Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kije Shimano Poison Adrena baitcasting - łowi ktoś?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1936 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 28 październik 2019 - 11:32

Szukam opinii właścicieli

#2 OFFLINE   Framuga

Framuga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki
  • Imię:Julian Fram.Budu
  • Nazwisko:Radek Kot

Napisano 28 październik 2019 - 16:48

Zależy do czego szukasz. Mam 163m kupiłem z nadzieją łowienia sandaczy da się ale w moim odczuciu istnieją lepsze narzędzia. Teraz działa jako wędka do tłicza i daje radę. Design i masa pierwsza klasa . Pomyśleć że Chińczycy go zrobili.

#3 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1936 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 28 październik 2019 - 18:02

Ok dzięki za uwagę

#4 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 29 październik 2019 - 18:44

198 cm do 30g.
Mocna, szybka z fajnym ugieciem, lekka.
Ideał pod koguta czy do tłiczingu :)
Agresywne podbijanie gum.
Dobrze wcina sandały i nie gubi ryb.

Framuga jak bedziesz chcial sprzedac panietaj o mnie :)
Potrzebuje cos delikatniejszego niz.do 30g.

#5 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 29 październik 2019 - 20:25

Szukam opinii właścicieli

mam 2 poison adreny. oba 1sklady.

Lowie glownie w glebszej (4-12m) wodzie z plywadelka/lodzi wiec nei zawsze moje odczucia co do czulosci wedek sa miarodajne (bo z brzegu sie nei przesuwasz do przynety jak wiatr zawieje etc) Glownie na gumy na glowkach 3-5 do 18g (czesto ciezko bo plywadlem majta a woda gleboka).

Glownie okonie i szczupaki.

UL z pierwszego wypustu (ta z neoprenem na rekojesci kupilem na forum uzywke) opisana bodaj do 7g - rzuca spokojnie okolice 20 (17g+5cm), ale wiecej juz bym nie probowal - mysle, ze 10g+5cm to komfort. dobra okoniowka i da rade z przylowem tak wyglada, ze przy okolo 80cm z plywadelka zaczely by sie probemy lekkie (do 70cm do tej pory lowilem bez probemow). uzywam z kolowrotkiem 2500 i linka bodaj 8lbs. Ponoc nowsza wersja jest mieksza (to by kiepsko wrozylo szczupakowym przylowom choc na okonia pewine lepiej).

 

ML? (bodaj? ta druga od dolu w katalogu) ta nowsza z plastikowym/weglowym uchwytem. Opisana bodaj do 12g da rade rzucic i sliderem 10f choc rzadko ja tak zyluje. 10cm+10g jest bardzo ok). MZ duzo czulsza (wiecej przenosi do dloni) od UL opisanego wczesniej (nie wiem czy nowy UL mialby podobne wlasciwosci, ale z mojego doswiadczenia jesli jest "wolniejszy" to chyba nie bardzo) Jest to najczulsza wedka jaka mialem (zdaza mi sie zauzyc przynete w wodzie i czuje jakby mrowieine od wody oplywajacej linke - a moze mi sie zdaje ;P nie gubi okoni po wyraznym braniu (a juz na pewno nie czesciej niz UL) w gore z rybami radzi sobie lepiej niz ja z ich znajdywaniem (104 w rzece z plywadelka ogarnela bez problemu). uzywam tez z kolowrotkiem 2500 i linka 14 lbs i jest wyraznie lzejsza od zestawu powyzej (w ul mam daiwe crossfire w tej nowego legalisa). jakbym mial na plywadelku miec 1 wedke to bylaby albo ta albo oczko mocniejsza (tylko dla wiekszego wachlarza przynet bo z rybami sobie radzi), ale oczko mocniejsza ine jest dostepna w 1 skladzie.

 

edytka: pisze o spinningach ;) sorki nie zauwazylem bo odpowiedzialem z paska bocznego jak cos mozna usunac.


Użytkownik gooral edytował ten post 29 październik 2019 - 20:28

  • Mulat lubi to

#6 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1493 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 31 październik 2019 - 23:36

Dla mnie trochę niedoszacowane, takie mam odczucie i może delikatnie „pałowate”

#7 OFFLINE   reszka

reszka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Reszka

Napisano 26 listopad 2021 - 22:51

Czesc, chcialbym odgrzac temat.

Czy ktos uzywa: Poison Adrena Spinning - 2,29m 5-15g  --  chodzi mi o ta konkretna wersje
Chcialbym zapytac w jakim lowieniu sprawdza sie ten kijek.
Jaki ma zakres komfortu c.w.?
Jak dziala z wobkami, a jak z gumami.
Ogolnie wrazenia.



#8 OFFLINE   fedors

fedors

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów

Napisano 16 styczeń 2022 - 15:02

Używam modelu 1+1 2.18m do 42g od późnej jesieni. Wędka bardzo mi pasuje. Póki co miałem z 10 szczupaków na twicha na nią i jeszcze żaden mi nie zszedł. Miałem drobną przygodę serwisową z nim na początku. Dolnik był jakoś źle przyklejony do blanku. Podczas obciążenia na połączeniu dolnika i pierścienia pod uchwytem wędka wyraźnie trzeszczała. Strzasnie mnie to wnerwiało. Sklep załatwił sprawę od ręki i wysłał mi nowy sprawdzony Dolnik. Mimo tej przygody pięknie wykonany kijek. Polecam.
  • siejka.d lubi to

#9 OFFLINE   Vuko

Vuko

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 17 styczeń 2022 - 14:26

Hej @fedors, mógłbyś napisać o tym kiju coś więcej? Zastanawiałem się czy go nie kupić do ciężkiego jigowania (główki 25g plus gumy 5 cali) na sandacza. Jak opisałbys jego akcję? Na zagranicznych forach znalazłem info, że to raczej kij do woblerów i przy jigowaniu się średnio sprawdzi, ale byłby wdzięczny za dodatkową opinię.

#10 OFFLINE   fedors

fedors

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów

Napisano 19 styczeń 2022 - 17:13

Hej Vuko.
Nie jestem specem od określenia dokładnego ugięcia i nie chce nikogo wprowadzić w błąd.
Mogę powiedzieć, że kijek jest mega szybki. Bardzo dobrze można kontrolować nim pracę przynęty. Bardzo dobrze przekazuje informacje z dna. Czułość jest jak dla mnie na najwyższym poziomie. Podczas holu pracuje progresywnie. Bardzo duży zapas w Dolnik, typowy raczej dla blanków na amerykański rynek.
Kolega, który łowi sandacze od kiedy tylko pamiętam kiedy wziął ja w ręce, pomachał, powyginał to stwierdził, że super kosa na sandacze.
Pozdrawiam.
  • Vuko i freshwater lubią to

#11 OFFLINE   fedors

fedors

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów

Napisano 19 styczeń 2022 - 17:16

Dodam jeszcze, że na amerykańskich filmach ludzie opisują różnice między modelami casting owymi a spiningami. Te pierwsze uważa, się za dużo szybsze i bardziej pasujące pod jigowania, bottom contact.
  • freshwater lubi to

#12 OFFLINE   Majki7878

Majki7878

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów

Napisano 27 styczeń 2022 - 13:13

Hej @fedors, mógłbyś napisać o tym kiju coś więcej? Zastanawiałem się czy go nie kupić do ciężkiego jigowania (główki 25g plus gumy 5 cali) na sandacza. Jak opisałbys jego akcję? Na zagranicznych forach znalazłem info, że to raczej kij do woblerów i przy jigowaniu się średnio sprawdzi, ale byłby wdzięczny za dodatkową opinię.

Posiadam wersję 208cm do 21g i moim zdaniem on byłby odpowiedni to takiego łowienia.
Dla przykładu tutaj łowiłem quantum q paddler 18 cm + główka 18g (45g łącznie)

Załączone pliki


Użytkownik Majki7878 edytował ten post 27 styczeń 2022 - 13:27





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych