Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Honda GX czy klony odpowiedniki zamienniki Loncin, Kipor, Pezal, Parsun ?

który silnik honda czy loncin honda czy kipor honda czy pezal

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   plywakprzelajowy

plywakprzelajowy

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • Lokalizacjamazowsze

Napisano 08 październik 2019 - 10:09

Jakie są Wasze doświadczenia z silnikami jak powyżej, a w zasadzie firmami ? bo zdaję sobie sprawę, że najwięcej opinii pojawi się zapewne co do typowych modeli zaburtowych. Nie mniej jednak poziom jakości, wykonania i niezadowaność można ogólnie ocenić i na tym mi zależy.

 

Założenia:

- pływanie kilka razy w roku w dzikie ale też większe rzeki

- wyjazdy 1-3 dniowe

- dziennie szacuję 30 do 200 km ?

- załoga 2-3 osoby

- całkowita masa ok 350 kg, sama łódź z silnikiem ma ważyć max 100 kg jak w temacie (http://jerkbait.pl/t...i/#entry2582020) ; 

- ok 20-30 kg ekwipunku dla całej załogi: 1 namiot i kuchenka, śpiwory, karimaty.. stawiam na minimalizm, wykorzystać z uszanowaniem i nacieszyć się tym co daje przyroda

 

Planuje zakup modelu GX240 lub GX390 do napędu typu long tail. Zależy mi przede wszystkim na: jak najniższej wadze (nie lubię i nie mogę dźwigać; może zajść konieczność wodowania w 1 osobę ; lekka łódka nie może mieć zbyt dużego obciążenia na rufie itp) ; niskim zużyciu paliwa; jak najniższym hałasie (pewnie i tak dołożę jakiś ekran / pokrywę z laminatu i pianki tłumiącej).

 

Honda GX390 pojawia się do kupienia nowa w podjerzanie niskiej cenie ok 3300 pln. Jak by nie było wymienione zamienniki można kupić bez problemu za mniej niż połowę tej kwoty... ale czy warto ? Chciałbym uniknąć sytuacji, że coś się urwie w najmiej oczekiwanym momencie i z dala od cywilizacji - oczywiście mając na uwadze dbałość, konserwację i przygotowanie sprzętu.

 

Myślę też o 10-20 % zwiększeniu mocy, "lekkim tuningu" w ramach poprawek technologicznych producenta zeby poprawić stosunek waga/moc.

 

Dziękuje z góry !


Użytkownik plywakprzelajowy edytował ten post 08 październik 2019 - 10:43


#2 OFFLINE   slawito

slawito

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 595 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Sławek

Napisano 08 październik 2019 - 16:42

Ostatnio jak rozglądałem się za kosiarką spalinową do ogrodu, to na przykład silniki Loncina bardzo chwalili. Jak jest z zaburtowymi nie wiem. 



#3 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 08 październik 2019 - 18:07

Mam silnik  loncin 196cm3 i trzy lajtowe sezony spisuje się jak zły... w kosiarce. I uważam, że tam jest jego miejsce ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych