Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Serwis u Pana Leśniaka

serwis kołowrotek

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
661 odpowiedzi w tym temacie

#541 OFFLINE   Cola

Cola

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów
  • Imię:Peter

Napisano 30 listopad 2017 - 17:45

Grzegorzu,

 

a niby dlaczego. Jeżeli to prawda, to wszyscy powinni to wiedzieć, aby nie być potem poszkodowanym.

 

Powtarzam, jeżeli to prawda



#542 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 30 listopad 2017 - 17:55

Grzegorzu,

a niby dlaczego. Jeżeli to prawda, to wszyscy powinni to wiedzieć, aby nie być potem poszkodowanym.

Powtarzam, jeżeli to prawda


Dlatego w pierwszej kolejności powinno się takie rzeczy wyjaśniać na priv.To jest tylko rzecz która w każdej chwili może się popsuć.A druga sprawa to nie ma ludzi którzy się nie mylą.Myślę że każdy porządny serwisman naprawiłby to za darmo i jeszcze dał rabat przy kolejnej usłudze😉.

#543 OFFLINE   Voiteh

Voiteh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 774 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Napisano 30 listopad 2017 - 18:47

A właśnie dziś myślałem o serwisie mojej Stelki i o tym żeby ją wysłać do pana Józefa  :( ehh...



#544 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 30 listopad 2017 - 18:57

No to teraz musisz zacząć kołowrotki serwisować sam:-) to nic strasznego.
  • przemo_w i Blue lubią to

#545 OFFLINE   Voiteh

Voiteh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 774 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Napisano 30 listopad 2017 - 19:08

No to teraz musisz zacząć kołowrotki serwisować sam:-) to nic strasznego.

 

Grześku może to i nic strasznego i może to nie jest takie trudne,ale wolę żeby zrobił to ktoś kto się na tym poprostu zna.



#546 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 30 listopad 2017 - 19:14

Grześku może to i nic strasznego i może to nie jest takie trudne,ale wolę żeby zrobił to ktoś kto się na tym poprostu zna.


Też rozsądnie :-)

#547 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 30 listopad 2017 - 19:55

Witam panie Józku. Jakiś czas temu serwisował mi Pan Okumę Alumina Al-40 , jestem troszke zniesmaczony faktem , że po kilkunastu lowieniach wyskoczył mi rotor doslownie z lozyskiem ktorze niby trzymaja 3 sroby ktore zostaly na swoim miejscu o dziwo a mimo to lozysko znalazo sie po za nim , nie mam bladego pojęcia jak, rozkrecilem poskladalem jeszcze raz i jest ok, i jeszcze kwestia smaru w miejscach roboczych jest on juz kompletnie czarny , czy taki powinien być ? Chodza legendy ze jest to niemozliwe itd itp. a jednak jest i i nie mam zamiaru szarpać opini czy cokolwiek innego , tylko przekazac co tam sie powyrabialo.

To jakieś cuda z tym "wypadnięciem".

Jeżeli tak się stało, można było zadzwonić i uzgodnić ewentualne warunki naprawy serwisowej.

 

P.s.

Czy należało skopać tak Swojego Krajana?

Osobiście myślę, że należało postąpić inaczej.


  • Pisarz.......ewski Piotr, Józef Lesniak, cristovo i 4 innych osób lubią to

#548 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 30 listopad 2017 - 20:49

Witam panie Józku. Jakiś czas temu serwisował mi Pan Okumę Alumina Al-40 , jestem troszke zniesmaczony faktem , że po kilkunastu lowieniach wyskoczył mi rotor doslownie z lozyskiem ktorze niby trzymaja 3 sroby ktore zostaly na swoim miejscu o dziwo a mimo to lozysko znalazo sie po za nim , nie mam bladego pojęcia jak, rozkrecilem poskladalem jeszcze raz i jest ok, i jeszcze kwestia smaru w miejscach roboczych jest on juz kompletnie czarny , czy taki powinien być ? Chodza legendy ze jest to niemozliwe itd itp. a jednak jest i i nie mam zamiaru szarpać opini czy cokolwiek innego , tylko przekazac co tam sie powyrabialo.

Prawdopodobnie miał pan super branie w postaci płynącej barki i gwałtowny 'hamski' hol,stąd te efekty. Niech już pan nie ściemnia, bo żeby wyrwać łożysko mocowane dość okazałymi śrubami o sporej średnicy łbów to trzeba by właśnie podczepić barkę lub coś podobnego.Widziałem niejedno i nieraz bardzo się dziwię co można zrobić z kołowrotkiem  w wyniku nieumiejętnego posługiwania się nim,a wiem jak łowią na Odrze i nieraz nie chce mi się na to wszystko patrzeć. Kołowrotek został poprawnie zmontowany,został polepszony system zbijania kabłąka i zlikwidowanie ocierania zbijaka kabłąka o korpus.Popsuł sam,a potem zwala na serwisanta,i taka jest moja opinia na ten temat.

Odnośnie smaru,to został zastosowany serwisowy smar Shimano,a że "może"zrobił się czarny lub przyciemniony to jest wynikiem jakości przekładni tego kołowrotka. Niestety na ziemię ten kołowrotek nie powala.


  • DaMeK i arturbukowski lubią to

#549 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 30 listopad 2017 - 21:34

Nic się tam nie wyrwało ani siłowo ani chamsko ani nijak inaczej , ot tak delikatnie po prostu sie tak zrobilo i na nikogo winy nie zwalilem. Naprawilem dziala i to tyle w temacie, opisalem opis usterki , jezeli chodzi o mnie to juz moja 3cia aluminka i i stalo sie to po raz pierwszy. 



#550 OFFLINE   Pendergrast

Pendergrast

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 376 postów
  • LokalizacjaBusko-Zdrój

Napisano 01 grudzień 2017 - 12:06

Kolego @FRS1985 jak możesz to wskaż, co Ci wyrwało. Schemat załączony. Zastanawia mnie czy średnica piniona nr 702 jest tak mała, że przejdzie przez otwór w oporówce nr 9101 ( mocowanej na 5 śrub ) i może wyrwać przy jakimś zaczepie ( i ogromnej sile rwania kołowrotkiem ) łożysko nr 9102 ( mocowane na 3 śrubki ). Tylko w takim wypadku wyobrażam sobie taką sytuację, że rotor wychodzi z pinionem. Notabene w najtańszych konstrukcjach dają blaszkę do takich 3 śrubek nr 9305 żeby łożysko w razie czego miało się o co oprzeć a nie tylko o brzegi z łebków śrub, ktoś tego nie przemyślał.

Załączone pliki

  • Załączony plik  al40.pdf   306,6 KB   76 Ilość pobrań


#551 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 01 grudzień 2017 - 12:42

Z dniem 2017-12-01 zawieszam serwis kołowrotków dla zgromadzonych tu na tym forum użytkowników.

Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie serwisu i wszelkich porad technicznych. Nie będę odpowiadał.Komunikator zamknięty.



#552 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 01 grudzień 2017 - 15:20

Nagromadziło się tu na forum sprzętowych onanistów a potem weź tu Panie takim dogódź ;)  :ph34r:


  • przemo_w, konopaa i ObraFM lubią to

#553 OFFLINE   Iwan krk

Iwan krk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 01 grudzień 2017 - 15:30

Spieszmy się doceniać serwisantów bo tak szybko odchodzą.

#554 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 01 grudzień 2017 - 18:53

Mało tu cudotworcow? Tacy zawsze będą.
Jedni olej przekladniowy leją portem serwisowym inni wd cos tam rozpylaj jak leci po wszystkim. A jak padnie sprzęt to wiadomo- wcześniejszy serwisant zawalił.

Użytkownik Andru77 edytował ten post 01 grudzień 2017 - 18:57

  • Józef Lesniak, jogger1 i przemo_w lubią to

#555 OFFLINE   Łukasz W

Łukasz W

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • LokalizacjaCzechowice - Dziedzice

Napisano 02 grudzień 2017 - 07:33

Serwisuje kołowrotki u Pana Leśniaka od wielu lat i NIGDY nie miałem żadnych problemów.
Polecam o ile jeszcze będzie można.

#556 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 31 grudzień 2017 - 18:32

Na zakończenie roku taki jeden przykład z mojego serwisu. A takich był wiele  <_< .

 

http://www.spin-revi...ANZINO-3000.pdf

 

# 3 - talerzyk hamulcowy (ten złoty),był wypukły na kształt łyżki co nie gwarantowało dobrego styku z przekładkami hamulcowymi.Powierzchnia styku z pokrętłem wytarta od nadmiaru smaru i gromadzącego się brudu.Zastosowałem wkładkę ślizgową. Proszę tego nie smarować.

# 14 - tulejka osadcza szpuli,zgnieciona w wyniku niewłaściwego demontażu.Jest tam małe wykonane z cienkiego drutu zabezpieczenie,część # 8 którego nie widać pod warstwą czarnego smaru i na samym początku należy je zdjąć,ale o tym należy wiedzieć.Potem swobodnie palcami zdejmujemy pierścień łożyskowy # 9 i wypychamy kołek # 16 i wszystko schodzi z osi bez ceregieli. Pana kolega nie miał pojęcia jak to jest osadzone i chwycił siłowo kleszczami deformując tulejkę.Powodowało to złe osadzenie szpuli.

# 19 - tulejka prowadząca oś w łożysku nakrętki rotora.Została zgubiona lub nie zamontowana,nie było jej.

# 53 - płytka mocująca łożysko wałka zębatego # 56 do gniazda korpusu nie była dokręcona (luźne śruby) co miało wpływ na pracę łożyska oporowego.Wałek był podnoszony do góry razem z łożyskiem tego wałka i łożyskiem oporowym.W wyniku tego niesymetrycznie się ustawiał.

# 75 - panel boczny,niedokręcony,niewłaściwe,nieoryginalne i zniekształcone podkładki dystansowe panelu założone w niewłaściwych miejscach,co ma istotny wpływ na pracę przekładni.

 

 

Drodzy użytkownicy tego forum,w bardzo,bardzo wielu przypadkach niestety psujecie sobie sami sprzęt,lub poprzez powierzenie niedoświadczonym kolegom i pseudo serwisantom. I wielu takich przypadkach są później żale z przeprowadzonego serwisu.Ale proszę zauważyć,że z już "skopanego" kołowrotka nieraz nie da się jego przywrócić do pierwotnego stanu.

 

W wymienionym powyżej przypadku udało się osiągnąć właściwe parametry pracy. Kosztowało to mnie mnóstwo pracy i prób. 

 

Życzę wszystkim w nadchodzącym Nowym Roku jak najmniej kłopotów z kręciołkami.

Ps.proszę tego wpisu nie traktować jako autoreklamy.


Użytkownik Józef Lesniak edytował ten post 31 grudzień 2017 - 19:22

  • cabage i rally lubią to

#557 OFFLINE   WIL

WIL

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1489 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Łukasz

Napisano 02 styczeń 2018 - 23:12

Uspokoje trochę towarzycho :D Wysłałem w połowie ubiegłego roku dwa młynki Emblema S2000C oraz Certate 2500 HC. Wszystko było zrobione na cacy. Jakoś statnio na mrozie kilka razy oporówka przepuściła w Emblemie a tak poza tym wszystko jest na swoim miejscu :)

#558 OFFLINE   jogger1

jogger1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 162 postów
  • Lokalizacjamazowieckie
  • Imię:Konrad
  • Nazwisko:Grabowski

Napisano 10 styczeń 2018 - 22:33

Kołowrotki wróciły w stanie wizualnym i technicznym - idealnym, kręcą bajecznie.Wkrótce wysyłam kolejną partię młynków. Dziękuję i pozdrawiam.
  • popper lubi to

#559 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 14 styczeń 2018 - 10:09

Również dziękuję Józku. Wszystko ekstra :)



#560 OFFLINE   trolinka666

trolinka666

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Bartek

Napisano 08 luty 2018 - 19:09

Ja również przyłączam się do podziękowań,wszystkie cztery sztuki wróciły w super stanie . :)







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: serwis, kołowrotek

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych