Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

kilka glupich pytan o silniki elektryczne/male spalinowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 05 lipiec 2019 - 23:00

Witam. pytania:

1 po czym poznac, ze silnik elektryczny ma maxymizer? ciezko ze znajdywaniem informacji na stronach opisow produktow, albo wiekszosc nie ma?

2 czy maxymizer to to samo co PWM? (pulse width modulation)?

 

i w podobnym temacie, ale nie powiazane z powyzszym:

 

3 Czy sa jakies niedrogie silniki elektryczne z wlasnymi bateriami (chodzi mi o bb by sie "dopalic" w razie W) niedrogie = kolo 1kpln?

4 jakie sa najmniejsze/najlzejsze silniki zaburtowe? na aliexpresie znalazlem 3.5km wazace okolo 10kg, widzialem tez bodaj w tokarexie 1.5km o podobnej wadze - cos mniejszego/lzejszoego?

 

Ps pytanie z czapy: probowal ktos wiosla z kajaka uzywac na bb? Da to cos czy nogi w wodzie beda tak bruzdzic, ze nie ma to sensu?

 



#2 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 05 lipiec 2019 - 23:03

Mówi się, że nie ma pytań głupich, są za to te, które się powtarzają i akurat na temat silników zasilanych z aku jak i spalin jest "parę" tematów ...



#3 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 06 lipiec 2019 - 00:44

Moglbys poratowac linkiem? Chodzi mi o najmniejsze silniki.

szukalem "silnikow z wbudowanym akumulatorem", "najmniejszych silnikow spaliowych" oraz kilka podobnych i zalazem 0. Silikow do plywadelka/bellyboata tez nie znalazlem.

szukalem tez "pwm" i "maxymizer" - przy tym drugim tylko widzialem pytania o psujace sie/zewnetrzne maxymizery nie przekopywalem kazdego watku i posta.

Haslo :"silnik elektryczny" przerzucilem pierwsze 4 czy 5 stron najczesciej  sa watki jak silnik dobrac do lodzi albo jaki najmocniejszy.

Szukajac w necie znalazlem tylko jeden silnik elektryczny do bb - to bylo jakis czas temu i kosztowal powyzej 500£ ZTCP. Byl tak drogi, ze nawet linka sobie nie zostawilem.



#4 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 06 lipiec 2019 - 05:06

1
Silnik elektryczny z maxymizerem to taki który ma płynną regulację obrotów. Silnik bez maxymizerem ma kilka biegów i trudno jest ustawić sobie dokładną prędkość.

2
Tak

3
Nie ma takich silników w takich kwotach jak podałeś. Silniki o takiej budowie kosztują zazwyczaj sporo więcej.

Użytkownik fish28 edytował ten post 06 lipiec 2019 - 05:12

  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#5 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2145 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 06 lipiec 2019 - 05:53

Ad4. silniki spalinowe zwykle są od około 10kg i w wiecej, najmniejsze to jakieś 2KM (np Honda 2,3KM), ale te są często chłodzone powietrzem przez co głośne, nie daj się także wpuścić w silniki wyglądające identycznie jak kosy spalinowe. Z tanich silników w Polsce masz np STORMY (bezwiosel.pl).


  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#6 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 06 lipiec 2019 - 13:23

1
Silnik elektryczny z maxymizerem to taki który ma płynną regulację obrotów. Silnik bez maxymizerem ma kilka biegów i trudno jest ustawić sobie dokładną prędkość.

2
Tak

3
Nie ma takich silników w takich kwotach jak podałeś. Silniki o takiej budowie kosztują zazwyczaj sporo więcej.

A jak poznac taki silnik? W instrukcjach tylko lbs etc...

Jesli 2=true to znaczy, ze silnik jest zasilanym zmiennym przebiegiem kwadratowym i po mojemu ma mniejsze zuzycie pradu. Nie spodziewalem sie, ze 1 jest dodatkowym benefitem.

Odnosnie 3 - obczaj np to:

 

http://sklep.pontony...-mocy-1,5KM/595

takie by mnie urzadzalo jakby bylo jeszcze slabsze i lzejsze. Ew elektryczny ekwiwalent.

 

Ad4. silniki spalinowe zwykle są od około 10kg i w wiecej, najmniejsze to jakieś 2KM (np Honda 2,3KM), ale te są często chłodzone powietrzem przez co głośne, nie daj się także wpuścić w silniki wyglądające identycznie jak kosy spalinowe. Z tanich silników w Polsce masz np STORMY (bezwiosel.pl).

w linku powyzej jest silnik 1.5 i faktycznie wazy tyle co 2-3km z aliexpress stad pomyslalem, ze moze jest jakis ekektryk /ustrojstwo jeszcze mniejsze.

 

Kurcze jako, ze tutaj ie uzywa sie praktycznie silnikow elektrycznych (praktycznie nikt nie wymaga zadnych patentow etc nawet do plywania po morzu) wiec nawet informacje / fizycznie  maly silnik spalinowy/elektryczny ciezko znalezc. A wszystkie elektryki jakie widzialem sa na zewnetrzny aku. Widzialem raz kolesia na morzu na kajaku z wbudowanym torquedo (czy jak mu tam). Wlasnie rzucilem okiem na najmniejsze torquedo ultralight 403 - 1,6Keuro i przy mocy 1km wazy 9kg.

 

Chyba dostalem odpowiedzi na 2, 3 i 4.

 

Generalnie kolega z pl prosil mnie o kupno (mam sporo kredytu w sklepie lokalnym etc) silnika elektrycznego tutaj (ten sam co do polski zjechal i sie okazuje, ze nawet jak zrobi patent sternika by zatrzymac poprzedni silnik to i tak nie moze nim plywac po wodzie kolo siebie bo strefa ciszy). A, ze nie wiedzialem czy ten silnik ma maxymizer a sprzedawca zrobil tylko wielkie oczy jak zapytalem to pytania 1 i 2. 3 i 4 + dodatkowe bo pomyslalem, ze sobie sprawie "turbo boost" do plywadelka bo ostatnio jak woda spadla byly miejsca w rzekach, gdzie mialem grube problemy wrocic do auta z powodu zwiekszonego uciagu wody.


Użytkownik gooral edytował ten post 06 lipiec 2019 - 13:29


#7 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 06 lipiec 2019 - 14:02

Moglbys poratowac linkiem? Chodzi mi o najmniejsze silniki.

 

A proszę bardzo :) Kilka z tych ciekawszych.

 

jerkbait.pl-mercury-czterosuwowy-2,5-km-trolling

jerkbait.pl-silnik-zaburtowy-2,5

jerkbait.pl-mały-silnik-zaburtowy-spalinowy-do-pontonu-prośba-o-pomoc



#8 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 06 lipiec 2019 - 14:22

A jak poznac taki silnik? W instrukcjach tylko lbs etc...
Jesli 2=true to znaczy, ze silnik jest zasilanym zmiennym przebiegiem kwadratowym i po mojemu ma mniejsze zuzycie pradu. Nie spodziewalem sie, ze 1 jest dodatkowym benefitem.
Odnosnie 3 - obczaj np to:

http://sklep.pontony...-mocy-1,5KM/595
takie by mnie urzadzalo jakby bylo jeszcze slabsze i lzejsze. Ew elektryczny ekwiwalent.

w linku powyzej jest silnik 1.5 i faktycznie wazy tyle co 2-3km z aliexpress stad pomyslalem, ze moze jest jakis ekektryk /ustrojstwo jeszcze mniejsze.

Kurcze jako, ze tutaj ie uzywa sie praktycznie silnikow elektrycznych (praktycznie nikt nie wymaga zadnych patentow etc nawet do plywania po morzu) wiec nawet informacje / fizycznie maly silnik spalinowy/elektryczny ciezko znalezc. A wszystkie elektryki jakie widzialem sa na zewnetrzny aku. Widzialem raz kolesia na morzu na kajaku z wbudowanym torquedo (czy jak mu tam). Wlasnie rzucilem okiem na najmniejsze torquedo ultralight 403 - 1,6Keuro i przy mocy 1km wazy 9kg.

Chyba dostalem odpowiedzi na 2, 3 i 4.

Generalnie kolega z pl prosil mnie o kupno (mam sporo kredytu w sklepie lokalnym etc) silnika elektrycznego tutaj (ten sam co do polski zjechal i sie okazuje, ze nawet jak zrobi patent sternika by zatrzymac poprzedni silnik to i tak nie moze nim plywac po wodzie kolo siebie bo strefa ciszy). A, ze nie wiedzialem czy ten silnik ma maxymizer a sprzedawca zrobil tylko wielkie oczy jak zapytalem to pytania 1 i 2. 3 i 4 + dodatkowe bo pomyslalem, ze sobie sprawie "turbo boost" do plywadelka bo ostatnio jak woda spadla byly miejsca w rzekach, gdzie mialem grube problemy wrocic do auta z powodu zwiekszonego uciagu wody.


Trochę nie rozumiem, bo jeśli chodzi o pytanie nr3 to ja mówię tutaj o elektrykach, tak jak w pytaniu, a Ty wrzucasz mi linka że spaliną🙂
A dlaczego nie uzyskałeś odpowiedzi na pytanie nr1?

Użytkownik fish28 edytował ten post 06 lipiec 2019 - 14:25


#9 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 06 lipiec 2019 - 14:27

A proszę bardzo :) Kilka z tych ciekawszych.

jerkbait.pl-mercury-czterosuwowy-2,5-km-trolling
jerkbait.pl-silnik-zaburtowy-2,5
jerkbait.pl-mały-silnik-zaburtowy-spalinowy-do-pontonu-prośba-o-pomoc


Jak zawsze, nic do powiedzenia, ale jednak coś trzeba napisać...

#10 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1338 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 06 lipiec 2019 - 14:27

Yamaha 2KM wydech pod wodą.
Cicha prawie nic nie pali. 7kg. Do wyrwania poniżej 1000zł

https://www.instagra...id=qm0i8y5xb40i

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
  • gooral lubi to

#11 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 06 lipiec 2019 - 19:10

doceniam, ze poszukales, ale to sa watki o silnikach 2.3km w wiekszosc (rzucilem okiem do srodka) a nie o "najmniejszych dostepnych" a dla mnie tez 1.5km z linku co podawalem w innym poscie jest za ciezki. Mialem nadzieje, ze ktos mi wrzuci jakis patent typu 3-4kg oparty na wkretarce czy cos ;) Nie szukalem informacji "o malych", ale "o najmniejszych" silnikach.

o malych silnikach elektrycznych czy maxymizerze dalej nie za duzo wyczytalem ;)



#12 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 06 lipiec 2019 - 19:17

Trochę nie rozumiem, bo jeśli chodzi o pytanie nr3 to ja mówię tutaj o elektrykach, tak jak w pytaniu, a Ty wrzucasz mi linka że spaliną
A dlaczego nie uzyskałeś odpowiedzi na pytanie nr1?

Bo szukalem elektryka dla kumpla. A akurat jak do mnie dzwonil to walczylem z pradem w rzece na bb. Pomyslalem, ze upieke 2 pieczenie na jednym ogniu i zapodam do bb jakiegos malego elektryka. Pozniej pomyslalem, ze elektryk = ciezka bateria stad moze lepiej spaline? W drodze do domu gadalem z innym kolega i on mowi "na ali cos znajdziesz"- nie znalazlem. Stad watek - staralem sie 2 pieczenie przy jednym ogniu zalatwic jak dokladnie przeczytasz oryginalny post to zobaczysz, ze 1 i 2 nie sa powiazane z 3 i 4 ;)

A co do pytania pierwszego to jak rozpoznac silnik z wbudowanym maxymizerem? sa jakos oznaczone? Pomyslalbym, ze w dobie zarowek sterowanych smartfonem kazdy silnik bedzie z maxymizerem, ale nie wiem bo mnie to nigdy nie obchodzilo, bylem tylko swiadomy faktu, ze takie cos istnieje. Poszlem do sklepu zadalem pytanie i gosc wywalil oczy i mowi, ze nie ma pojecia.... ;)



#13 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 06 lipiec 2019 - 20:02

Gooral- nie ma optymalnego, gotowego rozwiązania w kwestii elektryka z integralną baterią. Zwłaszcza w kwestii cenowej. O Torquedo pisałeś, jest jeszcze dobry chińczyk, czyli epropulsion 1.0 Spirit. Cena bardzo podobna.

Na tym gotowce znane mi się kończą. Owszem, mozna pobawić się samemu w coś takiego, ale to nie będzie też takie tanie- bo koszt pakietu litowego+ bazowy silnik do przeróbki.

Na chwilę obecną optymalnym kosztowo rozwiązaniem może być silnik stockowy z maxi + aku litowy czy litowo fosforowy, które są bardzo lekkie.

Jak rozpoznać silnik z płynną regulacją? Zazwyczaj ma na obudowie "maxymizer lub maxi" Na rączce sterującej obrotami nie ma numeracji biegów a procenty- tak jest w minnkotach bodajże.


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 06 lipiec 2019 - 20:06


#14 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 06 lipiec 2019 - 20:11

Jak zawsze, nic do powiedzenia, ale jednak coś trzeba napisać...

 

 

doceniam, ze poszukales, ale to sa watki o silnikach 2.3km w wiekszosc (rzucilem okiem do srodka) a nie o "najmniejszych dostepnych" a dla mnie tez 1.5km z linku co podawalem w innym poscie jest za ciezki. Mialem nadzieje, ze ktos mi wrzuci jakis patent typu 3-4kg oparty na wkretarce czy cos ;) Nie szukalem informacji "o malych", ale "o najmniejszych" silnikach.

o malych silnikach elektrycznych czy maxymizerze dalej nie za duzo wyczytalem ;)

 

W zasadzie to macie rację. Jedyne wytłumaczenie jak mi przychodzi na myśl to fakt, iż sugerowałem się nic nie mówiącym tytułem wątku ... :(

Sypie głowę popiołem :(  Co ja piszę, ja piachu w oczy sobie nasypię za karę :lol:



#15 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1872 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 06 lipiec 2019 - 20:15

...Mialem nadzieje, ze ktos mi wrzuci jakis patent typu 3-4kg oparty na wkretarce czy cos ;) ...

Proszę smacznie  ;)

https://www.youtube....h?v=28vw5aX4wjo

https://www.youtube....h?v=Y7JlwriI37g


  • fish28 lubi to

#16 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 06 lipiec 2019 - 21:27

cos takiego mialem na mysli, ale "lepciejszego" chyba odpuszczam temat ;)


Użytkownik gooral edytował ten post 06 lipiec 2019 - 21:28


#17 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 07 lipiec 2019 - 22:37

https://floattube.co...-floattube.html

 

troche stanial ale dalej drzyzna bez sensu ;)



#18 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 18 lipiec 2019 - 21:57

https://bixpy.com/bi...kel-jet-edition

 

teraz tylko chinska podrobke za 1/2 kasy ;P






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych