Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

C&R po co, dla kogo i czy to ma sens, wiedza i teoria.

c&r bezmyślne czy ma sens rybactwo kwas mlekowy

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   adatom

adatom

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 01 wrzesień 2019 - 22:37

Kormorany, wydry, norki, rybacy i wędkarze... Dla mnie C&R jak najbardziej, tylko z głową. Bo to nie humanitarne, lepiej nie łów. Jezus rozdawał ryby (nie jestem PISowcem). Płacę kasę, łowię na zbiornikach rybackich. Na PZW nie, choć oni też siatują i zaopatrują restauracje w ryby. Cały czas się zastanawiam nad sensem C&R. To jest dobre dla nas czy dla ryb? Czy to może tylko moda? Pisałem o pstrągach łowionych max 3 razy, pisałem o sandaczach na zbiornikach rybackich, o okoniach, o wypuszczonym szczupaku 113 cm, który następnego dnia pływał do góry brzuchem... Po co wypuszczać rybę, skoro przyjedzie rybak z siatą i ją zabije albo sama zdechnie po kolejnym holu. No nie wiem, humanitaryzm? Męczenie ryb? Ja nie jadam ryb z mórz i oceanów bo mają w sobie plastik, rtęć i inne związki. Łososie z hodowli niszczą habitaty ościenne, są napakowane antybiotykami, rakotwórczą zielenią malachitową. Ryby jeziorowe mają tego syfu o wiele mniej. I wszyscy Ci, którzy wezmą jeziorowe ryby, a nie kupią ich w markecie, bardziej się przysłużą globalnej przyrodzie, bo nie napędzają koniunktury. Bałtyk od dekad był traktowany jak śmietnik. Naszych śledzi z Bałtyku nie mogą jeść kobiety w ciąży. W gospodarstwach rybackich ryby się zarybia i  wyławia, rolnik sieje i ścina... Może Ci orędownicy C&R nie jadają ryb w ogóle? Bo jeśli jadają jakiekolwiek ryby, to w ich wydaniu C&R to obłuda. Świnie są nafaszerowane, mięso na patelni się pieni, dobra wołowina kosztuje dużo. Przemysłową produkcję drobiu wycofano z Europy zachodniej, bo niszczy środowisko (azot). Wepchano to do Polski.

Oczywiście piętnuję mięsiarzy, nie rozumiem tego, są limity, ktoś mądry je ustala do danego zbiornika, który dzierżawi.

 

I mam takie pytanie, do tych wszystkich orędowników C&R. Czy nie jecie ryb w ogóle? Nie kupujecie ich w marketach? Nie jecie śledzi na święta? Albo dania po grecku? Jeśli tak to nie piętnujcie tych, którzy biorą ryby zgodnie z limitami na wodach rybackich... Dajcie im żyć, nie nazywajcie mięsiarzami bo nimi nie są. Ja biorę ryby zgodnie z limitem i to nie zawsze, nie łamię przepisów. Chcecie to wypuszczajcie, nie to bierzcie. Zajebiste podejście w tym temacie ma Remek z Korona Fishing, który mówi w swoich filmach o mięsiarstwie. Ja dodam jeszcze tylko tyle, że C&R ma sens na wodach, w których dzierżawca to stosuje, na przykład jezioro Wersminia. Bo reszta jezior to mit C&R i ponawiam na koniec pytanie, żebyście je zapamiętali. Czy wiecie po co i na jakich wodach (w sensie gospodarczym) stosujecie C&R?



#2 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4878 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 01 wrzesień 2019 - 23:51

Łowienie ryb przez nas - za wszelką cenę próbujących odróżnić się od rybaków - może być czymś więcej niż tylko zdobywaniem jedzenia. Oczywiście większość wędkarskiego świat uprawia rybactwo w czystej postaci - również w wersji biznesowej - i kwestia jest czysto retoryczna.. jeśli nie obłudna.. :)

Zresztą po co jeść ryby które są tak niezdrowe ? 


  • andrklim i Krzysiek P lubią to

#3 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3683 postów
  • LokalizacjaO/Sieradz, O/Piotrków.
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 02 wrzesień 2019 - 07:14

Super! Wreszcie temat dla demagogów!! Piszcie tu jak najwięcej swoich filozoficznych przemyśleń, przynajmniej tematy merytoryczne nie będą zaśmiecane!!! :clappinghands:  :good:  :doh:



#4 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 02 wrzesień 2019 - 07:40

 Pisałem o pstrągach łowionych max 3 razy,

 

Hmmm... znam przypadek złowienia jednego pstrąga 5 razy. Jest bardzo charakterystyczny. Anorektyk,  ale bardzo bojowy. Raz był złowiony na jętkę, raz na woblera, raz na Parkinsona (4 dni temu) i 2 razy na imitacje konika. Przez 2 lata. Wciąż żyje. 4 dni temu odpływał bardzo dziarsko, nawet nie robię mu już fotek  :D .



#5 OFFLINE   Bułka

Bułka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 786 postów
  • LokalizacjaTOSiek
  • Imię:Wojtek

Napisano 02 wrzesień 2019 - 08:33

Odnoszę nieodparte wrażenie, że to forum dla masochistów i udręczonych przez własne żądze  :)  Średnio raz na miesiąc pojawia się temat C&R, czy słuszne, czy C&R 100% czy może 95% albo może 60%, bo małżonka ma ochotę na węgorza. Wszyscy wielcy wyznawcy i propagatorzy C&R, a później ciągnie na siłę jeden z drugim sandacze czy okonie z 20m aż im oczy wywala i wielkie C&R... 


Użytkownik Bułka edytował ten post 02 wrzesień 2019 - 09:11

  • Pisarz.......ewski Piotr, Krzysiek P i Alexspin lubią to

#6 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2652 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 02 wrzesień 2019 - 09:04

 Jezus rozdawał ryby (nie jestem PISowcem).

Rozdawał !!! :o

Z tego co ja wiem  ,to dwukrotnie cudownie rozmnożył ryby . Z tym że już martwe i to się działo na pustyni. Też dwukrotnie powiedział Piotrowi gdzie ma zarzucić sieci ,  żeby były pełne ryb .W drugim przypadku znamy nawet ilość ryb , czyli 153. Ale nazywanie tego rozdawaniem ryb , to jakaś dziwna interpretacja. ^_^

Idąc Twoim tokiem rozumowania , to równie dobrze można powiedzieć, że Jezus rozdawał wino :o (cud w Kanie galilejskiej) zamiana wody w wino.

Czy z tego wynika ,że mamy nie pić wina, czy raczej nie pić wody ? :D


Użytkownik Pisarz.......ewski Piotr edytował ten post 02 wrzesień 2019 - 09:11


#7 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 02 wrzesień 2019 - 09:10

Biorę  co kilka wypadów. Okonie do 25 cm i szczupaki do 60.


  • bzman lubi to

#8 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3683 postów
  • LokalizacjaO/Sieradz, O/Piotrków.
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 02 wrzesień 2019 - 09:37

Biorę  co kilka wypadów. Okonie do 25 cm i szczupaki do 60.

Chciałbym żeby mi tak brały :D i tak nie brałbym ich, ale radocha byłaby.



#9 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 02 wrzesień 2019 - 10:16

Nie bierz tego zbyt dosłownie :D :D :D :lol:


  • Krzysiek P i Alexspin lubią to

#10 OFFLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 459 postów
  • LokalizacjaŁódź/Sieradz
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 02 wrzesień 2019 - 10:44

Po co to kolejny raz wałkowac?
Teraz ma tu każdy się zadeklarować, rachunek sumienia zrobić i wypisać ile, kiedy i co bierze...?
A było takie powiedzenie kiedyś   ,,Panie, nie bierze to tylko...ryba" :D 
Skaczesz Waćpan po tematach.. Jezus, PZW, skażenie Bałtyku, kormorany i znienawidzeni rybacy..
   Często słyszę nad wodą , "Panie, po co puszczać,  przyjdzie drugi i zabierze" a ja odpowiadam niezmiennie od wielu lat - a jak nie złowi?  
   Rozumiem, że sam nie napędzasz koniunktury łowiąc na kij z leszczyny , koński włos , haczyk ze spinacza zawiniętego z pracy i przynętyy naturalne zebrane nad wodą?    :P  

Biedne ryby te "jeziorowe" , zazdroszczą Twojej amnestii morszczakom..Ja tam wolę puścić dzikusa a zjeść śledzika, makrelę czy trewala..  ;)  
Najlepiej zapytaj rybę w Wigilię czy C&R "jest dla niej dobry" czy woli młotek  :D  
Jest coś takiego jak świadomość wędkarska(rza). Jak się ją nabędzie z wiekiem i doświadczeniem to nie ma pytań ,po co i na jakich wodach stosować C&R
 


Użytkownik Krzysiek P edytował ten post 02 wrzesień 2019 - 10:45

  • Pisarz.......ewski Piotr, Alexspin i konopaa lubią to

#11 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3683 postów
  • LokalizacjaO/Sieradz, O/Piotrków.
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 02 wrzesień 2019 - 11:02

Krzysiu, nie dziw się, jest co prawda kilka tematów C&R, ale przecież lepiej mieć swój, własny, autorski. Niektórzy mają szczególne "parcie na szkło"... :P


Użytkownik Alexspin edytował ten post 02 wrzesień 2019 - 11:02

  • Paweł Bugajski, Pisarz.......ewski Piotr i Psil lubią to

#12 OFFLINE   Psil

Psil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 02 wrzesień 2019 - 17:42

Ja swoje zdanie o c&r już wyraziłem.
Powielać go sensu nie ma.
Jednakże idąc twoim tokiem rozumowania to w zasadzie nic nie ma sensu albo wróćmy do plemiennych polowań na dziką zwierzynę.
Ale żeby przykładem podeprzec.
Po co mam hamować przed idiota, który wlazl mi przed maskę? Pewnie zaraz wlezie komu innemu.
Po co mam kupować wieprzowine w markecie skoro dziki wchodzą w szkodę na polach? Flinta i hajda.
C&R nie jest dla mnie wyznacznikiem dobra czy zła. Tego kim jestem a kim nie.
Jest to mój świadomy wybór i zasada, którą się kieruje.
Podobna do tego, że nie pije wódki z ludźmi których nie lubię.
Czy samo c&r ma sens?
Taki sam jak wszystko albo nic.

A na pytanie po co łowić i nie zabierać mogę dać odpowiedź po co uprawiać seks i nie robić dzieci.

#13 OFFLINE   adatom

adatom

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 02 wrzesień 2019 - 21:15

Odnoszę nieodparte wrażenie, że to forum dla masochistów i udręczonych przez własne żądze  :)  Średnio raz na miesiąc pojawia się temat C&R, czy słuszne, czy C&R 100% czy może 95% albo może 60%, bo małżonka ma ochotę na węgorza. Wszyscy wielcy wyznawcy i propagatorzy C&R, a później ciągnie na siłę jeden z drugim sandacze czy okonie z 20m aż im oczy wywala i wielkie C&R... 

 

Ja swoje zdanie o c&r już wyraziłem.
Powielać go sensu nie ma.
Jednakże idąc twoim tokiem rozumowania to w zasadzie nic nie ma sensu albo wróćmy do plemiennych polowań na dziką zwierzynę.
Ale żeby przykładem podeprzec.
Po co mam hamować przed idiota, który wlazl mi przed maskę? Pewnie zaraz wlezie komu innemu.
Po co mam kupować wieprzowine w markecie skoro dziki wchodzą w szkodę na polach? Flinta i hajda.
C&R nie jest dla mnie wyznacznikiem dobra czy zła. Tego kim jestem a kim nie.
Jest to mój świadomy wybór i zasada, którą się kieruje.
Podobna do tego, że nie pije wódki z ludźmi których nie lubię.
Czy samo c&r ma sens?
Taki sam jak wszystko albo nic.

A na pytanie po co łowić i nie zabierać mogę dać odpowiedź po co uprawiać seks i nie robić dzieci.

Edytuję ten post już któryś raz, ale chyba teraz dopiero wiem co napisać, bo Twoje zarzuty, w żaden sposób nie odnoszą się racjonalnie do tego co napisałem i o co mi chodziło. Że C&R w Polsce, to chyba choroba cywilizacyjna i to psychiczna (może tylko na tym forum, oj posypią się hejty). A twierdzę tak, bo jak tylko weźmiesz rybkę, to już na Tobie psy wieszają. A najlepiej brać a twierdzić, że nie biorę...  Bo mnie zjebią...

Tutaj wkleję link do pięknego miejsca w proekologicznej Norwegii, a najważniejsze jest ostatnie zdanie autora filmu, które jest kwintesencją mojego posta, dla tych, którzy nie zrozumieli moich intencji, w tym i Ty. Tekst widoczny dopiero pod filmem na Youtub'ie.

 


Użytkownik adatom edytował ten post 02 wrzesień 2019 - 22:04


#14 OFFLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 459 postów
  • LokalizacjaŁódź/Sieradz
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 02 wrzesień 2019 - 21:25

Ja swoje zdanie o c&r już wyraziłem.
(...)
A na pytanie po co łowić i nie zabierać mogę dać odpowiedź po co uprawiać seks i nie robić dzieci.

Nie no, tu muszę gorąco zaprotestować ......... :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D


  • Alexspin i Psil lubią to

#15 OFFLINE   adatom

adatom

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 02 wrzesień 2019 - 21:27

Chciałbym żeby mi tak brały :D i tak nie brałbym ich, ale radocha byłaby.

 

Biorę  co kilka wypadów. Okonie do 25 cm i szczupaki do 60.

A ja biorę okonie tylko takie od 39 w górę. Gdzieś od 5 lat. Jak do tej pory było ich z 5 może 7. Za to te też duże ale poniżej tej miary, głównie łowiłem 27-33cm (puszczam, a było ich wiele. Wiem, że dziwny przedział, ale akurat tak się złożyło). Uważam, że dzięki temu będzie więcej dużych dla wszystkich :) Tych tysięcy poniżej 27 to nawet nie liczę bo tych nie biorę w ogóle, nawet co kilka wypadów. Takie mam zdanie, że jak brać to jednostki a populacji nie dobijać. Miary tak mniej więcej podałem, poza tą najwyższą (39).


Użytkownik adatom edytował ten post 02 wrzesień 2019 - 22:01


#16 OFFLINE   adatom

adatom

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 02 wrzesień 2019 - 21:29

Hmmm... znam przypadek złowienia jednego pstrąga 5 razy. Jest bardzo charakterystyczny. Anorektyk,  ale bardzo bojowy. Raz był złowiony na jętkę, raz na woblera, raz na Parkinsona (4 dni temu) i 2 razy na imitacje konika. Przez 2 lata. Wciąż żyje. 4 dni temu odpływał bardzo dziarsko, nawet nie robię mu już fotek  :D .

Może inny charakter wody, U mnie nizinna z aspiracjami do górskiej i duży klub zrzeszający ludzi z całej Polski, mnóstwo fotek, mnóstwo dużych ryb na wędce... Z drugiej strony to masz farta :ph34r:.


Użytkownik adatom edytował ten post 02 wrzesień 2019 - 21:30


#17 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6246 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 02 wrzesień 2019 - 21:54

A ja polecam Kolegom tekst pod tytułem "Regulamin jerkbait.pl", szczególnie drugi akapit.

Do poczytania tutaj - http://jerkbait.pl/t...min-jerkbaitpl/


  • Pisarz.......ewski Piotr i Alexspin lubią to

#18 OFFLINE   adatom

adatom

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 02 wrzesień 2019 - 22:30

Ja swoje zdanie o c&r już wyraziłem.
Powielać go sensu nie ma.
Jednakże idąc twoim tokiem rozumowania to w zasadzie nic nie ma sensu albo wróćmy do plemiennych polowań na dziką zwierzynę.
Ale żeby przykładem podeprzec.
Po co mam hamować przed idiota, który wlazl mi przed maskę? Pewnie zaraz wlezie komu innemu.
Po co mam kupować wieprzowine w markecie skoro dziki wchodzą w szkodę na polach? Flinta i hajda.
C&R nie jest dla mnie wyznacznikiem dobra czy zła. Tego kim jestem a kim nie.
Jest to mój świadomy wybór i zasada, którą się kieruje.
Podobna do tego, że nie pije wódki z ludźmi których nie lubię.
Czy samo c&r ma sens?
Taki sam jak wszystko albo nic.

A na pytanie po co łowić i nie zabierać mogę dać odpowiedź po co uprawiać seks i nie robić dzieci.

Zupełnie nic nie zrozumiałeś kolego z tego co napisałem, absolutnie nic. Zwykła demagogia. Właśnie dlatego napisałem ten post, a Ty jesteś reprezentantem tego chorego myślenia i wmawiania wszystkim, że mają stosować C&R bezmyślnie. W Polsce to chyba już choroba cywilizacyjna i to psychiczna. Pieprzenie dla pieprzenia, taki bezmyślny bełkot, który wygląda na mądry. Kwintesencją mojego posta, i to o co mi chodziło, znajdziesz na YT  Pod filmem w opisie autora (ostatnie zdanie "Zabij i jedz ryby, jeśli zasoby rybne są na tyle silne że możesz zabić rybę dla zdrowego i smacznego posiłku !!").

 


Użytkownik adatom edytował ten post 02 wrzesień 2019 - 22:42


#19 OFFLINE   Psil

Psil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 03 wrzesień 2019 - 00:31

Ależ ja nikomu nic nie wmawiam.
Niech sobie każdy chodzi w jakich butach mu wygodnie.
Mam nawet wrażenie, że to Ty nie wiele zrozumiałeś z mojego posta.
Ja twierdzę jedynie, że gdy odpowiednio spojrzeć na każdą sprawę to jest bez sensu.
Punkt widzenia, od punktu siedzenia.
A jeszcze co do wmawiania.
Jakbyś poszukal chwilę to byś znalazł moje wypowiedzi w innym temacie o c&r, że nic nie mam do tych co sobie zabierają, jeśli robią to z głową.
Absolutnie nic.
Chcesz brać to bierz. Twoja wola a moja taka aby nie brać.
Czemu twój wybór jest lepszy niż mój, lub mój lepszy niż twój?
Sens jest tylko w tym i taki jaki sami nadamy różnym rzeczom.
Czy c&r jest chorobą w Polsce?
Wątpię.
Ludzie bardziej zaczeli to dostrzegać bo coraz więcej i głośniej się o tym mówi. Ot tyle.
Ja od jakichś 20 lat tak mam.
A żeby nie było to ani ja ani moja rodzina ryb nie jadamy.
Nie, nie z jakiegoś chorego przekonania o wyższych celach czy ideach. Z racji wyboru innego mięsa.
Trochę więcej dystansu. Do siebie, do innych i do świata.

A to ostatnie zdanie.
Jeden zasoby rybne oceni tak a inny inaczej.
Jeden weźmie i zje bo uważa, że są duże.
Drugi wypuści bo uważa, że są małe.
I doprawdy nie rozumiem dlaczego ktoś zawsze musi mieć rację a drugi nie?
  • jbk, Alexspin i wilczybilet lubią to

#20 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 03 wrzesień 2019 - 05:40

Może inny charakter wody, U mnie nizinna z aspiracjami do górskiej i duży klub zrzeszający ludzi z całej Polski, mnóstwo fotek, mnóstwo dużych ryb na wędce... Z drugiej strony to masz farta :ph34r:.

Drogi kolego mieszkam w Ostrołęce, a członkiem tego dużego klubu jak napisałeś byłem od 1991 roku. Przez ostatnie 3 łata niestety nie jestem z powodu braku czasu. Pasłęke, Lyne, Gilwe, Lukte itd. znam jak własną kieszeń 😁. Pozdrawiam kolegów z Passari. Charakter wód podobny do Pasleki na łąkach.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: c&r, bezmyślne, czy ma sens, rybactwo, kwas mlekowy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych