Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wielka tajemnica PZW.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3754 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 17 czerwiec 2019 - 11:17

Po wielu przejściach udało mi się dotrzeć do najpilniej strzeżonej tajemnicy ZO PZW Tarnobrzeg. Według nich jest to tajemnica handlowa. Ja uważałem, że przyczyna jest inna i nie myliłem się. Po ponad miesiącu oczekiwania RZGW uznało, że nie narusza to żadnej tajemnicy i otrzymałem odpowiedz w trybie dostępu do informacji publicznej. Policzyłem koszt tego rocznego zarybienia 60 km Wisły i wyszło mi, że jest to około 60 tyś. zł. Wychodzi na to, że na zarybienie największej wody w okręgu wydaje się składki niecałych 300 wędkarzy. Ale to jeszcze nic. Najciekawszym było by zestawienie tego z wynagrodzeniami brutto osób zatrudnionych na etacie. Założę się, że pewna szara eminencja zgarnia więcej rocznie niż wydaje się na zakup ryb. Dodam, że nie jest to najwięcej zarabiający dyrektor okręgu. No ale aby się dowiedzieć ile kto tam zarabia to raczej bez wyrwania paznokci by się nie obeszło. Ja jednak mam nadzieję, że się kiedyś dowiemy i wówczas się wyjaśni dlaczego nasze wody to ch..., d... i kamieni kupa. Polecam innym takie małe śledztwo w swoich okręgach.

 

https://www.rhlures..../Zarybienie.pdf



#2 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4878 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 17 czerwiec 2019 - 12:13

Shit storm po raz enty.. :) Nieobecni nie mają racji, a jakby tego było mało - nic innego nie mogą.. bo nie potrafią,  jak tylko odlecieć w stare, dobrze znane konfabulacje. Zainteresuj się, ile kasy z odpisów w setkach wirtualnych kół idzie się walić ch.w.g.. :)



#3 OFFLINE   BartasL2

BartasL2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:L

Napisano 17 czerwiec 2019 - 12:19

Kolego po co śledztwo 😀 u nas w kole ze składki 270 złotych zostaje bodaj 13 lub 17 złotych 🤔. Reszta idzie na utrzymanie tych wszystkich etatowych " działaczy". Ot cały sekret tego dobrowolnego stowarzyszenia, które dumnie zwie się PZW.
  • grey i Alexspin lubią to

#4 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3754 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 17 czerwiec 2019 - 12:49

Nie mam zdolności jasnowidza. Chyba, że gdzie i kiedy będą brać :)


  • grey lubi to

#5 OFFLINE   BartasL2

BartasL2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:L

Napisano 17 czerwiec 2019 - 13:06

Nie trzeba być jasnowidzem😎 wystarczy mieć normalnego prezesa w kole i wszystko powie.
OT:
Ja mam zdolność jasnowidzenia wiem że jak ja jestem nad wodą to na pewno nie będą brały 😉💪😂

#6 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3754 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 17 czerwiec 2019 - 15:24

Normalnym to powinno być publikowanie pełnego sprawozdania finansowego ZO. Zebraliśmy tyle a tyle a wydaliśmy na to i na to tyle i tyle. Może u Was są takie sprawozdania gdzie do worka "Zagospodarowanie i ochrona wód" nie wrzuca się co chce i zamydla kompletnie na co idzie kasa. To tylko dzięki tej niewiedzy ten bajzel ma się znakomicie.


  • eRKa lubi to

#7 ONLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1826 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 17 czerwiec 2019 - 20:02

Kolego po co śledztwo u nas w kole ze składki 270 złotych zostaje bodaj 13 lub 17 złotych . Reszta idzie na utrzymanie tych wszystkich etatowych " działaczy". Ot cały sekret tego dobrowolnego stowarzyszenia, które dumnie zwie się PZW.

Dziwne u Ciebie to koło, że składka wynosi 270pln. Tym bardziej że w całym PZW ta składka na rok 2019 wynosi 90pln. Poza nią jest jeszcze składka na zagospodarowanie potocznie zwana opłatą za wędkowane.

Podział tejże składki czlonkowskiej jest wszędzie taki sam i zasady podziału wszędzie jednakowe.


  • sucks_one, woblery z Bielska i David77 lubią to

#8 OFFLINE   Wedkarz 1987

Wedkarz 1987

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 159 postów

Napisano 18 czerwiec 2019 - 07:03

Wychodzi na to że na 60km Wisły wypuszczono 100szt suma, liczba powala na kolana😁 Pewnie Robert widziałeś nad JT piękna działkę z drewnianymi domkami molem i nową motorówką dla PSR. Przez dwa lata widziałem tam tylko opalającego się gościa na leżaku a łódka służy do wożenia dziewczyn i rodzin. A kontrolę robią chłopaki z ssr. Gdy pytałem w okręgu kiedy doczekamy się slipu dla wędkarzy usłyszałem że ponad 5 lat starają się o pozwolenie... paranoja jednym słowem.

Użytkownik Wedkarz 1987 edytował ten post 18 czerwiec 2019 - 07:05

  • miramar69 i grey lubią to

#9 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3754 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 18 czerwiec 2019 - 07:09

Widziałem i to jest skandal, że nie zrobili im basenu z jacuzzi. No ale co se będą żałować za kasę podatnika.



#10 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 879 postów
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 18 czerwiec 2019 - 07:19

Panowie, koło otrzymuje punkty z działalności. W zależności od tego ile tych punktów dostanie, tyle procent zostawia sobie pieniążków w kole.

Tak jak Venom napisał nie jest to procent z 230pln a około 90pln (musiałbym sprawdzić dokładnie). Więc pisanie  60 tysi od 300 członków jest nie na miejscu. Nie to żebym bronił systemu ale faktów należy się trzymać a niewiedzę uzupełnić.

Jeśli koło otrzymało 60pkt  to jest to 60% ze składki a dam sobie ręke uciąć że średnia składkowa będzie niższa ponieważ w kole pewnie są składki dla emerytów, odznaczonych, uczacych się itp. Orientacyjnie 60% z 90pln to około 56pln. 60 000pln /56pln =1071 członków.


Użytkownik sucks_one edytował ten post 18 czerwiec 2019 - 07:21


#11 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3589 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 18 czerwiec 2019 - 09:35

Robert, gratuluję wytrwałości, czy mógłbyś udostępnić informacje do kogo pisałeś oraz wzory pism?
Może ktoś będzie chciał skorzystać, raz przetarta ścieżka daje pewien precedens i w innych okręgach będzie się można na to powołać.



#12 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3754 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 18 czerwiec 2019 - 10:34

Poszukaj w sieci wzór podania o dostęp do informacji publicznej. Moja Wisła podpada pod RZGW Kraków więc tam wysłałem.


  • ezehiel lubi to

#13 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3754 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 18 czerwiec 2019 - 10:50

Panowie, koło otrzymuje punkty z działalności. W zależności od tego ile tych punktów dostanie, tyle procent zostawia sobie pieniążków w kole.

Tak jak Venom napisał nie jest to procent z 230pln a około 90pln (musiałbym sprawdzić dokładnie). Więc pisanie  60 tysi od 300 członków jest nie na miejscu. Nie to żebym bronił systemu ale faktów należy się trzymać a niewiedzę uzupełnić.

Jeśli koło otrzymało 60pkt  to jest to 60% ze składki a dam sobie ręke uciąć że średnia składkowa będzie niższa ponieważ w kole pewnie są składki dla emerytów, odznaczonych, uczacych się itp. Orientacyjnie 60% z 90pln to około 56pln. 60 000pln /56pln =1071 członków.

Byłem prezesem 6 lat i pierwsze słyszę o jakiś punktach. Może to u Was wymyślili sobie taką sztuczkę. Domyślam się, że ZO przyznaje punkty i kasę. Gratuluje mentalności niewolnika. U nas był stały %. Teraz pytanie co to ma do rzeczy? Ja na pierwszym zebraniu koła przeforsowałem uchwałę, że minimum 80% odpisu idzie na zakup ryb. Kolejna pytanie jest takie, czy jak ZO zarządzi, że 80% tego co im zostaje idzie na pensje i diety dla "działaczy" to mamy się na to godzić? Moim celem jest uzyskanie jasnego i czytelnego sprawozdania finansowego aby się dowiedzieć jakie są koszty działalności ZO a ile idzie na zarybianie. Z tego co już wiem na zarybianie idzie bardzo mało. Jeśli PZW ma obowiązek prowadzić racjonalną gospodarkę rybacką na swoich wodach to zakładając nawet, że na zarybianie Wisły zrzuca się 600 wędkarzy to tylko 600 ma prawo w niej łowić. A łowi wielokrotność tej liczby. ZO podpisuje rozumienia wpuszczając armię kolejnych wędkarzy  ale zarybienia nie zwiększa. Pytanie na co idzie ta dodatkowa kasa z porozumień? JA CHCĘ TO Q.. WIEDZIEĆ! Tylko tyle i aż tyle a nie być utrzymywany w niewiedzy jak jakiś średniowieczny lud w Azji.


  • Krzysiek P lubi to

#14 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 879 postów
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 18 czerwiec 2019 - 10:55

Robert, w mazowieckim wszędzie jest punktacja z działalności. Sądziłem że tak jest wszędzie ... wybacz.

Nie mniej daruj sobie gratulacje.



#15 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3754 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 18 czerwiec 2019 - 11:29

Nie wiem czy wszędzie bo pytałem znajomego który jest w zarządzie koła i on też nic o tym nie wie. Ciekawym by było poznać szczegóły tej punktacji. Domyślam się, że moje byłe koło przeznaczając 80% na zarybianie, a nie na bawienie się w jakiś "sport" itp. sposoby wyciągania kasy, nie dostało by żadnych punktów = 0 kasy. 0 kasy = 0 jakiejkolwiek działalności. To by się zgadzało bo ja byłem bardzo atakowany przez ZO Kielce za tą nietypową działalność. Teraz jestem we wzorowym kole, zawody na rozpoczęcie i zakończenie sezonu z baranem i beczką piwa. Jak zaproszą tych od przyznawania punktów to trzeba będzie furmanka po nie jechać :))))



#16 OFFLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 462 postów
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Napisano 18 czerwiec 2019 - 11:35

(...)

 

 

  • WULGARYZMY - Nie tolerujemy wulgaryzmów - takie wypowiedzi będą kasowane, a użytkownicy będą ostrzegani punktami karnymi, łącznie z możliwością zablokowania konta.

Użytkownik woblery z Bielska edytował ten post 18 czerwiec 2019 - 18:02


#17 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3754 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 18 czerwiec 2019 - 11:35

PS. Mentalności niewolnika. Zakładając, że kiedyś był stały odpis w % a teraz jest on uznaniowy to jest to ewidentne ograniczenie suwerenności koła. Moja uwag więc jest jak najbardziej uprawniona.



#18 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 879 postów
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 18 czerwiec 2019 - 11:49

PS. Mentalności niewolnika. Zakładając, że kiedyś był stały odpis w % a teraz jest on uznaniowy to jest to ewidentne ograniczenie suwerenności koła. Moja uwag więc jest jak najbardziej uprawniona.

Napisałeś ją do mnie a nie w kierunku PZW.

To że organizacja marnotrawi pieniądze i być może nawet robi przewały a pisząc wprost kradnie, oznacza ni mniej ni więcej tylko tyle że Ty również robisz przewał i kradniesz ? No proszę Cię. Napisałem wyżej że systemu nie bronię. Opłata 230pln za tyle wody to nie jest dużo. Ba! Jest to niewiele. Osobiście nie spodziewam się że coś z tego będzie. Bez egzekwowania prawa (nawet durnego) nic się nie zmieni.

BTW. Koło w którym jestem udostępnia sprawozdania 



#19 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 18 czerwiec 2019 - 12:32

Ciekawe dlaczego w takiej ciekawej dyskusji nie udzielają się ci, którzy w innych wątkach bronią PZW jak ostatniej uczciwej organizacji o charakterze społecznym? Czasami są to także Moderatorzy...
  • miramar69, tost i cyta73032 lubią to

#20 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 879 postów
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 18 czerwiec 2019 - 12:40

Zgadzam się z Robertem, że każdy członek powinien mieć możliwość  sprawdzenia gdzie poszły jego pieniądze bez dwóch zdań.

Niestety zdecydowana większość nie ma pojęcia o tym i nawet nie wie że może chcieć, żądać itp. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych