Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

dyskusja o PZW - watek wydzielony z tematu o Zalewie Sulejowskim


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
90 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 17 sierpień 2019 - 14:29

Może ja jestem jakiś inny, ale wpisałem sobie w Google- rocznie sprawozdanie finansowe okręgu mazowieckiego pzw.... i wyskoczyło

A ja sobie wpisałem: rocznie sprawozdanie finansowe okręgu piotrkowskiego pzw

 

i.... nie wyskoczyło...

 

Faktycznie może to ja inny jestem?


  • Alexspin lubi to

#82 OFFLINE   Dsf

Dsf

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 17 sierpień 2019 - 23:00

Jeśli z naszymi wodami jest rzeczywiście tak źle i nie widać szans na poprawę (argumenty w takich dyskusjach od lat takie same a poprawy brak) to może lepiej zmienić nasz rybacki ustrój. Z czasem rozwiązać wszystkie dzierżawy, operaty itp formy mające miejsce na wodach państwowych. zarzadzanie rybostanem centralnie przypisać jakiemuś nowemu urzędowi np. Wody Polskie. PSR też podpiac pod taki urząd. Tym samym same polikwidują sie wszystkie grabieżne działalności zorganizowane na naszych wodach. Jak ktoś będzie chciał być Wędkarzem to egzamin państwowy na dokument na kartę wędkarską, a jak bedzie chciał iść na ryby to zakup dniówki. żadnych składek rocznych, ulg, złotych członków itp. Taki urząd utrzymywał by sìe wyłącznie ze sprzedaży tych dniówek. Im więcej ryb w łowisku tym więcej sprzedanych dniówek. Więcej ryb w łowisku to wìęcej kontroli, przemyślane regulaminy, prawdziwe prace ichtiologów, ewentualne zarybienia. Taryfikator kar za wykroczenia i przestepstwa na wodach polskich równiez stanowiłby przychód urzędu co starczyłoby na etaty służb kontrolnych.
W dzisiejszych czasach liczenie na to że coś będzie się opierać na społecznej pracy to podejscie mało poważne. Przekazanie zarządzania wodami prywatnym firmą też wiemy jak się skończy.
Tak jak lasy są państwowe (w całej strukturze prawnej i organizacyjnej) tak wody powinny być państwowe.
Wody powinny być zarządzone przez fachowców tak jak ma to miejsce w lasach państwowych.
Komunistyczne podejście do wędkarstwa jako powszechnej rozrywki doprowadziło do tego co mamy teraz.
  • eRKa i konopaa lubią to

#83 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 18 sierpień 2019 - 04:38

Kolego #Dsf, widać że masz bardzo skromną wiedzę. W naszym Kraju wody są PAŃSTWOWE.

Państwowa Straż Rybacka (PSR) - jak sama nazwa wskazuje - jest PAŃSTWOWA https://pl.wikipedia...a_Straż_Rybacka.

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie (PGW WP) - jak sama nazwa wskazuje - jest instytucją PAŃSTWOWĄ https://pl.wikipedia...ki/Wody_Polskie.

 

To tyle w temacie - "pójdź dziecię, ja Cię uczyć każę"... :doh:


Użytkownik Alexspin edytował ten post 18 sierpień 2019 - 04:40

  • Krzysiek P lubi to

#84 OFFLINE   Dsf

Dsf

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 18 sierpień 2019 - 07:50

Wiem że wody są własnością państwa tak samo jak lasy. Skoro wszystko jest teoretycznie państwowe to co jest lepiej chronione lasy czy wody. Ile razy mieliście kontrole PSr na wodzie? Cześć z nas pewnie więcej razy widziała straż leśna niż Psr.
Chodzi o zarządzenie tym co w wodzie. Puki nie bedzie to profesjonalne i poddane prawdziwej kontroli to będzie tak jak jest.

#85 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 18 sierpień 2019 - 09:27

Póki choć stopa wody w Wiśle nikt się tym nie zajmie... :angry:



#86 OFFLINE   Dsf

Dsf

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 18 sierpień 2019 - 09:57

O wody w tym ustroju nikt się nie martwi ani Urząd ani użytkownicy.

#87 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 18 sierpień 2019 - 10:01

DSF, lasy są zarządzane pod kątem czerpania zysków. Tam gdzie były dąbrowy dzisiaj szumią sosny. Dopiero od niedawna odchodzą od monokultur i usuwania "konkurencji". Drzewa wytniesz, wypuszczonych ryb nie wyłapiesz.

A jakieś okonie czy bolenie zysku nie przyniosą, sru do wody karpie, amury, może tęczaki, może coś nowego. Jak się upasą to odłów i do firm przetwórczych.

Patologii w lasach też nie brakuje, od finansowania do sprzedaży majątku krewnym i znajomym za bezcen (choćby "niepotrzebne" leśniczówki sprzedawane politykom za grosze).


  • Krzysiek P i Alexspin lubią to

#88 OFFLINE   Dsf

Dsf

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 18 sierpień 2019 - 11:54

Ale nie chodzi o to żeby LP powierzyć wody, przecież to urząd z naleciałoscią. Chodzi o to żeby zarzadzanie wodami zabrać związkowi i prywatnym rybakom bo widzimy że ten układ jest grabieżny, a członkowie użytkownicy w większości nieetyczni.

#89 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 18 sierpień 2019 - 12:59

Masz 12lat? Jeśli nie to skąd pomysł że inny urząd, obsadzony przecież kolesiami tych samych co siedzą w LP będą inni/lepsi? :)

Prywatnym Rybakiem jest P. Jeleński,grabi bardzo? Poza tym że mi zagrabił możliwość spinningowania ? ;-)


  • eRKa i Alexspin lubią to

#90 OFFLINE   dawiniel

dawiniel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaNieborowice
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Kozłowski

Napisano 26 sierpień 2019 - 08:09

Podczas mojej ostatniej wizyty na ZS nie podpłynęła do mnie ani jedna kontrola. Wizyta w weekend.

Pływało mnóstwo motorówek z róznymi silnikami nie zwracając uwagi na wytyczne odnosnie mocy na różnych odcinkach zbiornika.

Pływały skutery na pełnej mocy na odcinku z ograniczeniem do 4KM.

Policja przepływała obok duzych motorówek na tym samycm odcinku nie zwracając na to uwagi.

Po powrocie do stanicy pan się mnie pyta ile złapałem i gdzie mam te ryby. Jak odpowiedziałem, ze wypuszczałem i było dużo takich pod 60cm to w odpowiedzi usłyszałem, że przeciez tu zabieraja wszystko...!!!

Jak już tylko zatną to do torby a sandacz to wogóle każdy.

Więc pytanie brzmi - jak ma byc dobrze skoro prawo określone tak, ale niestety respektowane już nie jest bo i po co jak nikt tego nie weryfikuje i jest ciche przyzwolenie.

A jak rozwiązało by sprawę określenie 4, 5-ciu miejsc na zbiorniku gdzie mozna slipować lub wypozyczać łodzie gdzie po wędkowaniu weryfikuje sie zasobność wedkarskiej torby i zgodnosci z wypisanym rejestrem.

 

Szkoda gadać.


  • Alexspin lubi to

#91 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 28 sierpień 2019 - 05:18

(…)

Szkoda gadać.

  :good:  :ph34r:






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych