Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Odłowy OM na Jeziorach Płockich


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3589 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 03 wrzesień 2019 - 17:08

Panowie, szukam potwierdzenia czy na jeziorach Lucień / Białe / Soczewka rozpoczęto odłów kontrolny ryb w dniu dzisiejszym?

 

Kolega dał mi dziś znak, że widział ekipę z OM szykującą się do odłowów na tych jeziorach.

Ponoć akcja miała się zacząć jutro ale już dziś walili podbierakami elektrycznymi.

 

Jeżeli to prawda to zaraz pójdą sieci na te jeziora.

 

 



#2 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1973 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 03 wrzesień 2019 - 19:38

A nie są to przypadkiem jeziora objęte monitoringiem oceny stanu ekologicznego JCW jeziornych, na podstawie ichtiofauny w ramach monitoringu RDW?

#3 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3589 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 03 wrzesień 2019 - 19:52

Kiedyś tak, nie wiem jak teraz.

W każdym razie nagle znaleźli się tam panowie z podbierakami elektrycznymi i czeszą wodę.

Tak mówi jedno źródło.

 

Drugie źródło mówi, że OM zamierza stawiać tam siaty.



#4 OFFLINE   talon

talon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 132 postów

Napisano 03 wrzesień 2019 - 20:10

Czy coś się zmieniło?
https://ompzw.pl/new...o-rz-skrwa-lewa

#5 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 03 wrzesień 2019 - 20:12

Czy coś się zmieniło?
https://ompzw.pl/new...o-rz-skrwa-lewa

Zajrzyj do wątku o OM.



#6 OFFLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 459 postów
  • LokalizacjaŁódź/Sieradz
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 03 wrzesień 2019 - 20:24

Pewnie za dużo bąków i ryba dusi się w upały..



#7 OFFLINE   urasenty

urasenty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki
  • Imię:Daniel

Napisano 03 wrzesień 2019 - 20:44

Potwierdzone info. Dziś i jutro prowadzone są odłowy kontrolne. 😪
  • ezehiel lubi to

#8 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3589 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 04 wrzesień 2019 - 10:52

Jezioro Lucieńskie pogrodzone siatami, że się pływać łodzią nie da.
Odłów przy współpracy z IRŚ.

Z Soczewką pewnie jest to samo.

Latami jeziora broniły się przed prywatnym rybakiem z Płocka, a w tym roku nasz "kochany" OM zniszczy wodę...



Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

#9 ONLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2530 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 04 wrzesień 2019 - 11:35

Jezioro Lucieńskie pogrodzone siatami, że się pływać łodzią nie da.
Odłów przy współpracy z IRŚ.

Z Soczewką pewnie jest to samo.

Latami jeziora broniły się przed prywatnym rybakiem z Płocka, a w tym roku nasz "kochany" OM zniszczy wodę...



Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Bez paniki. Połowy w ramach monitoringu ichtiofauny RDW to jednorazowa akcja. Stosowane sieci cechują się brakiem selektywności co oznacza, że łowią cały przekrój ichtiofauny a nie jedynie duże ryby. Z wędkarskiego punktu widzenia taka ingerencja w rybostan nie jest odczuwalna a wraz z badaniami poszczególnych parametrów fizykochemicznych wody daje obraz ogólnej kondycji akwenu.

 

EDIT: Co do podbieraków elektrycznych - nie przypominam sobie, żeby metodyka monitoringu RDW przewidywała takie narzędzie połowowe. Jeśli połowy prowadzone są w ramach j/w to albo Twoje źródło jest mało wiarygodne albo nie jest to monitoring ichtiofauny Ramowej Dyrektywy Wodnej.


Użytkownik Pumba edytował ten post 04 wrzesień 2019 - 11:51

  • coma i Robert Crocker lubią to

#10 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3589 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 04 wrzesień 2019 - 12:04

Bez paniki. Połowy w ramach monitoringu ichtiofauny RDW to jednorazowa akcja. Stosowane sieci cechują się brakiem selektywności co oznacza, że łowią cały przekrój ichtiofauny a nie jedynie duże ryby. Z wędkarskiego punktu widzenia taka ingerencja w rybostan nie jest odczuwalna a wraz z badaniami poszczególnych parametrów fizykochemicznych wody daje obraz ogólnej kondycji akwenu.

 

EDIT: Co do podbieraków elektrycznych - nie przypominam sobie, żeby metodyka monitoringu RDW przewidywała takie narzędzie połowowe. Jeśli połowy prowadzone są w ramach j/w to albo Twoje źródło jest mało wiarygodne albo nie jest to monitoring ichtiofauny Ramowej Dyrektywy Wodnej.

 

Pumba, to nie jest odłów RDW...

Panowie z OM wraz z IRŚ wpadli zebrać żniwo pod przykrywką odłowu kontrolnego.

To są stare metody stosowane przez PZW żeby szybko zebrać jak najwięcej ryby z pewnych akwenów aby gówno nie wypłynęło na wierzch.

 

Co do moich źródeł to są to osoby które tam mieszkają, była tam też SSR'ka, dziś jeszcze dzwoniłem do Satiego i potwierdził mi, że OM robi żniwa.

Interweniowali ale jak zawsze wszystko było "zgodne z prawem".

To nie jest sianie "Paniki", tylko przekaz informacji do WAS abyście wiedzieli co się dzieje z wodami które trafiają pod OM.

 

Niestety temat jest mało popularny i nie tak krzykliwy jak gówno w rzece lub akcja Wód Polskich która robi skok na kasę.


  • Pisarz.......ewski Piotr, Robert Crocker, eRKa i 1 inna osoba lubią to

#11 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 04 wrzesień 2019 - 12:05

z tego co wiem jeziora pozyskane niedawno(wydano zezwolenia). Potrzeba jest określić rybostan i w związku z tym w dalszej kolejności asortyment zarybień.

 

(...)

 

Pkt 1 Regulaminu forum


Użytkownik woblery z Bielska edytował ten post 04 wrzesień 2019 - 14:28

  • coma lubi to

#12 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 04 wrzesień 2019 - 12:26

z tego co wiem jeziora pozyskane niedawno(wydano zezwolenia). Potrzeba jest określić rybostan i w związku z tym w dalszej kolejności asortyment zarybień.
PS. Marcinku przydałby by Ci się odpoczynek, bo jak widać ostatnie wydarzenia zbyt mocno stargały Twe nerwy.


Ciekawe ale jak na ocenę stanu ryb to trochę za duże te siaty. Obawiam się że ten asortyment wcale nie pomoże tej wodzie.
  • Pisarz.......ewski Piotr i urasenty lubią to

#13 OFFLINE   Bartek MIKAS

Bartek MIKAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:Bartek

Napisano 04 wrzesień 2019 - 12:43

Dziś zakończyli Lucień i przerzucili się na soczewkę...nie tak do końca było to poza naszą kontrolą choć przy bliższym podglądaniu chcieli nawet Policję wzywać... niestety po 5 latach te jeziora ponownie wpadły w sitwę Pzw...pomimo zakazu łowienia regularnie byliśmy na Lucieniu nie dopuszczając miejscowych do kłusownictwa...SSRy coś wiedzą na ten temat i nam nie przeszkadzali w tym choć ciągle upominali... kto odwiedza Lucień ten wie jak się ryba odrodziła i to bez żadnych zarybień...na szczęście po Lucieniu widać wyraźnie że metody odłowcze panów są całkowicie błędne i niemiarodajne bo stwierdzili że nie ma tam dobrego drapieżnika ...do tego że duża przyducha i na pewnych głębokościach nie ma tlenu a tam zawsze tak było a ryba przepięknie nauczyła się żerować i przebywać w toni nawet przy 18 metrach głębokości ...brak słów...wystarczyłoby pogadać z nami miejscowymi wędkarzami, wsiąść na łódkę i popływać z echo....ale to tam sami profesorowie i uczeni...poczekamy na raport...wyjdzie pewnie że trzeba suma i karpia dopuścić


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Piotrek Milupa, Pisarz.......ewski Piotr, DAN666 i 5 innych osób lubią to

#14 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3589 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 04 wrzesień 2019 - 12:53

@Bartek MIKAS

Wiecie co wyciągnęli z wody i co zostało zabrane?



#15 OFFLINE   Bartek MIKAS

Bartek MIKAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:Bartek

Napisano 04 wrzesień 2019 - 13:29

Jutro będę tam pływał i wiedział więcej bo te dwa dni jestem akurat w delegacji i jedynie telefonicznie z chłopakami się kontaktowałem w trakcie odłowu...więcej nie ma co puszczać w eter bo tam znajomy Rydzyka miał chrapkę na to jezioro...z lepszego zła dostało PZW w dzierżawę...ale fajnie było jak było przez te 5 lat niczyje czyli nasze...oczywiście to trudne łowisko i trzeba poznać wodę choćby przez termoklimę, przemieszczające się ławice i pewne okresy zastoju ...osobiście pływałem na nim do lutego aż mnie lód wyganiał łowiąc z powodzeniem okonie no ale teraz okoliczne smażalnie przez gówno płynące z Warszawy mają problem z rybą wiślaną i boję się że zacznie się szukanie na naszych jeziorach ryby w celach konsumpcyjnych...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Piotrek Milupa, Pisarz.......ewski Piotr i urasenty lubią to

#16 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 04 wrzesień 2019 - 13:47

Nie wiem jak na lucieniu ale nad białym to musieli by odławiać nie na sieci, a najlepiej materiał z jakiego robi się rajstopy :D
Ponoć kłusownictwo jakie tam panuje poza sezonem to istna masakra. Byłem w tym roku kilka razy i miałem jedno skubniecie nie licząc okonków jak palec...

#17 OFFLINE   rafcik87

rafcik87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Rafał

Napisano 04 wrzesień 2019 - 13:49

Czekam na info znad wody. Wybieram się nad Lucień w następnym tygodniu i nie wiem czy jest sens.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

#18 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 04 wrzesień 2019 - 14:16

z tego co wiem jeziora pozyskane niedawno(wydano zezwolenia). Potrzeba jest określić rybostan i w związku z tym w dalszej kolejności asortyment zarybień.

 

 

To mogę zrozumieć, że nowy (stary) gospodarz chce określić populację i gatunki występujące w jeziorach. Pytanie zasadnicze czy ryba wróci po odłowie do wody oraz po co są wykorzystywane podbieraki elektryczne?



#19 OFFLINE   Bartek MIKAS

Bartek MIKAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:Bartek

Napisano 04 wrzesień 2019 - 14:31

Nie wiem jak na lucieniu ale nad białym to musieli by odławiać nie na sieci, a najlepiej materiał z jakiego robi się rajstopy :D
Ponoć kłusownictwo jakie tam panuje poza sezonem to istna masakra. Byłem w tym roku kilka razy i miałem jedno skubniecie nie licząc okonków jak palec...

...nad Białe jeżdżę tylko już kąpać się z dziećmi...przestałem tam wędkę zabierać...zrezygnowałem z łowienia jak powstały tam bazy nurków...coś złowić można ale zaczyna to przypominać Zegrze...ale Białe czy Lucień to nie są jeziora z doskoku bo to głębokie jeziora i trzeba troszkę toniowego łowienia przyswoić...no oczywiście można po brzegach łowić drobnicę...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • urasenty i kotwitz lubią to

#20 OFFLINE   rybarak

rybarak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 366 postów

Napisano 04 wrzesień 2019 - 19:07

z tego co wiem jeziora pozyskane niedawno(wydano zezwolenia). Potrzeba jest określić rybostan i w związku z tym w dalszej kolejności asortyment zarybień.

(...)

Pkt 1 Regulaminu forum


Te odłowy mogą być robione z różnych powodów ale raczej nie dla określenia gatunków i asortymentu zarybień bo to już określa obowiązujący operat rybacki, który musieli wykonać przystępując do konkursu na ten obwód.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych