tym świetle widać?

#6 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2057 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 18 marzec 2012 - 15:23

Lepiej widac w bialym swietle i do tego 2W pobor pradu

#7 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 marzec 2012 - 15:24

Fajnie że dołączasz do naszych rodbuilderów @maro :D początki zawsze są trudnie więc się nie dołuj, zwłaszcza że tutaj znajdzieć całą masę życzliwych i chętnych do pomocy i dzielenia się doświadczeniem rodbuildingowym Kolegów :D też bym chętnie zobaczył fotki rękojeści !

#8 OFFLINE   12maro

12maro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów

Napisano 18 marzec 2012 - 18:03

Rękojeść wykonałem z korka aglomerowanego kupionego w FC
moim zdaniem super materiał chociaż przyznam że pierwsze
wrażenie było negatywne .
Długość dolnego elementu to 27 cm lepiej do ręki pasowało 25 jednak zdecydowałem się na dłuższy dzięki czemu uzyskałem lepsze wyważenie wędki,Foregrips oryginalnie tulipan stoczony na stożek

Jeszcze tylko delikatny szlif zabezpieczenie Cork Seal .
Dzięki za pocieszenie ,będą następne projekty
OJ JAK TO WCIĄGA !!!!!!!

Załączone pliki



#9 OFFLINE   Dysan

Dysan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 18 marzec 2012 - 20:26

Wciąga, wciąga.
To jak choroba zaraźliwa. Ja zacząłem tak sobie, a już 4 patyk się kręci i 5 czeka (ten 5 to właśnie DS 820 a myślę jeszcze o dwu składzie okoniowym ).
Cóż jak tylko zacznie się pora łapania idę na odwyk do późnej jesieni.
Nie przejmuj się drobnymi wadami gotowego wyrobu. Po odwyku zwykle wraca się do nałogu i często przerabia to co wcześniej powstało.
Lekarstwa podobno jeszcze nie wymyślili.
Pozdrawiam i życzę sukcesów.

#10 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 marzec 2012 - 21:04

Dobrze że wciąga :mellow: żeby choroba miała nieco łagodniejszy przebieg wątek dodaję do galerii rodbuildingowej - uprawnia do zniżek.

No i czekamy na kolejne projekty :D



#11 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 18 marzec 2012 - 21:56

Bardzo ładny kijek,widać chęć zrobienia czegoś swojego, od podstaw :D W kwesti lakierowania sie nie przejmuj,z każdym kolejnym kijkiem będzie na pewno lepiej.Najważniejsze mieć wizję i frajdę .Korek aglomerowany jest fajnym i wdzięcznym materiałem, i osobiscie często z niego korzystam.

Dla mnie bomba ,tak trzymaj :mellow:

Pozdro

Rafał





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych