Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Ręcznej roboty cd. - customy krzyśka

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
140 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 26 marzec 2012 - 16:51

Cześć,
Przez dłuższy czas rzadko zaglądałem na Forum, gdyż w długie, zimowe wieczory zająłem się realizacją jednego dużego (dla Frika) i kliku pomniejszych projektów „wędkotwórczych”. Budowa w sumie kilkunastu wędek wypełniła mi praktycznie cały wolny czas, nieprzeznaczony na pracę zawodową i dla rodziny.

Ale warto było. Przeszedłem przez prawdziwy rodbuildingowy poligon doświadczalny. Kleciłem kije od kołowych okoniówek, poprzez travela, a na tuna poppingach i jiggingach kończąc. Realtywnie dużo się nauczyłem, dopracowałem technikę wiązania ciasno upakowanych omotek, kładzenia underwrapów i lakierowania. Na własnej skórze poczułem, jak to jest równo i cienko położyć lakier na stopce przelotki 20HN, albo ustabilizować i przywiązać przelotkę rozmiaru 4,5 na krótkiej stopce.

Dzięki uprzejmości Frika i Michała – czyli naszego formowego @slidera@, który wędziska pięknie sfotografował, mogę dziś wrzucić kilka fotek tych projektów: część według specyfikacji Frika, cześć według mojej koncepcji. Nie są to moje pierwsze wędziska, ale pierwsze warte moim zdaniem pokazania. Dzięki, chłopaki, za szansę prezentacji.



#2 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 26 marzec 2012 - 16:59

Pierwszy projekt: blank Pike 6’6” 40lb, w praktyce odpowiada popularnym blankom 25 - 30lb. Asymetrycznie dzielony, relatywnie mało zbieżny, grubościenny. Bardzo szybki, z domieszką wysokiego modułu, szczytówka sztywna, pod obciążeniem ugięcie szybko wchodzi na środek. Zbrojenie spiralne 0/60/120/180, Alconite, kończony na L5,5, tip-top 6 SiC. Komponenty na rękojeść Matagi, za wyjątkiem pianki na rear i burnta (FC) oraz tulei chromowanej. Nić wiodąca PW - A, czerwony metalik – chyba PW, brązowy metalik – Gude. Lakier Flex Coat HB dwie warstwy. Blank polerowany.


Załączone pliki



#3 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 26 marzec 2012 - 17:02

Załączone pliki



#4 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 26 marzec 2012 - 17:05

Tu niestety widać oczywistą niedoskonałość – krawędź lakieru jest nieproporcjonalnie szeroka w stosunku do omotki. Przelotka – fakt, niewielka, ale można było te dwustopkowe zarobić lepiej. Jednostopkowe wyglądają przyzwoicie.


Załączone pliki



#5 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 26 marzec 2012 - 17:11

Drugi projekt: blank Tuna Popping 7’6” albo 9”(?) – muszę sprawdzić 100lb. Asymetryk, mało zbieżny, b. gruba ścianka, szczytówka prawie pełna. Materiał to niski moduł i szkło (chyba?). Kołowy. Zbrojenie spiralne 0/60/120/180, Hardloy, komplet przelotek to HN-ki. Masakryczne w lakierowaniu. Underwrap wyprowadzony poza właściwą omotkę. Nić wiodącą PW – D, metaliki też PW. Lakier Flex Coat HB dwie warstwy. Uchwyt i Gimbal to chyba American Tackle. Blank lakierowany akrylem, wygrzewany, zmatowiony papierem wodnym 800/1200.

Załączone pliki



#6 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 26 marzec 2012 - 17:15

Załączone pliki



#7 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 26 marzec 2012 - 17:17

Acha, Andrzej - to cały czas na Twojej maszynie B)

#8 ONLINE   kajman

kajman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaPuławy

Napisano 26 marzec 2012 - 17:24

Piękna robota Krzysiek.Jak zwykle omotki i lakierowanie perfekt.Dawaj więcej zdjęć,aż miło popatrzeć.

#9 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 26 marzec 2012 - 17:26

Dzięki! Ale na zdjęcia trzeba będzie chwilke poczekać. Friko albo mi podrzuci niebawem, albo wstawi w wątku o swoich customach - blankach na zamówienie.

#10 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 26 marzec 2012 - 17:26

Sledze jak wstawiasz te zdjecia, z komentarzem czekalem do konca...i ogladajac mialem nadzieje ze nie przestaniesz wstawiac.
Ze tych wedek zrobiles tyle ...ze bedziesz wstawial i wstawial :D
juz koniec ? :D

daj wiecej - piekna robota, naprawde przyjemnie popatrzec :D

Pozdrawiam

Guzu



#11 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 26 marzec 2012 - 17:33

Żałuję tylko, że na sesji nie było wędziska, które wykoncypowaliśmy z Krzyśkiem (Harrym). Nazwaliśmy je Shimano Downrigger XFX-BX 240MH Ultra Custom. Z dawnego kija został tylko goły blank; teraz w kolorze kości słoniowej. Rękojeść pianka + burnt + srebrne wstawki, omotki na czarnym threadzie A z wstawkami z wąziutkimi srebrnymi i jednym grubszym brązowym tipetem. Kompozycja kolorystyczna jest... hm... jakby to powiedzieć - satysfakcjonująca

Generalnie polakierowanie tych kilku blanków akrylem to zasługa uporu i wytrwałości Harrego - ja bym to juz dawno cisnął w pi..., znaczy w diabły, chciałem rzec.

#12 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1278 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 26 marzec 2012 - 17:46

Wątek subskrybowany :mellow:
Jest na czym oko zawiesić. Coraz większą mam ochotę na wedkę na białym blanku :D

#13 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 26 marzec 2012 - 17:50

Piękne wędki i super wykonanie w każdym szczególe :D Ogłądam śliniąc się i czekając na więcej ;)

#14 OFFLINE   krycek

krycek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaLondyn

Napisano 26 marzec 2012 - 17:55

Zarowno wedki jak i zdjecia pierwsza klasa :D


#15 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 26 marzec 2012 - 18:35

Cieszę się że zdjęcia spodobały się :D Sama przyjemność fotografować takie kije

Polecam się na przyszłość :D

Pozdrawiam
Slider

#16 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 marzec 2012 - 19:47

Zdjęć jest duuuużo więcej :D ale nie nie podsyłam ich Krzyśkowi bo by nie wytrzymał i wrzucił wszystkie na raz :lol: a zdjęcia są takiej klasy ze wypada się nimi delektować...

Pomimo faktu, że Michał Regulski jest bardzo młodym fotografem to byłem zaskoczony profesjonalizmem z jakim podszedł do projektu, to był naprawdę przywilej pracować z Tobą Michale ! Moim zdaniem te foty z automatu powinnu trafić do galerii na głównej stronie portalu :D

Krzysiek jest oczywiście bardzo skromny i samokrytyczny jeśli chodzi o swoją pracę, ale prawda jest taka że nieprzypadkowo te blanki trafiły właśnie do Niego Nie znam nikogo innego kto byłby w stanie podołać temu projektowi, zarówno pod względem czasu realizacji jak i jakości wykonania - nie wszystko zostało sfotografowane i tylko ja wiem jakie niuanse techniczne były związane z tymi wędkami - bez przesady mówiąc analizowany był dosłownie każdy element i z efektu jestem bardzo zadowolony.

Na koniec warto dodać że swój ważny udział w projekcie ma także Piotrek Matusiak, który dostarczył najwyższej jakości metalowe tuleje (robione pod wymiar blanku) które posłużyły do wzmocnienia zakończenia rękojeści, jak również eksperymentalne lekkie i mocne arbory z bambusa oraz pianki, robione pod wymiar uchwytów (okoniówki).

Efekt końcowy jest zatem wynikiem najlepiej rozumianej pracy zespołowej :D

Co w niczym nie umniejsza faktu, że na autorski wątek rodbuildingowy @krzyśka czekałem od dawna, bo wbrew temu co Krzysiek twierdzi - ma on w dorobku pare kijów które warto pokazać, a z pewnowścią będzie ich więcej :D







#17 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2639 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 26 marzec 2012 - 20:14

Widziałem własnoocznie, macałem, machałem ...
Czyniłem to z przyjemnością ogromną i jednocześnie lekką zazdrością, że tak ładnie, równiutko i precyzyjnie lakierowanienie Krzyśkowi wychodzi. Niby proste, skromne kije, ale skomponowane i wykonane bardzo elegancko. Gratuluję :D

Pzdr,
Fatso

#18 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 26 marzec 2012 - 21:14

Tu niestety widać oczywistą niedoskonałość – krawędź lakieru jest nieproporcjonalnie szeroka w stosunku do omotki. Przelotka – fakt, niewielka, ale można było te dwustopkowe zarobić lepiej. Jednostopkowe wyglądają przyzwoicie.




Ja tam nie widzę żadnych niedoskonałości, chyba za dużo samokrytyki.
Kijek na żywo prezentował się rewelacyjnie :huh:

#19 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 26 marzec 2012 - 21:50

Michał,
Obaj wiemy (Ty jako profesjonalista, a ja bo znam moje wędki), że taka efektowna fotografia może uwypuklić, co najlepsze, a zatuszować niedociągnięcia. W istocie kijki wyglądają na zdjęciach lepiej niż w realu. Świetna robota :D Jeszcze raz – dzięki!

Friko,
Jak już Ci mówiłem, jeżeli jest się w 100% zadowolonym z efektu – to znak, że czas zamknąć warsztacik i zając się czymś innym. Bardzo się cieszę, że wędziska spełniają Twoje oczekiwania. Choć nie obyło się bez jakichś drobnych wtop, bo ten się nie myli, kto nic nie robi

Piotrze,
Podejrzewam, że arbory z klejonego warstwowo bambusa pobiją na głowę wszystkie pianki, spienianki, plastiki, etc. Są lekkie i twarde, wymagają minimum kleju. Złożenie rękojeści na dobrze dopasowanych pierścieniach to bardzo czysta robota i gwarancja „pancernego” efektu. Jestem szalenie ciekaw, jak wypadną testy polowe.

Fatso,
Dzięki za dobre słowo, tym cenniejsze, że z ust kogoś, kto wie, że z tym wędkoróbstwiem to nie ma lekko :D



#20 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 26 marzec 2012 - 21:51

Wreszcie Krzysiek, wreszcie! B) Czekam na więcej!!! Można się delektować, nie trzeba się obżerać, ale po jednej cykać też nie ma co :mellow: :lol:

Pozdrawiam
Grzesiek





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych