Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lokowanie produktu? (wydzielone z wątku Okonie 2019)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
102 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 06 wrzesień 2019 - 08:53

Pytanie w stylu "A przestał już pan bić żonę?"

Moderator nie jest śledczym, który ma weryfikować mityczną "prawdę". Moderator może co najwyżej reagować na naruszenia regulaminu. I to właśnie, w miarę swoich możliwości czyni.



#62 OFFLINE   golenia

golenia

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • LokalizacjaBiskupiec
  • Imię:Przemek

Napisano 06 wrzesień 2019 - 13:20

NIe rozumiem odpowiedzi...

Przyznajecie,że weryfikujecie wpisy, czyli na forum możemy przeczytać tylko to, co chcecie nam pokazać.

 

Pytanie z innej beczki-czy za lokowanie produktu na JB należy się jakaś opłata?



#63 OFFLINE   golenia

golenia

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • LokalizacjaBiskupiec
  • Imię:Przemek

Napisano 06 wrzesień 2019 - 13:25

Eeee,w sumie to nawet nie chce mi się wciągać w tą dyskusję. Powiem od siebie-ta cała gównoburza z lokowaniem produktu zaszkodzi temu forum. Zamiast ludzi z wiedzą i doświadczeniem zachęcać do udzielania się tutaj, tylko zniechęcacie. Kolegi TomSuw nie znam, ale widzę,że łowi fajne ryby,robi mega zdjęcia i szacunek,że chciał się tym podzielić. Po takiej akcji nie wiem,czy będzie mu się chciało tu jeszcze zaglądać. Przypadków znam więcej...


  • Pumba i @Brig lubią to

#64 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 06 wrzesień 2019 - 13:57

NIe rozumiem odpowiedzi...

Przyznajecie,że weryfikujecie wpisy, czyli na forum możemy przeczytać tylko to, co chcecie nam pokazać.

 

Pytanie z innej beczki-czy za lokowanie produktu na JB należy się jakaś opłata?

Na miłość Boską, gdzieś Ty wyczytał, że moderatorzy WERYFIKUJĄ wpisy?!!!

 

Moderator to nie weryfikator, nie mamy czasu, narzędzi ani możliwości do przeprowadzenia weryfikacji wpisów. Bardzo proszę, czytaj ze zrozumieniem i nie rozsiewaj plotek... :huh:


  • Alexspin lubi to

#65 OFFLINE   cinn

cinn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:W

Napisano 06 wrzesień 2019 - 14:05

Mi to w ogóle nie przeszkadza że widać wyeksponowane przynęty.

Jestem zacofany jeśli chodzi o przynęty, nie szukam specjalnie nowych bo za bardzo nie mam czasu.

Widząc na zdjęciach na co inni łowią lub ktoś coś wystrugał i jeśli mi się coś spodoba to dopiero szukam.

 

Jakiś czas temu jak wstawiałem zdjęcia ryb, dostawałem dużo zapytań na pw jaka przynęta itp.

Teraz przeważnie widać na co i jak uzbrojona.

Nie twierdzę że każdy musi wstawiać zdjęcie ryby z przynętą.

 

Tak czytam te wszystkie posty i nie wiem za bardzo o co tyle dymu.


  • eRKa lubi to

#66 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 06 wrzesień 2019 - 14:26

Mi to w ogóle nie przeszkadza że widać wyeksponowane przynęty.

Jestem zacofany jeśli chodzi o przynęty, nie szukam specjalnie nowych bo za bardzo nie mam czasu.

Widząc na zdjęciach na co inni łowią lub ktoś coś wystrugał i jeśli mi się coś spodoba to dopiero szukam.

 

Jakiś czas temu jak wstawiałem zdjęcia ryb, dostawałem dużo zapytań na pw jaka przynęta itp.

Teraz przeważnie widać na co i jak uzbrojona.

Nie twierdzę że każdy musi wstawiać zdjęcie ryby z przynętą.

 

Tak czytam te wszystkie posty i nie wiem za bardzo o co tyle dymu.

Kolega Tom poszedł krok do przodu w wędkarstwie... u niego jeden okoń wziął na raz na trzy przynęty :)


  • Sławek Oppeln Bronikowski, Roseth, strary i 6 innych osób lubią to

#67 OFFLINE   golenia

golenia

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • LokalizacjaBiskupiec
  • Imię:Przemek

Napisano 06 wrzesień 2019 - 15:10

Czy za lokowanie produktu na JB należy się jakaś opłata?



#68 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 06 wrzesień 2019 - 18:46

Eeee,w sumie to nawet nie chce mi się wciągać w tą dyskusję. Powiem od siebie-ta cała gównoburza z lokowaniem produktu zaszkodzi temu forum. Zamiast ludzi z wiedzą i doświadczeniem zachęcać do udzielania się tutaj, tylko zniechęcacie. Kolegi TomSuw nie znam, ale widzę,że łowi fajne ryby,robi mega zdjęcia i szacunek,że chciał się tym podzielić. Po takiej akcji nie wiem,czy będzie mu się chciało tu jeszcze zaglądać. Przypadków znam więcej...

🛶🛶🛶🛶🛶🛶🛶🛶🛶🛶🛶🛶🛶🛶🛶🛶🛶🛶

Przemku z roku na rok jest coraz mniej ludzi na forum , którzy mają naprawdę pojęcie o wędkarstwie

Za to rośnie grupa detektywów , ukrytych Trolli i YouTube specjalistów trzymających rece pod kołdrą 😁

Amatorów nie mających pojęcia o niczym , którzy wychwalają jakieś buble tylko dlatego, że są tanie ,bądź wypowiadają się na temat przedmiotów których nigdy nie widzieli na oczy

Pamiętam jeszcze 2 lata temu piątki i soboty wieczorem , gdy przy winie siedzieliśmy wieczorem na czacie z chłopakami i prowadziliśmy bardzo poważne dyskusje 😁 , teraz nikt tu już ze starej gwardii nie zagląda

Jak kolega @Tu nie ma ryb napisał
Kto siedzi przed ekranem ryb nie łowi 😁

Użytkownik @Brig edytował ten post 06 wrzesień 2019 - 19:01

  • golenia lubi to

#69 OFFLINE   Maciej1979

Maciej1979

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej

Napisano 06 wrzesień 2019 - 19:07

http://jerkbait.pl/t...dragon-x-treme/

Nie wiem czy to jest lokowanie czy nie,nie mnie oceniać.Każdy sam sobie zinterpretuje.

#70 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 wrzesień 2019 - 07:03

http://jerkbait.pl/t...dragon-x-treme/

Nie wiem czy to jest lokowanie czy nie,nie mnie oceniać.Każdy sam sobie zinterpretuje.

 

Nie jest. To jest indywidualna i niezależna opinia użytkownika portalu. O lokowaniu produktu można by mówić gdyby wpis został dokonany przez kogoś związanego z firmą Dragon (pracownika, członka teamu, "ambasadora marki" czy też osobę która taki wpis zamieszcza na zlecenie, w celu osiągnięci korzyści lub na podstawie uzgodnień z właścicielem marki).  Problem polega moim zdaniem właśnie na tym aby użytkownik portalu miał możliwość zorientowania się czy autor wpisu jest taką osobą czy nią nie jest - obecnie takiej możliwości brakuje i to jest uważam złe.



#71 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 wrzesień 2019 - 07:07

Czy za lokowanie produktu na JB należy się jakaś opłata?

 

Nie, obecnie lokowania produktów dokonują się na dziko,  nie ma żadnych regulacji w tym zakresie. Moderatorzy jak wspomniano ineterweniuja w najbardziej drastycznych przypadkach, zazwyczaj reagując na zgłoszenia dokonywane przez samych użytkowników. Na jerkbaicie odpłatna jest sprzedaż komercyjna na giełdzie ew. wykupienie banera reklamowego na stronie, to wszystko.

 

Wprowadzenie opłat za lokowanie produktów nie wydaje mi sie dobrym rozwiązaniem bo to będzie przekształcać portal w gazetke reklamową a nie o to chodzi.



#72 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 wrzesień 2019 - 07:17

Amatorów nie mających pojęcia o niczym , którzy wychwalają jakieś buble tylko dlatego, że są tanie ,bądź wypowiadają się na temat przedmiotów których nigdy nie widzieli na oczy
 

 

Arku, jesteś przedstawicielem firmy produkującej kajaki. Nie ma w tym nic złego. Problem jest to że nie wszyscy o tym wiedzą. Moim zdaniem  byłoby z korzyścią dla wszysytkich  - i przedstawicieli marek i forumowiczów - gdby  np. utworzyc nową grupę uzytkowników na forum "przedstawiciel marki". To ucywilizowałoby sytuację bo uciełoby wszelkie podejrzenia i domysły. Jako "przedstawiciel marki" mógłbyś wówczas  że tak powiem "z otwarta przyłbica" wypowiadać się nt produktów swojej firmy oraz produktów firm konkurencyjnych a każdy indywidualnie mógłby takie wypowiedzi ocenić, biorąc pod uwagę różne ich aspekty w tym również informację od kogo ta wypowiedź pochodzi. Nie uważasz że tak byłoby lepiej ?



#73 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 07 wrzesień 2019 - 09:51

Arku, jesteś przedstawicielem firmy produkującej kajaki. Nie ma w tym nic złego. Problem jest to że nie wszyscy o tym wiedzą. Moim zdaniem byłoby z korzyścią dla wszysytkich - i przedstawicieli marek i forumowiczów - gdby np. utworzyc nową grupę uzytkowników na forum "przedstawiciel marki". To ucywilizowałoby sytuację bo uciełoby wszelkie podejrzenia i domysły. Jako "przedstawiciel marki" mógłbyś wówczas że tak powiem "z otwarta przyłbica" wypowiadać się nt produktów swojej firmy oraz produktów firm konkurencyjnych a każdy indywidualnie mógłby takie wypowiedzi ocenić, biorąc pod uwagę różne ich aspekty w tym również informację od kogo ta wypowiedź pochodzi. Nie uważasz że tak byłoby lepiej ?

🛶🛶🛶🛶🛶🛶🛶🛶🛶🛶🛶🛶🛶🛶🛶🛶🛶🛶🛶🛶

Nie byłoby lepiej bo jako przedstawiciel firmy Kayak Fishing Poland zajmuję się sprzedażą wszystkich marek kajaków wędkarskich w Polsce i nie tylko kajaków są to łodzie wędkarskie , silniki zaburtowe , echosondy cała gama sprzętu związanego z wędkarstwem
Więc ciężko utożsamiać mi się tylko z jedną marką
Myślę że moje działania były zawsze uczciwe i transparentne

Mój wcześniejszy nick KayakFishingPoland chyba mówił wszystko 😁
i wmiarę inteligentny człowiek skojarzył by to z firmą bądź jakąś instytucją , a nie z osobą prywatną
Lecz na wyraźną Twoją prośbę zmieniłem to na osobę prywatną więc to jest trochę sprzeczne z teorią którą ogłaszasz

Przyłbice w życiu mam zawsze podniesioną 😊

Użytkownik @Brig edytował ten post 07 wrzesień 2019 - 10:26

  • Wojtek B. lubi to

#74 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 wrzesień 2019 - 11:03

Tak, to prawda poprosiłem o zmianę nicku bo nie zgadzamy się na nicki reklamowe, kierujące do stron internetowych itp w przesłości prosiliśmy użytkowników  o zmiane takich nicków więc nie widzę podstaw do robienia wyjątku...  ale równocześnie poprosiłem przecież Ciebie i Łukasza (@Tu nie ma ryb) abyście odpowiednie informacje o tym że jesteście przedstawicielami handlowymi Kayak Fishing Poland zamieścili w swoich profilach. Nie zrobiliście tego...   :rolleyes:

 

niestey Arek ale argument, że zajmujesz się sprzedażą wielu marek nie przekonuje mnie - jeśli już, to jest to dla mnie dodatkowy argument za stworzeniem nowej kategorii użytkowników na forum pt. "przedstawiciel marki".  Jak będzie Ci zależało na tym to marki które sprzedajesz wpiszesz sobie do profilu, w czym problem. Zyskasz przy okazji ładny kolorek na forum - czerwony, zielony, niebieski i żółty już zajęte, może fioletowy ?


  • BOB, coma i Alexspin lubią to

#75 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10141 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 07 wrzesień 2019 - 14:02

...na pewno nie tęczowy :angry:  :D


  • Paweł nizinny i Alexspin lubią to

#76 OFFLINE   Kotwic

Kotwic

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaGiżycko

Napisano 07 wrzesień 2019 - 18:47


Czy przeszkadzałoby Ci, gdyby pisanie pozytywnych komentarzy, strzelam, o wyrobach firmy Rapala pisał ich przedstawiciel? Pewnie nie. Ale gdyby ten sam przedstawiciel pisał niepochlebne opinie o wyrobach Salmo, a nikt by nie wiedział, kim jest z zawodu - czy uznałbyś tą opinię za bezstronną? Gdyby wynajdywał błędy konkurencji, a ukrywał własne, to czy taka osoba ma prawo ukrywać swoją profesję i udawać bezstronnego wędkarza? Czy jasne określenie się, że jest się związanym finansowo z branżą wędkarską przynosi ujmę? Gdy mamy oprzeć się na czyjejś opinii, pozytywnej, a zwłaszcza negatywnej, to chyba informacja o braku finansowej bezstronności byłaby istotna?

Dla mnie bardzo. 

Bardzo dobre podsumowanie.

Widziałem już wpis znanej osoby, wręcz admina forum, który z wielką zapalczywością krytykował wyroby jednej formy wędkarskiej, pomimo, że sam pisał, że nie używa sprzętu i nie bardzo zna asortyment. Co zabawne, krytykował nawet opinie ludzi używających sprzęt omawianej firmy.
Ale ów modek, z jakim zapałem zachwalał, sprzęt innego producenta, pomimo, że niektórych wędek nie miał w ręku.
Ot wszechwiedza i chęć pomocy bliźnim. :lol:

 

Co do treści wątku.
Ładne jest zdjęcie w pierwszym poście, ale też wyraźnie widać, że złowiona ryba nie była celem fotografa, lecz pokazanie produktu. Bez znaczenia czy subtelnie wciśnięto nazwę marki, czy jedynie skłaniało do własnego odkrycia co to za producent trzech gumek, skoro i tak tylko na jedną ryba była złowiona. Dla mnie reklama, a to wiąże się z pewnymi zapisami regulaminu.



#77 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3692 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 09 wrzesień 2019 - 10:20

Precz z pseudo reklamą, przecz z lokowaniem produktu, przecz z przedstawicielami firm, producentami, dystrybutorami itp! Bezwzględnie należy zabronić informowania o tym jakim sprzętem się łowi, jakich przynęt używa! Prezentowane ryby bezwzględnie należy odhaczyć przed fotką i prezentować wyłącznie na białym tle z wyciętym oryginalnym tłem, bo tam może leżeć przypadkowa puszka po piwie, albo pet! Zabronić prezentowania ryb na tle miarki z logo producenta! W rzadnym przypadku nie wolno prezentować ryb na tle wędkarza ubranego w cokolwiek, bo na odzieży może być widoczna plakietka producenta! Kamienować moderatorów, którzy nie dostrzegli wykroczeń przeciw niereklamowaniu produktów!

Ludzkości dokąd zmierzasz... :doh:

 

Ps

Nadmieniam, że nie jestem przedstawicielem żadnej firmy, jestem prawnikiem i ekonomistą, doradcą podatkowym, nauczycielem szkolnym i akademickim (sorry za lokowanie produktu)… :)


Użytkownik Alexspin edytował ten post 09 wrzesień 2019 - 10:24

  • eRKa lubi to

#78 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2022 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 09 wrzesień 2019 - 10:36


Precz z pseudo reklamą, przecz z lokowaniem produktu, przecz z przedstawicielami firm, producentami, dystrybutorami itp! Bezwzględnie należy zabronić informowania o tym jakim sprzętem się łowi, jakich przynęt używa! Prezentowane ryby bezwzględnie należy odhaczyć przed fotką i prezentować wyłącznie na białym tle z wyciętym oryginalnym tłem, bo tam może leżeć przypadkowa puszka po piwie, albo pet! Zabronić prezentowania ryb na tle miarki z logo producenta! W rzadnym przypadku nie wolno prezentować ryb na tle wędkarza ubranego w cokolwiek, bo na odzieży może być widoczna plakietka producenta! Kamienować moderatorów, którzy nie dostrzegli wykroczeń przeciw niereklamowaniu produktów!

Ludzkości dokąd zmierzasz... :doh:

 

Ps

Nadmieniam, że nie jestem przedstawicielem żadnej firmy, jestem prawnikiem i ekonomistą, doradcą podatkowym, nauczycielem szkolnym i akademickim (sorry za lokowanie produktu)… :)

 

No proszę - reprezentujesz tyle zawodów a nie potrafisz zrozumieć prostych faktów próbując jednocześnie sprowadzić cały temat do absurdu. Nikt się nie czepia zwykłych użytkowników i prezentacji ich przynęt/sprzętu, dzielenia się informacjami. Transparentność powinna dotyczyć ludzi ewidentnie reklamujących produkty danej marki/marek i o takich rozmawiamy w tym wątku. Zaproponowane oznaczenie takich forumowiczów jako np. "ambasadorów marek" załatwiłoby sprawę.


Użytkownik coma edytował ten post 09 wrzesień 2019 - 10:38


#79 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3692 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 09 wrzesień 2019 - 10:44

No właśnie nie rozumiem.

 

(…) Zaproponowane oznaczenie takich forumowiczów jako np. "ambasadorów marek" załatwiłoby sprawę.

 

Szkoda, że nie dostrzegłeś ironii, ale nie dziwię się.

Właśnie takie proste, a już 4 strony "bicia piany"... :doh:


Użytkownik Alexspin edytował ten post 09 wrzesień 2019 - 11:27


#80 OFFLINE   cinn

cinn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:W

Napisano 09 wrzesień 2019 - 12:53

Wygląda na to że najlepiej będzie zrobienie nowej kategorii forumowiczów "przedstawiciel marki" jak napisał @Friko.

 

Wszystko się wyjaśni kto z kim na co i czym.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych