Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Thomas & Thomas


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   marian-56

marian-56

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 379 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Wojnarowicz

Napisano 31 październik 2019 - 18:05

Witam

Paradigm w USA już dostepny

Ciekawe "jak sie ma" do oryginału (zdjecie)  ;)

Link https://www.demystif...omas-and-Thomas

Załączone pliki



#22 OFFLINE   MichałZ

MichałZ

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 651 postów

Napisano 07 listopad 2019 - 12:44

Pierwsza partia wędek T&T właśnie dopłynęła.
Jakość wykonania perfekcyjna w każdym detalu.
Tak na szybko i sucho, to zauroczony jestem wędką z serii Zone.
Najtańsza pozycja z całej gamy oferowanych wędek, ale jakże ciekawa. 
Postaram się więcej napisać po pierwszych próbach nad wodą tak, aby móc odnieść się do akcji wędek i całej reszty. 
 

Załączone pliki



#23 OFFLINE   MichałZ

MichałZ

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 651 postów

Napisano 10 listopad 2019 - 14:10

Dzień dobry,
Chciałbym przedstawić moją nową wędkę Thomas and Thomas z serii Contact. Co prawda pierwsze próby w plenerze odbywały się na malutkiej rzeczce i, w związku z tym, przetestowanie w pełni możliwości wędki było niemożliwe, niemniej jednak pewne spostrzeżenia i wnioski na tej podstawie wyciągnąłem i chciałbym się nimi tutaj podzielić. 
Nimfowy T&T z serii Contact 1083-4. Kilka słów o samej budowie. Wędka, jak wszystkie do których Thomas and Thomas zdążył nas przyzwyczaić, jest bardzo ładnie, schludnie uzbrojona. Korek najwyższej jakości, bez wyszczerbień etc. Uchwyt kołowrotka bez niepotrzebnych fajerwerków z delikatnie wygrawerowanym logo na pierścieniu, jesionowy, gustowny insert oraz krótki 1,5 cm dopalacz, poprawiający komfort w wędkowaniu już na pierwszy rzut oka zwracają na siebie uwagę. Wszystko wykonane z ultra lekkich komponentów. Wykończenie bardzo ładną, oliwkową nicią zdobi szary nieoszlifowany blank, który idealnie komponuje się z kolorem uchwytu kołowrotka. Mnie osobiście ten nieoszlifowany blank przywraca stare, dobre wspomnienia i bardzo dobrze się kojarzy. Schludnie i cienko położony lakier  w połączeniu z lekkimi jednostopkowymi Recoilami podkreśla wyjątkowy charakter kija. Sama wędka jest bardzo lekka. Kołowrotki Hatch Finatic w rozmiarach 3 i 4 idealnie ją wyważają. Dwa słowa o samym blanku. Jest to połączenie dynamiki i niebywałej precyzji, delikatności o umiarkowanie szybkiej akcji, która po zacięciu ryby przechodzi w piękne paraboliczne ugięcie i pod dużym obciążeniem sprawia trochę wrażenie klasycznego szklaka. Ryby, które złowiłem nie powalały wielkością, ale już na 35 cm lipieniu wędka pięknie pracuje i daje dużo frajdy z holu. Jest to kijek z gatunku tych, co "kulom się nie kłaniały" ;-) i sprawia wrażenie takiego, który z potokiem 50 cm i więcej spokojnie sobie poradzi, lądując go dość szybko w podbieraku. Używałem do tej pory wielu wędek z przeznaczeniem do nimfy, ale nigdy jeszcze wędka do wspomnianej metody nie wzbudziła we mnie tak wielu pozytywnych wrażeń. Akcja wędki jest bardzo ciekawa i raczej próżno szukać czegoś podobnego u konkurencji. Już niebawem planuję wizytę na Sanie, gdzie nie zawaham się sprawdzić Contacta jako wędki do suchej muchy, bo wydaje mi się, że ten kij świetnie podoła temu wyzwaniu. Podsumowując. Love this shit  :wub: 
 

Załączone pliki

  • Załączony plik  2.jpg   43,77 KB   13 Ilość pobrań
  • Załączony plik  1.jpg   44,1 KB   10 Ilość pobrań
  • Załączony plik  3.jpg   42,76 KB   10 Ilość pobrań
  • Załączony plik  5.jpg   46,03 KB   10 Ilość pobrań
  • Załączony plik  6.jpg   42,92 KB   10 Ilość pobrań
  • Załączony plik  3.jpg   42,76 KB   10 Ilość pobrań
  • Załączony plik  7.jpg   43,93 KB   10 Ilość pobrań
  • Załączony plik  2tsndt.jpg   43,46 KB   11 Ilość pobrań
  • Załączony plik  contact.jpg   48,13 KB   11 Ilość pobrań
  • Załączony plik  lip.jpg   59,24 KB   11 Ilość pobrań


#24 OFFLINE   kocajek

kocajek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • LokalizacjaPrzemyśl
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Kocaj

Napisano 11 listopad 2019 - 08:27

Potwierdzam w 100%. Osobiście obecnie posiadam 19 wędek T&T i żadnej bym nie sprzedał. Od najlżejszych lipieniówek po najcięższe z przeznaczeniem na głowacicę i docelowo również GT.
Wędkę Contact 10'8" w klasie 3 posiadam od bodajże 2 lat. Mam ją uzbrojoną przez T&T trochę inaczej niż fabryczna (kosmetyka), co jest oczywiście w Thomasie możliwe (przelotka wejściowa agatowa, "stare logo", prywatne inskrypcje).
Co do samej wędki to potwierdzę to co napisał Michał. Najlepsza obecnie na rynku wędka do lekkiej nimfy. Fantastyczna, wyważona, szybka, a zarazem spolegliwa pod obciążeniem. Trzyma fantastycznie każdą rybę nawet zapiętą za przysłowiową "skórkę". Cudo.
Podobna choć znacznie mocniejsza jest 4-ka która jest w stanie poradzić sobie chyba praktycznie z każdą rybą łowioną w Naszych wodach na nimfę.
Posiadam również 6-kę o długości 10'8" która znalazła u mnie zastosowanie na brzany. Fantastyczny kij.
Polecam wszystkie bo to kawał dobrej i przede wszystkim przemyślanej roboty.
W tym roku do oferty Thomasa weszła 10 stopowa 3-ka. Biorąc pod uwagę jakość i walory poprzednich zapewne zasili szeregi mojej kolekcji.
Pzdr

#25 OFFLINE   MichałZ

MichałZ

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 651 postów

Napisano 11 listopad 2019 - 23:03

Niebawem ukaże się Contact w nowej odsłonie ;-) Wędki z tej serii sprzedają się znakomicie i z tego co wiem lada moment doczekają się "unowocześnionej" wersji. 
Oby to tylko nie była taka poprawa, jaką jakiś czas temu zaserwował Sage, wypuszczając "poprawionego" EeSeNa 
Trochę stoję na rozdrożu, bo mam w planach kolejne Contacty. Z jednej strony wiem już czego mogę się spodziewać po aktualnej serii a z drugiej kusi wypróbowanie nowego modelu. ;-)



#26 OFFLINE   SzymonP

SzymonP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 348 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 12 listopad 2019 - 08:38

Trochę stoję na rozdrożu, bo mam w planach kolejne Contacty. Z jednej strony wiem już czego mogę się spodziewać po aktualnej serii a z drugiej kusi wypróbowanie nowego modelu. ;-)

 

O to właśnie chodzi producentom kijów muchowych (zresztą nie tylko) żeby wędkarz nieustannie zmieniał sprzęt bo wyszedł już nowy "poprawiony" model - "szybszy", "bardziej precyzyjny", "bardziej mięsisty" itp.

Swoją drogą szkoda, że w Polsce nie mamy stacjonarnym sklepów muchowych z prawdziwego zdarzenia - takich gdzie można np. porównać 1:1 Sage'a z Orvisem i pomachać z linką na placu przed sklepem przed dokonaniem wyboru co nam najbardziej pasuje. Wiadomo - mamy w Polsce inne realia, ale jednak szkoda :)



#27 OFFLINE   MichałZ

MichałZ

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 651 postów

Napisano 12 listopad 2019 - 10:08

O to właśnie chodzi producentom kijów muchowych (zresztą nie tylko) żeby wędkarz nieustannie zmieniał sprzęt bo wyszedł już nowy "poprawiony" model - "szybszy", "bardziej precyzyjny", "bardziej mięsisty" itp.

 

W pełni jestem świadomy tych producenckich zagrywek. Bardzo często się im świadomie poddaję, lubię nowości i nie mam w związku z tym do nikogo pretensji ;-). Wcześniej czy później jakiś kijek z nowej serii Contacta na pewno znajdzie miejsce w moim stojaku za kanapą;-) 
 


  • Franc lubi to

#28 OFFLINE   aigle

aigle

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Tomek

Napisano 12 listopad 2019 - 11:27

Proszę mnie poprawić ale w aktualnej ofercie T&T nie ma wędek krótszych niż 7,6' ?

#29 OFFLINE   MichałZ

MichałZ

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 651 postów

Napisano 12 listopad 2019 - 12:04

Proszę mnie poprawić ale w aktualnej ofercie T&T nie ma wędek krótszych niż 7,6' ?

Z tego co widzę najkrótszy węgiel w tej chwili to Zone 763 i szkła 6103,744,7105



#30 OFFLINE   MichałZ

MichałZ

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 651 postów

Napisano 21 listopad 2019 - 16:00

Dzień dobry,
co prawda z nowym Paradigmem mam przyjemność już od jakiegoś czasu, ale dopiero teraz znalazłem chwilę na napisanie krótkiej recenzji.
W ostatni weekend miałem możliwość wypróbowania wędki w plenerze, gdzie przy bezwietrznej pogodzie usiłowałem złowić lipienia z Sanu.
Zatem oprócz suchych, technicznych informacji, będę mógł się również odnieść do moich subiektywnych odczuć w kwestii jej użytkowania.
Na początek kilka słów o samej wędce. Delikatny matowy blank w kolorze granatu z jaśniejszymi o dwa tony omotkami w podobnym kolorze, z cienko i precyzyjnie położonym lakierem, w towarzystwie jednostopkowych, tytanowych przelotek Rec, przenoszą mnie w charakterystyczny świat wędek Thomas and Thomas. Na uwagę zasługują również tytanowy uchwyt z wygrawerowanym logo firmy oraz przepiękny insert wykonany z klonu cukrowego. Każdy ze składów oznaczony jest seryjnym numerem. Najwyższej klasy korek, użyty do budowy rękojeści w kształcie cygrara, sprawia, że wędka dobrze leży w dłoni. Wszystko jest wykonane schludnie z typowym dla T&T wyczuciem i smakiem.
Model, który posiadam to 844-4 czyli wędka o długości 8,4 stopy do linki 4 w czteroskładzie. Komisyjne ważenie na mojej wadze wykazało 71,7g, zatem wędka jest bardzo lekka.
Czas na subiektywne odczucia z placu boju.
Jest to wędka z gatunku tych o średnim ugięciu z umiarkowanie mocnym dolnikiem, co daje poczucie stabilności, przy czym dynamika blanku oraz jego praca podczas wykonywania rzutów sprawiają wrażenie, że ma się w rękach fantastyczne narzędzie do połowu na suchą muchę na krótkim i średnim dystansie. Miałem możliwość wędkowania podczas bezwietrznej pogody i po zmianie linki z DT4 na WF4 przy moich słabych umiejętnościach rzutowych, osiągane odległości znacznie się poprawiły, przy czym prezentacja muchy w dalszym ciągu pozostawała pod pełną kontrolą, a celność rzutów przychodziła z dużą łatwością. Ciekaw jestem, jak ta wędka będzie zachowywała się w wietrznych warunkach, chociaż po tym czego doświadczyłem ostatnio, mam wrażenie, że poradzi sobie wystarczająco.
Reasumując, jest to wędka raczej dla osób, które cenią sobie spokojne łowienie z precyzją szwajcarskiego zegarka, ale również sprawdzi się w rękach osób których preferencje są nieco odmienne, a to za sprawą dynamiki blanku, który daje duże możliwości rzutowe tej wędce.

Załączone pliki

  • Załączony plik  a11.jpg   55,5 KB   8 Ilość pobrań
  • Załączony plik  a10.jpg   62,54 KB   8 Ilość pobrań
  • Załączony plik  a9.jpg   70,54 KB   8 Ilość pobrań
  • Załączony plik  a3.jpg   66,24 KB   9 Ilość pobrań
  • Załączony plik  a4.jpg   67,77 KB   8 Ilość pobrań
  • Załączony plik  a5.jpg   84,66 KB   8 Ilość pobrań
  • Załączony plik  a6.jpg   54,19 KB   9 Ilość pobrań
  • Załączony plik  a7.jpg   37,67 KB   9 Ilość pobrań
  • Załączony plik  a8.jpg   30,62 KB   9 Ilość pobrań
  • Załączony plik  a1.jpg   47,01 KB   9 Ilość pobrań
  • Załączony plik  a2.jpg   66,71 KB   9 Ilość pobrań


#31 OFFLINE   tzienkiewicz

tzienkiewicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaBielsko Biała
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 21 listopad 2019 - 18:55

To tylko czekać kiedy pojawi się w Polsce.

#32 OFFLINE   MichałZ

MichałZ

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 651 postów

Napisano 21 listopad 2019 - 19:03

To tylko czekać kiedy pojawi się w Polsce.

Z całą pewnością warto poczekać. Wędka jest fantastyczna, zresztą jak większość ze stajni T&T


  • tzienkiewicz lubi to

#33 OFFLINE   Radek79

Radek79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaCentrum

Napisano 22 listopad 2019 - 17:43

Z całą pewnością warto poczekać. Wędka jest fantastyczna, zresztą jak większość ze stajni T&T


Jak byś ją porównał do heliosa 3 generacji do suchej którego miałeś czy masz?

#34 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 26 listopad 2019 - 17:07

Cześc Chłopaki! Pomożecie?
Thomas & Thomas Apex 9’ #10 co powiecie o tym kiju?
I o tym :)
Thomas & Thomas Helix HE 906-4 9' #6

#35 OFFLINE   marian-56

marian-56

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 379 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Wojnarowicz

Napisano 26 listopad 2019 - 19:34

Witam

Posiadam T&T HELIX - a w # 5 klasie

Bardzo mocny blank 

Jeszcze z tych "grubosciennych" :)  (na zdjęciu waga wędziska)

Używam na wiosenne pstrągi .Spokojnie przeciążam o klasę ( #6)

Linkę tonącą "wyrywa " z wody bez wysiłku

Nie boi się streamera nawet dużego

Seria Apex też jest starszą serią wędzisk T&T

Nistety tak "grubo" juz nie łowię ( # 10)  ;)

Kłaniam się Marian

Załączone pliki


Użytkownik marian-56 edytował ten post 26 listopad 2019 - 19:35

  • Jack__Daniels lubi to

#36 OFFLINE   marian-56

marian-56

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 379 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Wojnarowicz

Napisano 26 listopad 2019 - 20:12

Witam

Jest PARADIGM na 50 -lecie T&T

Link https://thomasandtho...=31238051463228

Posiadam PARADIGMA wykonanego na 40 -lecie T&T

Jesli ta nowa wersja jest taka jak ta poprzednia to polecam mimo,że cena jest zaporowa ( 1250 $ )

Jest tylko w klasie #5

Kłaniam się Marian


  • MichałZ lubi to

#37 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 26 listopad 2019 - 21:02

Marianie, dziękuję pięknie za info. Powiedz jeszcze czy kojarzysz kiedy te wędki były produkowane? Napisałeś, że Apex to też starsza seria więc obie są stare, tylko jak stare?

#38 OFFLINE   marian-56

marian-56

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 379 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Wojnarowicz

Napisano 27 listopad 2019 - 10:01

Marianie, dziękuję pięknie za info. Powiedz jeszcze czy kojarzysz kiedy te wędki były produkowane? Napisałeś, że Apex to też starsza seria więc obie są stare, tylko jak stare?

Witam

Wysłałem wiadomość prywatną

Kłaniam się Marian



#39 OFFLINE   MichałZ

MichałZ

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 651 postów

Napisano 13 grudzień 2019 - 10:47

Wspaniały Avantt 1004-4 uzbrojony tak ładnie, że aż trudno oderwać od niego wzrok. 
Razem z pięknym customowym Hatchem stanowią niesamowity duet :-) 
To moja nowa zabawka, która została wykonana w sposób mistrzowski, bo przez samego mistrza Wojciecha.
Kolejne blanki czekają już w kolejce na zbrojenie

Załączone pliki

  • Załączony plik  TA1a.jpg   63,99 KB   12 Ilość pobrań
  • Załączony plik  TA2a.jpg   59,29 KB   11 Ilość pobrań
  • Załączony plik  TA3a.jpg   41,18 KB   11 Ilość pobrań
  • Załączony plik  TA4a.jpg   61,53 KB   9 Ilość pobrań
  • Załączony plik  TA5a.jpg   54,7 KB   9 Ilość pobrań
  • Załączony plik  TA6a.jpg   64,33 KB   7 Ilość pobrań

  • Wobi, slaw i Forest-Natura lubią to

#40 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 13 grudzień 2019 - 11:12

Twój wpis został usunięty za reklamę/lokowanie produkty, a kolejne były tego następstwem. Jeśli chcesz dodatkowe wyjaśnienia to PW do Friko.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych