Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wyciąg powietrza do pracowni


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   robbertzam

robbertzam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Robert

Napisano 08 październik 2019 - 15:18

Prośba do kolegów, którzy mają, bądź mieli doświadczenie w tej kwestii. Szukam przyzwoitego wyciągu/wentylatora, który pozwoli swobodnie bawić się w odlewanie przynęt bez obawy, że nawdycham się jakiegoś syfu. Szczerze nie wiem na co zwrócić uwagę i czym się kierować. Przejrzałem nasze forum i znalazłem jedynie szczątkowe informacje w innych wątkach... Maskę, otwieranie okien/drzwi już przerabiałem i wiem, że  porządnego wyciągu nic nie zastąpi - tylko co wybrać? 



#2 ONLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6246 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 08 październik 2019 - 20:22

Może zwykły okap z wyprowadzeniem do komina lub na zewnątrz, są z wentylatorami o różnej wydajności. Nie można tylko zapomnieć o dopływie powietrza do pomieszczenia


  • robbertzam lubi to

#3 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 08 październik 2019 - 22:10

okap sobie zrób z płyty .Wentylator albo turbina im mocniejsza tym lepsza i obowiązkowo beziskrowa.Jutro podam Ci symbol chyba g60 musi mieć w opisie ale to sprawdzę.Wentylator i obudowa najlepiej metalowe.Odbiór spalin od góry.Przy malowaniu gum obiór spalin od dołu lub zaraz przy blacie .Związki chemiczne które zawiera farba do gum są cięższe od powietrza.


  • robbertzam lubi to

#4 OFFLINE   Artuditu

Artuditu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Artur

Napisano 09 październik 2019 - 10:45

jesli ktos szuka fajnego patentu na odciaganie pyłu to mozna podpatrzec jak wyglada stół do manicure z odciagiem pyłu,przydaje sie takze do szlifowania itp.sam  odciag pyłu do zabudowy tez mozna kupic.Oczywiscie są róznej wydajnosci



#5 OFFLINE   robbertzam

robbertzam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Robert

Napisano 09 październik 2019 - 19:04

Może zwykły okap z wyprowadzeniem do komina lub na zewnątrz, są z wentylatorami o różnej wydajności. Nie można tylko zapomnieć o dopływie powietrza do pomieszczenia

Planuje właśnie stworzyć coś na bazie kuchennego okapu, tyle że komora będzie większa. Po za tym wentylator musi być na tyle silny żeby dawał dobry odciąg i przy okazji "nie rozpuścił sie" od tych oparów, bo słyszałem o takich przypadkach.

okap sobie zrób z płyty .Wentylator albo turbina im mocniejsza tym lepsza i obowiązkowo beziskrowa.Jutro podam Ci symbol chyba g60 musi mieć w opisie ale to sprawdzę.Wentylator i obudowa najlepiej metalowe.Odbiór spalin od góry.Przy malowaniu gum obiór spalin od dołu lub zaraz przy blacie .Związki chemiczne które zawiera farba do gum są cięższe od powietrza.

 Tomy będę wdzięczny jak byś mógł podać przybliżone parametry takiego wentylatora, nie chciałbym zamontować a potem stwierdzić, że za słaby...



#6 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 12 październik 2019 - 08:05

Nie mam opakowania a na turbinach nie ma plakietek.Zapytam ziomka co jest w temacie tym oblatany i podam dokładne parametry co i jak itd.Potem jak zrobisz wentylacje sprawdzasz dymem .Stawiasz na blacie coś co kopci i patrzysz czy to działa.Zwłaszcza przy malowaniu trzeba mieć dobrze sprawę rozwiązaną.Farby do malowania gum są bardzo toksyczne. 


Użytkownik Tomy edytował ten post 12 październik 2019 - 08:11


#7 OFFLINE   robbertzam

robbertzam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Robert

Napisano 13 październik 2019 - 19:04

Nie mam opakowania a na turbinach nie ma plakietek.Zapytam ziomka co jest w temacie tym oblatany i podam dokładne parametry co i jak itd.Potem jak zrobisz wentylacje sprawdzasz dymem .Stawiasz na blacie coś co kopci i patrzysz czy to działa.Zwłaszcza przy malowaniu trzeba mieć dobrze sprawę rozwiązaną.Farby do malowania gum są bardzo toksyczne. 

 Dzięki za informacje, jak dopytasz kumpla daj znać proszę.


Użytkownik robbertzam edytował ten post 13 październik 2019 - 19:04


#8 OFFLINE   WalterW

WalterW

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 391 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Waldek

Napisano 14 październik 2019 - 13:32

Ten jest niezły

 



#9 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4772 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 15 październik 2019 - 08:26

500$ pod warunkiem, że umiesz spawać, projektować w CAD, masz laser do cięcia za darmo i inne narzędzia. .






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych