Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Rajdzik


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 04 październik 2005 - 19:19

Może to nie odpowiednie forum, ale kilka osób lubi tematykę. <_< Dość dziwne zdarzenie...warto obejrzeć, z dzwiękiem :huh: :mellow:
http://video.google.com/videoplay?docid=8449797331165300012& amp;q=rally+ku

#2 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 05 październik 2005 - 12:26

Co to K je? :lol:

#3 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 październik 2005 - 13:57

:mellow: hehehe. Dobre :mellow:

#4 OFFLINE   Wojtas78

Wojtas78

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 październik 2005 - 17:37

Nie wiedziałem że w google mozna szukac filmików ;)
http://video.google.com/videoplay?docid=-5700984850386380343 &q=pike

#5 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 05 październik 2005 - 17:55

Ciekawe jaki czas przejazdu miała ta ciężarówka :lol: :lol: :lol:

#6 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 05 październik 2005 - 20:03

Google jest niesamowity ale nie o tym chciałem napisać. Ponieważ interesują mnie rajdy samochodowe, a szczególnie techniki efektywnej jazdy chciałbym skomentować to co zobaczyłem.
Widać, że to amatorzy ... sorry, ale żaden profesjonalista nie dyskutowałby w takim przypadku tylko w pełni skoncentrowany przeleciałby jak strzała z lewej strony a nie z prawej (tego nie widać na filmie więc trudno oceniać). Kierowca miał czas komentować tzn., że nie jechał optymalnie. Ale to jeszcze nie koniec. Chyba najgorzej przejechany zakręt 90st. jaki widziałem w życiu. Po pierwsze opuszczona ręka gdzieś na dół (kierowanie jedną ręką - niedopuszczalne w rajdach), pewnie zaciągnął ręczny (!!!) czyli totalna głupota bo wyhamował porządnie samochód, poza tym po co w tak szerokim zakręcie zaciskać ręczny ... a ... po to by zerwać przyczepność tyłu (?) no tak ... laski będą rzucać bielizną :D ale niestety czas będzie opłakany. Cóż, ręczny zaciśnięty, ale proszę pana(!) za mocno! Tak Pan rzucił tym samochodem, że trzeba było dwukrotnie kontrować ... czyli z 60 km/h wyhamował samochód do 10 kh/h. Później to już dalsza tagedia jak w zakrecie można kierować jedną ręką? A ... pewnie to styl jak się masz kochanie. Generalnie ... jak na rajdowca to tragedia!
Sorry ale jako miłośnik techniki jazdy samochodem musiałem to skomentować :D
A tak ... ten zakret pewnie szosowym skrętem można by wziąć z prędkością 60kh/h wogóle nie zwalniając, a jedynie dociążając przód samochodu przez puszczenie gazu ... łatwo się mówi trudniej wykonać.

Pozdrawiam
Remek


#7 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 05 październik 2005 - 21:54

Cóż za opis Remku?

Toć to zwykły cienias, taki sam jak i jego załoga. Jedyny plus to jest taki, że właśniwe w tym aucie , w tym czasie była kamera. Koniec. To zwykła jazda pod publikę. Hamulce ręczny zbędny. Tuningowane autka tego typu posiadają, a przynajmniej powinny posiadać moc około 100 KM. To wystarczy na dociążenie przodu jak słusznie zauważyłem przez oddanie gazu i lekkie postawienie autka w czterokołowym poślizgu. Mała masa autka. Oczywiście bez dyskusji w środku co najwyżej itinerer z kartki. I tyle.

pozdrawiam

#8 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 05 październik 2005 - 22:10

Thymallus, ewentualnie pomocniczo lewą nogą na hamulcu. Hamulec ręczny można użyć ale przy nawrocie np. 180st. a nie przy zakręcie gdzie można przejść prawie na pełnym gazie :D

Pozdrawiam
Remek


#9 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 05 październik 2005 - 23:34

Jako amator techniki rajdowej nie śmiałem komentować stylu jazdy, ale nie da się ukryć, że Kuzaj to to nie jest :lol: Miałem możliwość pooglądać trochę takich asów na wyścigu górskim w Sopocie, niezłe jaja. Z drugiej strony można było popatrzeć na świetnych kierowców takich jak Stec i Stec Jr. Zawsze jest tam ustawiona głeboka szykana, można było oglądać piękne przejazdy poślizgiem przez cały zakręt w wykonaniu ww panów <_<
Pzdr

#10 OFFLINE   Irland

Irland

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 12 październik 2005 - 19:42

Filmik fajny.
Remku, widze pełen profesjonalizm. Za rok, na jesiennym zlocie poprosze o krótką lekcję :D.

#11 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 13 październik 2005 - 07:45

Irland, generalnie to są zdecydowanie lepsi ode mnie ... :D a poza tym nie jestem nauczycielem (a by uczyć trzeba się na tym baaaardzo dobrze znać bo to nie lekcja historii - jak Ci głupot nagadają to możesz sobie guza na głowie zrobić). Dla zainteresowanych podaję link do kogoś kto mnie dużo nauczył, a znajdziecie tam całą masę bardzo dobrych artykułów http://www.rspw.waw.pl/artykuly.htm.

Pozdrawiam
Remek


#12 OFFLINE   Waci

Waci

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • Lokalizacjato tu to tam

Napisano 17 październik 2005 - 14:37

Nie spotkałem jeszcze faceta kierowcy który by twierdził, że jest złym kierowcą :lol:.

Sorry jest jeden co się przyznał to Andrzej Mleczko.

Pozdrawiam






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych