Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaki multiplikator dla osoby leworęcznej?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   kocurck1

kocurck1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Norbert
  • Nazwisko:Kot

Napisano 22 marzec 2012 - 18:16

Panowie mam problemik bo jestem lewo ręczny rzucam lewa rekom i tez lewa zwijam trzymając kij w prawej.
tak spininguje z klasycznym spinem ale nie wiem jaki multi kupić bo nie wiem czy na lewa czy na prawa rękę. doradźcie coś proszę

#2 OFFLINE   Revizor

Revizor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 272 postów
  • LokalizacjaJabłonna/k. W-wy
  • Imię:Marcin

Napisano 22 marzec 2012 - 18:24

Jakby Ci tu napisać......... Jak piszesz ołówkiem to której ręki używasz? A jak zamienisz ołówek na długopis lub pióro wieczne, to będziesz używał tej samej ręki do pisania?

Chyba musisz sam sobie odpowiedzieć.

#3 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 22 marzec 2012 - 18:24

na lewa... :D

#4 OFFLINE   kocurck1

kocurck1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Norbert
  • Nazwisko:Kot

Napisano 22 marzec 2012 - 19:48

tak wszystkim pisze lewa rekom nawet jem ale wlasnie przy zwijaniu trzymam prawa a wiem ze w multi trzyma sie kij przy rzucie ta sama co przy zwijaniu chyba kupie na prawa reke i naucze sie porostu zwijac prawa albo kupie na lewa reke i bede zwijał lewa a naucze sie zucac prawa

#5 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 23 marzec 2012 - 09:19

Jeśli jesteś leworęczny, to jesteś w bardzo uprzywilejowanej pozycji (jeśli idzie o multiki). Tylko mnie dziwi, jak to możliwe, że jednak operujesz kijem ręką prawą. Skoro jesteś LH to jednak łatwiej chyba kontrolować kij lewą= kręcić prawą i rzucać lewą. :D

#6 OFFLINE   kocurck1

kocurck1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Norbert
  • Nazwisko:Kot

Napisano 23 marzec 2012 - 13:06

powiem ci ze mnie tez to dziwi ale to chyba wynika z mlodosci jak zawsze lowilem na przeplywanke to kija mialem w prawej lapie a operowanie kabłakiem zylka i kolowrotkiem zostawialem lewej rece

#7 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 23 marzec 2012 - 15:28

Sam tak robię, ale odwrotnie(czasem myślę, czy by nie pozbyć się młynków dla praworęcznych :mellow: ), kwestia przywyczajenia ręki. Ja bym radził używać tej ręki, która jest Twoją natuarlaną. :D

#8 OFFLINE   RBTS

RBTS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 577 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wisła

Napisano 23 marzec 2012 - 21:37

Kup normalny multik na prawą rękę. Rzucaj dalej lewą, kręć prawą. Przekładanie kija jest niepraktyczne i niepotrzebne. Ja, choć jestem praworęczny, rzucam lewą, kręcę prawą. Ot, tak po prostu nauczyłem się w zamierzchłych czasach, gdy multików na lewą rękę w zasadzie prawie nie było.

#9 OFFLINE   pepe9328

pepe9328

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów

Napisano 06 kwiecień 2013 - 08:40

Ja mam podobnie jak kolega :) Jestem leworęczny ale przy wędkowaniu wszystko obsługuje jak praworęczny. Taki przyzwyczajenie z początków i tak zostało nawet próbowałem łowić na odwrót ale coś nie komfortowo się czułem
  • kowal88 lubi to

#10 OFFLINE   Eryk

Eryk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów

Napisano 06 kwiecień 2013 - 08:46

Ja jestem leworęczny łowie trzymając kij w prawej a przy rzucaniu przekladam do lewej ale na ten rok chce sie przestawić na rzucanie prawą.

#11 OFFLINE   Fiskare

Fiskare

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 postów
  • LokalizacjaMalmö
  • Imię:Maciej

Napisano 07 kwiecień 2013 - 01:12

Niektórzy powinni zacząć od przestawienia się na poprawną polszczyznę...  ;)


Użytkownik Jose edytował ten post 07 kwiecień 2013 - 01:14


#12 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 08 kwiecień 2013 - 13:14

Skoro rzucasz "z natury" lewą ręką, to jak już zostało napisane, w przypadku castingu jesteś w uprzywilejowanej sytuacji, multiplikatorów do kręcenia prawą ręką jest więcej, u nas z reguły są tańsze, prawie wszystkie fajne staruszki, które pewnie przeżyją obecne nowości, też są na prawą.........  jaki sens się przestawiać?


  • Luckyguliver lubi to

#13 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 08 kwiecień 2013 - 14:31

tak wszystkim pisze lewa rekom nawet jem ale wlasnie przy zwijaniu trzymam prawa a wiem ze w multi trzyma sie kij przy rzucie ta sama co przy zwijaniu chyba kupie na prawa reke i naucze sie porostu zwijac prawa albo kupie na lewa reke i bede zwijał lewa a naucze sie zucac prawa

Nie koniecznie,spójrz na wrzuty na Youtube ,szczególnie amerykańskie.Klienci rzucają prwą,przekładaja badyla do lewej i kręcą prawą  :)


Użytkownik Dąbek 111 edytował ten post 08 kwiecień 2013 - 14:31


#14 OFFLINE   RBTS

RBTS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 577 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wisła

Napisano 08 kwiecień 2013 - 20:02

Obojętnie jaki wybierzemy multik, ważne jest, żeby nie przekładać kija z łapki do łapki.



#15 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 12 luty 2019 - 09:13

Witam kolegów:) przeglądam przeglądam forum i nie do końca moge znaleźć odp na moje potrzeby,otóż szukam mulitpkiktora pod majowe szczupaki,jerki 10.12(około 50g)większe gumy,ogólnie cięższe,selektywne łowienie...genralnie chodzi o to że szukam sprzętu na prawa rękę,jestem leworęczny i wędzisko trzymam w lewej ręce,dysproporcja w propozycjach producentów jest ogromna,zdecydowana większość na LH...co byście polecieli do plus minus 800zl na prawa rękę? Coś sprawdzonego? Z góry dzięki za odzew

#16 OFFLINE   wedkarski365

wedkarski365

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaL

Napisano 12 luty 2019 - 09:33

większość producentów będących na amerykańskim rynku robi na prawą rękę, ponieważ tam to jest normą, bo nie sądzę że jest tam aż tylu leworęcznych. Inna sprawa co jest w naszych sklepach i dystrybucji. np. ABU i Shimano mają wersję na prawą rękę, tyle że nie ma ich w sklepach, bo się nie sprzedają. popatrz po stronach producentów i poproś sklep o ściągnięcie lub kup na ebayu


Użytkownik wedkarski365 edytował ten post 12 luty 2019 - 09:33


#17 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1742 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 12 luty 2019 - 09:53

Kiedyś było odwrotnie.


  • Paweł Bugajski i HaDe lubią to

#18 OFFLINE   adam 13

adam 13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 475 postów
  • LokalizacjaBremen, Niemcy
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Slowik

Napisano 12 luty 2019 - 17:02

Na Ebey znajdziesz , i to taniej niz dla leworecznych. ;)


  • BOB lubi to

#19 OFFLINE   kowal88

kowal88

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Łukasz

Napisano 12 luty 2019 - 18:30

Ja mam podobnie jak kolega :) Jestem leworęczny ale przy wędkowaniu wszystko obsługuje jak praworęczny. Taki przyzwyczajenie z początków i tak zostało nawet próbowałem łowić na odwrót ale coś nie komfortowo się czułem

Mam tak samo. Od małego nauczony na odwrót i tak zostało :) choć wydaje mi się że to nie problem próbowałem zmiany ale to meczarnia. Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

#20 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10142 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 12 luty 2019 - 18:40

Kręcący prawą na prawdę mają łatwiej a na pewno taniej. Ileż zajefajnych multików na prawą jest w "mojej szafie" ... i tam pozostaną ;)  :D


  • SID i bob74 lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych