Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lokowanie produktu? (wydzielone z wątku Okonie 2019)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
102 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   lin2

lin2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • Lokalizacjaopolskie

Napisano 02 wrzesień 2019 - 16:18

Rzeczywiście chłopak robi Wam mocna krzywdę wrzucając fotki z produktami na które łowi. Uważajcie żebyście wzroku nie stracili albo innego uszczerbku na zdrowiu nie doznali. Straszne rzeczy się tu dzieją, a na przyszłość nie zadawajcie pytań "A na co złowiony ?". Bo wiele pytań tego typu pada tutaj na forum. 

Ps. Mi się te fotki bardzo podobają. Ciekawe ujęcia . Dobra jakość i piękne ryby. Tak trzymać i nie przejmować się hejtem. 

Mi osobiście nie chodzi o zdjęcia, lokowanie .....lecz o teksty kierowane do innych forumowiczów, stad mój usunięty wpis o buractwie.



#42 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6246 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 02 wrzesień 2019 - 20:41

Przerzucam tutaj ważną dyskusję w tytułowym temacie. W gronie redakcyjnym rozważamy działania związane ze zmianami regulaminów od dłuższego czasu. Prosimy wszystkich o wyrażenie poglądów na temat funkcjonowania na naszym forum członków fabrycznych team'ów, przedstawicieli producentów, osób handlujących produktami konkretnych firm, wreszcie sieciowych "influencerów", czyli osób wywierających wpływ na kształtowanie rynku wędkarskiego w naszym kraju i trendy w wędkarskiej modzie.

Przepraszam za anglicyzmy, ale one oddają sens mojego wpisu. 



#43 OFFLINE   Marvin

Marvin

    mogul

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • LokalizacjaLempäälä

Napisano 02 wrzesień 2019 - 21:52

Aż sięgnąłem po łopatę  :rolleyes: , bo taki temat już istnieje  :o

http://jerkbait.pl/t...zym-handlujesz/


  • Friko i Alexspin lubią to

#44 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6246 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 02 wrzesień 2019 - 21:57

Brawo Marvin, ja nie dokopałem się   :clappinghands:



#45 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 02 wrzesień 2019 - 22:02

Aż sięgnąłem po łopatę  :rolleyes: , bo taki temat już istnieje  :o

http://jerkbait.pl/t...zym-handlujesz/

 

 

Brawo Marvin, ja nie dokopałem się   :clappinghands:

 

To czym się handluje, a to co lokuje to czasami dwie zupełnie oddzielne kwestie ... Można przecież brać kasę za lokowanie i wcale tym nie handlować ... Ba nawet niekoniecznie używać  ;)  :D


Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 02 wrzesień 2019 - 22:02

  • Alexspin lubi to

#46 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4878 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 03 wrzesień 2019 - 06:21

Dziesięć lat temu, albo i więcej, namawiałem możnych j.pl do uporządkowania marketingowych działań, kryptoreklamy oraz reklamowych inklinacji części użytkowników. Oficjalna zakładka sponsorów i beneficjentów załatwia problem..  



#47 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Michał

Napisano 04 wrzesień 2019 - 12:12

W mojej opini, i jak widzę nie tylko mojej, 'problem' jest wydumany i czysto teoretyczny
  • Alexspin lubi to

#48 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 04 wrzesień 2019 - 12:13

Serio to taka nasza cecha narodowa? Możesz wkleić tysiąc osiemset zdjęć produktów ale jeśli miałbyś z tego mieć jakąkolwiek korzyść to bądź pewien, że natychmiast ktoś uzna, w odpowiednim punkcie regulaminu, że ową korzyścią musisz się podzielić. Ta cecha dość wyraźnie widoczna jest na wszelakich polach egzystencji, jeśli nie wiadomo jak wykorzystać potencjał do kreacji to najpewniej i najłatwiej jest czegoś zakazać albo przynajmniej skutecznie skomplikować odpowiednimi zapisami. Całość funkcjonowania społeczności próbuje się sprowadzać wyłącznie do aspektów handlu wszystkim, nawet na jb, które z zasady jest miejscem spotkań zajawionych pasją ludzi. Umieszczenie zdjęcia z przynętami rodzi niepewność - czy to zdjęcie pokazuje rzeczywistość? Czy czasami ktoś mnie nie dyma? Czy ktoś na tym zarobił i dlaczego to nie jestem ja?

 

Spostrzegawczy szeryfowie internetu doskonale wiedzą co, kto powinien robić, jakie zdjęcia umieszczać, jak podpisywać avatary, jakie wpisy powinny być dołączane do zdjęć. Najchętniej uznaliby za słuszne rozebranie społeczności na czynniki pierwsze i zagęściliby sytuację to momentu w którym sami przestaliby rozumieć co się w okół nich dzieje. Podobnie jak jest obecnie z jedynie słusznymi przepisami z pewnego miasta w Belgii.

 

Wielu dobrych wędkarzy, faktycznie potrafiących szukać ryb i sposobu na ich łowienie przestało się tutaj udzielać, wyparci zostali brakiem tej mistycznej atmosfery pasji a wiedza zastąpiona totalnie debilnym przeświadczeniem, że to sprzęt łowi ryby. Nie cierniki są tematem głównym tylko ryba. Można mieć 100tys cierników i nie złowić nic.

 

Tomasz nie przejmuj się uwagami, działaj i rozwijaj się tak jak lubisz.

 

Pozdrawiam!



#49 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1872 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 04 wrzesień 2019 - 13:46

Sławku niewątpliwie masz rację. Ale wszyscy, którzy wrzucają fotografię muszą być przygotowani nie tylko na achy i ochy, ale również na krytykę. Myślę, że mam prawo ocenić zdjęcie "po swojemu".

Osobiście trzymałbym gębę na kłódkę, gdyby nie fakt, że zdjęcia (również w wątku sandaczowym) są tak skomponowane, że moja uwaga jest skierowana przede wszystkim na sprzęt, a nie na rybę - zwróć chociażby uwagę na to, że przynęty są umieszczone w mocnych punktach zdjęcia, jak dyskretnie przebija nazwa firmy spod siateczki pudełka, jak sprytnie wykorzystano głębię ostrości... To są takie smaczki, które skłaniają mnie nawet do przemyśleń, że przy połowie był zawodowy fotograf, albo Autor został profesjonalnie przeszkolony. Dla mnie ryby są tu tylko dodatkiem, kropką nad "i" pomagającą osiągnąć zamierzony cel. Acha, nie twierdzę, że tak jest, to są tylko moje luźne dywagacje! 

Gdyby te zdjęcia znajdowały się chociaż w wątku "Pochwal się nowym sprzętem", to z chęcią kliknąłbym "Lubie to" i czterech liter sobie nie zawracał, co się na zdjęciach znajduje.

 

PS Moja propozycja na walkę z gównoburzami jest taka: 

Załączony plik  ignor.jpg   26,43 KB   10 Ilość pobrań


Użytkownik Koincydencja edytował ten post 04 wrzesień 2019 - 14:36


#50 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 04 wrzesień 2019 - 18:25

Hubert jasna sprawa, ktoś kto chce pochwalić się sprzętem czy ulokować produkt, zrobi to , jak nie tak to inaczej ale czy to zaraz musi być powodem do poszukiwania maści na ból du..? Raczej nie. Trzeba moim zdaniem wspierać ludzi, którzy w ogole coś łowią bo systematycznie sprawy idą w odwrotnym kierunku.

Pozdawia się :)

Użytkownik Sławek.Sobolewski edytował ten post 04 wrzesień 2019 - 18:37


#51 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18562 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 wrzesień 2019 - 11:13

Problem nie jest wydumany. Moim zdaniem informacja o tym że ktoś jest w ten czy inny sposób związanym  z jakimś producentem, marką etc powinna być jednak udostępniana forumowiczom - to jest po prostu kwestia uczciwości  i szacunku.  Rozsądny człowiek inaczej będzie patrzył na czyjś opis czy recenzję jeśli np. w profilu będzie widział informacje że treść została stworzona przez osobę będącą związaną w jakiś sposób z daną firmą. To jest prawo do rzetelnej  i pełnej informacji która jest warunkiem kształtowania obiektywnej opinii. Jestem głęboko przekonany o tym iż jeżeli forum jerkbait.pl ma pozostać miejscem opiniotwórczym, miejscem kształtowania niezależnej opinii "konsumenckiej" niepowiązanej z wędkarskim "biznesem" to musimy znaleźć jakiś pomysł jak to prawo wyegzekwować  :rolleyes:  



#52 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 05 wrzesień 2019 - 12:32

Problem nie jest wydumany. Moim zdaniem informacja o tym że ktoś jest w ten czy inny sposób związanym  z jakimś producentem, marką etc powinna być jednak udostępniana forumowiczom - to jest po prostu kwestia uczciwości  i szacunku.  Rozsądny człowiek inaczej będzie patrzył na czyjś opis czy recenzję jeśli np. w profilu będzie widział informacje że treść została stworzona przez osobę będącą związaną w jakiś sposób z daną firmą. To jest prawo do rzetelnej  i pełnej informacji która jest warunkiem kształtowania obiektywnej opinii. Jestem głęboko przekonany o tym iż jeżeli forum jerkbait.pl ma pozostać miejscem opiniotwórczym, miejscem kształtowania niezależnej opinii "konsumenckiej" niepowiązanej z wędkarskim "biznesem" to musimy znaleźć jakiś pomysł jak to prawo wyegzekwować  :rolleyes:  

Wówczas jestem skłonny uwierzyć w bezstronność głoszonej opinii, chyba że to jest mój bliski kolega, do którego mam zaufanie i on wie co ja potrzebuję :) .

Znam jednego rodbuilera, który wie co ja potrzebuję, mało tego nawet jak kolega mój coś potrzebuje, ja potrafię to opisać to i tak jest w stanie trafić w potrzeby :)  :) .


  • madmatt lubi to

#53 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 05 wrzesień 2019 - 13:28

Problem nie jest wydumany. Moim zdaniem informacja o tym że ktoś jest w ten czy inny sposób związanym  z jakimś producentem, marką etc powinna być jednak udostępniana forumowiczom - to jest po prostu kwestia uczciwości  i szacunku. 

 

Friko, już to gdzieś "słyszałem" wybacz moje być może zamglenie ale o jakim mówisz szacunku? Wstawienie zdjęcia z przynętą bez informacji o tym, że pracuję dla firmy X to jest brak szacunku? O ile już to jest brak szacunku do firmy X, z pewnością nie do forumowiczów. 

 

 

 

Rozsądny człowiek inaczej będzie patrzył na czyjś opis czy recenzję jeśli np. w profilu będzie widział informacje że treść została stworzona przez osobę będącą związaną w jakiś sposób z daną firmą. 

 

Ja mam wrażenie, że gram w filmie Monty Python'a :) Jest zupełnie odwrotnie, rozsądny człowiek zdaje sobie sprawę z tego że każda przynęta ma swojego producenta i w tym wypadku nie ma to najmniejszego znaczenia, czy to jest Kazik z ulicy obok czy wielka światowa korporacja. "Będzie patrzył" przez pryzmat czego? Własnego rozsądku, czyż nie?

 

 

Problem nie jest wydumany. Moim zdaniem informacja o tym że ktoś jest w ten czy inny sposób związanym  z jakimś producentem, marką etc powinna być jednak udostępniana forumowiczom - to jest po prostu kwestia uczciwości  i szacunku.  Rozsądny człowiek inaczej będzie patrzył na czyjś opis czy recenzję jeśli np. w profilu będzie widział informacje że treść została stworzona przez osobę będącą związaną w jakiś sposób z daną firmą. To jest prawo do rzetelnej  i pełnej informacji która jest warunkiem kształtowania obiektywnej opinii. 

 

Inteligencja czytelnika jest warunkiem do kształtowania obiektywnej opinii. Czym jest prawo do rzetelnej informacji? Czy przynęta obok ryby to jest "nierzetelna" informacja? To jasno sugeruje, o tym o czym pisałem wcześniej, obawa że ktoś kogoś dyma? (bez urazy oczywiście) Ja rozumiem, że czasy są trudne ale czy warto przyjąć zasadniczą postawę opierającą się na przeświadczeniu, że wszystko to co widzisz to kłamstwo i półprawda? Chciałbyś sytuacji w której z definicji należy zarzucić komuś brak wiarygodności tylko dlatego że współpracuje z firmą X? Trochę tego nie rozumiem.

 

 

Problem nie jest wydumany. Moim zdaniem informacja o tym że ktoś jest w ten czy inny sposób związanym  z jakimś producentem, marką etc powinna być jednak udostępniana forumowiczom - to jest po prostu kwestia uczciwości  i szacunku.  Rozsądny człowiek inaczej będzie patrzył na czyjś opis czy recenzję jeśli np. w profilu będzie widział informacje że treść została stworzona przez osobę będącą związaną w jakiś sposób z daną firmą. To jest prawo do rzetelnej  i pełnej informacji która jest warunkiem kształtowania obiektywnej opinii. Jestem głęboko przekonany o tym iż jeżeli forum jerkbait.pl ma pozostać miejscem opiniotwórczym, miejscem kształtowania niezależnej opinii "konsumenckiej" niepowiązanej z wędkarskim "biznesem" to musimy znaleźć jakiś pomysł jak to prawo wyegzekwować   :rolleyes:  

 

Przykro mi to czytać, domyślam się wizji forum, jednak przede wszystkim to miejsce jest/było oazą dla pasjonatów a na ostatnim miejscu opiniotwórczym niepowiązanym z biznesem cyfrowym tworem kształtującym konsumenckie opinie w którym egzekwuje się prawo.

 

Wiem, że żyjemy w świecie zależności, relatywnych korzyści, ale nie popadajmy w paranoje, biznes jest biznesem i nie zagęszczajmy rzeczywistości bardziej niż to konieczne. 

 

Rozważ to proszę, widzisz zdjęcie wędkarza z rybą i czapką na wędkarzu, na której widnieje napis dużej marki, pod avatarem jest informacja, przybywam z marki X.

 

Jakie to ma znaczenie dla czytelnika? czy to rzetelna informacja? rzetelne zdjęcie i rzetelna ryba? To czapka złowiła rybę? Jaki to ma wpływ na opinię? Przede wszystkim opinię o czym? O wędkarzu? O łowisku? O metodzie? O sprzęcie? o rybie? czy o czapce?

 

Pozdrawiam!


Użytkownik Sławek.Sobolewski edytował ten post 05 wrzesień 2019 - 13:30

  • Pumba i eRKa lubią to

#54 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 05 wrzesień 2019 - 13:45

Ciekawy wątek i ciekawe jak zostanie rozwiązany.

Już kiedyś o tym pisałem.

Gdy nie byłem związany z pewną firmą, drażniły mnie fotki ryb z przynętami w pysku.

Wtedy kolejność mojego postępowania była następująca: hol, wyjęcie przynęty rybie z pyska, zdjęcie, powrót do wody.

W momencie gdy zacząłem zarabiać na pewnej firmie kolejność musiała się zmienić, czyli: hol, zdjęcie, wyjęcie przynęty z pyska, powrót do wody.

Niestety pewnych rzeczy nie udało mi się przeskoczyć.

Dobre jest, to że nie muszę ukrywać, że łowię też na przynęty innych firm.

Nie muszę wciskać ludziom kitu, że łowię na obrotówki sandacze czy ryby, które stają na 7-10 metrach.

Niem muszę również uważać aby w kadrze nie znalazła się przynęta Relaxa, Mannsa, Westina czy Foxa.

W pewnym momencie przestałem też zamieszczać zdjęcia łowionych ryb na forach, właśnie po to by uniknąć takich sytuacji jak wyżej.

Jeżeli ktoś chce zobaczyć co łowię i na co to ma mój profil na Fb i zaręczam, że są tam posty o rybach złowionych na przynęty innych marek :)

 

Marketingowcy z innych firm nie dopuścili by do takich sytuacji, z jednej strony to rozumiem, z drugiej jestem temu przeciwny.

Właśnie dlatego szanuję firmę, którą reprezentuję, przede wszystkim za rozsądek i promowanie zdrowego wędkarstwa.

 

Ps. Nie raz widziałem przedstawicieli firm łowiących ryby na nie swoje przynęty, a zdjęcia potem mówiły zupełnie coś innego...


Użytkownik chojny83 edytował ten post 05 wrzesień 2019 - 13:48


#55 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1826 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 05 wrzesień 2019 - 13:49

Wiesz Sławku jest drobna różnica między opinią a marketingiem.
Jeśli wiem iż ktoś jest związany z firmą, to rozumiem iż poleca taki a nie inny jej produkt. Pół biedy jeśli to właśnie opinia dla kolegów i polecenie przynęty dobrej (bo każdej firmie zdarzają się produkty gorsze lub po prostu dobre ale np. w tropikach), a czym innym wciskanie że tylko to i dalej przepaść przed konkurencją.
Wszelcy "timowicze" nigdy nie będą w pełni obiektywni jeśli chodzi o "przekrój rynku" a jedynie odnośnie produktów swojego sponsora. Są niejako zmuszeni do używania konkretnych produktów. Wyobrażasz sobie stwierdzenie że produkt konkurencji jest lepszy???

#56 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 05 wrzesień 2019 - 14:55

Wiesz Sławku jest drobna różnica między opinią a marketingiem.
Jeśli wiem iż ktoś jest związany z firmą, to rozumiem iż poleca taki a nie inny jej produkt. Pół biedy jeśli to właśnie opinia dla kolegów i polecenie przynęty dobrej (bo każdej firmie zdarzają się produkty gorsze lub po prostu dobre ale np. w tropikach), a czym innym wciskanie że tylko to i dalej przepaść przed konkurencją.
Wszelcy "timowicze" nigdy nie będą w pełni obiektywni jeśli chodzi o "przekrój rynku" a jedynie odnośnie produktów swojego sponsora. Są niejako zmuszeni do używania konkretnych produktów. Wyobrażasz sobie stwierdzenie że produkt konkurencji jest lepszy???

 

To o czym piszesz to wewnętrzna polityka firmy X -> firmy Y Ponownie nie istnieje pojęcie najlepszej przynęty, dobrej przynęty, słabej przynęty. W całej Polsce łowi się klenie na mikro śmieszne wobki 2cm, smużaki i inne tego typu. U mnie klenie i okonie łowi się na przynęty 8-12cm, mówię o fajnych rybach nie rybkach 25cm. Tak więc polecenie dobrej przynęty pozostaje nadal subiektywne w zależności od warunków. Gdybym był związany z firmą X i wklejał zdjęcia kleni z woblerami 7-9cm a okoni a nawet okonków z przynętmi 9-12cm. to jakby to wyglądało? Natychmiast zostałbym oskarżony i skazany za brak wiarygodności i głoszenie herezji. Do używania internetu niezbędny jest dystans, do tego co się widzi i do samego siebie.

 

Oczywiste, że czymś innym jest nachalne wciskanie swojej najmojszej racji i przepaści dzielącej konkurencję, ale szczerze? Nie spotkałem się z tym tutaj. Jeśli chodzi o "timowiczów" oni nie mają być obiektywni co do przekroju rynku, robią swoje i tyle. Dlaczego mielibyśmy wymagać od nich obiektywizmu co do np. przynęt? Każdy ma swoją głowę od nią myślenia a od przekroju rynku jest google. Jest milion różnych filmów na yt pokazujących na co się łowi konkretne ryby, każdy potrafi to zweryfikować, na prawdę świat się nie kończy na paru fotkach w dziale "wieści z nad wody". My jako społeczność w ogóle nie powinniśmy się takimi tematami zajmować, jak w rejsie, radość, akceptacja i aplauz. 

 

Wyobrażasz sobie sytuację w której w grupie kolegów nad wodą przed okazaniem foty na smartfonie z pełną powagą wygłaszasz oświadczenie, że jesteś z teamu firmy i to co pokażesz nie jest do końca obiektywne a cała radość z wędkarstwa i Twój kunszt sprowadzony zostaje niemal do kupienia tego zdjęcia w fotolia?

 

Abstrakt. 

 

Pan z Teamu to się nie liczy. Weź Pan złów bez echosondy, nie na plecionkę tylko na żyłkę w mojej kałuży w której nie ma ryb na kulkę z nosa a nie na tą przynętę firmową - drogą!. Tego chcemy?:) Odczłowieczenia samych siebie w internecie?


  • eRKa lubi to

#57 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 05 wrzesień 2019 - 15:03

Ps, jest milion sytuacji w których, stoją 2 łódki albo nawet stoi 1 łódka, 2 wędkarzy, łowią na tą samą przynętę, bardzo podobne wędki i linki, rzucają w to samo miejsce, jeden łowi - drugi nie. Koledzy to potwierdzą. Czego to dowodzi? Nie przeceniajmy i nie gloryfikujmy samych przynęt bo to nie ma najmniejszego sensu.


Użytkownik Sławek.Sobolewski edytował ten post 05 wrzesień 2019 - 15:06

  • @Brig, eRKa i Sadek8 lubią to

#58 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 05 wrzesień 2019 - 16:15

(...)

 

Oczywiste, że czymś innym jest nachalne wciskanie swojej najmojszej racji i przepaści dzielącej konkurencję, ale szczerze? Nie spotkałem się z tym tutaj. (...)

 

To nie znaczy, że takich sytuacji nie było. Były. Ba, w pewnym momencie uległy takiemu "zagęszczeniu", że sprowokowały redakcję do wewnętrznej dyskusji, by problem jakoś rozwiązać. Zostały też dostrzeżone przez forumowiczów i stąd ta dyskusja. 

To, że tego nie dostrzegłeś, to wynik pracy moderatorów, którzy najbardziej nachalne wciskanie najmojszej racji wycinają, a z autorami tych wpisów odbywają prywatne rozmowy w celu powstrzymywania najbardziej nachalnych, a bywa, że i chamskich komentarzy. 

 

Czy przeszkadzałoby Ci, gdyby pisanie pozytywnych komentarzy, strzelam, o wyrobach firmy Rapala pisał ich przedstawiciel? Pewnie nie. Ale gdyby ten sam przedstawiciel pisał niepochlebne opinie o wyrobach Salmo, a nikt by nie wiedział, kim jest z zawodu - czy uznałbyś tą opinię za bezstronną? Gdyby wynajdywał błędy konkurencji, a ukrywał własne, to czy taka osoba ma prawo ukrywać swoją profesję i udawać bezstronnego wędkarza? Czy jasne określenie się, że jest się związanym finansowo z branżą wędkarską przynosi ujmę? Gdy mamy oprzeć się na czyjejś opinii, pozytywnej, a zwłaszcza negatywnej, to chyba informacja o braku finansowej bezstronności byłaby istotna?

Dla mnie bardzo. 



#59 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 05 wrzesień 2019 - 16:46

I to jest argument, takie patologie są tu zbędne. Chyba nie zwracam aż tak dużej uwagi na aspekty konstrukcyjne przynęt. To o czym piszesz może łatwo obrócić się w antymatketing, reklama porównawcza ma swoje granice, prawne i obyczajowe.

Pozdrawiam
  • strary lubi to

#60 OFFLINE   golenia

golenia

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • LokalizacjaBiskupiec
  • Imię:Przemek

Napisano 06 wrzesień 2019 - 07:17

 

To, że tego nie dostrzegłeś, to wynik pracy moderatorów, którzy najbardziej nachalne wciskanie najmojszej racji wycinają, a z autorami tych wpisów odbywają prywatne rozmowy w celu powstrzymywania najbardziej nachalnych, a bywa, że i chamskich komentarzy. 

 

To ja mam jedno pałe pytanko - jaka część tego fotum jest prawdą , a jaka "prawdą" poprawioną przez moderatorów? Czemu usuwacie niepasujące wam wpisy ? Każdy ma swój rozum i potrafi samodzielnie wyciągnąć wnioski. 


Użytkownik golenia edytował ten post 06 wrzesień 2019 - 07:17





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych