Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Spinning do 500 zł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Kaczuszka

Kaczuszka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 02 czerwiec 2019 - 16:14

Cześć Panowie, 

 

Przeleciałem całe forum, ale chciałbym zebrać wszystkie myśli w jednym wątku, za co przepraszam, jeżeli komuś to przeszkadza. 

 

Szukam kija do 500 zł, łódka (2-2.2m) o CV do 42-50 gram, najlepiej od około 15 gram. Akcja Fast, ale z gięciem się pod rybą przynajmniej od połowy a nie od samego szczytu. Łowie głównie szczupaki, oczywiście opad, na starorzeczach. 

 

Użytkowałem do tej pory Daiwe excelera ( nie podobał mi się), Inazumę flash zander, która jest świetna ale miałem z niej sporo spadów, z powodu tego, że jest mega sztywna. Ostatnio miałem okazję łowić na Gunki Squad 200 cm 10-42 gram, i jest to niesamowity kij, ale na trzecim wypadzie po prostu podczas zarzucania gumy złamał się szczyt. 

 

Szukam czegoś szybkiego i czułego, co nie pracuje całym szczytem. Pod spina i plecionkę. 

 

Pomożecie? 

 

Czytam o tych wszystkich wędkach i najbardziej skłaniam się do Dragona cxt superfast, ale nie do końca jestem przekonany bo niestety mało opinii jest dostępnych.

 

Dzięki! 



#2 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4544 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 02 czerwiec 2019 - 19:58

jerkbait.pl-jaki-kij-do-ok-50g-na-łowienie-gumami



#3 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 02 czerwiec 2019 - 20:55

Dragon CXT SuperFast SF-X Spinn 213cm 18-42g lub 10-35.

#4 OFFLINE   Kaczuszka

Kaczuszka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 02 czerwiec 2019 - 21:37

Właśnie ten Dragon chodzi mi po głowie, ale zastanawiam się nad jakimś fenwickiem. 

 

Tak jak mówię, chciałbym, żeby wędka miała czucie :) 



#5 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1159 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 05 czerwiec 2019 - 12:47

Jak Fenwick pod szczupaka bierz HMG o odpowiednim c.w do przynęt, którymi będziesz łowił. Szybki, czuły, mocny mięsisty blank, który pod obciążeniem pracuje progresywnie.



#6 OFFLINE   yffea

yffea

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 530 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 05 czerwiec 2019 - 14:48

Może Tsuri Zander Thrill? Pięknie się gnie -https://youtu.be/H6z7Ewgtx6U .
Choć cena chyba nieco przekracza 500 zł.

#7 OFFLINE   Esox94

Esox94

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaCIECHANOW
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:Kowalski

Napisano 24 czerwiec 2019 - 19:26

Jak kolega wyżej hmg robi robote

#8 OFFLINE   Majster149

Majster149

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 11 styczeń 2021 - 14:16

Witam.
Szukam jakiegoś porządnego kijka cw to od 14g do 50g. Łowię głównie z brzegu szczupaki myślę że długość 250-270cm będzie odpowiednia.Znalazłem TRSS86HF2 ale nie wiem czy będzie odpowiednia pod szczupaka i chyba nie kupię jej używanej w okolicach 500 zł.

#9 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 11 styczeń 2021 - 14:43

Spinning do 500 zł - Spinning - jerkbait.pl - spinning, baitcasting, flyfishing
Kij na szczupaka - Spinning - jerkbait.pl - spinning, baitcasting, flyfishing
Kij na jesienne drapieżniki (czyli duże gumy i obrotówki) co polecicie ? - strona 3 - Spinning - jerkbait.pl - spinning, baitcasting, flyfishing - strona 3
Kij na szczupaka - Spinning - jerkbait.pl - spinning, baitcasting, flyfishing
Kij spinningowy na szczupaka - Spinning - jerkbait.pl - spinning, baitcasting, flyfishing

itd. itp. etc

 

PS. jeżeli już w takim kierunku idziesz, to moim zdaniem lepszy będzie... TRS86MHF2



#10 OFFLINE   Majster149

Majster149

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 11 styczeń 2021 - 21:55

TRS86MHF2 ma cw 11-28 to trochę za mało. Myślałem też o https://sklepwedkars...X86MH-FS-2.html ale cw eu opisane że do 40 g a ja będę łowił trochę powyżej np 44g. Pozostaje chyba tylko  TRS86HF2 jeśli chodzi o st.croixa lub ten do 40g od fenwicka. Szukałem na stronach obu producentów i tylko te dwie mi pasują jeśli chodzi o cw. Kompletnie nie wiem co potrafią oba kijki i chyba najważniejsze pytanie czy one się w ogóle nadają pod szczupaka.


Użytkownik Majster149 edytował ten post 11 styczeń 2021 - 21:58


#11 OFFLINE   Michal_

Michal_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 245 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Moniatycze

Napisano 11 styczeń 2021 - 22:05

takie pytania są bez sensu, trzeba DOKŁADNIE wiedzieć czego chce, w tedy zostają max 2-3 modele i dopiero można zwrócić uwagę na sugestie kolegów, nawet przekopanie wszystkich tematów nic nie daje bo jednemu bardzo pasują kie od szczotek (ja), a inny w tym samym kalibrze będzie ze świeczką szukał "magicznej różdżki" co zapracuje pięknie pod sześćdziesiątakiem...


Użytkownik Michal_ edytował ten post 11 styczeń 2021 - 22:07


#12 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4898 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 11 styczeń 2021 - 22:14

Daj ogłoszenie w dziale kupię, oddam, zamienię i posypią się oferty. Wybierzesz sobie.

#13 OFFLINE   Kaczuszka

Kaczuszka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 07 listopad 2022 - 22:24

Cześć Panowie, 

 

Przeleciałem całe forum, ale chciałbym zebrać wszystkie myśli w jednym wątku, za co przepraszam, jeżeli komuś to przeszkadza. 

 

Szukam kija do 500 zł, łódka (2-2.2m) o CV do 42-50 gram, najlepiej od około 15 gram. Akcja Fast, ale z gięciem się pod rybą przynajmniej od połowy a nie od samego szczytu. Łowie głównie szczupaki, oczywiście opad, na starorzeczach. 

 

Użytkowałem do tej pory Daiwe excelera ( nie podobał mi się), Inazumę flash zander, która jest świetna ale miałem z niej sporo spadów, z powodu tego, że jest mega sztywna. Ostatnio miałem okazję łowić na Gunki Squad 200 cm 10-42 gram, i jest to niesamowity kij, ale na trzecim wypadzie po prostu podczas zarzucania gumy złamał się szczyt. 

 

Szukam czegoś szybkiego i czułego, co nie pracuje całym szczytem. Pod spina i plecionkę. 

 

Pomożecie? 

 

Czytam o tych wszystkich wędkach i najbardziej skłaniam się do Dragona cxt superfast, ale nie do końca jestem przekonany bo niestety mało opinii jest dostępnych.

 

Dzięki! 

Taki update po długim czasie, złota łopata dla mnie.

Najpierw wziąłem Gunki 10-40, nawet nie pamiętam nazwy, po dwóch wypadach kupiłem dragona sfx 213 18-42 i wędka ogólnie godna polecenia, na łódkę w sam raz. Jakiś gigantów na nią nie wytargałem, szczupaki do 85 cm, zero problemów, mało spadów. Lekki kij, dość czuły. Wyrzuca trochę więcej niż 42g w górze, rzucałem chyba maksem 48g i dawał radę bez problemu, pewnie i wyżej by dał radę.Miałem trochę problem z wcięciem mega delikatnych brań przez to, że kij w niektórzych momentach jakby pływał, nie umiem określić dobrze tego odczucia. W każdym razie kij ma miejsce w szafie, może jeszcze kiedyś się przyda na jakieś sandacze jak w końcu zacznę je łowić :) 



#14 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisano 07 listopad 2022 - 22:27

Wez beast mastera z cw którym najbardziej ci odpowiada I będziesz zadowolony.Długosc też dopasujesz.

#15 OFFLINE   Kaczuszka

Kaczuszka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 07 listopad 2022 - 22:50

Wez beast mastera z cw którym najbardziej ci odpowiada I będziesz zadowolony.Długosc też dopasujesz.

Narazie nie szukam kija, znalazłem swój stary post, to postanowiłem się podzielić odczuciami :P, już mam inny kij na  szczupaki i póki co jestem zadowolony :) 



#16 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4898 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 07 listopad 2022 - 22:57

Każdy kij posiada parametr jakim jest sztywność, która pozwala na energiczne wprawienie w ruch obciążenia (przynęty) znajdującej się w wodzie na danym dystansie czyli pokonanie pewnych oporów... Jeśli przynęta jest zbyt ciężka dla "sztywności" danej wędki to zacięcie będzie małoefektywne i odbiorca zjawiska, poczuje przytoczone "pływanie". Ostatnio doświadczyłem tego podczas łowienia sandaczy, uncjowy kij, skończył się przy 18g główce i przy zacięciu, wspinałem się na palce robiąc krok w tył, ku uciesze mojego kompana ;)
  • Kaczuszka, przemo_w i wilczybilet lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych