Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Calcutta Conquest BFS - uwagi, opinie, zakres wagowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
110 odpowiedzi w tym temacie

#61 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10140 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 12 luty 2020 - 16:48

Przecież Ty już podjąłeś decyzję :D i jeszcze napisz po ludzku skąd jesteś? (po za innymi literówkami ;) )



#62 OFFLINE   Piost

Piost

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów

Napisano 12 luty 2020 - 17:58

Sorki:p Mieszkam w okolicy Leeds, Manchester, Doncaster. Jestem mobilny więc nie ma problemu podjechać. Masz rację Bob, decyzję już chyba podjałem, poprostu ciagle się waham. Sorki za literówki, ale nie posiadam wszystkim Polskich znaków na telefonie :/ Porównuje ciàgle aldka i cc bfs, a to na zdjęciach a to na filmikach na yt. Wiadomo jednak, rzeczywistości to nie oddaje. Aldebaran wydaje mi się nieco dłuższy niż cc. Btw, cc bfs wyjdzie mnie jakieś 380 funtów, czyli niecałe 2k zł. Jak myślicie, w razie wtopy odsprzedam to w stanie "jak nowy" za powiedzmy 300? Nowe kiedyś chyba widziałem w jakimś sklepie za około 600, ale były niedostępne... na szczęście :P
  • BOB lubi to

#63 OFFLINE   AAS

AAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 luty 2020 - 18:33

Wagowo to przepaść aldek leży dużo lepiej w ręce i komfort łowienia w zimę jest lepszy jest lżejszy ale to taki muł roboczy a cc z kolei lepiej chodzi praca maślana okrąglak wyglada fajniej i generalnie jak bym kierował się emocjami to cc all the time Najlepiej będzie jak podjedziesz do sklepu gdzie maj obydwa młynki przypniesz do kija ul i sam zdecydujesz

Użytkownik AAS edytował ten post 12 luty 2020 - 18:34


#64 OFFLINE   Piost

Piost

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów

Napisano 12 luty 2020 - 19:41

AAS mógłbyś sprecyzować "muł roboczy"? 


  • BOB lubi to

#65 OFFLINE   AAS

AAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 luty 2020 - 21:28

No do codziennej tyrki na ul lepiej się sprawdza bo jest lekki poreczny ( dla mnie najlepszy do obsługi jedna ręką) i daje radę przy większych rybach wyhodowałem na niego 2 bolki 80+ masę szczupłych. Tylko nie można go przeciążać orząc 15-20g dno i nie szarpać na zaczepach bo tego nie lubi

#66 OFFLINE   Piost

Piost

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów

Napisano 13 luty 2020 - 07:53

Ok, aldek xg zamówiony xD Najwyżej jak mi nie podejdzie to go sprzedam i zamówie cc. Dzieki wszystkim za pomoc i cierpliwość xD jeśli można to jeszcze zapytam, nie zaszkodzi mu hornet pływajàcy 7gram co? To najcięższe co będe nim ciàgał. No i czy warto zainwestować w jakiś tuning od poczàtku? Mówie tu o łożyskach szpulki, dodatkowym łożysku worma? Jeśli chodzi o samà szpule to narazie pozostane przy fabrycznej. Jeszcze raz dzięki.
  • BOB lubi to

#67 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10140 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 13 luty 2020 - 08:07

Ja popieram podjętą decyzję i szczerze mówiąc jestem zaskoczony ...obstawiałem, że weźmiesz CC. Ale jestem pewien, że i tak kupisz CC nie dlatego, że Aldebaran jest zły tylko , że mocno ciągnie cię do CC ;)  :D

Nie zaczynaj od tuningowania. Poznaj zalety i wady fabrycznego a ewentualnie po tym  tuninguj...będziesz miał porównanie


  • golsyl lubi to

#68 OFFLINE   Piost

Piost

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów

Napisano 13 luty 2020 - 09:13

Pewnie masz racje Bob. Ostrzegaliście widziałem wiele osób, że to uzależnia. :]



#69 OFFLINE   AAS

AAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 luty 2020 - 09:49

7g bez problemu jak zamierzasz używać przynęt => 3g to nie musisz nic tuningować wyjmujesz z pudełka nastawiasz hamulec i łowisz :)
  • teo lubi to

#70 OFFLINE   teo

teo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaŚroda Wlkp.

Napisano 13 luty 2020 - 13:37

7g bez problemu jak zamierzasz używać przynęt => 3g to nie musisz nic tuningować wyjmujesz z pudełka nastawiasz hamulec i łowisz :)

A z tyłu głowy wiercą Ci dziurę myśli dokup szpule.dokup szpule .zmień łożyska zmień łożyska będzie dalej będzie lepiej 😜

#71 OFFLINE   Piost

Piost

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów

Napisano 13 luty 2020 - 16:00

No mniej więcej tak to wyglàda i do tego ciàgle o niej myśle xD

#72 OFFLINE   AAS

AAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 luty 2020 - 17:47

No tylko jak będziesz używał 7g wobów to dalej nie będzie szpula jest po to żeby wagowo zejść poniżej 3g w tzw’. komforcie ;)

#73 OFFLINE   Piost

Piost

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów

Napisano 13 luty 2020 - 21:46

Myśle o cc mi chodziło haha. A hornet 7 gram to max. Najlżejsze co mam to główki 1 gram i 1 calowe twisterki chyba. Meppsy w rozmiarach do 3 itd

#74 OFFLINE   Piost

Piost

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów

Napisano 18 luty 2020 - 22:02

Aldebaran dolecial! Uwaga! Bez cla xD! Naprawde wagowo to przepasc chocby w porownaniu do mojego Zilliona. Zamowilem tez witeczke u Pana Mekamila! Nie moge sie doczekac, ciesze sie jak dziecko xD juz mi po glowie chodzilo sprzedaj nowego aldka i kup calcutte ... masakra
  • BOB, teo i BartasL2 lubią to

#75 OFFLINE   PETEREK

PETEREK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 190 postów
  • Lokalizacjapo stronie Pragi....
  • Imię:Piotr

Napisano 18 luty 2020 - 22:48

na początku prawie zawsze przychodzi bez cła...... później się wyrówna :(

baw się dobrze !!!



#76 OFFLINE   Piost

Piost

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów

Napisano 19 luty 2020 - 01:23

Wlasnie wczesniej bulilem clo. Tym razem poprosilem digitake o zanizenie wartosci na paczce i sie udalo, ot taki prezent na urodziny chyba xD! Pozwole sobie powtorzyc pytanie co do tuningu aldka bo i tak do tego dojdzie. Jesli szpula to ktf czy od jezy ? Lozyska ceramiki dla szpulki od jezy + 1 bb na worma, ale nie widze nigdzie lozysk do knobow o co juz pytalem. Ktos sie orientuje? Bo zgaduje, ze jesli ma 9 lozysk to na knobach ma tylko po jednym? Serio nie da sie ich dostac czy na jezach cos nie dopisali? Cc bfs ta sama korba i knoby i ma po 2 na kazdej stronie. PS. Sorki za gramatyke, ale na telefonie skrobie.

Użytkownik Piost edytował ten post 19 luty 2020 - 01:24


#77 OFFLINE   AAS

AAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 luty 2020 - 06:29

Ja mam szpulę od jeża  i tam już jedno łożysko bfs jest tego po drugiej stronie nie wymieniałem ( potrzebne są dodatkowe magnesy do tej szpuli), mam też bb na wormie (ale nie wiem czy to coś daje) Natomiast jeśli chodzi o knoby to nie pomogę bo uważam że nic tam nie potrzeba zmieniać. Z tą szpulą jestem w stanie zejść poniżej 1g. Jest jedno ale jak już pójdziesz tą drogą to młynek nie będzie już tak elastyczny w obsłudze przynęt i powiedzmy do tych 7g jeszcze powinien okazjonalnie być w stanie wyrobić ale ja tego setupu używam do max 3g plus guma 1.5 



#78 OFFLINE   snup

snup

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 19 luty 2020 - 08:04

Wlasnie wczesniej bulilem clo. Tym razem poprosilem digitake o zanizenie wartosci na paczce i sie udalo, ot taki prezent na urodziny chyba xD! Pozwole sobie powtorzyc pytanie co do tuningu aldka bo i tak do tego dojdzie. Jesli szpula to ktf czy od jezy ? Lozyska ceramiki dla szpulki od jezy + 1 bb na worma, ale nie widze nigdzie lozysk do knobow o co juz pytalem. Ktos sie orientuje? Bo zgaduje, ze jesli ma 9 lozysk to na knobach ma tylko po jednym? Serio nie da sie ich dostac czy na jezach cos nie dopisali? Cc bfs ta sama korba i knoby i ma po 2 na kazdej stronie. PS. Sorki za gramatyke, ale na telefonie skrobie.


Jak masz pudło z papierkami to zwykle w środku masz schemat z zaznaczonymi łożyskami. Jak nie to pomprostu wygoogluj sobie schemat w internetach. Łożyska w knobach sa 4. Nie ma 2 łożysk na wormie (chyba i tak jest tylko przewidziane 1 miejsce) i chyba nie ma 1 na osi glownej (w porownaniu do calcutty).

#79 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1877 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 19 luty 2020 - 09:48

Wlasnie wczesniej bulilem clo. Tym razem poprosilem digitake o zanizenie wartosci na paczce i sie udalo, ot taki prezent na urodziny chyba xD! Pozwole sobie powtorzyc pytanie co do tuningu aldka bo i tak do tego dojdzie. Jesli szpula to ktf czy od jezy ? Lozyska ceramiki dla szpulki od jezy + 1 bb na worma, ale nie widze nigdzie lozysk do knobow o co juz pytalem. Ktos sie orientuje? Bo zgaduje, ze jesli ma 9 lozysk to na knobach ma tylko po jednym? Serio nie da sie ich dostac czy na jezach cos nie dopisali? Cc bfs ta sama korba i knoby i ma po 2 na kazdej stronie. PS. Sorki za gramatyke, ale na telefonie skrobie.

1. Może nie warto od razu pchać się w tunning. Proponuję połowić sobie kilka godzin fabryczna wersją - będziesz miał potem fajne porównanie.

2. Wymiana tulejki na wormie jak dla mnie jest średnio potrzebna - mam multiplikatory nieprodukowane już od kilku lat i nie zauważyłem, żeby z tulejkami działo się coś złego. Rzutowo nic nie zyskasz, bo przy rzucie wodzik i tak jest nieruchomy.

3. Nie baw się w półśrodki. Łożyska podpierające szpulkę wymieniaj od razu w komplecie. No chyba, że w polik wpakujesz identyczne jak na tunnigowej szpuli.


Użytkownik Koincydencja edytował ten post 19 luty 2020 - 09:59

  • BOB, SID i bob74 lubią to

#80 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10140 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 19 luty 2020 - 09:58

 

Nie zaczynaj od tuningowania. Poznaj zalety i wady fabrycznego a ewentualnie po tym  tuninguj...będziesz miał porównanie

Co do natychmiastowego tuningu zacytuję sam siebie z przed kilu dni... ;)


  • HaDe i SID lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych