Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jezioro Wieleńskie (oraz Osłonińskie, Górskie, Olejnickie, Przemęckie)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Kierat

Kierat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp.
  • Imię:Piotr

Napisano 14 wrzesień 2019 - 14:16

Witam,
planuje urlop nad tym jeziorem, w tym miesiącu. To moja pierwsza wyprawa w te okolice, szukałem informacji na temat tego zbiornika w necie i tu na forum, ale niestety brak jakichś konkretów.
W związku z tym czy znalazłby się ktoś z okolicy kto może jakoś opisać te jezioro? Wyczytałem, że ponoć dość płytkie na całości ale może gdzieś są jakieś dołki. Nie posiadam echa, może jakaś mapka barymetryczn lub ogólne wskazówki kierunkowe.
Ponoć z rybą słabo ale wypowiedzi są sprzed kilku lat 🤔
Na jakie drapieżniki się nastawić? Czy może nie psuć sobie urlopu i zabrać spławiki?
Ryb nie jadam wszystko co złowię wraca do wody, także bez obaw, że jadę z żoną napełnić zamrażarkę 😃
Pozdrawiam

Użytkownik Kierat edytował ten post 14 wrzesień 2019 - 14:18


#2 OFFLINE   markus383

markus383

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów
  • LokalizacjaOtwock Mały

Napisano 19 maj 2022 - 04:11

Witam.

 

Czy wędkuje ktoś na tych jeziorach? Znajdują się w Wielkopolsce, w okolicach miejscowości Wieleń, Przemęt. 

Wybieram się w tamte okolice i chciałbym połowić na spinning z brzegu lub z pomostu. Patrząc na zdjęcia satelitarne widzę, że na brzegu występują tam duże ilości roślinności przybrzeżnej. Dodatkowo, w zezwoleniu, muszę wskazać jedynie jedno jezioro i tylko tam łowić. 

 

Chciałbym Was zapytać, czy można na którymś z tytułowych jezior pospinningować z brzegu lub z pomostu, czy tylko łódka wchodzi w grę? Czy są tam jakieś ogólnodostępne pomosty, czy tylko prywatne? Chciałbym połowić okonie i szczupaki.

 

Dzięki i pozdrawiam,

Mateusz.

 

PS.

Jezioro Breńskie też fajnie wygląda i jeśli ktoś ma na nim doświadczenia przy łowieniu z brzegu lub z pomostu to tez poproszę o informacje.


Użytkownik markus383 edytował ten post 19 maj 2022 - 04:22


#3 OFFLINE   markus383

markus383

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów
  • LokalizacjaOtwock Mały

Napisano 06 styczeń 2023 - 22:42

Trochę czasu minęło od mojego wędkowania na jeziorze, ale lepiej późno (bardzo późno) niż wcale.

 

Niestety na spinning nie miałem nawet najmniejszego brania. Łowiłem na pomostach od strony ośrodka Krokus. Na koniec zamontowałem spławik i miałem jakieś wyniki, ale nie o to chodziło.

 

W tym roku wybieramy się z rodziną w tamte strony na co najmniej 7 dni, więc znów spróbuję. Tym razem z większym doświadczeniem (wtedy byłem na pierwszym wędkowaniu od 2006 roku) i trochę lepszym sprzętem oraz przede wszystkim swoimi przynętami :) Może, o ile mi się uda, powędkuję z jakiegoś środka pływającego (muszę porozmawiać ze szwagierką na ten temat :) ).

 

Łowiliście tam może? Macie jakieś doświadczenia?

 

Chciałem też zapytać o pozwolenie. W zeszłym roku wykupiłem sobie zezwolenie, ale mogłem łowić tylko na tym jeziorze w ramach tego zezwolenia. Czy jest może możliwość wykupienia zezwolenia na 7 dni na różne jeziora w okolicy, czy na każde jezioro potrzebuję odrębne zezwolenie krótkookresowe? 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych