Skocz do zawartości

• Zaloguj korzystając z Facebooka      Logowanie »   
Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pomoc w kompletacji sprzętu spin/cast

konkurs

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   radenx89

radenx89

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • LokalizacjaKołobrzeg
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Wrona

Napisano 29 wrzesień 2019 - 17:11

Witam ponownie, do tej pory ''bawiłem'' się w spinning przy użyciu federków z cw 5-25g i jakoś to było. Przybyło parę lat i postanowiłem się przesiąść ja sprzęt dedykowany spinningowi oraz zacząć zabawę z castingiem. Potrzebuję pomocy w skompletowaniu 4 zestawów:
1. UL spinning z znośnym kołowrotkiem w cenie do 500 zł zestaw (zastosowanie głównie klenie, okonie możliwy przyłów pstrąga)
2. Zestaw spinning pod pstrągi z możliwym przyłowem troci.(budżet 300-500 zł)
3. Lekki casting (od 5 do 20?)gram do zabawy z pstrągami oraz przyłowem możliwym na Parsęcie oraz strefie brzegowej Bałtyku.(jeśli jest możliwość takiego dobrania zestawu) (budżet do 600 zł)
4. Cięższy casting do zabawy z jerkami 20-40 gram w jeziorach oraz strefie brzegowej bałtyku.(budżet do 600 zł)

Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

#2 OFFLINE   DinekOracz

DinekOracz

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaMałopolskie

Napisano 29 wrzesień 2019 - 17:47

Ja się podepne i posłucham czegoś mądrego na temat kijów do castingu +/-40 g 😉

#3 OFFLINE   Astral

Astral

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Przemek

Napisano 30 wrzesień 2019 - 11:41

Jak masz taki budzet na 4 zestawy to ja bym zdecydowal sie na dwa. Dwa kije spokojnie wystarcza zeby obskoczyc gramatury o ktorych piszesz. Duzo wymagasz aby ktos podal gotowce, a udzieliles malo informacji. W tych cenach mozna miec juz fajny kij z pracowni i sensowny multik. Ja bym zaczal od castu jak Cie wciagnie to spinningiem nie bedziesz chcial potem lapac.

#4 OFFLINE   radenx89

radenx89

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • LokalizacjaKołobrzeg
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Wrona

Napisano 30 wrzesień 2019 - 15:01

Jak masz taki budzet na 4 zestawy to ja bym zdecydowal sie na dwa. Dwa kije spokojnie wystarcza zeby obskoczyc gramatury o ktorych piszesz. Duzo wymagasz aby ktos podal gotowce, a udzieliles malo informacji. W tych cenach mozna miec juz fajny kij z pracowni i sensowny multik. Ja bym zaczal od castu jak Cie wciagnie to spinningiem nie bedziesz chcial potem lapac.

Czytając przez ostatni tydzień stare wątki na forum odnośnie lekkiego castingu doszedłem do wniosku iż trudno będzie dobrać zestaw który obsłuży moje ulubione przynęty (woblerki 2-4g, klinówki 1-3 gramy czy drobne gumy 1-5 gram, chyba że wydam na zestaw ponad 1,5 tysiąca w górę. W dodatku nie jestem pewny że metoda castingowa okaże się wygodniejsza od tradycyjnego spinningu w moim przypadku, dlatego wolę podłubać wcześniej trochę na tańszym sprzęcie zanim zdecyduję się na kije dedykowane bądź 'młynki' za 1000 złotych bądź droższe.

Uzupełniając informacje dotyczące mojego zapytania,

Ul spinning cw 0.5 do 7-10 gram, akcja szczytowa z odpowiednim zapasem mocy na wypadek przyłowu zębatego albo pstrąga, długość 1.98 do 2.2 metra najlepiej 2 częściowe dobrze sprawdzające się z plecionkami 0.02-0.06mm

Cięższy zestaw głównie pod woblery oraz wachadłówki 5-25 gram, z zapasem mocy w przypadku przyłowu troci, długość 2.4m maksymalnie, 2 bądź 4 członowe odpowiedni do plecionek 0.06 do 0.14mm

Co do castingu nie mam jakiejkolwiek wiedzy na ten temat, skłaniam się do zamówienia zestawów Kastking z aliexpress w celach szkoleniowych jeśli nie będzie możliwości złożenia zestawów z elementów dostępnych na rynku rodzimym.

Jeśli zapomniałem o czymś jeszcze - z góry przepraszam za moje gapiostwo oraz jeszcze raz z góry dziękuję za wszelką pomoc.

P. S. Sprzęt będzie wykorzystywany do łowienia na Parsęcie w okolicach Kołobrzegu oraz na pobliskich jeziorach oraz strefie brzegowej Bałtyku, możliwe okresowe łowy na Odrze w okolicach Kędzierzyna-koźla oraz Wisły w okolicach Wieliczki oraz Niepołomic.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik radenx89 edytował ten post 30 wrzesień 2019 - 15:05

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: konkurs

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych