Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

wyższe ceny wędek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 23 grudzień 2006 - 16:54

Dzisiaj słyszałem od kuzyna,który prowadzi duży sklep wędkarsko-zoologiczny że od przyszłego roku ma zdrożeć mata węglowa,a co za tym idzie mają też zdrożeć wędziska z niej wytwarzane nawet o 40% :huh: czy ktoś o tym słyszał ?

#2 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 23 grudzień 2006 - 17:19

Ja B)

Pozdr.

Salmo

#3 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 23 grudzień 2006 - 19:08

Plotka. Żeby ryneczek podkręcić na koniec roku. Słyszałem od wujka, który pracuje u importera wędek. :unsure:

#4 OFFLINE   zewu

zewu

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 359 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 grudzień 2006 - 19:39

Pierwsze podwyżki cen z tego powodu juz mamy za sobą (przynajmniej tak uzasadnione były ostatnie podwyżki np. kijków Jaxon ze 2 miechy temu).


----
zewu
internetowy sklep wędkarski

#5 OFFLINE   pikeman

pikeman

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów

Napisano 23 grudzień 2006 - 23:32

Faktem jest, że maty grafitowe pre-preg drożeją z roku na rok, obecnie są bardzo drogie, metr kwadratowy wysokomodułowej maty potrafi i kilkaset dolców kosztować, no ale to na sporo blanków starczy, mówimy oczywiście o 1-2 zwojowej przewijce.

#6 OFFLINE   JohnnyJohn

JohnnyJohn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 grudzień 2006 - 12:56

No to ładnie...
Ciekawy jestem ile będzie kosztować za dwa lata dobra muchówka bądź wysokiej klasy feeder.
I powrócą wtedy stare dobre wędki z włókna szklanego :D.

#7 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 grudzień 2006 - 14:54

Zeby sie dowiedziec, czy to prawda wystarczy sledzic ceny blankow renomowanych producentow. A te w zal. od dlugosci i mocy zaczynaja sie gdzies na poziomie 70-80$/szt..
Powrot szklakow? Mam wrazenie, ze one nigdy nie zniknely, zwlaszcza w zast. morskich i tzw. rozwiazan silowych.
W tych przypadkach sa zdecydowanie lepsze od wegla
Gumo

#8 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 25 grudzień 2006 - 16:26

No to ładnie...
Ciekawy jestem ile będzie kosztować za dwa lata dobra muchówka bądź wysokiej klasy feeder.
I powrócą wtedy stare dobre wędki z włókna szklanego :D.

Obyśmy nie musieli wracać do bambusa,lub co gorsze do leszczyny :mellow:

#9 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 27 grudzień 2006 - 10:07

wedziska moze i zdrozeja, ale na pewno nie 40%, co roku są nieznacznie droszsze. Nadzieją jest to że firmy będą wypuszczały katalogi z sugerowanymi cenami, wtedy okaże się że wędki są znacznie tańsze :mellow: . PS kolega który pracuje w składzie celnym twierdzi że koszt gołego blanku np: dragona czy mikado to 2-5$- za takie pieniądze są te blanki sprowadzana :huh:

#10 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 27 grudzień 2006 - 10:24

Pocieszyłeś mnie :D

#11 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 27 grudzień 2006 - 16:07

@pablom-Widze ,ze Twoj kolega ma poważne problemy.Klej wącha, czy czymś innym się szprycuje,ze ma takie omamy.A może to Twoj pomysł,zeby głosić takie bzdury?
Jak bedziesz mial czarno na białym ,we wlasnych rękach-to bedziesz pewny ile faktycznie toto kosztuje.Dodajac transport,clo etc.
Wiec jezeli Chłopie masz głosić nieprawdę,to przenieś się na forum dla nastolatek.


#12 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 27 grudzień 2006 - 17:30

@Taps dzięki za rade :mellow: sam byłem w szoku jak mi to powiedział, jak masz lepsze info to się podziel. Ja osobiście koresponduje z kilkoma producentami z chin ( produkty nie wędkarski) i też co do tej ceny nie bardzo chce mi się wieżyć, jest za niska, ale tylko ciut :mellow:

#13 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 27 grudzień 2006 - 17:48

Firmy ,które importują sprzet- nie informują swoich klientów po ile je zakupiły na dalekim wschodzie.Wiec jeżeli takie informacje nawet przypadkiem do mnie trafiają,to trzymam gembę na kłódkę.:D


#14 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 27 grudzień 2006 - 18:12

naszczęście ludzie są rózni :mellow:

#15 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 28 grudzień 2006 - 09:54

Niewiem czy dobrze zrobiłem zadając to pytanie o wyższe ceny wędek bo widzę że toczą się wielkie spory.A ja chciałem się dowiedzieć tylko czy ktoś słyszał coś więcej na ten temat.Wiem że popyt na maty węglowe jest ogromny.Zapotrzebowania są większe niż możliwości produkcyjne a producentów jest mało. :o :mellow: :D

#16 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 28 grudzień 2006 - 10:53

więc sam sobie odpowiedziałeś popyt i podaż :mellow:

#17 OFFLINE   klon

klon

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 415 postów
  • LokalizacjaPruszków/Piastów

Napisano 28 grudzień 2006 - 11:03

Firmy ,które importują sprzet- nie informują swoich klientów po ile je zakupiły na dalekim wschodzie.Wiec jeżeli takie informacje nawet przypadkiem do mnie trafiają,to trzymam gembę na kłódkę.:D


A ja nie widzę powodu aby takie sprawy przemilczać. te forum służy międzyinnymi do wymiany informacji. A informacją jest to że wydając na kij np. 200 pln w istocie kupujemy cos wartego kilka $. Kilku może sie zastanowi. Dziwie sie Michał, ze tak ostro podważasz te ceny. Wiem z pewnego źródła, bo celnego, jaką wartość deklarują Mikado i Jaxon. Kolega Pabloma się nie myli.


#18 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 28 grudzień 2006 - 11:51

dzięki za wsparcie @Klon B) , ceny te dotyczą GOŁYCH blanków, do tego trzeba dodać koszty uzbroienia, transportu, maganyzowania, reklamy etc. Niższe ceny i tak by z ekonomicznego punktu widzenia niewiele zmieniły, bo nie są to produkty pierwszej potrzeby i tylko niewielu maniaków zamiast łapać ryby bierze się za kolekcjonowanie. Np. na allegro można nabyć jakieś wynalazki za 20-50pln, ale czy warto-czasami tak. Czasami powstają nowe firmy których nie stać na dobrą reklame, czasami znajdzie się jakaś perełka ale zazwyczaj są to rzeczy warte swojej ceny, czyli jak prezerwatywa-jednorazowego użytku :mellow: :mellow: :mellow:

#19 OFFLINE   pafek

pafek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 772 postów
  • Lokalizacjapstrągowe strumienie

Napisano 28 grudzień 2006 - 19:36

Jakby ktoś naprawdę miał sprawdzoną inf. o cenę sprowadzanego blanku (deklarowana na granicy) to prosiłbym o priv.
Hm tylko czy firmy nie zaniżają cen aby płacić mniej, nie wiem za cło czy jakieś inne opłaty ?

#20 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 29 grudzień 2006 - 19:56

taka możliwość też istnieje-polak potrafi :mellow: - wystarczy wspomnieć co działo się z ałtami przy wprowadzeniu akcyzy :lol:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych