Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lokowanie produktu? (wydzielone z wątku Okonie 2019)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
102 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 11 wrzesień 2019 - 20:10

Lokowanie produktu, fakt nie na Jerku ale to jest właśnie przykład dlaczego potem ludzie nie wierzą w czystą reklamę :
https://www.facebook...?type=3
Dla tych co nie mają Fb, opis wpisu:
PRZYKRA SYTUACJA
Doszły do mnie informacje, że kolega łowiący naszymi przynętami nieetycznie się zachował. Nie było mnie przy tym, nie wiem jaki dokładnie przebieg miała cała akcja.
Nie mniej jest mi z tego powodu bardzo przykro, i uważam, że takie zachowanie w ogóle nie powinno mieć miejsca.
Po rozmowie z Marcinem dowiedziałem się tyle, że ryby zostały przewiezione pod most Poniatowskiego i po sesji wypuszczone do wody... Jak było na 100% tego po prostu nie wiem. Może ktoś był świadkiem całej sytuacji, to proszę o zabrwanie głosu w komentarzach.
Niestety nie mogę odpowiadać za czyny innych, lecz tylko za swoje.
Ale czuję się zobowiązany przeprosić, gdyż to na nasze przynęty ryby zostały złowione, a ich fotografie umieszczone na naszej stronie.
Przepraszam i wierzę w to, że takie sytuacje nad wodą nie będą nigdy więcej miały miejsca.
Przyjmuję z pokorą na siebie całą falę hejtu, która się teraz na mnie wylewa, wszystkimi możliwymi kanałami łączności.
Pozdrawiam

Użytkownik chojny83 edytował ten post 11 wrzesień 2019 - 20:13

  • MARCUS lubi to

#82 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18562 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 wrzesień 2019 - 16:40

aż musiałem  poszukać o co chodzi:  http://jerkbait.pl/t...isła/?p=2637819

 

Jest to znak czasów.... wydaje mi się że kilkanaście lat temu jak zakładaliśmy jerkbaita aż takiego parcia nie było.... jakoś częściej się spotykało autentycznych pasjonatów, kolegów po prostu zwyczajnych którzy skłonni byli bezinteresownie podzielić się wiedzą... teraz mam wrażenie że bardzo wiele osób stara się w jakikolwiek sposób skomercjalizować swoje wędkarstwo, zarobić na nim po prostu... za wszelką cenę podpiąć się pod jakiegoś producenta, czy pod jakiś team, robić za jakiegoś przewodnika itp. ... samo w sobie nie jest to nic złego, kilkanaście lat funkcjonowania wolnego rynku szybko nauczyło ludzi przedsiębiorczości  :rolleyes:  tyle że coraz częściej niestety widać, że dla niektórych osób jest to droga "po trupach do celu"... sprzedawane miejscówki, często ostatnie gdzie jeszcze była jakaś ryba, podkładane przynęty, łamanie przepisów czy zwyczajne wciskanie "kitu" - kurcze zastanawiam się co jeszcze ?  Może sesje fotograficzne na stawach hodowlanych, tego chyba jeszcze nie grali ?  Jedno jest pewne, że procesu komercjalizacji wędkarstwa nie da się zatrzymać. Powrotu do czasów kiedy idea była ważniejsza od pieniądza raczej nie będzie. To co można zrobić to jakoś starać się skanalizować, oddzielić działania komercyjne od pozostałych - to już i tak będzie dużo.  Zwłaszcza że coraz częściej mam wrażenie że dla części ludzi wychowanych na cywilizacji obrazkowej różnica w ogóle jest już nieczytelna. Liczy się ładne zdjęcie a nie to co za nim stoi. Takie historie jak ta powyżej czasami powodują opadnięcie kurtyny ale to się dzieje stosunkowo rzadko.

 

No nic, świata nie zmienimy ale na jerkbacie spróbujemy coś z tym zrobić, na miarę naszych możliwości. Dziękuję wszystkim za głosy w dyskusji :)



#83 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1927 postów

Napisano 12 wrzesień 2019 - 19:12

A tak siebie zacytuje z innego wątku:
 

Jeszcze jedna patologia się pojawiła, to prezentowanie ryby, często na dłuuuugiej sesji zdjęciowej z przynętą wbitą w pysk.

Zaczęli tak robić wytwórcy przynęt, zależy im na rozpoznawalności przynęty ale nie jest to C&R tylko nachalny marketing, zaczęli robić na swoich stronach WWW a teraz w social mediach i takie ich prawo ale nie musimy tego powtarzać na głównym polskim portalu propagującym C&R.

 


  • eRKa i Alexspin lubią to

#84 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 12 wrzesień 2019 - 19:32

Tak jak piszesz od pewnych rzeczy nie uciekniemy.
Kiedyś sam próbowałem swoich sił jako przewodnik. Spalone miejscówki, męczarnia z niektórymi Klientami sprawiły, że dałem sobie spokój. Wędkarstwo nie było już dla mnie wędkarstwem bo nie było dla mnie.
Nie jest też tak, że nie chciałbym żyć ze swojego hobby, fajnie by było ale nie za wszelką cenę.

Użytkownik chojny83 edytował ten post 12 wrzesień 2019 - 19:34

  • Friko, strary i Alexspin lubią to

#85 ONLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 12 wrzesień 2019 - 21:51


........Może sesje fotograficzne na stawach hodowlanych, tego chyba jeszcze nie grali ? Jedno jest pewne, że procesu komercjalizacji wędkarstwa nie da się zatrzymać. Powrotu do czasów kiedy idea była ważniejsza od pieniądza raczej nie będzie.

Uuuu to byś się Paweł zdziwił gdzie duże szczupaki niektórych redaktorów wedkaeskich periodyków były łowione. Z drugiej strony nie chce mi się wierzyć, że conieco do ciebie nie docierało 😉

Powrotu do czasów o jakich wspomniałeś pewnie nie bedzie, ale myślę że zawsze byli i będą ludzie przekładajacy ideę nad kasę.

Co do lokowania samego to też są granice i chodzi o to zeby w żadną stronę nie przegiąć. Okoń od którego zaczeła się dyskusja wygladał niesmacznie dla mnie nie z powodu znaczka Westina tylko ze wzgledu na trzy gumki na pudełku. Z jedną gumką było by fajne zdjęcie.
Z drugiej strony nie chciał bym oglądac zdjecia ryby skomponowanej z np wedką czy kołowrotkiem w którym zaklejone czy zamazane było by logo. Czy np na koszulce czy czapce lowcy to samo zrobione. Czasem ogladam TV i jak widzę np Mercedesa z zaklejonym kółkiem to odbieram to że ktoś chce ze mnie zrobić debiala większego niż sam jest. Bo tylko debil czy grupa debili może takie nielokowanie wymyśleć.

Z trzeciej strony mnie osobiscie takie agresywne lokowanie i bełkotliwa reklama męczą i raczej nie kupie nic od tak promującej się marki. Od dziecka byłem uczony, że dobre rzeczy same się sprzedają. A że już ponad 40 lat zyję to mi się to myślę na amen zakodowało. Potrafię jednak się zdystansować do tego wszystkiego a kuje w oczy mnie dziś chyba tylko Ego 😀

Pozdrawiam cie Pawle serdecznie i życzę dużo miłych chwil nad wodą a także pomyślnosci i dużo sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym 😀 A także pomyślnego rozwiazania z lokowaniem, testerami, timowiczami i Ambasadorami marek na jerku 😉

3m się!

Użytkownik OloPe edytował ten post 12 wrzesień 2019 - 21:52

  • Sławek Oppeln Bronikowski, Paweł nizinny, Krzysiek Rogalski i 2 innych osób lubią to

#86 OFFLINE   TomSuw

TomSuw

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 448 postów
  • LokalizacjaPomorze środkowe
  • Imię:TOM
  • Nazwisko:SUW

Napisano 13 wrzesień 2019 - 14:37

ej no juz bez jaj. od fotki z trzema przynetami weszlismy na lokowanie produktu kosztem zywych istot. nie chce tego komentowac bo to jest skrajne wedkarstwo i skrajne dzialania marketingowe.

ten bol 3 przynet - wytlumacze choc chyba nie warto - otoz na wieku tej torby wykladam sobie mase przynet by nie siegac ponownie do pudel - tu akurat polozylem sobie na wieku 3 cierniki i zmienialem ich kolorystyke w zaleznosci od spadku bran, wszytsko pod reka i bez pukania, stukania i klikania pudlami o dno co niekiedy rzutuje na brania. 

w jakim kierunku poszly narady moderatorskie w kwesti userow lokujacych produkty?



#87 OFFLINE   panpawel85

panpawel85

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów
  • LokalizacjaDarłowo
  • Imię:Paweł

Napisano 13 wrzesień 2019 - 16:13

Lokowanie produktu... Ludzie przecież o ile dobrze mi sie wydaje, mamy rownież chwalić sie na co lowimy!!! I zalecane jest podawanie przynet na które ryby złowiono. Żal chyba dupy ściska ze ktos łowi lepszym sprzętem, droższym lub konkurencyjnym do używanych przez nas... Luzujcie cycki i idźcie nad wodę!!!
  • Adrian Tałocha i Alexspin lubią to

#88 OFFLINE   Maciej1979

Maciej1979

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej

Napisano 13 wrzesień 2019 - 17:55

Lokowanie produktu... Ludzie przecież o ile dobrze mi sie wydaje, mamy rownież chwalić sie na co lowimy!!! I zalecane jest podawanie przynet na które ryby złowiono. Żal chyba dupy ściska ze ktos łowi lepszym sprzętem, droższym lub konkurencyjnym do używanych przez nas... Luzujcie cycki i idźcie nad wodę!!!

A gdy  ktoś wrzuca zdjęcie sandacza 80cm złowionego przez,,SergioRamosa''w Hiszpani  i jest dumny że to na jego gumę.To  po co to robi?Skoro sprzedał 1000 takich gum, to nie dziw że ktoś w Hiszpani trafił sandacza .Ale część użytkowników wyśle priva z zapytaniem o taką gumę.

 Ps.Pochwal się chociaż tym lepszym droższym sprzętem  sprzętem którego Tobie zazdrościmy ,


  • kokosz77 i eRKa lubią to

#89 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18562 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 wrzesień 2019 - 18:12

w jakim kierunku poszly narady moderatorskie w kwesti userow lokujacych produkty?

 

w swoim czasie wszystko będzie podane do publicznej wiadomości, odpowiedni regulamin powieszony na stronie etc    na razie jeszcze pracujemy nad tym.

 

Uspokajam, że nie chodzi o to żeby kogokolwiek "wyrzucać" z forum tylko o to żeby jakoś unormować i ucywilizować zasady obecności i aktywności przedstawicieli marek na jerkbait.pl


Użytkownik Friko edytował ten post 13 wrzesień 2019 - 19:19

  • Alexspin lubi to

#90 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Michał

Napisano 13 wrzesień 2019 - 18:22

Myślę że @panpawel85 trafił w sedno sprawy. Tylko i wyłącznie stąd się ten temat wziął, tylko i wyłącznie o to chodzi
  • Alexspin i panpawel85 lubią to

#91 OFFLINE   panpawel85

panpawel85

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów
  • LokalizacjaDarłowo
  • Imię:Paweł

Napisano 13 wrzesień 2019 - 19:00

A gdy  ktoś wrzuca zdjęcie sandacza 80cm złowionego przez,,SergioRamosa''w Hiszpani  i jest dumny że to na jego gumę.To  po co to robi?Skoro sprzedał 1000 takich gum, to nie dziw że ktoś w Hiszpani trafił sandacza .Ale część użytkowników wyśle priva z zapytaniem o taką gumę.
 Ps.Pochwal się chociaż tym lepszym droższym sprzętem  sprzętem którego Tobie zazdrościmy ,

"Lepszy droższy lub konkurencyjny" tak napisałem i nie wspomniałem nic o tym ze mam jakies cuda czy rzeczy bardzo drogie ani tym bardziej o niczym czego mozna mi zazdrościć ... Skąd Ty to wziąłeś... Chyba trzeba sie cofnąć Maćku do szkoły i najpierw nauczyć czytac, a dopiero pozniej nauczyć czytac ze zrozumieniem... przezczytaj sobie jeszcze kilka razy, najlepiej na głos, jest szansa ze zrozumiesz co pisałem...

#92 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1927 postów

Napisano 13 wrzesień 2019 - 19:14

Lokowanie produktu... Ludzie przecież o ile dobrze mi sie wydaje, mamy rownież chwalić sie na co lowimy!!! I zalecane jest podawanie przynet na które ryby złowiono. Żal chyba dupy ściska ze ktos łowi lepszym sprzętem, droższym lub konkurencyjnym do używanych przez nas... Luzujcie cycki i idźcie nad wodę!!!

Gościu, ogarnij się trochę... 


  • kokosz77 i coma lubią to

#93 OFFLINE   panpawel85

panpawel85

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów
  • LokalizacjaDarłowo
  • Imię:Paweł

Napisano 13 wrzesień 2019 - 23:47

Teee Fido... Gościu... Ty powinieneś sie ogarnąć, bo brak Ci kultury "gościu" (a moze forumowy kolego... Hmmm). Wyrażam swoją opinie na ten temat, do tego służy podobno forum... Podobno...

#94 ONLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 14 wrzesień 2019 - 06:34

ten bol 3 przynet - wytlumacze choc chyba nie warto - otoz na wieku tej torby wykladam sobie mase przynet by nie siegac ponownie do pudel - tu akurat polozylem sobie na wieku 3 cierniki i zmienialem ich kolorystyke w zaleznosci od spadku bran, wszytsko pod reka i bez pukania, stukania i klikania pudlami o dno co niekiedy rzutuje na brania.


Czasem warto tłumaczyć. Dla mnie logiczne, też czasem mam kilka czy kilkanascie przynet na powietrzu. Jednak w kontekscie całej dyskusji i ogólnego walenia po oczach logami po prostu tak odebieram to zdjęcie.
  • strary lubi to

#95 OFFLINE   Maciej1979

Maciej1979

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej

Napisano 14 wrzesień 2019 - 11:22

"Lepszy droższy lub konkurencyjny" tak napisałem i nie wspomniałem nic o tym ze mam jakies cuda czy rzeczy bardzo drogie ani tym bardziej o niczym czego mozna mi zazdrościć ... Skąd Ty to wziąłeś... Chyba trzeba sie cofnąć Maćku do szkoły i najpierw nauczyć czytac, a dopiero pozniej nauczyć czytac ze zrozumieniem... przezczytaj sobie jeszcze kilka razy, najlepiej na głos, jest szansa ze zrozumiesz co pisałem...


To przeczytaj raz jeszcze co napisałeś i wytłumacz mi proszę

Komu żal dupę sciska

I kim są- nas

Nie zdziwię się jak sam nie zrozumiesz co napisałeś.
Pozdrawiam.

#96 OFFLINE   panpawel85

panpawel85

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów
  • LokalizacjaDarłowo
  • Imię:Paweł

Napisano 14 wrzesień 2019 - 14:38

Bo jak rozumieć jesli ryby pokazuje sie z przynetami innych marek lub przynet forumowych twórców to nie ma problemu... Nie jestem stronniczy, sam nie używam jakos specjalnie przynet tej czy innej firmy.

Maciek, Maćku, Maciusiu.... Nabrałeś troche kultury... Pomogę Ci wiec w interpretacji, żal dupy ściska- chodzi o to ze masa ludzi ma jakis dziwny problem przez jedno zdjecie- przedstawiajace rybę i przynęty, które wtedy kosiły te okonie... Przecież 90% zdjeć ryb na NASZYM forum(tu masz wyjaśnienie słowa "nas") przedstawia rybę wraz z przynętą- przecież mamy sie dzielić tym co lowimy, jak, jakiego sprzętu używamy...

A i wpisy "znawców" morskich okoni co uważają ze one walą we wszystko- zapraszam na wybrzeże- pokazać mi jak lowi sie morskie garby po 50 cm... szczerze- zapraszam moze poznam jakies sekrety i nowe techniki

Zamiast sie tu napier..ać warto nabrać pokory, szacunku do drugiego- innego człowieka, nawet jesli nie do końca zgadzamy sie z czyimś poglądami, a nie szukać tylko pretekstów do ostrej wymiany zdań, kłótni i innych niepotrzebnych sytuacji.

Pakuje ponton i jade na morskie sandacze- wam też polecam iść/ jechac nad wodę, nie włączać internetu, rozkoszować sie przyrodą...

A Ty Maćku kiedy byłeś nad wodą?

#97 OFFLINE   Maciej1979

Maciej1979

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej

Napisano 14 wrzesień 2019 - 15:01

Bo jak rozumieć jesli ryby pokazuje sie z przynetami innych marek lub przynet forumowych twórców to nie ma problemu... Nie jestem stronniczy, sam nie używam jakos specjalnie przynet tej czy innej firmy.

Maciek, Maćku, Maciusiu.... Nabrałeś troche kultury... Pomogę Ci wiec w interpretacji, żal dupy ściska- chodzi o to ze masa ludzi ma jakis dziwny problem przez jedno zdjecie- przedstawiajace rybę i przynęty, które wtedy kosiły te okonie... Przecież 90% zdjeć ryb na NASZYM forum(tu masz wyjaśnienie słowa "nas") przedstawia rybę wraz z przynętą- przecież mamy sie dzielić tym co lowimy, jak, jakiego sprzętu używamy...

A i wpisy "znawców" morskich okoni co uważają ze one walą we wszystko- zapraszam na wybrzeże- pokazać mi jak lowi sie morskie garby po 50 cm... szczerze- zapraszam moze poznam jakies sekrety i nowe techniki

Zamiast sie tu napier..ać warto nabrać pokory, szacunku do drugiego- innego człowieka, nawet jesli nie do końca zgadzamy sie z czyimś poglądami, a nie szukać tylko pretekstów do ostrej wymiany zdań, kłótni i innych niepotrzebnych sytuacji.

Pakuje ponton i jade na morskie sandacze- wam też polecam iść/ jechac nad wodę, nie włączać internetu, rozkoszować sie przyrodą...

A Ty Maćku kiedy byłeś nad wodą?

 

Ja nabrałem kultury?W którym momencie byłem niekulturalny?Piszesz wulgarne,niekulturalne posty  (luzujcie cycki) których sam nie rozumiesz a mnie odsyłasz do szkoły.I te pokrętne tłumaczenie teraz, mnie po prostu przerasta.Tak że bez odbioru.

  Kulturalnie Pozdrawiam i życzę ,,połamania kija"na morskich sandaczach.


  • strary, peekol i coma lubią to

#98 OFFLINE   panpawel85

panpawel85

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów
  • LokalizacjaDarłowo
  • Imię:Paweł

Napisano 14 wrzesień 2019 - 15:41

Powaznie Maciek - idź na ryby...

#99 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 19 wrzesień 2019 - 17:35

Informacja, że ktoś jest związany z firmą x to nie głupi pomysł. Wtedy od razu wiadomo, że ktoś może mieć przy ocenie produktu konflikt interesu.


  • jbk i coma lubią to

#100 OFFLINE   TomSuw

TomSuw

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 448 postów
  • LokalizacjaPomorze środkowe
  • Imię:TOM
  • Nazwisko:SUW

Napisano 19 wrzesień 2019 - 20:07

Mam wrażenie, że odbieracie te osoby w sposób negatywny. Sam nie wiem dlaczego? Bo lowia wyłącznie sprzętem danej marki? Czy nie ma kompletnie wiary w to co widać ma zdjęciach. Ciągle insynuacje na temat konfliktów, wiarygodności...każdy ma przecież swój rozum i sam decyduje o tym co kupi o czym lowi. Rozumiem jeszcze żeby takie osoby prowadziły agresywną słowna reklamę typu "Tylko to"...Ale często nie ma Nawet słowa o producencie bądź nazwie produktu.narady trwają dlugo 😋




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych