Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Serwis u Pana Leśniaka

serwis kołowrotek

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
661 odpowiedzi w tym temacie

#621 OFFLINE   Łukasz W

Łukasz W

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • LokalizacjaCzechowice - Dziedzice

Napisano 22 kwiecień 2019 - 15:30

Dokładnie wystarczy zadzwonić i zapytać. Numer do zdobycia bez problemu. Ostatnio wróciły 2 biomki po serwisie od Pana Józka i wszystko tip top jak zawsze . Od lat serwis i kontakt na najwyższym poziomie.
Pozdrawiam

#622 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 23 kwiecień 2019 - 13:25

Pozdrawiam  serdecznie Panie Łukaszu. Najlepszego w nowym sezonie.


  • Jozi i Piotrek Milupa lubią to

#623 OFFLINE   G r e g

G r e g

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 647 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Grzegorz

Napisano 25 kwiecień 2019 - 08:56

Polecam Pana Józefa,kontakt i konkretnie i szybko..

Teraz tchną ducha w Shimano z 2004 po dobrym przebiegu

Dzięki Panie Józku

Pozdrawiam Grzegorz

Użytkownik Greg#4 edytował ten post 25 kwiecień 2019 - 08:57


#624 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 24 maj 2019 - 14:10

Witam wszystkich zainteresowanych tematem.

W wolnej chwili pragnę napisać coś co dotyczy Daiwy. O tym zabierałem się napisać już dawno. Ale nadszedł czas.A mianowicie dotyczy to nowego systemu zabezpieczenia przed wpływem wilgoci ,czyli słynny"Mag Sealed".

Słynna reklama która ani w ząb się nie sprawdza. Zardzewiałe łożyska na rolce i po prawej i lewej stronie korby.To samo dotyczy łożysk zawieszenia wałka zębatego (pinion). Niestety ale takie są fakty serwisowe dla kołowrotków Daiwy które trochę już popracowały. 

Ostatnio przerabiałem kilkanaście modeli różnych roczników,od najmniejszych do tzw.SW,czyli przystosowanych do połowów w morzu i niestety wyniki w serwisie były niezbyt pozytywne. 

Znamienne jest to,że w instrukcji Daiwy na temat np.rolki nie jest zalecana ingerencja w postaci serwisowania tego elementu.Należy tez wspomnieć o tym że wkręt którym jest przykręcony zespół rolki jest wklejony na jakiś "diabelski" klej.Demontaż możliwy dopiero po podgrzaniu obudowy rolki.Inaczej na sucho możemy wypaczyć sam wkręt (skrzywić) lub urwać gwint.

Inna jest jeszcze sprawa z zabezpieczeniem łożyska oporowego poprzez płytkę z wkładem magnesowym nasyconym tym magnetycznym olejkiem.To tez potrafi sprawiać problemy z ustawieniem we właściwej pozycji po wyczerpaniu się zasobów oleju magnetycznego. Zwiastunem tego problemu są większe opory ruchu w stosunku do nowego fabrycznego kołowrotka. W serwisowego punktu widzenia jest to do ogarnięcia bez potrzeby aplikacji olejku magnetycznego.Dotyczy to wszystkich podzespołów w tych kołowrotkach.

Nie mogę się pozbyć wrażenia,że jesteśmy robieni w "bambuko",nie tylko przez Daiwę.

 

Pomyślności w łowieniu "słodkowodnym" kołowrotkami Daiwy,bo raczej do tego się nadają.

 

Pozdrawiam


Użytkownik Józef Lesniak edytował ten post 24 maj 2019 - 14:11


#625 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 24 maj 2019 - 18:14

dla tego 95% moich kołowrotków to shimano i zaledwie jedna daiwa na placu boju:D


  • Jozi lubi to

#626 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 24 maj 2019 - 19:07

dla tego 95% moich kołowrotków to shimano i zaledwie jedna daiwa na placu boju:D

U mnie prawie nówka stara certate 3500 leży w szafie na gorsze czasy.Te nowe z magnetycznym olejkiem absolutnie  mnie nie pociągają.


  • szczupak1 lubi to

#627 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 24 maj 2019 - 19:57

Smutne to co Pan pisze Panie Jozefie  :mellow:

A tak z innej beczki zapytam, - mial Pan juz na stole operacyjnym nowe Stelle FJ? Jesli tak to moze pare slow z serwisowego punktu widzenia?



#628 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 24 maj 2019 - 20:55

Smutne to co Pan pisze Panie Jozefie  :mellow:

A tak z innej beczki zapytam, - mial Pan juz na stole operacyjnym nowe Stelle FJ? Jesli tak to moze pare slow z serwisowego punktu widzenia?

Problemy jakie opisałem są częściowo do uniknięcia pod warunkiem dbałości o kołowrotek po połowie.Szczególnie po połowie w warunkach morskich.Gro zaleceń w takim postępowaniu znajdziemy w instrukcjach Daiwy i Shimano.

Ale kto przestrzega zaleceń firmowych?. Bardzo nieliczna grupa wędkarzy,co widać jak kołowrotki znajdą się w serwisie.A są to wędkarze którzy z  dbałością"chuchają"na swoje maszynki i nie dopuszczą nawet aby nabył żadnej ryski. Niektórzy, tak mi się wydaje,noszą ze sobą "poduszeczki" w celu odkładania kołowrotka na niej. Trochę to żartobliwie ująłem,ale z takim sprzętem w takim poszanowaniu nie ma kłopotów.Przestrzegają wszelkich zaleceń po serwisowych.Bo to że ktoś dokonał pełnego kompleksowego serwisu nie zwalnia właściciela od dokonywania niektórych czynności w czasie eksploatacji miedzy okresami serwisowymi.

 

Panie Arku,nie miałem jeszcze przyjemności serwisować Stelli FJ,aczkolwiek miałem możliwość kręcić owym kołowrotkiem w wersji 2500 i 4000.

Wrażenia są bardzo subtelne jak dla Shimano z najwyższej półki przystało. A to że nie miałem jeszcze w serwisie to chyba dobrze świadczy o tym modelu.

 

Pozdrawiam.



#629 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 24 maj 2019 - 21:08

Pewnie ze dobrze to swiadczy o nowej Stelli.

Zapytalem bo przeczytalem watek o nowej Stelli i ..... jak to zwykle bywa nic ciekawego sie nie dowiedzialem, nic  z praktyki nad woda, ale jedno wlasnie Panskie stwierdzenie mnie zafrapowalo.

Nie potrafie go zacytowac dokladnie ale chodzilo o Panska opinie iz warto miec FJ i te ktora byc moze wyjdzie jako jubileuszowa w 2020.

Rozumiem a raczej domyslam sie (choc byc moze blednie) ze rozumuje Pan w kontekscie analogicznym do powstania Stelli Millenium


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 24 maj 2019 - 21:09


#630 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 25 maj 2019 - 10:12

Smutne to co Pan pisze Panie Jozefie  :mellow:

A tak z innej beczki zapytam, - mial Pan juz na stole operacyjnym nowe Stelle FJ? Jesli tak to moze pare slow z serwisowego punktu widzenia?

Nie wiem czy było, ale gdyby nie to ..:


  • smokwelski lubi to

#631 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 25 maj 2019 - 11:21

dzieki Andrzej  tego rosjanina ogladam chetnie ;) .



#632 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 25 maj 2019 - 18:35

Pewnie ze dobrze to swiadczy o nowej Stelli.

Zapytalem bo przeczytalem watek o nowej Stelli i ..... jak to zwykle bywa nic ciekawego sie nie dowiedzialem, nic  z praktyki nad woda, ale jedno wlasnie Panskie stwierdzenie mnie zafrapowalo.

Nie potrafie go zacytowac dokladnie ale chodzilo o Panska opinie iz warto miec FJ i te ktora byc moze wyjdzie jako jubileuszowa w 2020.

Rozumiem a raczej domyslam sie (choc byc moze blednie) ze rozumuje Pan w kontekscie analogicznym do powstania Stelli Millenium

Fragmentarycznie wiem co kiedyś napisałem.Jedno jest pewne,że Stella FJ jest godna uwagi.Premiera nowej Stelli ,mam nadzieję i skromne życzenie przyczyni się do wbicia gwoździa do trumny dla pozostałej konkurencji tak jak miało to miejsce w przypadku Millenium.Jestem związany od początku z marką Shimano,tym sprzętem się posługuję i uważam go za najlepszy. Shimano potrafi zaskoczyć rozwiązaniami technicznymi i być może doczekamy się super kołowrotka na miarę tych czasów. Bo dotychczas są to raczej zmiany kosmetyczne (design) i niektóre techniczne,ale zmierzające ku lepszemu. Zobaczymy.



#633 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 25 maj 2019 - 19:28

Dziekuje Panie Jozefie.

Chyba zajze do sklepu po 4000-ke ;)


  • Guzu i Jozi lubią to

#634 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 06 styczeń 2020 - 13:09

 Wszystkiego najlepszego Panie Jozefie  :)  


  • Józef Lesniak lubi to

#635 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 06 styczeń 2020 - 14:09

 Wszystkiego najlepszego Panie Jozefie  :)  

Dziękuję Panie Arku.



#636 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 06 styczeń 2020 - 19:55

Józek jeszcze raz Wszystkiego Najlepszego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



#637 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 07 styczeń 2020 - 13:04

dzieki Andrzej tego rosjanina ogladam chetnie ;) .


"rosjanin" jest chyba Ukraińcem dla ścisłości ;-), ale również chętnie zerkam i polecam. Mądrze i z sensem mówi zwykle, a miałem to wielkie (nie)szczęście być uczonym rosyjskiego w podstawówce, ogólniaku i na studiach też, więc coś tam chwytam, a nawet jak myślę teraz o kołowrotkach to raczej wtułki i podszypniki tudzież inne stopery obrotnego choda mi w głowie niz tuleje, łozyska i oporówki :-D Rozbieranki prezentowane na Profisher wnoszą wizualnie bardzo dużo, bo świetnej jakości zdjęcia w pokazie slajdów pozwalają dostrzec więcej szczegółów, niż na filmie.
  • G_rzegorz, TEAM DRAGON i szczupak1 lubią to

#638 OFFLINE   radeks

radeks

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaBielsko-Biała
  • Imię:Radek

Napisano 08 styczeń 2020 - 11:10

Panie Józefie jak można się skontaktować z Panem??? Skrzynka chyba pełna :)

#639 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 08 styczeń 2020 - 20:08

Panie Józefie jak można się skontaktować z Panem??? Skrzynka chyba pełna :)

Telefonicznie.



#640 OFFLINE   Adam K.

Adam K.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:K.

Napisano 05 luty 2020 - 13:34

Panie Józefie

Kołowrotki wróciły po serwisie, jak zwykle wszystko extra.

Jeszcze raz dziękuję.

Pozdrawiam

Adam K.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: serwis, kołowrotek

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych