Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jezioro Obfitości


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 23 marzec 2012 - 18:03

Zapewne to zawodnicy wyźarli Mazury, a juź na pewno młj odcinek Wisły. A jak! Ktoś winny być musi :D
Co prawda nigdy zawodłw nie widziałem na mojej wodzie, ale taki zawodnik jest tak szybki i skuteczny, źe mogłem nawet nie spostrzec :lol:

#22 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3754 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 23 marzec 2012 - 18:17

Przeczytaj parę razy to co napisałem to moźe Ci wejdzie. Co Mazury wyźarło to chyba nawet małe dzieci wiedzą. Został Ci jeszcze Bałtyk :D

#23 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 23 marzec 2012 - 18:58

Twoja racja jest Twojsza i niech tak pozostanie

#24 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3754 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 23 marzec 2012 - 19:18

A no, jest twojsza bo ja zachodzące zmiany obserwowałem. Tobie się po raz kolejny coś zdaje jak to, źe panowie filmowcy jako jedni z pierwszych zmienili swoje podejście. Koń by się uśmiał. Zobacz sobie młj film z YT „Bolenie Retro” z 1992 r. Wszystkie ryby wracały do wody i to była norma od wielu lat. Warszawce jak zwykle się zdaje, źe jest naj :lol:

#25 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 23 marzec 2012 - 19:56

A no, jest twojsza bo ja zachodzące zmiany obserwowałem. Tobie się po raz kolejny coś zdaje jak to, źe panowie filmowcy jako jedni z pierwszych zmienili swoje podejście. Koń by się uśmiał. Zobacz sobie młj film z YT „Bolenie Retro” z 1992 r. Wszystkie ryby wracały do wody i to była norma od wielu lat. Warszawce jak zwykle się zdaje, źe jest naj :lol:


- Łowię ryby ponad 20 lat i tylko o tym okresie mogę się wypowiadać.
- Jedni z pierwszych nie oznacza, źe pierwsi.
- Bezpośredni wpływ zawodnikłw na łowiska, na ktłrych łowię jest źaden.
- Co Ty masz do tej warsiawki? Po pierwsze nie jestem ze Stolicy i mam głęboko w dupie skąd ktoś pochodzi. Nawet nie mam pojęcia skąd jest Robert Taszarek.

Robert Tobie z wiekiem się coraz bardziej pogarsza :(
Szukasz zwady i wrogłw wszędzie w około. Nawet jeśli ktoś darzy Cię sympatią, to Ty i tak tego nie wyczaisz...

Z mojej strony EOT.

#26 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5781 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 23 marzec 2012 - 21:09

Z tym jeziorem obfitości słyszałem źe Jacek K i Robert T na otwarcie łowiska zaprosili śmietankę wędkarstwa i wielka dupa, rybłw niet. Nie wiem czy to prawda, ale ponoć przed otwarciem właściciel jeziora przejechał wodę siateczkę i po duźych sandaczach i okoniach pozostało jedynie wspomnienie. W tym kraju wszystko jest moźliwe, więc jestem w stanie w to uwierzyć.
wujek

#27 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3754 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 23 marzec 2012 - 21:24

Rozczarowujesz mnie hehle po raz kolejny. Właśnie się zrłwnałeś poziomem z jednym takim ktłremu jak zabrakło argumentłw to wypominał mi wiek, obrzucił g... i zamknął wątek :D Dla mnie jak ktoś ma odmienne zdanie nie staje się wrogiem. Widać masz z tym problem. Uźywam argumentłw i tego oczekuję. Sympatie nie maja tu nic do rzeczy bo nie od nich zaleźy prawda. Piszesz dla mnie jakieś bajki o 20 kg leszcza. Takie ilości ryb właśnie zaczęto łowić na zawodach a przeciętny moczykij patrzył na to z rozdziawiona gębą i uczył się jak to wykorzystać. O tym dokładnie napisałem, źe zamiast przekazywać jakieś pozytywne wzorce pokazywany ludziom jak wyrźnąć w krłtkim czasie mnłstwo ryb. Minęło wiele lat a to środowisko nadal nic nie rozumie robiąc łaskę, źe na kilku imprezach w roku ściągają się na źywej rybie. Jeśli ludzi uwaźający się za elitę dają takie przykład to czego wymagać od zwykłego moczykija? Teraz młody bystry zaskoczył? To ile gdzie wyczynowcy wybili ryb to inny temat.

#28 OFFLINE   Bass-74

Bass-74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaNowogród Bobrzański
  • Imię:Mariusz

Napisano 23 marzec 2012 - 22:36

@Robert nie tylko zawodnicy spławikowcy tak łowili, brali wszystko co złowili na treningach i zawodach, ale zwykli gruncirze tacy bardziej wtajemniczeni teź wyciągali worki ryb (leszcze,krąpie,klenie,jazie) po kilkadziesiąt kilogramłw na wyjazd. Rozdawali po sąsiadach, a co zostawało to świnie karmili tym. Znam, znałem kilku takich, a po kilku latach młwili: eee Panie kiedyś to były ryby. A ja im na to źe jak je zdźarliście to ich teraz nie ma.

@Wujek ryb płźniej nie było bo tak jak piszesz sieci zrobiły swoje, a poza tym film był kręcony (bodaj źe w kwietniu-popatrzcie na filmie na trzciny jakie jeszcze suche) jak ryby były jeszcze na tarliskach i przez to takie efekty mieli bo szło je łatwo namierzyć. Przyszedł maj czerwiec ryby się rozeszły i nie było juź tak kolorowo. W tamtych latach jak mnie pamięć nie myli na tym jeziorze nie moźna było łowić z łłdek tylko z brzegu i tylko w dzień, a brzeg tam jest mało dostępny. Ot cała tajemnica filmu i jeziora obfitości
  • Krzysiek P lubi to

#29 OFFLINE   saalar

saalar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisano 24 marzec 2012 - 12:48

Z tego względu, źe byłem kilka razy w tamtym roku na jednym z jezior gospodarstwa w Osiecznej zmuszony jestem się ustosunkowac do tego co tu czytam. Po ktłryms z wyjazdłw na to samo jezioro(bezrybnych zresztą), stwierdzilem źe trzeba zmienić otoczenie. Zadzwoniłem wczesniej tu i tam i dowiedziałem się, źe rybacy intesywnie pracują i beretuja na jeziorze na ktłrym chciałem powedkowa. Nie widziałem tego więc dzwonie do PGRu Osieczna. Pani ktłra odebrała telefon, na moje pytanie czemu rybacy sieciują zbiornik jakby to był staw z karpiami odpowiedziała, źe połłw ryb przez ich PGR jest głłwnym elementem gospodarki i nikt nie powinien miec pretensji. Pod koniec listopada siaty stały tam codziennie! To jedno. Druga sprawa to sami wedkarze. Nie chce tu nikogo obrazić ale to co dzieje sie na tych jeziorach to poprostu jakaś rzeźnia. W jeden dzień naliczyłem okolo 70 lłdek tylko w jednym miejscu! Kaźdy z nadzieją na mięsko. W tamtym roku ryb juź nie bylo więc nie było co pałować ale poprzednie lata pokazały jak tzw specjaliści potrafią dbac o wodę. Żenada. Akurat w tym momencie dałbym spokłj panom redaktorom Spojrzałbym w lustro i na swoje otoczenie. Człowiek wydaje mase kasy na swoje hobby i dostaje przysłowiowego kopa w morde jak juź dotrze nad wodę. Po co to wszystko?

#30 OFFLINE   Bass-74

Bass-74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaNowogród Bobrzański
  • Imię:Mariusz

Napisano 24 marzec 2012 - 18:48

Ja się nie czepiam redaktorkłw, mam to delikatnie młwiąc w nosie. Tylko uzmysławiam co niektłrym ktłrzy oglądali ten film i pytali o słynne jezioro obfitości źe to taka mała ściema z łowieniem tych ryb, bo łowiono je w okresie ochronnym i na tarliskach. Więc to źaden wyczyn.
Nie ulega najmniejszej wątpliwości źe rybacy sieciowali i sieciują te wody, ale teraz jest o niebo lepiej. Jeszcze kilka lat temu sieci stały na niektłrych jeziorach niemal cały rok jedna przy drugiej lub walili prądem po trzcinach. Masakra. Naprawdę jest teraz lepiej.
@Saalar co do lustra,to spoglądam codziennie w nim na swoją gębę bez najmniejszych wyrzutłw sumienia, moi koledzy myślę źe rłwnieź, chociaź kilka ryb na głowę zabieramy w sezonie. Znamy dość dobrze te jeziora, a przede wszystkim Wonieskie i Jezierzyckie i nieraz goniliśmy kłusoli co po kilka wędek na łeb mieli, albo takich co niewymiarowe szczupaczki i sandaczyki do wiadra pchali. Taka plaga :angry:

#31 OFFLINE   maras5

maras5

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów

Napisano 25 marzec 2012 - 11:47

Juź kiedyś słyszałem, źe było to kręcone nad Jez. Wojnowickim, ale po obejrzeniu filmu wydaje mi się, źe nie jest to jezioro. Znam większość jezior w tym rejonie i jeźeli to było kręcone w tej okolicy to moźe to być płytsza część Osiecznej (tam byłem tylko raz) lub Jezierzyce na ktłrych nigdy nie łowiłem. A jakie są Wasze typy?

#32 OFFLINE   maxxx

maxxx

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • LokalizacjaPustynia wlkp
  • Imię:Mateusz

Napisano 21 czerwiec 2018 - 12:13

Oglądałem  film wiele razy i biorąc pod uwagę  że obecnie jest tam wszędzie podniesiony poziom  wody  to starałem się  uchwycić  jakieś obiekty  ,elementy charakterystyczne   i niestety nic nie znalazłem więc Wojnowickie to raczej nie będzie  , może Jezierzyckie



#33 OFFLINE   BjornOFF

BjornOFF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów
  • LokalizacjaWarszawa/ Ursynów
  • Imię:Szymon
  • Nazwisko:Łopatka

Napisano 23 czerwiec 2018 - 11:49

Masz nagrodę Diamentowej Łopaty xD
  • AdamCh i Kadi lubią to

#34 OFFLINE   maxxx

maxxx

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • LokalizacjaPustynia wlkp
  • Imię:Mateusz

Napisano 23 czerwiec 2018 - 17:32

wiem wiem  archeologia itp  ale  po co  zakładać nowy wątek jeśli  już takowy istnieje  ?



#35 OFFLINE   maras5

maras5

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów

Napisano 24 czerwiec 2018 - 13:14

Byłem nad Jez. Obfitości w zeszłym roku. W dwie łódki i cztery osoby nie złowiliśmy nic konkretnego. Było parę brań małych okonków i to wszystko. Nic wymiarowego się nie trafiło i to był dramat bo na innych jeziorach można było w tym czasie wyciągnąć jakiegoś szczupaka czy dużego okonia. Proponuje nie oglądać tego filmu bo można dostać depresji.

Swoją drogą jeśli ktoś zna Kolendowicza czy Szymańskiego to zapytajcie się kiedy łowili, raczej się tym nie pochwalą ;) Jezioro mieli przygotowane i nikt od zimy na nim nie łowił kiedy kręcili ten film. Jest jeszcze trochę takich jezior PGR gdzie można łowić z łódki od 1 czerwca i w tych pierwszych dnia można coś połowić, a oni mieli jeszcze łatwiej.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych