Skocz do zawartości

• Zaloguj korzystając z Facebooka      Logowanie »   
Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
MOTOROWODNE

Wciągarka kotwicy na ponton- handmade

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 976 postów

Napisano 16 sierpień 2019 - 10:38

Czołem,

Jako, że kupiłem mocowanie pod elektryczną winde, ta na dzisiaj jest zbędna. Muszę przyznać, że dzisiejsze konstrukcje tych produkcyjniaków są z tak badziewnych materiałów wykonane, że o zgrozo- i jeszcze przy tym kosztują... Już zleciłem wygięcie i wypalenie odpowiedników części z kwasiaka, bo na te ocynki patrzeć nie można. 

Ręczna robora ad A do Z- aluminium. Rolka dotaczana, bodaj z kwasiaka o ile pamiętam. Mocuje się ją pasami pod przednią częścią podłogi i otwór do pompowania kila. Dobrze dociągnięte pasy, dobrze napompowane balony i jest beton. Nie idzie jej ruszyć. Jak jest dobrze zamontowana, ciąga 9 kg kotwicę bez zająknięcia. Na owalu jest charakterystyczne zagięcie, które należy wsunąć pod uchwyt do transportowania, aby zrobić przeciwwagę. Knaga automatyczna, aczkolwiek kosztowała jakieś 60 zł i po dwóch sezonach na jednej stronie nie odbija sprężyna, trzeba ją docisnąć manualnie, ale oczywiście działa i nie przepuszcza. Być może kwestia nasmarowania, bo raz na kilkanaście razy domknie się sama, ale nie będę rozkręcał. Jak ktoś będzie chciał zamontować inną, to nie polecam oszczędzać, szczególnie na knagach automatycznych. 

Miałem ją na dwóch pontonach. 320 i 370 i identyczną na 360, ale pojechała do nowego właściciela lat temu 4.Także obsługiwane spektrum szerokości idealnie pod sztywne podłogi. Czy wejdzie na większy? Nie wiem, nie próbowałem.  

Jeśli trzeba więcej zdjęć, piszcie PM. 

250 zł + DPD 16 zł. 

Załączone pliki

#2 OFFLINE   skerim

skerim

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola
  • Imię:Mirek

Napisano 16 sierpień 2019 - 15:56

Witam
Przyrezerwuję na godzinę.
Jak masz zdjęcie po zamontowaniu na pontonie podeślij

Użytkownik skerim edytował ten post 16 sierpień 2019 - 16:16

#3 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 976 postów

Napisano 16 sierpień 2019 - 16:19

Nie mam. Postaram się jutro zrobić prowizorkę na pontonie. Nawet na forum jest takie rozwiązanie, bo z tego zgapiłem, tylko na swoją modłę przerobiłem.

#4 OFFLINE   skerim

skerim

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola
  • Imię:Mirek

Napisano 16 sierpień 2019 - 17:00

Też widziałem na forum i kiedyś dogadałem nawet z jakimś kolegą z jerka ten temat, ale ostatecznie się to rozmył, bo miał wykonywać jego kuzyn, który nagle wyjechał za granicę.....

Na nową knagę urwę z tej ceny - 200 + pp

#5 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 976 postów

Napisano 16 sierpień 2019 - 17:25

Że mną pisałeś chyba, bo faktycznie tak było.

Knaga jest w tym zestawie gratis akurat
  • maniutek1 lubi to

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: motorowodne

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych