Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

dalekosiężna armatka :D


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 05 październik 2005 - 21:08

fajowa ryba fajowy sprzecik.... kolejny gosciu ktory nie mozemeiszkac w okolicy wioski z tramwajami ;)

#22 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 05 październik 2005 - 23:23

Kuzyn, piękna ryba. :huh: Podeślij Szymańskiemu :lol:
Mam takie sprzętowe pytanko. Łowiłeś może zwykłym Alphasem, jeśli tak to jak wypada w porównaniu z Ito? Ciekawi mnie też jak wypada Helium w porównaniu z wyższymi seriami St.Croix - Avid, Elite? Czy jest wart pieniędzy? Swojego czasu myślałem nad tym kijkiem ponieważ wszyscy na TT piali na ich temat, ale odstraszyła mnie 90 dniowa gwarancja :wacko:
Pozdrawiam

#23 OFFLINE   kuzyn

kuzyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 06 październik 2005 - 07:35

@Siudak

Siudak był duży czarny... bo nie miałem niebieskich :lol:
Bolek huknął w ciemności 1,5 metra od butów z pięknym gejzerem...

@Buri
Nie miałem klasycznego alphas'a... ale Cal z TackleTour który był sceptyczny co do tuningu porównywał oba kcioły i mówił, że zarówno odległość jak i łatwość rzutu, ze względu na type R rotor jest znacznie większa... Może kiedyś uda mi się urwać na Zlot... takie testy różnego sprzętu przez wielu użytkowników to by było coś!!!
Przygotowuję coś w rodzaju opisu tego kija dla Remka więc na razie się wstrzymam z opisami.
Gwarancja - oni specyficznie podchodzą do tych spraw - na forum Tackle Tour pisze koleś który dwa razy pod rząd połamał ten kij drzwiami... i Trey (właściciel Firmy - głęboko wierzący - patrz strona) wymienił go bez problemu... on na polskie warunki nie jest przekonujący - jest nie do przyjęcia B) Jak się dowiedział, że jestem z Polski wysłał mi kij którego jeszcze nie było w ofercie... ale amerykański UPS go połamał razem z tubą!!!! na drugi dzień wysłał nowy niestety nie miał już najnowszej wersji :(
Wydaje mi się, że przelicznik jakość/cena jest szalenie korzystny!!!

@mifek

...początkowo myślałem, że jesteś z Gorzowa... takie nasze rodzime zboczenie B)

#24 OFFLINE   kuzyn

kuzyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 06 październik 2005 - 07:42

@Buri

Muszę szczerze przyznać, że Siudaka namierzyłem dzięki Panu/Koledze Markowi Szymańskiemu. Ogólnie uważam, że gość jest referencyjny... tylko... ale przecież Arystoteles też coś tam popierniczył B)

#25 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 06 październik 2005 - 07:43

Kuzyn, z tym Gorzowem to pojechałeś kolego :D

Rzeczywiście opis wędki kistlera będzie na stronce. Ale co ja Wam będę mówił ... pewnie czekacie a tu nic nie ma ... jeszcze troszkę proszę.

Pozdrawiam
Remek


#26 OFFLINE   kuzyn

kuzyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 06 październik 2005 - 07:51

Ja nie jestem uprzedzony... :lol: (w mojej grupie studenckiej na Zielonogórskiej Uczelni na 14 facetów 10ciu Gorzowiaków... ale była zabawa na żużlu) ... a już w przyszłym sezonie lubuskie derby (szkoda, że nie na najwyższym poziomie)!!!
Wiesz ja to jestem podobno z wioski bez tramwajów :D

#27 OFFLINE   siudak

siudak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaWejherowo

Napisano 06 październik 2005 - 09:45

@kuzyn
Pytam o kolor bo dla mnie najlepszy jak do tej pory jest szmaragdowo - zielony. Zaobserwowałem pewną rejonizację na Odrze, Warcie i Bugu dobre wyniki są na niebieskie, a na Wisełce i Narwi szmaragd. Oczywiście wszystkie trzy kolory są łowne i chyba tylko od wędkarza zależy co na danej wodzie jest skuteczne bo to właśnie on wiąże przynętę do linki :D

#28 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 06 październik 2005 - 10:28

@kuzyn no i niewiele się wtedy myliłes bo de facto pochodzę z Myśliborza pod gorzowem :mellow:

#29 OFFLINE   kuzyn

kuzyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 06 październik 2005 - 10:41

@Siudak

To nie kryptoreklama... ale jak się zaczną bolki ruszać to już walą w każdego Siudaka nie masz już kolorów na które nie połowiliśmy :mellow: Mam od razu pytanie czy mógłbyś zrobić kilka bardziej przeciążonych ku tyłowi!? Wiem będą mniej zamiatały ale czasem trzeba sięgnąć daleko... Smaczek kiedyś wykonał takiego killerka... ale już spoczywa w nurtach...

@Mifek

B)

#30 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 październik 2005 - 10:59

@Siudak,

przyłączam się do prośby @Kuzyna o nieco przeciążone modele. :D

#31 OFFLINE   siudak

siudak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaWejherowo

Napisano 06 październik 2005 - 11:21

Planuję zrobić większy model 9cm waga około 20 gramów.
Jednak jeżeli chcecie przeciążenie w 7cm to oczywiście mogę zrobić ale tylko krótką serię wedle waszego pomysłu. Prawdopodobnie uda mi się uniknąć wygaszenia kiedy zwiększę powierzchnię czołową woblera.
ale teraz to już chyba nie zdążę, wiec umawiamy się na przyszły sezon :D

siudak

#32 OFFLINE   Smaczek

Smaczek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 06 październik 2005 - 11:29

W zasadzie można popełnić małą modyfikację dotychczasowych woblerków, z tą małą różnicą, żeby ołów wkleić od strony ogona (tam gdzie się aktualnie kończy ma się zaczynać ok 8-9 gr). Poza tym dziób w kształcie łuku (dłuższa góra, co by go do góry wypychało). No przydał by się jeszcze minimalnie szerszy korpus (ale skoro mowa o modyfikacji). Taki wobek to leci i leci i już wisi na drutach. Ja jestem urodzonym leniem i mimo, że mam kilka pomysłów na bolkowe wobki, to jakoś nie chce mi się ich wdrażać w życie. Może tej zimy.

#33 OFFLINE   kuzyn

kuzyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 06 październik 2005 - 12:03

@Siudak

Mam na razie kij do 5/8oz... ale w przyszłym roku może będę łowił też cięższym... Proponuję zachować wagę przenosząc jedynie akcenty... mógłby też wychodzić na wierzch :D Byłbym wdzięczny gdyby były na wiosnę B)

#34 OFFLINE   kuzyn

kuzyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 06 październik 2005 - 12:04

@Smaczek

Nie zdradaj namiarów :lol: na linie WN!!!

#35 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 październik 2005 - 12:36

@Kuzyn,

z tym wypychaniem do powierzchni to też bardzo dobry pomysł.
Szczególnie przydatny, kiedy bolki żerują słabiej i nie trzeba aż tak szybko prowadzić przynęty.


@Siudak,

od razu zamawiam na wiosnę około 5 sztuk takich, które będą miały przeciążone tyłeczki. Weź też pod uwagę możliwość wypływania na powierzchnię.

#36 OFFLINE   siudak

siudak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaWejherowo

Napisano 06 październik 2005 - 15:29

Bardzo dziękuję za podpowiedzi i uwagi zima długa, więc na pewno coś wymysle by znaleźć rozwiązania :D

siudak

#37 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 06 październik 2005 - 18:28

i to się ceni.. Jest pomysł i jest w stosunkowo krótkim czasie realizacja... Siudak jakby co to ja się pisze na to co to juz było dla mnie tylko... wiadomo co myślę, że na zlociku można by się wymienić co Ty na to????

#38 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 06 październik 2005 - 19:06

Bardzo długi wątek. Do połowy o dalekosiężnym kiju, a potem o próbie obejścia tematu przez przeciążony wobler. To chyba nie na temat. W tej dyskusji masa woblera powinna wynosić constans. jak tak dalej pójdzie to dojdziecie do konstrukcji kolejnego slidera. A tu chodzi o konstrukcję kija !!!

pozdrawiam

#39 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 06 październik 2005 - 19:25

@andrzej w sumie to i racja... ale skoro temat zszedł był na też ciekawy tor boczny - bo temat wedki chyb azostał wyczerpany, skoro nikt juz nie wraca do niego - to niech sobie biegnie dalej..

#40 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 06 październik 2005 - 20:15

No nie do końca tak. To Ty postawiłeś ten problem. Chciałeś się dowiedzieć i co? wiesz już. Czy rzucisz teraz chociasz metr dalej.? Jeżeli tak to nie ma sprawy. a jeżeli nie do dyskusja pobiegła w innym kierunku.
Wniosek jest taki. Ty nie masz stosować coraz cięższych woblerów z przeciążoną dupką. Ty masz sobie kupić bardziej wydajny kij. I temu miała służyć ta dyskusja. Na początku i na końcu dyskusji ma być nie tylko ta sama masa woblera, ale ten sam wobler. Rozumiesz.

pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych