Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nowy Garmin Echomap Ultra


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
357 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 03 listopad 2019 - 19:24

@psulek im hz wiecej tym zasieg mniejszy , tj oczywiste. jednak to co dzis zobaczylem na 1150khz... po 2 min wylaczylem i wiecej nie wlaczalem...



#42 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 03 listopad 2019 - 19:31

A może Adam masz coś źle ustawione, bo czytałem tu na forum takie "ochy i achy" że aż nie mogę uwierzyć w to co piszesz na temat bocznego...  :huh:  :huh:  :huh:  :huh:  :huh:  :huh:


Użytkownik cabage edytował ten post 03 listopad 2019 - 19:31


#43 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 03 listopad 2019 - 19:50

Sporo marketingu garminowego ostatnio w polskim YT, widać są pieniądze na to w korpo. Potwierdza się jednak prawda znana od lat, że każda z marek ma  zazwyczaj jeden bardzo fajny ficzer, wokół którego buduje sprzedaż.


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 03 listopad 2019 - 19:50


#44 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 03 listopad 2019 - 20:01

@cabage , to był.pierwszy wyjazd partyzancki , z kablami pod nogami i ogólnym bajzlem. jednak , to nie jest moje pierwsze echo w karierze. Ziarnistosc żadne ustawienia nie zmienia, ani zasięg się nie zwiększy. Częstotliwość powyżej 1mhz to kit marketingowy u garmina i tyle. Nie pisze tego zlosliwie, i nic z tego nie.mam. sprzęt kupiłem i nie troluje marketingowo. Fakt em jest że porównuje to do hds, których używałem najwięcej A to pokla wyzsza niż ultra. Powinno się porównać do gpsmap. Tylko jestem przekonany , że gpsmap nie pokaże nic wiecej od ultra. uhd54 jest wielkosci lss2, Total scan , czy 3w1 jest jeszcze raz taki jak uhd54. Te gabaryty też się nie biorą z niczego.

Użytkownik siarq edytował ten post 03 listopad 2019 - 20:02


#45 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1783 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 03 listopad 2019 - 20:06

Też miałem okazję ocenić sidevu podłączone przez blackboxa do plotera 12 cali Garmina. Do HB g2n się nie umywa. Za to gls10 w wertikalu wymiata :)
  • Karol Krause lubi to

#46 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 03 listopad 2019 - 20:09

Lvs32 - wymiata :) , ale.do pełni szczęścia trzeba silnik dziobowy

#47 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1783 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 03 listopad 2019 - 20:21

Dokładnie. Kolega w tym roku kupił taki zestaw i nawalił sumów w wercie jak w grze na kodach
  • Wojciech_B, sucks_one i siarq lubią to

#48 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 03 listopad 2019 - 20:40

Dokładnie. Kolega w tym roku kupił taki zestaw i nawalił sumów w wercie jak w grze na kodach

No tak, Lvs=aimboot ))

Wysłane z mojego moto e5 plus przy użyciu Tapatalka

#49 ONLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 06 listopad 2019 - 10:26

Lvs32 - wymiata :) , ale.do pełni szczęścia trzeba silnik dziobowy

Adam czemu dziobowy? Jak będziesz na kotwicy i silnik będzie wciąż zmieniał kierunek to będzie się zmieniało patrzenie wiązki z przetwornika tam gdzie obróci się silnik. W tym momencie będzie znikała przynęta z ekranu.

 

Czy ja czegoś nie kumam.... :unsure:



#50 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 06 listopad 2019 - 10:34

Adam czemu dziobowy? Jak będziesz na kotwicy i silnik będzie wciąż zmieniał kierunek to będzie się zmieniało patrzenie wiązki z przetwornika tam gdzie obróci się silnik. W tym momencie będzie znikała przynęta z ekranu.

 

Czy ja czegoś nie kumam.... :unsure:

Piotrze, najwygodniej się kotwiczyć dziobowcem, suche ręce i te sprawy. Problem celowania w przynętę LVSem jest rozwiązywalny na kilka sposobów: ręcznie obracana sztyca, mechanicznie obracana sztyca, wykorzystanie drugiego silnika dziobowego bez pędnika w roli mechanicznej sztycy z funkcją utrzymywania wycelowanego przetwornika w kierunku właściwym- czyli funkcja heading lock itp. oraz układ obrotowej przetwornicy z własnym softem, wpiętą w sieć NMEA2000 i również blokującą przetwornik w orientacji do wskazanego punktu. 

 

W Lowrance Livesight łatwiej będzie się wcelować- wiązka w poziomie skanuje w wiązce 40 stopni(LVSma 20), ale to jedyna zaleta tego systemu. Brak detalizacji, zasięgu, stabilizacji obrazu- którą ma LVS32 i pomaga to przy manewrach na łodzi, pomimo że wąski kąt wiązki


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 06 listopad 2019 - 10:44


#51 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 06 listopad 2019 - 10:51

Tak jak.Maciek napisał. Dziobowiec przedewszystkim ma.ta zaletę że kotwiczysz tam gdzie chcesz - na lawicy,pod, gdziekolwiek . Kotwica zwykła jest ok , ale nigdy w punkt nie trafisz ani nie przesuniesz się o 1 czy 2m w danym kierunku. Lvs będzie na sztycy pod ręką aby kierować tam gdzie się chce

Użytkownik siarq edytował ten post 06 listopad 2019 - 11:43


#52 ONLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 06 listopad 2019 - 12:04

Tak jak.Maciek napisał. Dziobowiec przedewszystkim ma.ta zaletę że kotwiczysz tam gdzie chcesz - na lawicy,pod, gdziekolwiek . Kotwica zwykła jest ok , ale nigdy w punkt nie trafisz ani nie przesuniesz się o 1 czy 2m w danym kierunku. Lvs będzie na sztycy pod ręką aby kierować tam gdzie się chce

Ech, tak też myślałem, ale ubzdurało mi się że chcesz przetwornik zamocować na silniku lub kolumnie silnika dziobowego.

Teraz kumam.

 

A jaką obrotową ręczną sztycę masz? Jakieś foto rozwiązania?



#53 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 06 listopad 2019 - 12:22

Podpowiadam Adamowi z całych sił konstrukcję na bazie uchwytu pawężowego do silnika elektrycznego. Do tego dopasowana rurka i gra. Łącznie z unoszeniem wygodnym na przemarsze.

Cenowo rewelacja w porównaniu do rozwiązań gotowych czy na bazie RAM,  czy ślusarskiego rękodzieła. Funkcjonalność też wysoka. Oczywiście trzeba wykonać jakieś mocowanie do burty -czy to łodzi, czy pontonu. Ja mam coś takiego do swego garażowego 360, dziś miały być próby na burcie ale lipa- pada u mnie aż szumi. 



#54 ONLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 06 listopad 2019 - 13:40

Dokładnie Maćku na ten sam pomysł wpadłem. A najlepiej to pasuje mi uchwyt od Traxxisa z regulowanym zaciskiem obrotowym kolumny.

Mocowanie do burty to pikuś, w drewnie się dobrze rzeźbi to każdy kształt się zrobi i dopasuje kąty i kształty do budowy łódki, do tego lakier, klej, śrubki i mocowanie jest.

Kwestia zdobycia kolumny i mocowania. Ewentualnie zakup uszkodzonego dawcy. 


Użytkownik Pietruk edytował ten post 06 listopad 2019 - 13:40


#55 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 06 listopad 2019 - 13:46

Idziesz w Live?

Uchwyt Haswinga Osapiana potrzebuje 28mm rurki - po zewnątrz mierzonej. Taniej niż MK wychodzi. Jest do nabycia jako część zamienna Tam też jest docisk blokujący kolumnę. Do tego pierścień- ogranicznik albo zwykła opaska metalowa skręcana na śrubkę i jest regulacja głębokości zanurzenia rurki i przetwornika, nie przeleci w dół przez uchwyt. 



#56 ONLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 06 listopad 2019 - 14:07

Idziesz w Live?

Uchwyt Haswinga Osapiana potrzebuje 28mm rurki - po zewnątrz mierzonej. Taniej niż MK wychodzi. Jest do nabycia jako część zamienna Tam też jest docisk blokujący kolumnę. Do tego pierścień- ogranicznik albo zwykła opaska metalowa skręcana na śrubkę i jest regulacja głębokości zanurzenia rurki i przetwornika, nie przeleci w dół przez uchwyt. 

Kilka filmów na YouTube, plus ten wątek i zanęta została podana, kwestia czy łyknę teraz czy będę się bawił i czy ostatecznie połknę haczyk.

 

Wszedłem w HB i MK, zmiana systemu jakoś mi nie pasuje. 

Chyba że sam Panoptix i jakiś ekran Garmina. 

Muszę podumać, popytać ....



#57 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 06 listopad 2019 - 14:24

Faktycznie, jak masz zestaw mk hb, to nie ma co kombinować. Nie dostaniesz tej jakości sonaru bocznego ani silnika w normalnej cenie od Garmina. Wybebeszyłem softem do mozajek logi od Ultry Adama, szału nie ma  niezależnie od khz. 

Garminowskie echa z protokołem NMEA2000 można posieciować ale z Motorguide, przy użyciu wynalazczości wschodniej, tyle, że wtedy robi się wesoło na pokładzie od metek różnych firm.



#58 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 11 listopad 2019 - 12:37

A może ktoś ktoś ma faktyczne.porownanie gpsmap z seri 8400 vs ultra ? Jest duża różnica w obrazowaniu między tymi dwoma ekranami? Gpsmap ma matrycę ips + większa rozdzielczość + mocniejsze flaczki. Jakie to ma przełożenie na jakość obrazu u garmina ? W lowrance między gen3 A Carbon jakość byla spora różnica, a tutaj ,? Dalej jestem sceptycznie nastawiony do garminow...,jednak może ktoś pokaże na coś stac najwyższa serie w obrazowaniu si/di i live

#59 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 11 listopad 2019 - 13:24

Adam, musisz się pogodzić z tym że boczny będzie lepszy w Elite ti czy serii go w Simradzie... za to "lajva" długo nikt nie przebije :)

#60 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 11 listopad 2019 - 13:40

Ja tam nie żałuję ani nie ubolewam, wiedziałem raczej co będzie. Interesuje mnie jakość gpsmap vs ultra. Czy tu są różnice prócz marketingowych i oczywistych wynikających z zestawień sprzętowych.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych