Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaki zestaw do przynęt 10-20gr ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   dawid_

dawid_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 623 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Dawid

Napisano 07 styczeń 2007 - 09:47

Zastanawiałem się nad skompletowaniem zestawu castingowego do łowienia przynętami 10-20gr.

Myślałem o:

St.Croix - Triumph Casting + Shimano Scorpion 1001 (lub curado, citica)

Czy powyższy zestaw nadaje się do takiego łowienia?
Który z tych multiplikatorów będzie lepszy?
A może ktoś zaproponuje mi inny zestaw?

Pozdrawiam ;)

#2 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 07 styczeń 2007 - 09:53

Posiadam taki zestaw (6` cw 7-20g i scorpion) i byłem z nim już na pstrągach. Pomimo nie największych umiejętności castingowych, łowię z wielką przyjemnością na przynęty od 6-7 gram (wobki). Co do górnej granicy, to myślę, że nie będzie problemu chyba, że zamierzasz łowić na przynęty stawiające duży opór w wodzie. Jeżeli nie, to polecam. Dziesięć gram lata z tego zestawu jak... naprawdę super :D.


#3 OFFLINE   dawid_

dawid_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 623 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Dawid

Napisano 07 styczeń 2007 - 10:11

To super :D nawet bardziej by mi pasowało 7-20 gr.

Pytanie podtrzymuję. Który z tych multiplikatorów? Może cały zestaw inny?

#4 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 styczeń 2007 - 10:12

Przychylam sie do stwierdzenia Sławka, dodam tylko iż kijek St.Croix Triumph Casting w długosci 6'0 przy tej samej mocy i deklarowanym c.w. jest jednak wyraźnie bardziej finezyjny od pozostałych kijów z serii Triumph Casting.

Czy do przynet 10-20 gram potrzebny jest aż Scorpion? Wydaje się że nie, w tej gramaturze wiekszosc multiplikatorow niskoprofilowych z lekka, perforowana szpula i jakims systemem antysplataniowym (odsrodkowym lub magnetycznym) pozwoli na komfortowe łowienie, zwłaszcza im bliżej 20 gram :D
Niemniej jednak scorpion 1001 jest o tyle dobrym wyborem, iż obsługuje dosyć szeroki zakres przynęt, wiec jak np. w przyszlosci zamarzy Ci sie lzejszy zestaw, scorpion tez bedzie jak znalazl. Zreszta... przy cenach za jakie mozna obnecnie nabys Scorpiona, przestal on juz byc luksusem :D Skoro mozna kupic Scorpiona za takie pieniadze, szukanie tanszych alternatyw traci znaczenie praktyczne


#5 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 07 styczeń 2007 - 10:14

Ja od siebie moge polecić st.croix Wild River - 8'6 do 3/4oz
Kij pracuje dobrze ze scorpionem i małymi przynętami. Nie wiem jak z dostępnością ale ostatnio kupiłem na basspro za 30$
http://www.basspro.com/servlet/catalog.TextId?hvarTextId=740 70&hvarDept=100&hvarEvent=&hvarClassCode=2&h varSubCode=6&hvarTarget=browse
Czyli kij 6 stóp czteroskład!! z wyrzutem do 5/8oz. Z tym scorpion dopiero pokazuje co potrafi i 7g przynęty śmigają jak fatso :mellow:

#6 OFFLINE   dawid_

dawid_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 623 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Dawid

Napisano 07 styczeń 2007 - 10:16

[..] Czy do przynet 10-20 gram potrzebny jest aż Scorpion? Wydaje się że nie, w tej gramaturze wiekszosc multiplikatorow niskoprofilowych z lekka szpula pozwoli na komfortowe łowienie, zwłaszcza im bliżej 20 gram :D [..] przy cenach za jakie mozna obnecnie nabys Scorpiona, przestal on juz byc luksusem :D


Właśnie cena mnie kusi :D

Co miałeś na myśli mówiąc aż skorpion? To znaczy że jest on dedykowany do lżejszych zestawów? Czy może przy pracy 7-20gr ni będzie miał co robić?

Czym różnią się Curado i Citica?

(przepraszam, że nudzę, ale w temacie castingu jestem świeży i chłonę ile mogę)

pozdrawiam :D

#7 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 styczeń 2007 - 10:20

Mialem na mysli to ze scorpion obsluguje rowniez przynety ponizej 10 gram (chociaz zalezy w jak wprawnych rekach i czesto jest kupowany wlasnie do lzejszego lowienia... tym bardziej poradzi sobie z przynetami z podanego przez Ciebie zakresu c.w.

#8 OFFLINE   dawid_

dawid_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 623 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Dawid

Napisano 07 styczeń 2007 - 10:37

Dzięki! :D

#9 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 07 styczeń 2007 - 10:44

Cześć,
Mnie jeszcze interesuje na jakie ryby chcesz stosować casting, bo niekiedy to najważniejsze pytanie :D

Pozdrawiam
Remek

#10 OFFLINE   dawid_

dawid_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 623 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Dawid

Napisano 07 styczeń 2007 - 11:48

Sandacz, szczupak, okoń. Niestety na Wiśle w Krakowie nie możemy się cieszyć niczym więcej z ryb spinningowych :(

#11 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 07 styczeń 2007 - 12:26

dawid
W zasadzie poprzednicy powiedzieli juz wszystko. Ja dodam jeszcze jedną małą uwagę. Piszesz, ze interesuje cię 10-20g i faktycznie Triumph + scorpion będzie w sam raz. Jesli jednak do tego zestawu dasz np5 cm gume na 6g główce to tez poleci na satysfakcjonujący dystans. Wniosek z tego, ze przy lotnej przynecie z tego zestawu rzucisz tez lżejszym wabikiem, co się czasami przydaje w lowieniu okonii albo sandaczy
pozd JW

#12 OFFLINE   dawid_

dawid_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 623 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Dawid

Napisano 07 styczeń 2007 - 12:43

Bardzo dobrze. Pozostaje mi kupić taki zestaw. Polecicie jakiś e-sklep? :D

#13 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 07 styczeń 2007 - 12:55

scorpion albo z drugiej ręki, co może być trudne bo nikt nie chce sie go pozbywać :lol:, albo ebay. Triumph casting to skontaktuj się w Wojtkiem Żbikowskim z łódzkiego Krokusa. Jego nick to @żbik, albo www.zbik.pl


#14 OFFLINE   dawid_

dawid_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 623 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Dawid

Napisano 07 styczeń 2007 - 13:04

Mogę kupić nowy..dam i 600zł (a co!). Dobry sprzęt musi swoje kosztować :D

#15 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 07 styczeń 2007 - 13:25

cześć ja scorpionka polecam w 100% od niedawna jestem posiadaczem tego multika(dzięki pomocy kolegi z tego forum :mellow: ),ładuje 3gr główki górny zakres kończę na sloderki 7S(w moim przypadku :D ,choć nie przeszedł jeszcze ten multik testu na większej rybie wydaje się być mocny jak na swoje gabaryty :mellow:,(świadczy o tym fakt iż cześćiej w rubryce kupie/sprzedam,jest ogloszenie kupię scorpiona :mellow: )
ja go urzywam do castingowego HaeMa62 2.45 cw 5-18 (pod bolka)i fajnie wszystko gra(oprucz bolków narazie :lol: ),szczerze polecam :D scorpoinka

pozdro
hasior




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych