Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Blanki karpiowe TAC z takle24.de.

blank karp tac

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 05 październik 2019 - 20:52

Witam.
W związku ze chciałbym zbudować karpiówki dla siebie szukam blankow karpiowych najlepiej 3m i 3lb...
Znalazłem blanki karpiowe na niemieckiej stronie jak w temacie. Cenowo wychodzą sporo taniej niż rodzime blanki z FA czy Harissona...
Miał ktoś z was styczność z nimi?
Jak z jakością i faktycznym opisem mocy?

A może jakieś inne blanki znacie?

Dzięki za każde info.
Pozdrawiam. .


Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka



#2 OFFLINE   drzejko

drzejko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 442 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej

Napisano 07 październik 2019 - 17:29

Nie miałem do czynienia z tymi blankami, ale pozwolę sobie na kilka słów refleksji nt. karpiówek.
Masz kilka możliwości:

  • kupić blanki TAC w ciemno,
  • na "J" ma swój wątek Andrzej Hauer zapytaj go - najlepiej przez FB bo tu rzadko zagląda - jego podpowiedź może być znacząca,
  • kupić kije o pożądanych parametrach z tzw. masówki i przezbroić wg. własnych upodobań i to wcale nie jest najgłupszy pomysł ponieważ na rynku jest sporo niezłych wędek w takich parametrach za bardzo rozsądne pieniądze – ale masz więcej pracy,
  • zapytać w Mikado, czy nie sprzedaliby Ci nieuzbrojonych blanków od M-KA 10ft, 3lb, w tych kijach jest możliwa pewna customizacja, więc być może zbroją je w kraju, a blanki są moim zdaniem ciekawe,
  • uzbroić sobie blank spiningowy jako karpiówkę np. Blaas M – SLM10030-2N – 20-30lb lub jak wolisz szybsze Blaas F - SLF10035-2N - 25-35lb lub inny wg. tego co lubisz.

Osobiście zbroiłem koledze dwie karpiówki na blankach Batsona SU1264 to morskie blanki o mocy do 20lb i długości 3,2 m i wyszły z tego bardzo przyjemne karpiówki.

Co do samej długości, to jeśli łowisz na komercjach lub z pływadeł  to długość 3m jest jak najbardziej ok. Jeśli jednak łowisz na dzikich wodach z brzegu z pasami trzcinowisk to rozważ dłuższe wędki.
Z pozdrowieniami,
Andrzej
 


Użytkownik drzejko edytował ten post 07 październik 2019 - 17:32

  • marek_moto i MarcinZ lubią to

#3 OFFLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 07 październik 2019 - 22:27

Dzięki za obszerna odpowiedź.
Napewno zapytam na FB..
Co do kijów mikado to akurat posiadam nawet 2 rodzaje Karpiowek M-ka 3m i 3,9m.rowniez uważam że to nieźle blanki... Ale chciałem spróbować czegoś innego...



Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, karp, tac

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych