Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Banggood czyli zakupy u Chińczyka, opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 08 sierpień 2019 - 14:12

Cześć.

Informacyjnie żeby ktoś nie popełnił mojego błędu.

Zrobiłem kilka zamówień, chwalą się podobnymi zasadami do aliexpress t/j dostawa w 60 dni lub zwrot pieniędzy,

Przesyłka nie dotarła przez 2m-ce, no to jak na ali zgłaszam się po zwrot gotówki. Po kilkunastu majlach, propozycjach typu '1$ w punktach lojalnościowych ' i prośbach żeby czekać napisałem że czekać nie chcę, towar nie dotarł, niech zwracają.

I wtedy odpisali że jeśli cokolwiek się dzieje z trackingiem to dopiero miesiąc po ostatnim wpisie trzeba się z nimi kontaktować. Oczywiście nadal nie wiadomo czy uda się odzyskać pieniądze

A tak napisali:

We guarantee 60 days delivery, but if the tracking information updated within one month, we cannot arrange the refund since that means your package is still in transit.

Apologize for the inconvenience caused to you. If the tracking information does not update within 1 month, please contact us. We will give you the solution.

Ostatni wpis z trackingu 2019-07-19 08:31:38 In Transit (Nysa)

 

Z innym przedmiotem nie chcieli przyjąć zwrotu, w końcu zgodziłem się na pół ceny i będę kombinować żeby jakoś wykorzystać wadliwy towar bo dla zdrowia nie chciałem już z nimi dyskutować (tak, wiem, zapewne o to chodzi w reklamacjach. Wkur..ć klienta żeby wolał machnąć ręką).

 



#2 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 08 sierpień 2019 - 18:09

Przy płatnościach PayPalem można reklamować w PayPalu, nie wiem dokładnie jak to działa bo nie korzystałem ale podobno jest to b. skuteczne.

Na BG zamawiałem kilka razy bez niespodzianek, raz nie przyszedł zamówiony przedmiot ale po zgłoszeniu dosłali drugi bez zbędnych dyskusji.



#3 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 08 sierpień 2019 - 18:19

Nie używam PP (no dobra, czasami użyję, ale nie lubię.), Przy płatności kartą jest chargeback, przy payu niestety nie.

Ale nie mam zamiaru się z nimi szarpać, jak dotrze lub nie ta i kolejna przesyłka, zamykam tam konto i więcej tam nie kupię, choćby mieli mega promocję.



#4 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1783 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 08 sierpień 2019 - 18:20

Właśnie mam spór w PayPal otwarty. Sprzedawca ze Stanówtwierdzi, że wysłał paczkę nieubezpieczoną i to że nie dotarła to mój problem.

#5 OFFLINE   lexi

lexi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 245 postów
  • LokalizacjaSan a dokładniej San Escobar

Napisano 08 sierpień 2019 - 18:27

Właśnie mam spór w PayPal otwarty. Sprzedawca ze Stanówtwierdzi, że wysłał paczkę nieubezpieczoną i to że nie dotarła to mój problem.

..wydaje mi się ze ważniejszy jest tutaj dla PP trackng no. bo to on jest wyznacznikiem czy paczka dotarła czy nie. 



#6 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1783 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 08 sierpień 2019 - 18:52

Nie chciało mi się rozpisywać. Jednym z problemów jestem to, że sprzedawca nie chce podać numeru paczki, który będę mógł śledzić w Polsce. Podaje tylko taki, którego tracking urywa się na dotarciu do Polski, 8 czerwca.
To nie pierwszy przypadek u tego sprzedawcy przy wysyłce do Europy. Padają podejrzenia, że wysyła paczki na nieistniejące adresy, oby tylko kod pocztowy się zgadzał, bo to można podejrzeć po numerze paczki jaki podaje

#7 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 08 sierpień 2019 - 18:59

Nie chciało mi się rozpisywać. Jednym z problemów jestem to, że sprzedawca nie chce podać numeru paczki, który będę mógł śledzić w Polsce. Podaje tylko taki, którego tracking urywa się na dotarciu do Polski, 8 czerwca.
To nie pierwszy przypadek u tego sprzedawcy przy wysyłce do Europy. Padają podejrzenia, że wysyła paczki na nieistniejące adresy, oby tylko kod pocztowy się zgadzał, bo to można podejrzeć po numerze paczki jaki podaje


Chodzi o niedostępne towary czy okazję cenowa, że byłeś podjąć ryzyko, skoro to nie pierwszy przypadek ?

#8 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1783 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 08 sierpień 2019 - 19:01

Koledzy, dajcie spokój.
Żona kupiła w jakimś sklepie w Stanach super ekstra naturalne wegetariańskie misie cukierki witaminowe dla syna, w Europie niedostępne. Dopiero jak paczka nie przychodziła to zaczęła się interesować sklepem. Całe szczęście, że zapłaciła moim PayPalem.
  • Guzu lubi to

#9 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 08 sierpień 2019 - 19:02

Koledzy, dajcie spokój.
Żona kupiła w jakimś sklepie w Stanach super ekstra naturalne wegetariańskie misie cukierki witaminowe dla syna, w Europie niedostępne. Dopiero jak paczka nie przychodziła to zaczęła się interesować sklepem. Całe szczęście, że zapłaciła moim PayPalem.


Dzieki za wyjaśnienie.

#10 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1783 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 08 sierpień 2019 - 19:05

Kiedyś na eBay kupiłem lexe 300, sprzedawca oszust i z PayPal dostałem zwrot po kilku dniach

#11 ONLINE   haja1978

haja1978

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 911 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 08 sierpień 2019 - 20:59

No cóż, czego więcej można oczekiwać po witrynie z nazwą banggood :)

Jak obiecuje nazwa, kupując u nich jest duża szansa zostać dobrze wy*****ym :(



#12 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 09 sierpień 2019 - 08:12

No wisz, sporo ludzi tam kupuje, ja też zrobiłem kilka mniejszych zakupów nim kupiłem za dwie stówki

A nazwa, jak nazwa. Ja już tam zakupów nie zrobię, a koledzy to jak uważają. Może jestem zwyczajnie pechowy.



#13 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 20 sierpień 2019 - 08:47

Banggood c.d.
Minęło 30dni od ostatniej aktualizacji statusu przesyłki, zgłosiłem się po refund. Oczywiście pieprzenie z automatu jako odpowiedź.
Z ciekawości wklepałem 'in transit nysa banggood" w googla i się okazało że nie tylko mnie tak wyruchano.
Zerknąłem na wykop, a tam niespodzianka dla tych co myślą że PayPal ich obroni   :evil:

kemp666 1 tydz. temu

0

@Smile_dot: DZIŚ PAYPAL ZABLOKOWAŁ MI KONTO!! "ze względu na nieustanne otwieranie przeze mnie spraw, które są niezgodne z zamierzeniem Programu ochrony kupujących w systemie PayPal....", a zgłosiłem 7 zakupów z Banggood które kupiłem na początku czerwca!!!! Przecież to jest jakieś złodziejstwo. Teraz nawet jeśli chińczyk mi odda kasę jakimś cudem to konto PayPal to odrzuci i jestem wydymany na kasie :/

Dodatkowo PayPal zablokował mi kasę na 180 dni, co to ma być??!!

 kemp666 1 tydz. temu

0

@camthallion: WSZYSTKIE MI ODRZUCILI Z AUTOMATU. Cała odpowiedź od PayPal:
"Nie możesz już korzystać z naszych usług

Ze względu na nieustanne otwieranie przez Ciebie spraw, które są niezgodne z zamierzeniem Programu ochrony kupujących w systemie PayPal i sprzeczne z warunkami naszej Umowy z Użytkownikiem uznaliśmy, że nie możesz dłużej korzystać z usług PayPal. Nałożyliśmy na Twoje konto ograniczenia, co spowodowało, że nie możesz już wysyłać ani odbierać środków za jego pośrednictwem. Ponadto uniemożliwiliśmy Ci otwieranie spraw w ramach Programu ochrony kupujących w systemie PayPal. Wszystkie otwarte przez Ciebie sprawy w ramach Programu ochrony kupujących w systemie PayPal zostaną odrzucone."

Do tego blokada kasy na 180 dni, wydymali mnie bez mydła.
 



#14 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1783 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 29 sierpień 2019 - 22:52

Koledzy, dajcie spokój.
Żona kupiła w jakimś sklepie w Stanach super ekstra naturalne wegetariańskie misie cukierki witaminowe dla syna, w Europie niedostępne. Dopiero jak paczka nie przychodziła to zaczęła się interesować sklepem. Całe szczęście, że zapłaciła moim PayPalem.

Dzisiaj dostałem decyzję o zwrocie kwoty przez PayPal :)

#15 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 30 sierpień 2019 - 05:43

I super :)

Mnie też zwrócili, teraz czekam na termin zwrotu kolejnej przesyłki z BG. Paczka miała być u mnie po około 18VIII (est. delivery). od kilku tygodni jest w sortowni w jukej.

Oni chyba chcą po twardym brexicie mieć zapas towarów na złe czasy, a moja śruba będzie sobie pływać u królowej w jakimś HMS ;-)



#16 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 30 sierpień 2019 - 19:52

(...)a moja śruba będzie sobie pływać u królowej w jakimś HMS ;-)

HMS czyli His (Her) Majesty's Ship → nie tłumaczy się na polski (w wolnym tłumaczeniu okręt jego (jej) królewskiej mości). 

Czyli skończy się tym, że dasz podarek królowej. No i pięknie. Możesz sobie to wpisać w CV :D



#17 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 30 sierpień 2019 - 20:40

Do CV? Czekam już na zaproszenie na pępkówkę kolejnego rojalbejbi czy tam inną okazję do zjedzenia fisz&czips i popicia stoutem z fasolką po bretońsku (oni ją dodają do wszystkiego, tradycja.)..

A wracając do BG, dostałem dziś 9$ z jakiejś tam okazji, wyszło że niby miałem ~2$ za jakieś punkty. No to zamówiłem pasek do spodni i

 

https://www.banggood...ur_warehouse=CN

https://www.banggood...ur_warehouse=CN

 

Za darmo to i sól jest słodka ;-)

A jak paczkę przejmie Jej Wysokość, to liczę że odwdzięczy się paczką dobrej herbaty na święta.


  • woblery z Bielska lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych