Skocz do zawartości

• Zaloguj korzystając z Facebooka      Logowanie »   
Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Problem z rzutami

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   MATIQUES

MATIQUES

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 162 postów
  • LokalizacjaAndrychów/Kraków
  • Imię:Mateusz

Napisano 09 październik 2019 - 18:40

nic tu nie pomożemy bo nie wiadomo w czym problem, jedynie może Ci pomóc ktoś kto zna się choć trochę, poszukaj kogoś nagraj sie na kamerce itp. Nie da się przez forum

#22 OFFLINE   Michal Duzynski

Michal Duzynski

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 159 postów
  • LokalizacjaWlochy
  • Imię:Michal
  • Nazwisko:Duzynski

Napisano 09 październik 2019 - 21:31

Czesc
Zacznij od podstawowego cwiczenia, tzw PICK UP AND LAY DOWN. Poderwanie z trawy/wody- wymach do tylu i wylozenie linki na trawie/wodzie- wymach do przodu. Bez miedzywymachow. Wysun tyle linki poza szczytowke z jaka czujesz sie komfortowo(6-7m plus przypon),zawiaz kawalek welny jako mucha i bedziesz widzial jak to laduje.Upewnij sie, ze trzymasz linke pod palcem wskazujacym( miedzy palcem a korkiem na uchwycie). Zaden nadmiar linki ma nie zwisac.
Nastepnie wymach w tyl i wylozenie do przodu. Jezeli po kilku probach wszystko jest gut, wydluz linke i powtarzaj- ( ciagle bez miedzywymachow). Kiedy masz to opanowane i wszystko ladnie sie prostuje, wroc do krotszej linki, ale tym razem ilosc linki o ktora wydluzyles do drugiego cwiczenia zostaw na ziemi i teraz czas na shooting/wystrzeliwanie.
Pamietaj o lince miedzy palcem a korkiem. Nadmiar linki zwisa/lezy na ziemi. Teraz zrob to samo cwiczenie PICK UP AND LAY DOWN( bez miedzywymachow), ale teraz w wymachu do przodu i w fazie STOP rozluznij palec tzymajacy linke, czyli STOP-LUZ, nadmiar likni na ziemi wystrzeli przez przelotki.
Cwicz az bedzie ci to wychodzilo komfortowo i prostowalo sie ladnie.
Jak to opanujesz i widzisz ze wychodzi, znaczy ze twoj timing/tempo jest poprawne, wtedy ( Z TA SAMA ILOSCIA LINKI) proboj utrzymac petle w powietrzu.
Pamietaj o palcu trzymajacym linke, u w momencie stopu, kiedy zdecydujesz,ze to ostatni wymach i chcesz wylozyc muche rozluznij palec i linka wysttzeli.

Daj znac

Ciao ciao
Michal
  • daniel. i Richi55 lubią to

#23 OFFLINE   Michal Duzynski

Michal Duzynski

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 159 postów
  • LokalizacjaWlochy

Napisano 09 październik 2019 - 22:22

Jeszcze jedno, podczas tego cw w momencie wymachu w tyl upewnij sie aby trajektorja petli byla po skosie do gory, nie rownolegle do podloza z tylu. Przednia petla ma byc odbiciem lustrzanym petli tylnej.
Ciao
  • daniel. lubi to

#24 OFFLINE   cinn

cinn

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 326 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:W

Napisano 10 październik 2019 - 10:48

Miałem takie problemy że linka nie wychodziła, że gasła i opadała i w o ogóle miałem dość

Cierpliwie zbierałem informacje i próbowałem przekładać na praktykę.

Sam złapałem się na tym że im dalej próbowałem podać przynętę tym więcej siły używałem i zaczęła się nerwówka ze spinką.

Podszedłem do tego na lajcie, bardziej skupiłem się na technice jak na dystansie.

Odległości same przyszły jak się człowiek zaczął mniej spinać i nie próbował na chama daleko rzucać. 

• venom_666 i luis lubią to

#25 OFFLINE   kemaz

kemaz

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 13 październik 2019 - 16:10

Witam,

Dzieki za wszystkie sugesie i opinie.

1) Kamera - dobry pomysl, w koncu widze jak to wyglada rzeczywiscie

2) Mieszkam w Oulu, Finlandia

3) W zeszlym roku jakos lepiej mi o szlo - przynajmniej wychodzily waskie petle. Teraz widze ze robie bardzo duze.

4) Dzieki za opis jak cwiczyc - przez zime pocwicze na boisku. Ale tego nie bardzo rozumiem: "Jeszcze jedno, podczas tego cw w momencie wymachu w tyl upewnij sie aby trajektorja petli byla po skosie do gory, nie rownolegle do podloza z tylu. Przednia petla ma byc odbiciem lustrzanym petli tylnej." mozesz rozwinac?

Zeby utrzymac wieksza ilosc linki w powierzu musialbym robic b. duze wymachy a i tak moja granica to 8 metrow.

https://a.uguu.se/Y1tlpsDRvb8z.mov

Użytkownik kemaz edytował ten post 13 październik 2019 - 16:27

#26 ONLINE   venom_666

venom_666

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1457 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 13 październik 2019 - 16:47

musisz kierować pętle lekko w górę, a nie płasko równolegle do ziemi (to tak w skrócie rozwinięcie tego o co pytasz)

Edit: Tak na szybko patrząc na filmik - machasz jak spinem. Za duzo dynamiki od początku i brak stopu na końcu. Ruch ma być przyspieszający z wyraźnym zatrzymaniem na końcu, Tak jakbys chciał strzepnąc wodę z kropidła. Kij ma się naładować pod ciężarem linki, jednoczesnie wprawiąc ją w ruch i po zatrzymaniu wystrzelić do przodu. U Ciebie to wygląda jakbyś rzucał cięzarkiem bez użycia spręzystości i energii zmagazynowanej w kiju.

Użytkownik venom_666 edytował ten post 13 październik 2019 - 16:58

#27 OFFLINE   OloPe

OloPe

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1015 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 13 październik 2019 - 17:03

Nie jest najgorzej. Nie potrafie dopatrzeć się co robisz nie tak, linki dobrze nie widze ale wydaje mi się że jakoś z tyłu do ziemii ci ją ciągnie. Mi linka zawsze hula wyżej przy wymachu do tyłu.

#28 OFFLINE   Richi55

Richi55

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 283 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 13 październik 2019 - 17:52

Po pierwsze rzucasz nadgarstkiem zamiast ręką.Nadgarstek sztywno, pracuje cała ręka.Po drugie linka musi się wyprostować z tyłu i z przodu by naładować wędkę.po trzecie brak stopu przy wymachu do przodu w efekcie wędka się nie ładuje.Parafrazując klasyka machasz waść jak cepem.Najważniejsze stop 10-14 i wyczekanie do pełnego wyprostowania linki.Obejrzyj filmik i zobaczysz swoje błędy.Nie zrażaj się trochę poćwiczysz i będzie dobrze.

#29 OFFLINE   szaker

szaker

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów

Napisano 13 październik 2019 - 18:00

Też często ten błąd popełniam, ale widać że rzucasz z nadgarstka.

Jak oglądałeś dużo filmów instruktażowych to pewnie wiesz jak usztywnić nadgarstek na czas ćwiczeń, kawałek paska i przywiązać koniec wędki do ręki. Przedramię i wędka mają chodzić w jednej linii.

Ale generalnie nie jest tak źle jak to opisywałeś.

#30 OFFLINE   Pluszszcz

Pluszszcz

Forumowicz

• Twórcy
  • PipPip
  • 422 postów

Napisano 13 październik 2019 - 20:42

Ciekawe, co powie Michał Dużyński ?

Moim zdaniem najbardziej widoczny jest problem z trackingiem. Wędka nie pracuje w jednej płaszczyźnie, tylko zatacza różne figury i pętle są dosyć porozciągane w różnych kierunkach :)

Tempo wymachów przy tej krótkiej lince też chyba trochę za wolne.

Użytkownik Pluszszcz edytował ten post 13 październik 2019 - 21:00

#31 OFFLINE   Michal Duzynski

Michal Duzynski

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 159 postów
  • LokalizacjaWlochy

Napisano 14 październik 2019 - 03:30

Czesc
  Nie jest zle. Troche doszlifowac i bedzie gut.
  Powyzsze rady kolegow sa dobre. Moje obserwacje to:

1) zmien uchwyt na bardziej zrelaksowany( zobacz zalaczone zdjecia)

2) glownym powodem, ze to nigdzie nie leci
( z tego co widac na nagraniu) jest brak napiecia w petli tzw tension. Jak jest luzna petla z tylu, to ciasna, seksowna i napieta do przodu nie poleci. LUZ W LINCE TO TWOJ WROG i tak jak mowi jedna z 5 zasad  fly castingu, ZREDUKUJ LUZ DO MINIMUM. Majac luz w petly, czy to z przodu, czy z tylu -czesc naszego kolejnego wymachu bedzie zmarnowana na zlikwidowanie luzu w petli i nadrobienia napiecia, ALE TO JUZ JEST ZA POZNO  na wykonanie efektywnego rzutu.  Napiecie w petli ma byc od samego poczatku  naszego wymachu.
  Pamitaj o STOP, ma on byc zaakcentowany, wtedy bedzie wieceh energii w petli. Jesli nie bedzie zaakcentowany to poleci klucha do tylu i wroci klucha w przod.
   Zacznij  WOOOOLLLNNNOOO i skoncz SZYBKO

3) jesli chodzi o tracking( tor prowadzenia), to tak jak radza koledzy.  Petla sie porusza/ leci tak jak prowadzona jest szytowka. Jak bedziesz machal w lewo- prawo szczytowka, petla bedzie miala fale. Na nagraniu twoja petla leci bokiem do kija a potem petla wraca nad szytowka. Wszystkie takie fiflaki NIE W LINI PROSTEJ ( petla ma sie poruszac nad szytowka) wprowadzaja luz w petli- a juz wiemu, ZE LUZ- TWOJ WROG.

Jak mas, podstawy opanowane i to leci jak powinno, wtedy mozna sobie kombinowac roznosci.
   Pamitaj, zacznij od cwiczenia ktore opisalem( 15-20min), miedzywymachy potem.
   Widze, ze probujesz pociagnieci linki- JESZCZE NIE- to zrobimy potem.

Co do rozwiniecia mojej wczesniejszej rady o petli i lustrzanym odbiciu.
  Zrobilem szkic( ha ha), mysle, ze obrazowo  troche rozjasni teorie.

Michal

Załączone pliki

• Richi55 lubi to

#32 OFFLINE   kemaz

kemaz

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 14 październik 2019 - 07:08

Dzieki za analizy i rady. Bede o nich pamietal. ZIma idzie wiec potrenuje na boisku, sprobuje wrzucac filmy z postepow w weekendy (sa one dostepne 24h tylko - taki tymczasowy hosting ). Moze cos do wiosny wyrzezbie;) 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych