Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kołowrotek niby na lata?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   P487

P487

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów

Napisano 08 sierpień 2019 - 18:48

sprytnie, bo usunąłem zdanie, w którym napisałem, że żaden Twój post nic nie wniósł? Uznałem, że pisanie tego nic nie da i jak widać nie myliłem się. 


Użytkownik P487 edytował ten post 08 sierpień 2019 - 18:51


#42 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 08 sierpień 2019 - 18:54

sprytnie, bo usunąłem zdanie, w którym napisałem, że żaden Twój post nic nie wniósł? Uznałem, że pisanie tego nic nie da i jak widać nie myliłem się.

Tak tak.
Jeszcze dodaj że moje wpisy to osobiste wycieczki i że jestem trollem .
Będzie wtedy komplet.

#43 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 08 sierpień 2019 - 18:55

Zacznij multikami łowić ,będziesz miał na lata.
  • nurek28, HaDe i MajKar lubią to

#44 ONLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1957 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 08 sierpień 2019 - 18:56

Zacznij multikami łowić ,będziesz miał na lata.

A to można? :D  :lol:


  • popper lubi to

#45 OFFLINE   Tom@son

Tom@son

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • Lokalizacja麻疹の近くの町

Napisano 08 sierpień 2019 - 19:00

Jeżeli nie zależy Ci na wymienianiu konkretnych młynków, to tutaj jasnej odpowiedzi na Twoje pytanie nie bedzie.

Wszystko bowiem zależy od człowieka.

 

Podobnie jest z samochodami.

Jeden bedzie szczęśliwy jezdząc budżetowym VW, drugi nawet w solidnym Mercedesie bedzie narzekał.

 

Najważniejszy w tym wszystkim jest chyba komfort łowienia, aby nad wodą myśleć tylko o rybach, a nie, czy kołowrotek da rade, albo czy reka nie bedzie boleć od ciężąry sprzętu.

 

 

Jeden woli przerobić kilka stradiców, drugi postawi na dobrą Stelle i kręci latami.

Także podsumowując, najlepsze jest to z czym człowiek czuje się dobrze nad wodą, czy to bedzie kołowrotek za 100 zł, czy za 3.000 nie ma znaczenia.

Każdy kupuje na co go stać i czego akurat oczekuje.

Widywałem szczęśliwych łowców co mocno budżetowym sprzętem, i widywałem także klnących i z niewesołą miną wedkarzy ze sprzętem za grube tysiące, bo ciągle im czegoś brakuje.

Niektórym zaś nie wystarczy nawet Stelka za 2.500 koła i musi ją jeszcze stuningować, bo mają taki kaprys i możliwości finansowe.



#46 OFFLINE   cezar80

cezar80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • Lokalizacjaokolice Płocka

Napisano 08 sierpień 2019 - 20:26

To ja sie wyrwe z tlumu. Jestem na rybach prawie codziennie. Zadko kiedy mi 3 dodatkowe karty do rejestru wystarczaja. Jako podstawa do spina uzywam tanie ryobi ecusima. Starczy mi to na 2-3 lata ciezkiej orki potem idzie pod feeder. Ewentualnie nowa rolka i dalej. Jeszcze nie zajechalem zadnej przekladni w zadnym a czesto we wrzesniu 50gr plus guma. Dodam ze ostatnio kupilem np chwalona tu daiwe ninja i to sie rozlecialo po 3 wypadach.Powiem tak sporo osob co znam i co sa setki razy naf woda robia to samo. Kumpel np kupuje Daiwe Lagune i rznie ja caly sezon a za rok nowy.

#47 ONLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 08 sierpień 2019 - 20:30

To ja sie wyrwe z tlumu. Jestem na rybach prawie codziennie. Zadko kiedy mi 3 dodatkowe karty do rejestru wystarczaja. Jako podstawa do spina uzywam tanie ryobi ecusima. Starczy mi to na 2-3 lata ciezkiej orki potem idzie pod feeder. Ewentualnie nowa rolka i dalej. Jeszcze nie zajechalem zadnej przekladni w zadnym a czesto we wrzesniu 50gr plus guma. Dodam ze ostatnio kupilem np chwalona tu daiwe ninja i to sie rozlecialo po 3 wypadach.Powiem tak sporo osob co znam i co sa setki razy naf woda robia to samo. Kumpel np kupuje Daiwe Lagune i rznie ja caly sezon a za rok nowy.


To teraz masz przeje... 😂
  • HaDe, Krzysiek P i przemo_w lubią to

#48 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 08 sierpień 2019 - 20:32

taaa, tylko taka np. Laguna jaki ma "faktor zajeb***""ści"?

#49 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 08 sierpień 2019 - 20:56

A to można? :D  :lol:


Potrzebujesz korepetytora to zapraszam 😈 nie taki diabeł straszny jak go malują.

#50 ONLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1957 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 08 sierpień 2019 - 21:02

Potrzebujesz korepetytora to zapraszam nie taki diabeł straszny jak go malują.

Nie, nie Paweł, multik nie dla mnie. :)



#51 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4551 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 08 sierpień 2019 - 21:53

taaa, tylko taka np. Laguna jaki ma "faktor zajeb***""ści"?

 

Taki np. jaxon machine czy jaxon serinus ma jeszcze mniejszy, a to naprawdę przyzwoity sprzęt jest. Z multiplikatorów kastking royale legend czy tsurinoya xf 50 też dobrze sobie radzą tylko tego faktora zajefajności nie mają niestety. I na koniec: każdemu według potrzeb i możliwości.


  • Jano, przemo_w i eRKa lubią to

#52 ONLINE   WalterW

WalterW

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 391 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Waldek

Napisano 08 sierpień 2019 - 21:59

Nowy Stradic wydaje się być bardzo rozsądną propozycją w kategorii ceny do jakości ... mikromodułowa przekładnia ...

Czy każda nowość jest zajebista bo jest nowa?

Akurat micromodul nie został wprowadzony dla wytrzymałości, wręcz przeciwnie.


  • Mateo1989 i eRKa lubią to

#53 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 08 sierpień 2019 - 22:31

Jeśli kołowrotkiem za 2500 złowię 10x, a tam 10.... niech będzie, że tylko 3x tyle ryb co kołowrotkiem za 200 .... oooo .... zmienię wszystkie....

 

Komfort łowienia? co to do licha jest? rączka ma opadać pod własnym ciężarem? owwszem  opada, ale nie przy łowieniu - tu trzeba kręcić...

Za mało "mocy" - poproszę kołowrotek z mniejszym przełożeniem...

Ma się błyszczeć jak psu jajka? No toć ryby wystraszy...

 

A obawy, że ryska na dupce sie zrobi? Toć stres nieustanny, a gdzie radość z łowienia????

 

Każdy wystarczy na lata.

Lub na raz jeśli będziemy używać zastępczo jako młotka.



#54 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 09 sierpień 2019 - 06:00

Nowy Stradic wydaje się być bardzo rozsądną propozycją w kategorii ceny do jakości (są już oferty w cenach około 600 zł - patrz np. raven fishing). W całości metal i niska waga jak na ten materiał, szpula typu long cast, mikromodułowa przekładnia + silent drive i x-protect ze Stelli, korba wkręcana w przekładnię, łożyska w kluczowych miejscach i rolka w której można wymienić samo łożysko. Twin Power i Stella to zapewne lepsze kołowrotki, ale czy 2, 3 lub 4 razy lepsze jak wskazywałaby na to ich cena to już każdy sam musi ocenić.

Jeśli już kopiujesz reklamy to choć ze zrozumieniem.
Przekładnia mikromodułowa? A co to?
O przekładni Hagane i zębatkach mikromodulowych to słyszałem ale o przekładni mikromodułowej już nie.
Jak czytam o tym Silent Drive to mi się "Polowanie na Czerwony Październik" przypomina i jego cichy, niewykrywalny dla radarów napęd :-)
Stare młynki nie miały Silent Drive i jakoś nie było ich słychać w przeciwieństwie do szumiących nowości.

Użytkownik przemo_w edytował ten post 09 sierpień 2019 - 06:04

  • Jozi, Sławek77 i eRKa lubią to

#55 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 09 sierpień 2019 - 06:35

Czytając wpisy i to czego oczekujemy od młynka. czyli niezawodny mocny przede wszystkim,bez lansu( bo to siara) bardzo praktyczny w każdych warunkach,nie zmieniający pracy pod wpływem wody i piasku(praca tak samo zła zawsze;) ) to chyba tylko Vanstaal ,ponoć i Zeebaas(ale to jeszcze przetestuje) aktualnie mam 3 szt Vana .Młynek nie epatuje luksusem ( nikt nad woda nie zapyta "to Stella? mogę pokręcić" a zdarzało mi się kilka razy,Van wygląda prawie jak Rex tylko czarny,w moim przypadku,dla większości jest nie proporcjonalny,brzydki i ciężki,ale można o nim zapomnieć,wozić w błocie,przez 2 tygodnie w bagażniku potem obmyć na myjni pod ciśnieniem i jechać na ryby,mega pojemne szpule nawet w małych modelach,praktycznie tylko kilka części w środku , z najtwardszych i najtrwalszych materiałów..Niestety ma dla mnie też minusy za mówkę trzeba dać +/- 1000$ jeśli chodzi o VSB.(kabłąkowy)no  i są China, ale akurat po wielu kontaktach z użytkownikami z forum Surf w USA wiem że to nieistotne i wyzbyłem się obaw co do miejsca produkcji-jest Quality 

Młynków typu stella mam wiele łącznie z limitowanymi numerowanymi "Milenami" ale jeśli miał bym zostawić jakiś młynek na lata do wszechstronnych zadań w każdych warunkach bez obawy mogę wskazać Vanstaala. dla mnie to taki Cheeroke XJ z 4 litrowym benzynowym silnikiem.



#56 OFFLINE   bywalec84

bywalec84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów

Napisano 09 sierpień 2019 - 07:50

łowi ktoś Daiwą BG3000?? Niby rewelacja ale jak nią łowię, zwijam jednostajnie jakąś przynętą typu 25-40 gr to co chwila zmienia dźwięki, słychać jakby jakąś trekotkę, ząbkowanie. Była na gwarancji zwrócili bez słowa wytłumaczenia i jest to samo. Czasem chodzi maślanie a czasem przez moment coś jakby ząbkuje hmm strasznie mnie to drażni :/



#57 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 09 sierpień 2019 - 08:03

Czy każda nowość jest zajebista bo jest nowa?

Akurat micromodul nie został wprowadzony dla wytrzymałości, wręcz przeciwnie.

 

 

Został wprowadzony dla uzyskania gładkiej pracy kołowrotka. Czy będzie wytrzymały okaże się z czasem. Przekładnie w Stelli '14 z tego co wiem działają do tej pory.

 

Jeśli już kopiujesz reklamy to choć ze zrozumieniem.
Przekładnia mikromodułowa? A co to?
O przekładni Hagane i zębatkach mikromodulowych to słyszałem ale o przekładni mikromodułowej już nie.
Jak czytam o tym Silent Drive to mi się "Polowanie na Czerwony Październik" przypomina i jego cichy, niewykrywalny dla radarów napęd :-)
Stare młynki nie miały Silent Drive i jakoś nie było ich słychać w przeciwieństwie do szumiących nowości.

 

Twoje wpisy to dobry przykład forumowego cwaniakowania, które nic nie wnosi do meritum tematu. Gdybyś jeszcze miał rację, to wytykanie błędów można by uznać za pożyteczne. Ale niestety jej nie masz.

 

Lekcja angielskiego pozwoli dowiedzieć się, że micromodule gearing to z angielskiego przekładnia mikromodułowa. Np. tutaj o tym przeczytasz: http://fish.shimano....ONARCH_MGL.html

 

Hagane to natomiast materiał (koncepcja materiałowa).


Użytkownik Maciek. edytował ten post 09 sierpień 2019 - 08:03

  • Bartek_C, TOFIX99 i P487 lubią to

#58 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 09 sierpień 2019 - 14:57

Między nami jest taka różnica że ja nie czytam marketingowego bełkotu a organolepytcznie sprawdzam co jest w środku :-)
Chłopie weź w rękę choćby Twinka '98 i Twinka '15 , sprawdź który ciszej czy płynniej kręci i wtedy pisz swoją opinie bo jak narazie przepisujesz ulotki reklamowe.
Przetłumacz sobie Idle gear i sprawdź czy młynek ma bieg jałowy
he he :-)
Ps. Wg którejś ulotki to Stella '10 miała rolkę tytanową :-) a filmik reklamowy Twinka 15 sw pokazuje że posuw jest napędzany mikromodułem :-)

Użytkownik przemo_w edytował ten post 09 sierpień 2019 - 15:19

  • Rebel64 i eRKa lubią to

#59 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 09 sierpień 2019 - 15:58

Różnica między nami jest taka, że Ty piszesz głupoty chcąc zrobić z kogoś idiotę a z siebie mądrale, a następnie próbujesz z nich wybrnąć nieudolnie śmieszkując. Ja natomiast chcę pomóc Koledze w wyborze. Tak się składa, że kręciłem nowym FL i jest mega cichy. He he:-)



#60 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 09 sierpień 2019 - 16:06

Wiesz czego nauczyło mnie to forum? Że nie warto się kopać z koniem bo i tak nie zrozumie . To jest ten moment żeby przestać.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych