Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

sprzętowo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   shogun

shogun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • Lokalizacjalegnica

Napisano 04 październik 2005 - 11:01

Witam.
Zamierzam na przyszły sezon skompletować zestaw do jerkowania. Przymierzam się do zakupu kijka St.Croix oznaczonego symbolem
PM 70 HF2 o cw. 28-113g, oraz multik abu C3 5501. Jakie opinie krążą o takim zestawiku.
Przeznaczenie - wiadomo- jerki, ale po za tym to też woblery typu Perch 12, Whitefisch 18 i tym podobne oraz od czasu do czasu ciężka guma może kogut. Proszę o wasze opinie, a może ktoś z was łowi takim zestawem.
Co do wedkowania praktycznego to niestety wrzesień minął mi na czytaniu prasy, tak że jak dobrze pójdzie to po 15 pażdziernika dopiero uda mi się wygospodarować trochę czasu.
Pozdrawiam.

#2 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 04 październik 2005 - 11:13

o ile to multika za bardzo sie przyczepiac nie mozna - choc moze warto zastanowic sie nad c4 5601 - jedno lozysko wiecej i bardziej poreczne zwalnianie szpuli - to jesli chodzi o premierka ... Sam doswiadczen z nim nie posiadam ale wiem ze te kijki sa bardzo sumiennie opisywane i zastanawiam sie czy abyna pewno ryby ponizej 4 kilograqmow beda ci sie trzymaly tego kijka ...

moze sie okazac ze kijek jest niesamowicie sztywny i mocny :mellow:

#3 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 październik 2005 - 11:14

@Shogun,

Myślę, że będzie to bardzo dobry zestaw do jerkowania.
Kijem o takiej granicy wyrzutu połowisz w zasadzie większością jerków dostępnych na naszym rynku, a także dużymi woblerami (w stylu Perch 12, Whitefish 18).
Będziesz miał duży komfort podczas podszarpywania i prowadzenia tych przynęt.
A C3 w wielkości 5501 w zupełności wystarczy do jerków i dużych woblerów.
Myślę, że takim zestawem będziesz w stanie łowić także na duże i ciężko uzbrojone gumy.

#4 OFFLINE   shogun

shogun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • Lokalizacjalegnica

Napisano 04 październik 2005 - 12:32

Mifek dzięki. Tylko nie wiem co masz na myśli pisząc zastanawiam sie czy abyna pewno ryby ponizej 4 kilograqmow beda ci sie trzymaly tego kijka ... Z tego co wiem z literatury i z własnego doświadczenia to ryba spada z kija źle uzbrojonego. Chybaże jest to tak sztywny kij że ryby poniżej 4 kg nie spowodują jego ugięcia w co za bardzo nie wierze. Co do wyboru C3 a C4 to chyba wiesz jak wygląda sprawa z dostępem C4.
Jeżeli chodzi o spadanie ryb z kija to ostatnio czytałem o gościu który na okonie jeździ z kijem o cw. 15-45g i do tego jeszcze plecionka. Ale wielkie dzięki za wypowiedź bo z kilkunastu użytkowników na razie tylko dwie wypowiedzi. Pozdrawam.
Dla ciekawostki podam że kiedyś przeczytałem artykuł o niemieckich wędkarzach którzy do łowienia wszystkich drapieżników używają tylko jednej wędki o cw. do 120 g.
Pozdrawiam.

#5 OFFLINE   marek_k84

marek_k84

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 343 postów
  • LokalizacjaZielonka

Napisano 04 październik 2005 - 12:40

Shogun, poczekaj aż Kuba wróci z Hiszpanii. Pozyczyłem mu właśni toto... PM70HF2... Jeśli będa Ci odpowiadały jego wrażenia i nie będzie Ciprzeszkadzało, że poużywany(przez Niego, ja jeszcze go ne mozcyłem) to Ci odsprzedam :D. Taniej hihihi




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych