Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jak prać ubrania z membraną?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   albert

albert

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • LokalizacjaChełm

Napisano 17 styczeń 2016 - 19:06

Ups wtrace pare słów: najlepiej pranie odłożyć jak najdłużej, zaś jak prac to tylko w płynach do tego przypisanych np. Nixwax. Można rownież przyjąć sposób na spłukiwanie sama woda to przedłuży okres bez prania. Niestety każda membrana nie lubi chemi. Wiec lepiej chyba ciut "pachnieć" ryba niż być mokrymPozd
  • kostom63 lubi to

#22 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 28 luty 2016 - 20:57

Ja też mam kilka kurtek Geoffa i też je eksploatuję intensywnie i też często  łowiąc w morzu , chociaż już pisałem o pielęgnacji kurtki w innym wątku to podzielę się tą informacją tu , bo nienależyta pielęgnacja może z wartościowej kurtki zrobić cieknącą bluzę. Piorę w pralce używając Perwoolu ( można w normalnym proszku ) a następnie  jeszcze mokrą kurtkę wyciągniętą z pralki impregnuję sprayem http://www.adh-fishi...mpraegnierspray  i wrzucam całość do suszarki bębnowej . Po wyjęciu kurtka jest czysta i należycie zaimpregnowana. Ten spray to najlepszy i najskuteczniejszy środek do impregnacji materiałów oddychających , pozostałe specyfiki można co najwyżej wrzucić do pojemnika na śmieci .Produkt polecany na wielu zagranicznych forach wędkarskich ,jako najlepszy i najskuteczniejszy . Wytopiłem go na forum łowców troci bałtyckiej jako środek do impregnacji kurtek do brodzenia a wiadomo że dla odzieży jest to środowisko ekstremalne , więc zastosowałem go i polecam innym .


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 28 luty 2016 - 20:59


#23 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 28 luty 2016 - 23:13

Ten preparat, który Artur poleca jest dostępny tez w Polsce http://kluczka.pl/pr...ay#.VtNwvUXNX7o

#24 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 28 luty 2016 - 23:27

Panie Arturze. Wszyscy producenci odzieży z membranami sugerują unikanie suszenia w bębnach wysokoobrotowych i wysokotemperaturowych. Taka obróbka niszczy membrany w przyspieszonym tempie poprzez ścieranie i zamykanie porów. 

Spray faktycznie bardzo skuteczny.  :)



#25 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 29 luty 2016 - 07:43

Ja stosowałem podobny spray, dopiero teraz na próbę zamówiłem ten polecany przez Artura.
Fakt, ze nigdy nie suszyłem odzieży membranowej w suszarniach automatycznych (a mam nawet taka w domu ;) ). Zawsze po wypraniu w płynie do prania Nikwax i 1-krotnym wirowaniu na najwolniejszych obrotach wywieszalem kurtkę czy spodnie na wieszaki i wtedy spryskiwaczem nanosilem preparat i pozostawiałem odzież do swobodnego wyschnięcia (dodatkowo, jako płyn do płukania do pralki uzywałem Nikwaxa do membran). Staram sie zawsze prac ciuchy w ciepłych porach roku, wtedy wywieszam sobie je na balkon i tam sobie spokojnie obciekaja i schna.

Użytkownik Żbiku edytował ten post 29 luty 2016 - 07:46


#26 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 09 marzec 2016 - 11:23

T

 

Panie Arturze. Wszyscy producenci odzieży z membranami sugerują unikanie suszenia w bębnach wysokoobrotowych i wysokotemperaturowych. Taka obróbka niszczy membrany w przyspieszonym tempie poprzez ścieranie i zamykanie porów. 

Spray faktycznie bardzo skuteczny.  :)

Tak zaleca producent sprayu ale można oczywiście spróbować suszyć w tradycyjny sposób .Myślę że jest to spowodowane tym że amerykanie masowo po praniu suszą suszarkami bębnowymi ,chyba takie  nawyki kulturowe. Ważne by kurtka przed pryskaniem była wilgotna :) a spray jest kozacki

Sims zaleca inne suszenie :) po impregnacji tym środkiem

https://youtu.be/Ss5ncChHp8E


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 09 marzec 2016 - 12:18

  • platynowłosy lubi to

#27 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 09 marzec 2016 - 12:15

Tu można oglądnąć test dwóch wiodących środków impregnacyjnych ReviveX vs. Nikwax DWR

https://youtu.be/LRbXy8Hn4Z0

 

Widać dokładnie że tkanina zaimpregnowana RiviveXem szybciej pozbywa się nadmiaru wody i jest lepiej chroniona


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 09 marzec 2016 - 12:17


#28 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 19 marzec 2016 - 15:35

Grangers przez kogoś polecany to lipa nie polecam.Kupiłem w tamtym roku i żałuję wydanych pieniędzy.

#29 ONLINE   szycha81

szycha81

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • Lokalizacjazach-pom
  • Imię:pawel

Napisano 21 marzec 2016 - 19:09

hej do membrany graffa uzuwam impregnatu i mydła nikwax-rewelacja

#30 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 03 marzec 2017 - 23:29

Ja też mam kilka kurtek Geoffa i też je eksploatuję intensywnie i też często  łowiąc w morzu , chociaż już pisałem o pielęgnacji kurtki w innym wątku to podzielę się tą informacją tu , bo nienależyta pielęgnacja może z wartościowej kurtki zrobić cieknącą bluzę. Piorę w pralce używając Perwoolu ( można w normalnym proszku ) a następnie  jeszcze mokrą kurtkę wyciągniętą z pralki impregnuję sprayem http://www.adh-fishi...mpraegnierspray  i wrzucam całość do suszarki bębnowej . Po wyjęciu kurtka jest czysta i należycie zaimpregnowana. Ten spray to najlepszy i najskuteczniejszy środek do impregnacji materiałów oddychających , pozostałe specyfiki można co najwyżej wrzucić do pojemnika na śmieci .Produkt polecany na wielu zagranicznych forach wędkarskich ,jako najlepszy i najskuteczniejszy . Wytopiłem go na forum łowców troci bałtyckiej jako środek do impregnacji kurtek do brodzenia a wiadomo że dla odzieży jest to środowisko ekstremalne , więc zastosowałem go i polecam innym .

Odkopując nieco temat : czy ktoś mógłby coś skrobnąć ( może Artur właśnie  :) ) na temat ustawień suszarki bębnowej przy suszeniu zaimpregnowanej Revivex'em odzieży ? W instrukcji w języku niemieckim ( który jest mi zupełnie obcy ) kumpel doczytał , że należy ustawić maksymalną temperaturę do tego typu ( membranowych znaczy ) ubrań . Czy chodzi o maksymalną temperaturę , jaką można ustawić na suszarce ? Czy też maksymalną temperaturę przewidzianą przez producenta odzieży ? Ta z kolei , podawana na metce , dotyczy temperatury prania a nie suszenia . Ktoś coś ?



#31 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1619 postów

Napisano 04 marzec 2017 - 01:20

Cześć, a jak mocno należy tym preparatem spryskać materiał ? Na ile wystarczy taka flaszka ?

#32 OFFLINE   ŁYSY0312

ŁYSY0312

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaReguły
  • Imię:Kuba

Napisano 04 marzec 2017 - 02:21

Ja używam Nikwaxa. Ale po kolei - jakiś czas temu, no może to już w latach można liczyć, nabyłem komplet tzn. spodnie i kurtkę firmy Maver, oddychające itp. Fajnie się w nich chodziło, dopóki moja małżonka, nie wrzuciła tego kompletu, jako mocno zabrudzonego do prania razem z firankami (z wybielaczem). Odzież utraciła wszystkie przyrodzone parametry. Pytałem tu i ówdzie min. tu na forum, po czym uprałem w Nikwaxie, normalnie z wirowaniem, i zabezpieczyłem sprayem Nikwaxu pryśniętym na lekko wilgotną odzież. Wszystko wróciło do normy, i od tamtej pory tak postępuje. Może są lepsze środki, ale ja jestem leniwy i szkoda mi czasu i pieniędzy na szukanie zamiennika czegoś, co już się sprawdziło.



#33 OFFLINE   Marcin Ostróda

Marcin Ostróda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 491 postów
  • LokalizacjaOstróda
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:G

Napisano 04 marzec 2017 - 07:28

Panowie , którego Nikwaxa polecanie bo jest ich co nie miara?

 

https://kluczka.pl/w...from=&price_to=



#34 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 04 marzec 2017 - 08:02

Cześć, a jak mocno należy tym preparatem spryskać materiał ? Na ile wystarczy taka flaszka ?

Flaszka ma 300 ml . Producent zaleca dokładne spryskanie impregnowanej powierzchni z odległości 15-30 cm a zawartość ma wystarczyć na 4-8 sztuk odzieży .


  • kostom63 lubi to

#35 OFFLINE   DGL

DGL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów
  • LokalizacjaHelmond NL
  • Imię:Dawid

Napisano 17 sierpień 2021 - 09:58

Czego używacie do prania swojej odzieży przeciwdeszczowej ?

Bo ja mam pewien problem. Kolega polecił mi płyn firmy Nikwax TX, który był rekomendowany i jako jedyny dostępny w głównym sklepie Goff

Anderson. Uzywa go od 3 lat i twierdzi ,ze działa bardzo dobrze. Teraz jedynym i rekomendowanym środkiem jest Grangers, a o Nikwax pisza ze po jakimś czasie rozpuszcza ich membrane. 

Po opiniach użytkowników widze, ze jednak Nikwax  zbiera troche lepsze recenzje, szczególnie impregnat. 

Mam tez odziez z Gore-tex  i prosilbym o polecenie plynu ktorym moglbym bez obaw prac bez obaw wszystkie ciuchy z roznymi rodzajami membran



#36 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15583 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 sierpień 2021 - 10:14

Tani i dobry, jest też w sieciówkach.

 

 

https://allegro.pl/o...UUaAjj8EALw_wcB


  • DGL lubi to

#37 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1619 postów

Napisano 17 sierpień 2021 - 14:08

Cześć, tego to ja używam tylko no ubrań bez membrany. Jakoś mam obawy, czy jej nie uszkodzi
Tomek

#38 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2646 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 18 sierpień 2021 - 12:03

Do prania perwool sport, do impregnacji grangers.

Użytkownik Artech edytował ten post 18 sierpień 2021 - 12:03


#39 OFFLINE   EdekDeBeściak

EdekDeBeściak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 456 postów
  • LokalizacjaBochnia

Napisano 27 sierpień 2021 - 12:27

Wyprałem kurtki bez membrany w ww. Perwolu i jak wyschły 2x w odstępach 30 min Tarrago nano protect w sprayu. Na deszczu nie sprawdzałem ale pod kranem zrobila się miska z woda, więc obiecujaco to wyglada.
  • kostom63 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych