Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kołowrotek niby na lata?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   J-O-K-E-R

J-O-K-E-R

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 346 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Tomek

Napisano 11 sierpień 2019 - 07:20

Przerobiłem trochę tego towaru. Shimano sedona, ultegra, sephia, twin power oraz czarnuchy. Poza tym zauberowate.
Wniosek mam taki, że trzeba łowić tym, na co nas stać. Kupowanie top maszyny i chuchanie na nią nad wodą jest bez sensu. To sprzęt użytkowy i tak należy go traktować. Dla kogoś młynek za 2,5 k to nic niezwykłego, a ubabrany w błocie to sama radość. Dla większości to skarb i preciozum... Dlatego ja na wiślane katowanie na ciężko zabieram Gold Arca albo Zaubera, których mi zwyczajnie nie żal. Do wobków, kleni i lżejszego spina - japońce tudzież Malezja.

Użytkownik J-O-K-E-R edytował ten post 11 sierpień 2019 - 07:21


#82 OFFLINE   JACOB01

JACOB01

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów

Napisano 11 sierpień 2019 - 12:53

Właśnie miałem się kogoś pytać odnośnie podwójnej oporówki mam X-series 150 z kabłąkiem ,czyli od Vs150 X-series będzie pasowała idealnie pokrywka z oporówką? ale czy nie muszę instalować też głównego kola przekładni z VS ? bo przecież to na nim(na osi koła głównego) jest zamontowane łożysko oporowe.



#83 OFFLINE   JACOB01

JACOB01

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów

Napisano 11 sierpień 2019 - 12:56

A tak z ciekawości jak pracuje taki van staal? Czy można porównać do czegoś ?

#84 OFFLINE   Mariusz1000

Mariusz1000

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów
  • Lokalizacjanad wodą
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:G

Napisano 11 sierpień 2019 - 13:46

U mnie Shimano Nexave 4000, już 8 lat, nie miał i nie ma lekko, ale ciągle sprawny, tylko co roku serwis, smarowanie i takie tam, jak komu nie przeszkadzają luzy :D  :D . 



#85 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 11 sierpień 2019 - 17:23

Tak tylko wtrącę 3 grosze odnośnie Stradica FL, bo kolega Maciek podał ważną informację na temat nowego modelu, niestety nieprawdziwą. Tłumaczenie katalogowych zwrotów prowadzi na manowce, doświadczenie podpowiada swoje i zwykle to prawda.

Stradic FL to niestety nie w całości metal. Nawet jeśli ktoś miał na myśli body (rotor to oczywiście plastik), to też taki ch. jak słonia nos. Gdyby babcia miała wąsy to byłby dziadkiem, gdyby Stradic miał metalowy korpus to byłby Twinem. Tak dobrze nie ma: jest standard w tej materii - poktywka ze stopką - alu, korpus główny - plastik.

Co przy okazji nie deprecjonuje poważnie jego trwałości. Jak będzie - zobaczymy. Twin SW też ma plastikowy korpus z pokrywką i stopką alu (choć trzeba przyznać, że tu plastik jest fantastik, gruby i dobrej klasy i skręcany śrubami w stronę metalowej połówki, nie odwrotnie z użyciem wkrętów nak zwykle to bywa). I tenże Twin SW radzi sobie dość dobrze i jest w mojej opinii przykładem mocnego młynka na lata. O Twinie 15 PG też złego słowa nie powiem.

 

Dzięki za poprawkę. Twin i Stradic oba opisane jako Hagane Body także Shimano leci w kule, bo w teście na YT faktycznie widać, że druga część korpusu to plastik. Rotor wiadomo. Tak czy inaczej moje wrażenie na żywo jest takie, że będzie to dobry kołowrotek. Jak pisałem wcześniej oceniam też pod kątem cena/jakość, a ta to połowa ceny Twina.



#86 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 11 sierpień 2019 - 19:27

A tak z ciekawości jak pracuje taki van staal? Czy można porównać do czegoś ?


Vr pracują cywilizowanie ,ale czuć lekko stalową przekładnię ,pracuje dużo lżej niż VS tu po dłuższym czasie pracuje lżej , ale myśle to kwestia lekko dotartych uszczelek. Generalnie w vs jak puścisz korbę to staje od razu niema bezwładu,pozatym lekki szumik ledwo słyszalny
  • JACOB01 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych