Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Calcutta Conquest BFS - uwagi, opinie, zakres wagowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
110 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   pointman

pointman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 październik 2019 - 09:41

Tatula to taki kompromis cena - użytkowość - jakość. Tak na początek, chociaż kwestie finansowe w Twoim wypadku są raczej pomijalne. Ale do rzeczy: szpulka SV powinna pomóc Ci zejść z gramaturą poniżej tych umownych 10 g (może nawet pozwoli używać w miarę bezstresowo woblerów z pierwszego Twojego postu), z drugiej zaś strony, ta założona przez Ciebie górna granica wagowa przynęt, to dla Tatuli żaden wysiłek. Zillion SV pod względem kultury pracy będzie lepszym wyborem, a użytkowo, to myślę że wielkiej różnicy nie odczujesz.

 

Przeglądałeś ten wątek? http://jerkbait.pl/t...a-do-30g/page-1  

 

Miałem tatulę sv, mam zilliona sv. Użytkowo moim zdaniem jest różnica i wg mnie istotna. Zillion schodzi niżej z gramaturą i rzuca dalej. Szpulka jest niewiele cięższa od tej ze Steez SV i waży z łożyskiem 12,2gr. Dodtakowo to nie ma tak agresywnego profilu hamowania jak ta z tatuli sv. Ponieważ szpulka w zillionie to standardowe 34mm to na ali można sobie dokupić tuningową szpulkę: 6,1gr i zaczac bawić się w UL. Ja z zilliona jestem bardzo zadowolony i nie załuję migracji z tatuli. 



#42 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 01 październik 2019 - 09:49

Sorry za post pod postem, ale z tajniaka w robocie pisalem i zamiast edytuj kliklo sie cytuj... ogolnie podoba mi sie tatula, ale skoro zillion niewiele drozszy to chyba sie na niego zdecyduje. Tylko zeby bylo jasne to mowimy o tatuli z 2017 i zillionie z 2016 tak? Zeby dobrze zamowil hyhy. I jeszcze jedno, czy warto na starcie zainwestowac w jakis tuning ?

 

Hubert dobrze radzi, różnica między tatulą sv a zillionem sv będzie bardzo mała, o kwestiach wizualnych się nie wypowiadam, każdy ma swoje preferencje ale użytkowo, łowiłem i tatulą sv i zillionem sv, różnice będą wyłącznie w temacie komfortu zwijania tj. zillion sv nieco bardziej kulturalnie pracuje, ale tutaj to jest na prawdę drobna różnica i być może będzie zniwelowana przez jakość wykonania poszczególnych egzemplarzy w serii. Rzutowo oba młynki mają te same możliwości.

 

Trochę mało zrozumiałe są Twoje potrzeby. Jednym kijem do 21g i fatso lub slider 10 a jednocześnie okoń i pstrąg, jakość nie mogę tego połączyć. Wody masz płytkie i o ile slider pływający jako tako poleci to już jerkowanie na dużej odległości będzie śmieszne, nie mówiąc już o tonącym który waży o ile pamiętam ok 40g, fatso 10s 50g. Do tego okoń którego będziesz łowił na przynęty 8-10cm na lekkich główkach. To będzie męczarnia. Jeśli miałbym podjąć się takiego łowienia jednym zestawem to celowałbym w: metanium mgl, metanium DC. Jak zamierzasz rozwiązać kwestię linki?:) okoń, pstrąg i szczupak do 10kg?


  • HaDe, SID i S.N. lubią to

#43 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4538 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 01 październik 2019 - 10:13

Panowie podziwiam Waszą cierpliwość 👍👋

#44 OFFLINE   cinn

cinn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:W

Napisano 01 październik 2019 - 12:12

To się nie da.
Machać silderem 10 i w między czasie używać przynęt pstrągowo-okoniowych tym samym zestawem.

🙃

Jeśli jeszcze uda się ogarnąć te gramatury jednym multikiem, to nie widzę tego obrobić jednym kijem.

Lepiej już złożyć sobie dwa zestawy castingowe niż męczyć się nad wodą.

#45 OFFLINE   Piost

Piost

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów

Napisano 01 październik 2019 - 16:59

Oki dzieki wszystkim. Jak zamowie i dojdzie to pochwale sie co wymyslilem.

#46 OFFLINE   Piost

Piost

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów

Napisano 03 październik 2019 - 15:39

To znowu ja:) zamowilem dzis kijek days od mc dyc662m do tego zilliona sv tw o przelozeniu 6.3. Pytanie mam jedno ostatnie kaki smar zakupic i olej do tego kolowrotka? Starsza produkcja wiec mysle, ze warto ja przesmarowac na poczatek. Dzieki za cierpliwosc

#47 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4538 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 03 październik 2019 - 16:05

Tak z ciekawości zapytam: masz problem z wyszukiwaniem informacji czy jesteś leniem 😛 Na forum jest tego dość dużo, a jeden z tematów poniżej.

http://jerkbait.pl/t...y-i-smarowanie/
  • Paweł J i BOB lubią to

#48 OFFLINE   Piost

Piost

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów

Napisano 11 luty 2020 - 18:12

Witam, wiem, ze zaraz pewno dostane opierdziel, ale co tam. Mam taki dylemat, gdyz ciagnie mnie, zeby zejsc nizej z waga przynet. Niedawno doszly do mnie dwa tetonki ul i l. Doszla tez szpulka z ali do mojego zilliona, zamowilem taka za 15 dolkow nie chcialem wydawac wiecej bo to jednak nie jest multik do bardzo lekkiego lowienia. Z ww szpulka jiggiem 3 gr osiagam max 15-17 metrow, co wydaje mi sie srednim osiagiem. Zdaje sobie sprawe ze technika itd, ale mam wrazenie, ze hamulec ogranicza mnie dosc mocno. Szpula dokrecona na tyle by nie chodzila na boki, a rzutowy na 4-5, czyli bardzo nisko. Nie ma mowy, zeby zejsc nizej niz 4 bo ryzykuje ostrymi brodami co udaje mi sie dosc czesto. Niewazne, zdecydowalem sie na multik typowo ul. Rozmawialismy o cc bfs, do tego zastanawiam sie nad aldkiem bfs xg tym ostatnim. Oczywiscie w planach na przyszlosc rowniez tuning, napewno szpuli i lozysk. Ciagle jestem zachwycony cc bfs, nie odstrasza pojemnosc szpuli itd. Co do aldka to przemawia do mnie tylko waga tego kolowrotka, jednak czytalem, ze to niekoniecznie moze byc jego atutem gdyz wywazenie z wedka itd. Poradzcie prosze bo od dobrych 3 tygodnie ogladam kolowrotki i glupieje. W gre wchodza inne oczywiscie, prosze o porady. Czym bede rzucal? Gumki na glowkach 2-3 do max 5 gram, male wobki, namniejsze aglie i wahadlowki. Na chwile obecna faworyt to oczywiscie ccbfs. Ss air zacny, ale daiwe jedna mam, moze wiec jednak shimano, a moce bf8 :/ nie patrze raczej na starsze konstrukcje typu pixy bo to juz mowa o innych pieniadzach i coraz trudniej o czesci. Myslalem ew o aldku lub bf8 od ktf, ale to juz zapina mi budzet na ostatni guzik hehe. Moze ktos zdecyduje za mnie :D ?



#49 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 11 luty 2020 - 18:29

Ja zdecyduje.Calcutte bierz:-)))
  • Guzu, Paweł J i sucks_one lubią to

#50 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10141 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 11 luty 2020 - 18:35

Mam CC BFS i Aldebarana BFS (2018) Oba w wersji fabrycznej. Osiągi porównywalne choć swobodniej się czuję używając Aldka. Miałem przyjemność oddać kilka rzutów tuningowanym CC BFS i miałem z tego wielka frajdę i zaskoczenie jak łatwo rzuca się 2gr+maleńka gumka. Jednak w tej układance nie bez znaczenia jest kij a nawet ma ogromne znaczenie. Mam również Tettona do 4gr i wiem, ze więcej wycisnę (z większą swobodą) rzucę z Dexterity do 6gr. A co do wyważania i wagi zestawów UL? Nie wpadajmy w przesadę ... i tak w ręku trzyma się "nic" :P


Użytkownik BOB edytował ten post 11 luty 2020 - 18:36


#51 OFFLINE   Piost

Piost

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów

Napisano 11 luty 2020 - 18:46

Bob napewno mowisz o aldku bfs? 2018? a nie o MGL? Z tego co widze na digi to bfs jest 2016, cc bfs i skorpion 2017, mgl 2018

 

Aha i jeszcze jedna rzecz co do aldka, przelozenie xg wydaje mi sie ciut za wysokie do tak malych przynet, nie bedzie lepszy 6,5 ?

 

Nie lubie takich dylematow bo z jednej strony to cc bfs to jest to czego chcialem, ale z drugiej 130 gram aldka robi wrazenie, wczoraj nawet odwazniki sobie porobilem 130 i 200 gram i chodzilem w robocie machajac tym jak debil -.- niestety na oba nie moge sobie pozwolic, bo czuje, ze ktos to zaproponuje :)


Użytkownik Piost edytował ten post 11 luty 2020 - 18:51


#52 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10141 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 11 luty 2020 - 18:52

Na pewno BFS. Może i 2016 (ten czas tak leci)

Jak byś powiedział, że duże przełożenie nie gra z dużymi przynętami to może?. Ale z małymi? nie kumam


Użytkownik BOB edytował ten post 11 luty 2020 - 18:54


#53 OFFLINE   Piost

Piost

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów

Napisano 11 luty 2020 - 18:58

Nie znam sie za bardzo, a nie chce zalowac zlego wyboru. Poprostu wydawal mi sie za szybki, chociaz z drugiej strony to latwiej jest krecic wolniej zeby zwolnic niz wiatrakowac, zeby zbierac luzy.



#54 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10141 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 11 luty 2020 - 19:05

To może inaczej. Myśląc o tych dwóch multikach niech decyduje to, który bardziej ci się podoba i czy wolisz płaski czy okrągły. Albo kup dwa, porównaj i jeden sprzedaj albo dwa pozostaw. I tyle z mojej strony


  • erqgth lubi to

#55 OFFLINE   Piost

Piost

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów

Napisano 11 luty 2020 - 19:37

A jesli mozna to jeszcze jedno pytanie, Jakich lozysk pozbawiony jest aldek w porownaniu do cc bfs 9/1-12/1. Na hh widze, ze mozna dokupic 1 lozysko do worma, ale to wszystko. Zgaduje, ze w knobach jest po jednym, jednak hh nie oferuje dodatkowych, jak np do mojego zilliona. Czy trafilem ?



#56 OFFLINE   AAS

AAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 luty 2020 - 20:02

Mam 2 aldki bfs i 1 cc i łowie dużo jak na forowe standardy wiec mogę Ci doradzić - bierz aldka jest tańszy i lepiej będzie pasował do tetonow. Ja cc używam do szkła fajnie się komponuje z m-aire albo z seekerami ale tetony mi przeciąża :) Jak będziesz chciał zejść w okolice 1g to kupisz sobie lekką szpulę w hedgehog i zejdziesz. To tak praktycznie natomiast serce podpowiada cc bfs bo to fajny młynek :)


Użytkownik AAS edytował ten post 11 luty 2020 - 20:03

  • BOB i S.N. lubią to

#57 OFFLINE   Piost

Piost

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów

Napisano 12 luty 2020 - 00:34

Moj zillion wazy jakies 195 gram i nie moge powiedziec, zebym czul jakis dyskomfort w polaczeniu z tetonem ul czy jakimkolwiek innym kijkiem. Stowka nie robi wielkiej roznicy. Przespie sie z tym jeszcze, ale chyba poslucham serca hehe. Dzieki wszystkim. Zapomnialbym oczywiscie do cc bfs drewniane knoby dojda :)

#58 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 12 luty 2020 - 08:59

A ja proponuję Ci przymierzyć się do jakiegos metalowego okrąglaka. Oczywiście cc bfs jest bardzo małe ale jednak to inny kształt niż te płaskie konstrukcje i zimny metal. Nie każdemu podpasuje.
Tak tylko uprzedzam :)

#59 OFFLINE   PETEREK

PETEREK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 190 postów
  • Lokalizacjapo stronie Pragi....
  • Imię:Piotr

Napisano 12 luty 2020 - 09:24

okrąglaki mają swój niezaprzeczalny urok (CC51ss i CCbfs) więc je kupowałem i bylem przeszczęśliwy. natomiast później nad wodą, już pomijając że jesienią robią się trochę zdecydowanie za zimne, to z upływem czasu pomimo ich niezaprzeczalnych walorów rzutowych i użytkowych okazywało się że jednak mam wyjątkowo niewielkie dłonie w których zdecydowanie lepiej odnajdują się multiki o niskim profilu. Z bólem co prawda ale już niestety zrezygnowałem z tych okrągłych cudeniek - więc jeśli masz możliwość przymiarki do okrąglaka na kijku to sprawdź to po prostu dla świętego spokoju i pewności podjętego wyboru. co jednak nie zmienia faktu że okrąglaczki są śliczne i są super :)



#60 OFFLINE   Piost

Piost

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów

Napisano 12 luty 2020 - 16:13

Dzieki koledzy. Wlasnie rozmiar mnie troche zastanawial, gdyz sam mam male dlonie, rozmiar S (7). Jesli chodzi o zimne dni to mam rekawice, ale tez czesto gripuje, zamiast lapac kolowrotek pelna dlonia. Poczekam jeszcze i pomysle. Co mnie natomiast jeszcze przekonuje do cc bfs, to mosiezne bebechy, dlatego ze kusze liczyc sie z zacieciem wiekszej rybki. Musze to naprawde dobrze przemyslec, bo kiedy mydle o aldku to i tak wiem ze cc bfs kiedys kupie heh. Jednak zawsze moge zabawke sprzedac jak mi nie podejdzie z raczej niewielka strata. A no i niestety nie mam mozliwosci przymiarki, chyba ze ktos laskawy jest w uk w okolicach leeds :)

Użytkownik Piost edytował ten post 12 luty 2020 - 16:15





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych