Skocz do zawartości

• Zaloguj korzystając z Facebooka      Logowanie »   
Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przebarwianie się gum na styku z ołowiem

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 636 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 14 sierpień 2019 - 09:22

Panowie, podsumowując - jeśli komuś nie pasuje barwienie się gum od ołowiu, niezależnie od zastosowanego materiału do wytworzenia tejże przynęty, można tego uniknąć malując np. farbą proszkową, a tym samym izolując ołowianą główkę od przynęty. Dodam, iż jest to fajna zabawa na np. zimowe popołudnia. Ja tak zrobiłem i nie mam już syfu w pudełkach od utleniającego się ołowiu. Tyle w temacie ;)

#42 OFFLINE   j-23

j-23

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Wojtek

Napisano 14 sierpień 2019 - 15:01

Przebarwienia przebarwieniami , gorzej gdy gdy ołów reaguje bardziej agresywnie na gumę , miałem przypadek że glowka tak zadziałała na plastisol że ten się zaczął kruszyć.
Dziwny przypadek
Przeważnie używam teraz główek bez kolnierza po tuningu polakierowane domaluxem .

#43 OFFLINE   robertd

robertd

fishmaniabaits.pl

• Twórcy
  • PipPipPip
  • 854 postów

Napisano 15 sierpień 2019 - 15:10

po rozmowie telefoniczne z Tomy doszlismy do wniosku ze forum to nie miejsce na wyzwiska tylko merytorycznej dyskusji wiec obopulnie cofamy swoje niezamadre wpisynikt nie powinien tu nikogo wyzywac nawet w nerwach  i zawieramy pokoj :) licze teraz na zadeklarowana w rozmowie riposte ,a wracajac do tematu odbarwien to jesli cos sie ukruszylo w kontakcie z olowiem to napewno nie byl to plastisol tylko jakis wypelniacz jaki to juz trzeba by zbadac co to za guma byla

Użytkownik robertd edytował ten post 15 sierpień 2019 - 15:13

• mario lubi to

#44 OFFLINE   Tomy

Tomy

SUM

• Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15544 postów

Napisano 15 sierpień 2019 - 15:23

po rozmowie telefoniczne z Tomy doszlismy do wniosku ze forum to nie miejsce na wyzwiska tylko merytorycznej dyskusji wiec obopulnie cofamy swoje niezamadre wpisynikt nie powinien tu nikogo wyzywac nawet w nerwach  i zawieramy pokoj :) licze teraz na zadeklarowana w rozmowie riposte ,a wracajac do tematu odbarwien to jesli cos sie ukruszylo w kontakcie z olowiem to napewno nie byl to plastisol tylko jakis wypelniacz jaki to juz trzeba by zbadac co to za guma byla

Dokładnie tak i podpisuje się pod tym.

Użytkownik Tomy edytował ten post 15 sierpień 2019 - 15:24

• mario lubi to

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych