Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Budowa akumulatora LiPo 12V dla laików krok po kroku - poradnik.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
238 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   dziurban

dziurban

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów

Napisano 25 sierpień 2020 - 10:45

Dzięki śliczne :)

Ale jak zdobyć kupon ALIALERABAT ?

W miejscu Promo Code przy zamawianiu wpisujesz kod ALIALERABAT i cała filozofia



#182 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 26 sierpień 2020 - 18:44

Dzieki !!

Nie pomyślałem, że to takie proste :)



#183 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 798 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 29 wrzesień 2020 - 23:49

Mam pytanie o wersje aplikacji xiaoxiang, taką aby pokazywała poziom napięć na poszczególnych ogniwach. W menu mam tylko dashboard i about. Czy Wy pobieraliście aplikacje ze sklepu play, czy z jakiegoś innego źródła?
Poniżej screenshoty z mojej wersji, niestety bez szczegółów o poszczególnych ogniwach. Czy to kwestia wersji aplikacji, czy jakichś ustawień?20d04f089a684bb1588243e15ee4bd79.jpgc9b051a42d2425c8ded36dd259d03b66.jpg

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


Użytkownik radeqs edytował ten post 29 wrzesień 2020 - 23:54


#184 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 30 wrzesień 2020 - 06:23

Jest kilka wersji apk , nie wszytskie maja pelny wglad i konfiguracje
  • radeqs lubi to

#185 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 798 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 30 wrzesień 2020 - 06:46

Dzięki. Znalazłem już właściwą wersję.
a6b0d9139d6de6cea5ac133664a71eea.jpgf313dff8e48676861b3049c1b5dfff50.jpg

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

#186 OFFLINE   Archanioł

Archanioł

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 473 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 16 listopad 2020 - 12:30

.


Użytkownik Archanioł edytował ten post 16 listopad 2020 - 12:34


#187 Guest_Michal Sz_*

Guest_Michal Sz_*
  • Guests

Napisano 20 listopad 2020 - 18:45

Zamówiłem accu i juz dostałem 105Ah i zastanawiam się nad tymi micro srubkami 4mm, czy one nie są zbyt małe, blachy dali takie ze i 300A pociągną ale śrubki 4mm średnicy to trochę marnie to wygląda.
Zcy mam sie czymś martwic czy nie ma tematu i będzie działać do 60A bez Problemów?

Przy tej drubosci blach to naprawdę delikatnie wygląda i raczej tego mocno nie dokrece.
Stosujecie do poprawienia kontaktu jakieś środki czy nie przejmować sie niczym i składać do kupy.

#188 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4787 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 21 listopad 2020 - 11:42

Ja u siebie przegwintowałem na m6



#189 Guest_Michal Sz_*

Guest_Michal Sz_*
  • Guests

Napisano 21 listopad 2020 - 11:47

Ja u siebie przegwintowałem na m6


Możesz zdradzić sposób przegwintowania.

#190 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 21 listopad 2020 - 11:54

Zamówiłem accu i juz dostałem 105Ah i zastanawiam się nad tymi micro srubkami 4mm, czy one nie są zbyt małe, blachy dali takie ze i 300A pociągną ale śrubki 4mm średnicy to trochę marnie to wygląda.
Zcy mam sie czymś martwic czy nie ma tematu i będzie działać do 60A bez Problemów?

Przy tej drubosci blach to naprawdę delikatnie wygląda i raczej tego mocno nie dokrece.
Stosujecie do poprawienia kontaktu jakieś środki czy nie przejmować sie niczym i składać do kupy.

Wydaje mi się, że te 4 mm w zupełności wystarczy. Prąd przepływa przez płaszczyzną zetknięcia klemy i zwory. M4 ma na tyle silny docisk, że nie będzie tam szczeliny. Ważne jest to by klema i zwora były do siebie dobrze przylegające. :) Ważne jest też to by nie było między nimi zabrudzeń i by metal nie był zaśniedziały.            



#191 Guest_Michal Sz_*

Guest_Michal Sz_*
  • Guests

Napisano 01 grudzień 2020 - 18:20

Koledzy co o tym sadzicie, czy na stale zamontowany BMS z np. modulem Bluetooth nie rozładuje do 0 accu, ktore przez 6 miesiecy nie bedzie uzywane?
Wszystko jest fajne, ale nic nie ma za darmo Bluetooth musi miec zasilanie.
Co o tym sadzicie i jak to u was wygląda w praktyce.

#192 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 01 grudzień 2020 - 19:21

Jest jeszcze funkcja standby , pozatym skoro masz bt to jest wglad w stan

#193 OFFLINE   pajczi

pajczi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 02 grudzień 2020 - 00:01

Zakładając teoretycznie pobór BT na poziomie 10 mA to na dobę masz ubytek 0,01A*24 Ah/dzień x 31 dni x 6 miesięcy = 44,64 Ah - więc nie masz co się martwić pobór prąd zapewne jest dużo niższy jak nie jest połączony z telefonem, a do tego pewnie przechodzi w tryb uśpienia, gdy spadnie poniżej krytycznego napięcia  to odetnie BMS, jak w takim stanie następuje degeneracja baterii  tego nie wiem, ale długo pusta bateria na pewno traci na żywotności.

Rozładowanie w litówkach jest w środku skali dość liniowe, więc po prostu zmierz napięcie po miesiącu i zobacz jak to wygląda - skoro masz apkę po BT to naładuj aku do pełna i po miesiącu naładuj do pełna ponownie i będziesz miał odpowiedź ile Twój "setup" pobiera prądu per miesiąc nie będąc używany... przeskaluj sobie x 6 miesięcy i już wiesz czy możesz spać spokojnie :)



#194 Guest_Michal Sz_*

Guest_Michal Sz_*
  • Guests

Napisano 02 grudzień 2020 - 14:01

Jest jeszcze funkcja standby , pozatym skoro masz bt to jest wglad w stan

Tak ale jak accu jest oddalony 900km od ciebie to nie ma szans na doladowanie :) 



#195 Guest_Michal Sz_*

Guest_Michal Sz_*
  • Guests

Napisano 02 grudzień 2020 - 14:03

Zakładając teoretycznie pobór BT na poziomie 10 mA to na dobę masz ubytek 0,01A*24 Ah/dzień x 31 dni x 6 miesięcy = 44,64 Ah - więc nie masz co się martwić pobór prąd zapewne jest dużo niższy jak nie jest połączony z telefonem, a do tego pewnie przechodzi w tryb uśpienia, gdy spadnie poniżej krytycznego napięcia  to odetnie BMS, jak w takim stanie następuje degeneracja baterii  tego nie wiem, ale długo pusta bateria na pewno traci na żywotności.

Rozładowanie w litówkach jest w środku skali dość liniowe, więc po prostu zmierz napięcie po miesiącu i zobacz jak to wygląda - skoro masz apkę po BT to naładuj aku do pełna i po miesiącu naładuj do pełna ponownie i będziesz miał odpowiedź ile Twój "setup" pobiera prądu per miesiąc nie będąc używany... przeskaluj sobie x 6 miesięcy i już wiesz czy możesz spać spokojnie :)

Chyba nie mam innego wyjcia jak zainstalowac przelacznik odcinajacy BMS oby tylko panietal stan accu przed odcieciem.



#196 OFFLINE   Archanioł

Archanioł

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 473 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 02 grudzień 2020 - 14:08

To po łowieniu naładuj go do pełna i 6 m-c spokojnie wytrzyma. A jak nie to pakuj go do auta..i zabieraj do domu. Najprostsze rozwiązania są najlepsze, bo przekombinujesz i będzie problem :) ile pojemnosci ma aku?

Ewentualnie ktoś może ci go podłączyć raz na kwartał do ładowarki, albo możesz zastosować jakiś włącznik czasowy albo sterowany wifi albo zegar czasowy.



#197 Guest_Michal Sz_*

Guest_Michal Sz_*
  • Guests

Napisano 02 grudzień 2020 - 14:30

To po łowieniu naładuj go do pełna i 6 m-c spokojnie wytrzyma. A jak nie to pakuj go do auta..i zabieraj do domu. Najprostsze rozwiązania są najlepsze, bo przekombinujesz i będzie problem :) ile pojemnosci ma aku?

Ewentualnie ktoś może ci go podłączyć raz na kwartał do ładowarki, albo możesz zastosować jakiś włącznik czasowy albo sterowany wifi albo zegar czasowy.

Napewno zadbam o niego bo mnie troche kosztowal, ma 105Ah wiec wystarczy, ale wiem ze LiFePo4 powinno sie przechowywac przy 50% naladowaniu, wiec ladowanie do pelna nie jest wskazane.

Czyli nikt tego nie mierzyl ile taki BMS z Bluetooth pobiera pradu.



#198 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 02 grudzień 2020 - 14:56

Skoro kupiles i zlozyles na jakis podzespolach , to zobacz co jest w kartach katalogowych napisane odnosnie tego... skad ktos moze wiedziec jaki to ma pobor??



#199 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 02 grudzień 2020 - 15:45

poza tym niektore BT sa wzbudzane w momencie ladowania/rozladowaywani i ich pobor jest pomijalny



#200 OFFLINE   pajczi

pajczi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 02 grudzień 2020 - 21:19

Chyba trochę naśmieciliśmy w tym wątku - warto to posprzątać, bo dotyczy on budowy akumulatora.

 

Co do tych 50% do przechowywania to nie ma się co przejmować (akumulatory tak są sprzedawane żeby nie były aktywne chemicznie podczas transportu np. w samolocie gdzie są różne skrajne temperatury i ciśnienie i mogłoby to aktywować jakiś proces chemiczny np. samozapłon itp.) możesz naładować do pełna i sprawdzić po 2-5 dniach jaki jest upływ i to przeskalować sobie przez 6 miesięcy. Możesz kupić sobie takie urządzenie jak w linku poniżej i zmierzyć jaką masz faktyczną pojemność akumulatora i czy przy trzymaniu go przez pół roku na 100% coś straci z tej pojemności - moim zdaniem nic:

https://www.gotronik...50w-p-4387.html

U źródła w Azji oczywiście taniej. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych