Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kolski


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 06 lipiec 2019 - 19:14

Ciekawe wieści docierają do mnie od znajomych od 2-3 tygodni. W związku z manewrami wojskowymi pozamykano kilka dużych/znanych rzek na Półwyspie Kolskim. Ktoś z forumowiczów był w tym roku lub wybierał się w tamtym kierunku?



#2 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 06 lipiec 2019 - 21:16

Ja byłem w połowie czerwca. Nie słyszałem żeby w tym roku coś zamknęli. W zeszłym roku Yokanga była niedostępna przez jakiś czas dla szpionòw z zapada :)

#3 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 06 lipiec 2019 - 21:22

jerkbait.pl-wyjazd-na-kolski ;)


Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 06 lipiec 2019 - 21:23


#4 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 07 lipiec 2019 - 19:03

Kilka łowisk prowadzonych przez ASR było zamkniętych na przełomie maja i czerwca, podobnie jak dolna Yokanga. Nastąpiła powtórka na przełomie czerwca i lipca, kilka ekip z ASR zawraca z Helsinek. Roxtons zamknęli swój odcinek na Yokandze, ale w związku ze śmiertelnym wypadkiem na łódce, head guide się utopił i wkroczyła policja.
Chodzi mi Kolski po głowie. Miałem kilka propozycji na ten sezon, ale nie zdecydowałem się i dobrze. Rozsądna cenowo opcja na Kola okazała się niewypałem, a z kolei droga opcja była za droga, ale kumpel fajnie połowił, też na Kola.

Mack, chyba trafiłeś pomiędzy manewrami. Jak było? Coś fajnego złowiłeś?

#5 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 08 lipiec 2019 - 06:23

Byliśmy wcześnie, ryb nie było w rzece zbyt dużo, jednak udało mi się złowić 3 warte uwagi: 91, 101 i 102 cm. Jeszcze jakiś mniejszy srebrniaczek oraz kelty, ale wiadomo one się nie liczą, kelt nie ryba.

Załączone pliki


Użytkownik mack edytował ten post 08 lipiec 2019 - 06:24


#6 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 08 lipiec 2019 - 07:51

Kiedyś trafiłem na Salmonfishingforum na temat odnośnie Kolskiego i zapytałem gościa o szczegóły.

Poniżej odpowiedź:

"Hi Kacper,

Yes i am fishing in Russia  every year on the kola river.
This a big river with big  salmon I  go with a tour operator and the cost is about  2000 euros roughly for a week full service, guide, food, cabin and fishing and transport from airport.
The kola river is  not like ponoi river catching 10 small salmon is not possible, it is river to go if you want to catch really big salmon including fish over 20kg on kola 1 to 3 fish a day is possible maybe more.
The camp is simple and so is the service and food this is why it is so much less expensive  then other Russian  salmon rivers.
The company i fish with also do tours to the white sea, chavanga and strelna rivers those rivers have more fish but the salmon are smaller.
Best time to fish those  is in the autumn prices are between 2500 and 3500 for the white sea."

 

2000EUR + koszty dojazdu, wydaje się dość rozsądnie.

Zainteresowanym podam maila.



#7 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 08 lipiec 2019 - 08:58

Z rzeką Kola byłbym ostrożny, z różnych przyczyn to już nie to co parę lat temu, zarówno jeśli chodzi o ryby , jak i dostęp do rzeki.


  • Kacper.K lubi to

#8 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 08 lipiec 2019 - 11:33

Pod koniec czerwca znajomi byli na Czawandze.



#9 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 08 lipiec 2019 - 12:05

Rzeki wpadające do morza Białego, jak m. in. Czawanga, nie są w wojennej zonie. Ew. zamykanie dostępu do rzek przez wojsko dotyczy głównie tych uchodzących do morza Barentsa.

#10 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6246 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 08 lipiec 2019 - 14:32

Pod koniec czerwca znajomi byli na Czawandze.

 

I jak wyniki?



#11 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 08 lipiec 2019 - 16:25

Mack, piękne ryby. Dwie metrówki to już coś. Kharlovka?

Kacper, właśnie na ten wyjazd znajomy mnie namawiał. Zupełnie im nie poszło. Drugi kumpel wybrał opcję na wypasie, też Kola, ale prywatny odcinek, cena x3, i dobrze połowił.
  • mack lubi to

#12 OFFLINE   rybarak

rybarak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 366 postów

Napisano 08 lipiec 2019 - 17:57

Ryby petarda! Gratuluję i zazdroszczę. Mam obawy, że Kolski dla zwykłych zjadaczy chleba już się skończył. Niebawem wszystkie rzeki będą ogarnięte przez sztywnych kolesi i za mniej niż 5-6 tys. euro nie będzie szansy załapać się na rybałkę. Z tego co słyszałem to Strielna w następnym sezonie będzie dwukrotnie droższa niż teraz.
  • mack i Radek79 lubią to

#13 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1185 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 08 lipiec 2019 - 18:27

Rybnych rzek coraz mniej a chętnych coraz więcej więc nie dziwmy się że taka jest tendencja .Druga sprawa to kwota 5 tys euro przeraża raczej nas w kaczogrodzie większość miłośników łososia przyjmuje to na klatę z uśmiechem że mają tanio bo na Islandii jest dwa trzy razy drożej :)  



#14 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 08 lipiec 2019 - 19:44

Mack, piękne ryby. Dwie metrówki to już coś. Kharlovka?


Nie, Drozdovka, jednak nie oceniał byłm potencjału tej rzeki przez pryzmat mojego wyniku, ot łut szczęścia. Jak mawia mój szwagier, raz w roku i wąż pierdnie :)
Sytuacja wygląda inaczej, jak dodam, że cała grupa 6 osób przez 6 dni złowiła 8 ryb, z czego moje były 3 największe. A były między nimi 2 osoby już znające rzekę z poprzednich wyjazdów.
  • lukomat i wujek lubią to

#15 OFFLINE   rybarak

rybarak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 366 postów

Napisano 08 lipiec 2019 - 19:52

Jasne. Dla wielu takie stawki to pikuś. Ja myślę oczywiście przede wszystkim o swoich możliwościach. A Rosja rządzi się trochę innymi prawami i tam gdzie jeszcze było w miarę przystępnie ceny ostro z wielu względów idą w górę. Coraz trudniej będzie się tam ponownie ogarnąć.

#16 OFFLINE   filip

filip

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisano 08 lipiec 2019 - 20:21

Rybnych rzek coraz mniej a chętnych coraz więcej więc nie dziwmy się że taka jest tendencja .Druga sprawa to kwota 5 tys euro przeraża raczej nas w kaczogrodzie większość miłośników łososia przyjmuje to na klatę z uśmiechem że mają tanio bo na Islandii jest dwa trzy razy drożej :)  

5 tys eur za 6 dni łowienia to jest drogo (chcciaż to jest względne) nawet do zwykłego obywatela europy zachodniej.

PS. Kaczogórd sobie daruj, Polska jest tylko jedna :)


Użytkownik filip edytował ten post 08 lipiec 2019 - 20:23


#17 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 08 lipiec 2019 - 21:04

I jak wyniki?


Jakoś się nie zagłębialem w temat. Kolega mówił, że bez szału. Mieli podobno po kilka ryb (5/6 na człowieka ). Ale nie traktuj tego jako 100 procentową informację.

#18 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 08 lipiec 2019 - 21:06

Tomi78, skąd czerpiesz takie szokujące informacje, że ludzie na zachodzie przyjmują 5tys euro na klatkę z uśmiechem? Przecież to są bzdury. Mam bardzo dużo znajomych w UK i tylko nieliczni mogą sobie pozwolić na takie fanaberie. Większość zastanawia się dwa razy zanim wyda £200 za dzień na Dee lub Spey. Ceny lodgy na Kolskim są dla bogatych ludzi niezależnie gdzie się mieszka.
  • filip i Del Toro lubią to

#19 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 08 lipiec 2019 - 21:09

BTW kilkanaście lat temu wyjazd na Warzuge i Kice kosztował mnie 800 dolarów z transportem i wyżywieniem. To se ne vrati pane Havranek 😢.

Użytkownik Mysha edytował ten post 08 lipiec 2019 - 21:09


#20 OFFLINE   rybarak

rybarak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 366 postów

Napisano 08 lipiec 2019 - 21:28

Choć ciężko się z tym pogodzić to mam świadomość że za nieprzeciętne ryby trzeba nieprzeciętnie zapłacić. Oby tylko nie sprawdziły się czarne scenariusze i ryb nie pochłonęła żadna zaraza.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych