Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Przypony w baitcastingu

og艂oszenie

  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
108 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1451 post贸w
  • LokalizacjaKrak贸w
  • Imi臋:Sergiusz

Napisano 16 maj 2022 - 10:16

Ja te偶 polecam fc 馃槈

#82 OFFLINE   Michal_

Michal_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 243 post贸w
  • LokalizacjaSzczecin/Moniatycze

Napisano 16 maj 2022 - 15:00

SG titanium 30cm- 25kg (jednolity drut) do jerk贸w 120g max (ca艂y ubieg艂y sezon jeden przypon, wymieniony profilaktycznie). Fluorocarbon minimum 1mm ale taki ju偶 wiele przynent "gasi". Pr贸bowa艂em ten najmocniejszy drut tytanowy prorexa w szpulach ale p臋ka艂 na tulejkach przy ostrym prowadzeniu bustera 15.



#83 OFFLINE   olb

olb

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Bartek

Napisano 20 maj 2022 - 09:49

Z innej beczki - jak zwi膮za膰 plecionk臋 z gotowcem tytanowym (z kr臋tlikami, agrafkami, itd.)? Do艂o偶y膰 艂膮cznik z FC? :D



#84 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1735 post贸w
  • Lokalizacja艁贸d藕
  • Imi臋:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 20 maj 2022 - 15:50

A po co? Albo 艂owisz na FC, albo na inny rodzaj przyponu. Wychodzi na to, i偶 je偶eli nie ma na ko艅cu zestawu cho膰by troch臋 fluoro, to ryba bra膰 nie b臋dzie, co jest kompletn膮 bzdur膮, przynajmniej przy po艂owie du偶ych szczupak贸w du偶ymi przyn臋tami. Przy du偶ych gumach zdecydowanie wol臋 przypon stalowy, ni偶 gruby fluo, kt贸ry potrafi zgasi膰 nieco prac臋 przyn臋ty. chocia偶 w tym sezonie porobi臋 sobie troch臋 przypon贸w z Regeneratora, wi膮zanych r臋cznie, bez tulejek. Regenerator 0.90 i grubszego nie mam zamiaru stosowa膰. 


  • Pumba i Alexspin lubi膮 to

#85 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Robert

Napisano 20 maj 2022 - 18:39

Piotrze, jak s膮 ryby to Regenerator 1,05 w przyponie 60cm, wcale im nie przeszkadza. Pisz臋 to na podstawie niedawnych do艣wiadcze艅 w Finlandii ;)  :)


  • Alexspin lubi to

#86 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6190 post贸w
  • LokalizacjaPu艂tusk
  • Imi臋:Piotr
  • Nazwisko:Pra偶mowski

Napisano 20 maj 2022 - 21:54

Regenerator to nie fluorocarbon, trzeba czyta膰 co jest napisane na opakowaniu i obcinki "fluo" znikn膮 Ja od lat ponad dziesi臋ciu stosuj臋 fluorocarbon 0,5 i 06, bez nawet jednej obcinki. Dzisiaj dotar艂 do mnie fluo Daiwy. Je艣li jutro dotr臋 na Czerniakowskie to przynios臋 go ze sob膮. Chocia偶 to 0.5mm w wykonaniu Daiwy jest jakie艣 takie podejrzanie cienkie na pierwszy rzut oka.
  • Alexspin lubi to

#87 OFFLINE   olb

olb

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Bartek

Napisano 20 maj 2022 - 22:51

A po co? Albo 艂owisz na FC, albo na inny rodzaj przyponu. Wychodzi na to, i偶 je偶eli nie ma na ko艅cu zestawu cho膰by troch臋 fluoro, to ryba bra膰 nie b臋dzie, co jest kompletn膮 bzdur膮, przynajmniej przy po艂owie du偶ych szczupak贸w du偶ymi przyn臋tami. Przy du偶ych gumach zdecydowanie wol臋 przypon stalowy, ni偶 gruby fluo, kt贸ry potrafi zgasi膰 nieco prac臋 przyn臋ty. chocia偶 w tym sezonie porobi臋 sobie troch臋 przypon贸w z Regeneratora, wi膮zanych r臋cznie, bez tulejek. Regenerator 0.90 i grubszego nie mam zamiaru stosowa膰. 

Bior膮c pod uwag臋 tre艣膰, nie jestem pewien czy to odpowied藕 do mnie czy do kogo. M贸j problem wygl膮da nast臋puj膮co: mam plecionk臋 PE 0.5, FC 1 mm nie posiadam. Posiadam natomiast gotowe przypony tytanowe. Nic innego nie mam. Pytam czy mog臋 po艂膮czy膰 je jako艣 sensownie z plecionk膮 - tak, aby nie rwa膰 plecionki na w臋藕le. Bez przyponu nie poszalej臋 - na 艂owisku jest od cholery szczupak贸w, a chc臋 艂owi膰 okonie :D.


U偶ytkownik olb edytowa艂 ten post 20 maj 2022 - 22:52


#88 OFFLINE   S艂awek.Sobolewski

S艂awek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 post贸w
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wis艂y i rzek pobrze偶a Ba艂tyku

Napisano 21 maj 2022 - 06:33

Bior膮c pod uwag臋 tre艣膰, nie jestem pewien czy to odpowied藕 do mnie czy do kogo. M贸j problem wygl膮da nast臋puj膮co: mam plecionk臋 PE 0.5, FC 1 mm nie posiadam. Posiadam natomiast gotowe przypony tytanowe. Nic innego nie mam. Pytam czy mog臋 po艂膮czy膰 je jako艣 sensownie z plecionk膮 - tak, aby nie rwa膰 plecionki na w臋藕le. Bez przyponu nie poszalej臋 - na 艂owisku jest od cholery szczupak贸w, a chc臋 艂owi膰 okonie :D.


Fluorocarbon nie uchroni przed rwaniem plecionki ma w臋藕le:) ani przy zaczepie, ani przy wyzucie. Je艣li mia艂by dzia艂a膰 jak amortyzator to musia艂by by膰 stosunkowo cienki na do艣膰 d艂ugim odcinku, nie ma to sensu. Po艂膮cz przypon tytan z plecionk膮 i to powinno dobrze dzia艂a膰.


Wys艂ane z iPhone za pomoc膮 Tapatalk Pro

#89 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 870 post贸w
  • LokalizacjaLanckorona/Przemy艣l
  • Imi臋:Micha艂

Napisano 21 maj 2022 - 07:41

Bior膮c pod uwag臋 tre艣膰, nie jestem pewien czy to odpowied藕 do mnie czy do kogo. M贸j problem wygl膮da nast臋puj膮co: mam plecionk臋 PE 0.5, FC 1 mm nie posiadam. Posiadam natomiast gotowe przypony tytanowe. Nic innego nie mam. Pytam czy mog臋 po艂膮czy膰 je jako艣 sensownie z plecionk膮 - tak, aby nie rwa膰 plecionki na w臋藕le. Bez przyponu nie poszalej臋 - na 艂owisku jest od cholery szczupak贸w, a chc臋 艂owi膰 okonie :D.

jak nie chcesz rwa膰 plecionki na w臋藕le to FC nic nie pomo偶e... ja cienkie plecionki jakos zawsze rwa艂em nie na w臋藕le a w zupe艂nie przypadkowych miejscach... ani razu nie spotka艂em si臋 z plecionk膮 urwan膮 na w臋藕le, a zawsze odzyskiwa艂em urwan膮 przyn臋t臋 i wiem o czym pisz臋:) u mnie varivas 0,5 wytrzymywa艂 max. 15-20 godzin 艂owienia i p贸藕niej konieczne by艂o obci臋cie u偶ywanego odcinka...

jak si臋 chcesz pozby膰 problemu to zwi臋ksz grubo艣膰 plecionki i to znacznie... ewentualnie przed ka偶d膮 wypraw膮 wymieniaj t膮 cienk膮 na now膮 - to te偶 pomo偶e, tylko b臋dzie sporo kosztowa膰:)

 

do przyponu wi膮偶esz identycznie jak do kr臋tlika czy agrafki...



#90 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1051 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 maj 2022 - 16:18

Je艣li boisz si臋 rwania plecionki na w臋藕le, stosuj 艂膮cznik bezw臋z艂owy. Pozb臋dziesz si臋 w膮tpliwo艣ci, co do jako艣ci zastosowanego w臋z艂a, a wytrzyma艂o艣膰 plecionki zwi臋kszy si臋, z tej podawanej na w臋藕le, na liniow膮. Rozwi膮zanie banalnie proste i naprawd臋 skuteczne.

U偶ytkownik Maciej W. edytowa艂 ten post 21 maj 2022 - 16:18

  • BOB, Alexspin i MietekK lubi膮 to

#91 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1735 post贸w
  • Lokalizacja艁贸d藕
  • Imi臋:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 21 maj 2022 - 17:48

Maciek pokaza艂 nam ten 艂膮cznik dzisiaj na Czerniakowskim. Oczywi艣cie to 偶adna nowo艣膰, jednak rzadko si臋 widuje co艣 takiego przy ci臋偶kich zestawach. Maciu艣, a propos , wy艣lij mi na priv numer telefonu. Uk艂ony.



#92 OFFLINE   MietekK

MietekK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 214 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Mieczys艂aw
  • Nazwisko:Ko艂owiecki

Napisano 21 maj 2022 - 18:16

Ja nawet dostalem kilka tych 艂膮cznik贸w w prezencie. Dzi臋ki Maciek .

Wys艂ane z mojego Redmi Note 9 Pro przy u偶yciu Tapatalka
  • Novis, Maciej W. i krzysiek g偶ybek lubi膮 to

#93 OFFLINE   Umbra

Umbra

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 190 post贸w
  • Lokalizacja艢rodkowa Wielkopolska
  • Imi臋:Daniel
  • Nazwisko:Miko艂ajczak

Napisano 21 luty 2024 - 15:11

Jaki polecacie przypon do castingu?
U偶ywam aktualnie u偶ywam jakich艣 9kg 35cm, ale po zaczepie lub rybie s膮 one strasznie zdeformowane.
Zale偶y mi na unikaniu obcinek.

Zestaw do ci臋偶szego twitcha i l偶ejszego jerkowania

U偶ytkownik Umbra edytowa艂 ten post 21 luty 2024 - 15:21


#94 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Robert

Napisano 21 luty 2024 - 15:51

Linka tytanowa lub Dragon Self-Made w igielicie 


  • Alexspin lubi to

#95 OFFLINE   Umbra

Umbra

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 190 post贸w
  • Lokalizacja艢rodkowa Wielkopolska
  • Imi臋:Daniel
  • Nazwisko:Miko艂ajczak

Napisano 21 luty 2024 - 16:03

Igielit to surflon czy surfstrand?
Widz臋, 偶e s膮 jeszcze jakie艣 podzia艂y na 1x7, 7x7

U偶ytkownik Umbra edytowa艂 ten post 21 luty 2024 - 16:03


#96 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Robert

Napisano 21 luty 2024 - 16:29

Surflon 7X7

np 

https://allegro.pl/o...lhoC06EQAvD_BwE


U偶ytkownik BOB edytowa艂 ten post 21 luty 2024 - 16:30

  • Alexspin i Umbra lubi膮 to

#97 OFFLINE   pablo

pablo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 luty 2024 - 20:52

Jak do twitcha i jerk贸w to drucik tytanowy. Jest tego na rynku np. Knot2Kinky czy Prorex. Jak wykona膰 masz tutaj:  No i jak najl偶ejsze agrafki i kr臋tliki. 


  • Wojtek Krasnopolski lubi to

#98 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2530 post贸w
  • LokalizacjaGdynia / Tobo艂owo
  • Imi臋:艁ukasz

Napisano 26 luty 2024 - 21:39

Jak do twitcha i jerk贸w to drucik tytanowy. Jest tego na rynku np. Knot2Kinky czy Prorex. Jak wykona膰 masz tutaj: https://www.youtube....h?v=04L_KA2kTIs No i jak najl偶ejsze agrafki i kr臋tliki.

Prorexa odradzam, totalny szajs. Dwa razy p臋k艂 mi na rybie, koledze te偶 si臋 to zdarzy艂o. Knot2Kinky jak najbardziej.
  • pablo, Michal_ i Umbra lubi膮 to

#99 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3683 post贸w
  • LokalizacjaO/Sieradz, O/Piotrk贸w.
  • Imi臋:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 27 luty 2024 - 07:44

Igielit to surflon czy surfstrand?
Widz臋, 偶e s膮 jeszcze jakie艣 podzia艂y na 1x7, 7x7

Surflon to stalowa pleciona linka w koszulce igielitowej. Surfstrand to go艂a linka. Opis 1x7, 7x7, 1x19 informuj膮 z ilu splot贸w jest wykonana linka.


  • Umbra lubi to

#100 OFFLINE   Umbra

Umbra

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 190 post贸w
  • Lokalizacja艢rodkowa Wielkopolska
  • Imi臋:Daniel
  • Nazwisko:Miko艂ajczak

Napisano 27 luty 2024 - 07:49

Knot2Kinky wydaje si臋 bardzo ciekawy.
Widzia艂em to ju偶 chyba kilka lat temu na kanale ros/ukr z "unboxing zakup贸w", ale nie znaj膮c j臋zyka nie mia艂em poj臋cia co to i do czego

Sent from my ASUS_I006D using Tapatalk





R贸wnie偶 z jednym lub wi臋ksz膮 ilo艣ci膮 s艂贸w kluczowych: og艂oszenie

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 0

0 u偶ytkownik贸w, 0 go艣ci, 0 anonimowych