Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zamienniki filtra oleju


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4550 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 06 czerwiec 2019 - 14:56

Mając do wyboru towar porównywalnej jakośći zawsze kupujemy Polskie i tyle ;)

 

I tu pełna zgoda. Wkłady filtron są w Polsce produkowane. Firma jednak należy do międzynarodowego koncernu motoryzacyjnego Affinia Group.

W pełni Polski jest jeszcze PZL Sędziszów o ile się nie mylę.



#22 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 07 czerwiec 2019 - 10:21

dobre i to ,niech chociaz czesc srodków zostanie w POLSCE



#23 OFFLINE   mariuszek91

mariuszek91

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów
  • LokalizacjaIława
  • Imię:Mariusz

Napisano 07 czerwiec 2019 - 21:50

Nie wiem kolego jak w filtrach olejowych, lecz pracuję w firmie która zajmuje się naprawą układów paliwowych diesla wtryskiwaczy i pomp. Będąc na wielu szkoleniach z układów paliwowych miedzy innymi w firmie Bosch było pokazywane skąd bierze się cena tych "tańszych" filtrów. Wyobraź sobie że w filtrze paliwa markowym czyli takim o jakim mówisz około 70zł jest 4 razy więcej mediów filtrujących niż w zamienniku stąd też bierze się ta cena tańszego produktu na czymś zaoszczędzili. Ja bym się nie zastanawiał brał oryginał i na spokojnie pływał. Ps. Nie zawsze co Polskie to dobre i trzeba to kupować, aczkolwiek bardzo podoba mi się takie patriotyczne podejście.



#24 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 08 czerwiec 2019 - 09:09

Nie wiem kolego jak w filtrach olejowych, lecz pracuję w firmie która zajmuje się naprawą układów paliwowych diesla wtryskiwaczy i pomp. Będąc na wielu szkoleniach z układów paliwowych miedzy innymi w firmie Bosch było pokazywane skąd bierze się cena tych "tańszych" filtrów. Wyobraź sobie że w filtrze paliwa markowym czyli takim o jakim mówisz około 70zł jest 4 razy więcej mediów filtrujących niż w zamienniku stąd też bierze się ta cena tańszego produktu na czymś zaoszczędzili. Ja bym się nie zastanawiał brał oryginał i na spokojnie pływał. Ps. Nie zawsze co Polskie to dobre i trzeba to kupować, aczkolwiek bardzo podoba mi się takie patriotyczne podejście.

Czy na tym szkoleniu mieli rozprute filtry kilku innych znanych i nie znanych marek i pokazali konkretnie różnice w budowie i użyciu w nich materiałów czy tylko tak przy okazji powiedzieli ?



#25 OFFLINE   Blackstarpro

Blackstarpro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Mer

Napisano 08 czerwiec 2019 - 11:50

Nie ma tu mowy o zastosowaniu szmelcu z Azji no name Ali, tylko np Filtron(MANN), Sedziszów, Knecht, Bosch...itp, kórych produkty idą na pierwszy montaż w wielu markach samochodowych i maszynowych.


  • psulek i Marchisio lubią to

#26 OFFLINE   mariuszek91

mariuszek91

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów
  • LokalizacjaIława
  • Imię:Mariusz

Napisano 08 czerwiec 2019 - 21:52

Czy na tym szkoleniu mieli rozprute filtry kilku innych znanych i nie znanych marek i pokazali konkretnie różnice w budowie i użyciu w nich materiałów czy tylko tak przy okazji powiedzieli ?

Tak było to zobrazowane na żywym przykładzie. Były rozwinięte na naszych oczach i nawijane na rolki różnica była naprawdę kolosalna i powiem Ci że Filtron Ashika Meat&Doria i kilka innych wyglądają bardzo podobnie (słabo). Niestety ale cena do czegoś zobowiązuje Bosch Delphi kosztuję około 3 razy więcej i stąd ta cena. To tak jak w naszym hobby można kupić wędkę na targowisku za 40zł i jest wędką, spełnia to samo zadanie co kijek z pracowni za 1.5k ale jednak ten drugi ma lepsze parametry a też jest tylko wędką. :D



#27 OFFLINE   mariuszek91

mariuszek91

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów
  • LokalizacjaIława
  • Imię:Mariusz

Napisano 08 czerwiec 2019 - 21:55

A żebyśmy się źle nie zrozumieli. Ja nie namawiam kolegi żeby kupował filtr typowo z serwisu Honda. Wiadomo marża itp. itd... Tylko jeśli będzie kupował niech dołoży kilka zł i się nie martwi tylko cieszy użytkowaniem silników. ;)


  • psulek lubi to

#28 OFFLINE   Blackstarpro

Blackstarpro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Mer

Napisano 08 czerwiec 2019 - 23:40

Przy oryginale Hondy najbardziej boję się podróby, bo wiadomo, że wtedy jest najtańszy z najtańszych i tylko logo namalowane. Otworzę używany Honda i Quicksilver , kupię na próbę zamiennik , też otworzę i popatrzę. Wrzucę relację. Może w filtrach olejowych nie ma takich różnic jak w tych do paliw.


  • S.N. lubi to

#29 OFFLINE   mariuszek91

mariuszek91

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów
  • LokalizacjaIława
  • Imię:Mariusz

Napisano 09 czerwiec 2019 - 10:55

Przy oryginale Hondy najbardziej boję się podróby, bo wiadomo, że wtedy jest najtańszy z najtańszych i tylko logo namalowane. Otworzę używany Honda i Quicksilver , kupię na próbę zamiennik , też otworzę i popatrzę. Wrzucę relację. Może w filtrach olejowych nie ma takich różnic jak w tych do paliw.

Tak jak kolego mówisz. Ja odniosłem się do tego co widziałem żeby zobrazować jakoś sytuacje. Czekamy na Twoje wnioski i spostrzeżenia.



#30 OFFLINE   Blackstarpro

Blackstarpro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Mer

Napisano 11 czerwiec 2019 - 15:00

Dokonałem sekcji Quicksilvera i Hondy. Nie znalazłem żadnego powodu dla którego miałbym się upierać przy oryginałach, są ,,normalne" Kupiłem Boscha do Mercurego i Meyle do Hondy, bo akurat takie były od ręki (nie  no name). 50 za dwa. Bosch made in germany. Przyjrzałem się dokładnie w dwóch okularach- bibuła gęsto, zawór przeciw cofaniu jest i bypass też, gwint w grubej płytce stalowej. Nie ma co kroić nowych, zakładam bez obaw, żałuję tylko, że nie mieli Filtrona, może będzie następnym razem.

Załączone pliki






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych