Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sprzęt AGD


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2648 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 18 listopad 2019 - 18:50

Były już różne tematy w cafe. O komórkach, kompach, zestawach audio i kina domowego, ale o AGD nie znalazłem.

Żona suszy mi głowę o suszarkę  :P  Problem w tym że musi być slim, a takich na naszym rynku niewiele w sumie 3 firmy... a w zasadzie 2 bo Candy i Hoover to jeden pies. Do tychże dołączyło niedawno Beko.

Jakie macie doświadczenia z tymi firmami? A może ktoś używa suszarek Candy, Hoover albo Beko?



#2 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 18 listopad 2019 - 18:57

Suszarka do włosów, butów czy ubrań? Slim, znaczy się wąska ?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
  • Artech lubi to

#3 ONLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 18 listopad 2019 - 19:33

Były już różne tematy w cafe. O komórkach, kompach, zestawach audio i kina domowego, ale o AGD nie znalazłem.
Żona suszy mi głowę o suszarkę :P Problem w tym że musi być slim, a takich na naszym rynku niewiele w sumie 3 firmy... a w zasadzie 2 bo Candy i Hoover to jeden pies. Do tychże dołączyło niedawno Beko.
Jakie macie doświadczenia z tymi firmami? A może ktoś używa suszarek Candy, Hoover albo Beko?


Nie wiem jak teraz ale parę lat do tyłu beko robiło dla bosha pralki. Ja mam pralkę beko i polecam. Jak mi kumple z agd mówili kup tanio, jak się spierd...to na złom i nie będzie żalu. A te droższe też się psują tylko naprawy i serwis droższy 😉
  • Artech i Krzysiek P lubią to

#4 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2648 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 18 listopad 2019 - 19:37

Suszarka do włosów, butów czy ubrań? Slim, znaczy się wąska ?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Rzeczywiście nie sprecyzowałem. Chodzi o suszarkę do ubrań.
Cena to tutaj sprawa drugorzędna, ponieważ wszystkie te slimy kosztują między 2200 a 2500 pln.
https://m.euro.com.p...szarki,k1.bhtml

Użytkownik Artech edytował ten post 18 listopad 2019 - 19:39


#5 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 18 listopad 2019 - 19:46

Tak jak napisałeś ciężko jest z wąskimi suszarkami, zazwyczaj robią w normalnym rozmiarze. Z pralkami nie ma problemu. Zastanawiam się tylko czy mała suszarka się sprawdzi?
Z markami przez Ciebie wymienionymi nie pomogę bo nigdy nie używaliśmy. My wierni jesteśmy z żoną marce Bosch od 13 lat. Mamy wszystko z Boscha i tylko raz żelazko pojechało na serwis w ramach gwarancji.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik MarCinFin edytował ten post 18 listopad 2019 - 19:48

  • Artech lubi to

#6 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 798 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 18 listopad 2019 - 19:52

Rozmawiałem z fachowcem, który wymienia łożyska w zgrzewanych bębnach pralek. W związku z tym, że przewija mu się trochę tych urządzeń przez ręce zapytałem jakie pralki/suszarki warto obecnie kupić, a jakie omijać szerokim łukiem. Powiedział, żeby trzymać się z daleka od Boshy, Siemensów i innych produkowanych w Turcji. Podobno w związku z tym, że nie piją piwa ;-) , nie mają dobrego aluminium na krzyżak trzymający bęben w pralce i te tureckie krzyżaki pękają. A w takim przypadku na pralce można od razu postawić krzyżyk :-) Cała reszta psuje się tak samo niezależnie czy zapłacisz 1200 czy 3200, zwykle (przynajmniej w pralce) zaczyna się właśnie od łożyska bębna, które teoretycznie jest zintegrowane z obudową bębna, czyli teoretycznie niewymienne.


  • Artech lubi to

#7 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 18 listopad 2019 - 20:05

Może komuś pomoże, skopiowane, elektroda.pl

Gdzie produkowane..?Otóż podaję rzetelne informacje na temat pralek Bosch i Siemens bo to to samo -
Serie Bosch WAA 5.5 kg - Turcja
Serie Siemens WM**A 5.5 kg - Turcja
Serie Bosch WAE 6 i 7 kg - Polska Łódź
Serie Siemens WM**E 6 i 7 kg -Polska Łódź
Wszystkie modele 8 kg zarówno Bosch i Siemensa są produkowane w Niemczech
TZW. WASY.

Wszystkie modele pralek obydwu marek o głębokości 40 cm są produkowane w Niemczech.

Wszystkie nowe modele pralek o głębokości 45 cm obydwu marek o pojemności 5.5 ,a teraz 6 kg są produkowane w Chinach ,ale szacun dla jakości wykonania.!!!

Są też modele serii 7 kg...bardzo podobne do Niemieckich..8 kg.z takim bębnem ,ani niemieckim ani tradycyjnym seria 500 symbol Q w środku to też Turcja.

Polskie najlepsze .Niemieckie równie dobre..potem chińskie ,a największe barachło to Turcja..

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
  • Artech lubi to

#8 OFFLINE   Stary Baca

Stary Baca

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • Lokalizacjaw czcinach tutejszy
  • Imię:Jacek

Napisano 18 listopad 2019 - 21:04

Weź bez pompy ciepła.



#9 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2648 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 18 listopad 2019 - 21:29

Weź bez pompy ciepła.

Takich już chyba nie robią 😉 a już na pewno nie wersji slim.
Druga sprawa to suszarki z grzałką są cholernie drogie w utrzymaniu i nie wszystko można w nich suszyć.

#10 OFFLINE   chlodnica

chlodnica

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • LokalizacjaPL-Opole/CH-Davos
  • Imię:Darek

Napisano 18 listopad 2019 - 21:50

Firma Miele... ;)


  • Jano lubi to

#11 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1191 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 18 listopad 2019 - 22:02

bierz najtańszy model.

I bierz z opcja wydmuchu powietrza na zewnątrz(na dwór)

Mam taką co dmucha do łazienki. Syf i malaria. znaczy wszędzie resztki ubrań starte na pył.

Nie sugeruj się ilością literek aaaa

to ściema.

jak policzysz ile zaoszczędzisz na tych literkach a jednocześnie jak droga się zrobi ta suszarka z każdą dodaną literką a to pękniesz ze smiechu jak nas próbują dymać



#12 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2648 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 18 listopad 2019 - 22:40

W grę wchodzi tylko slim i kondensacyjna, żadna wywiewowa.

#13 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1191 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 18 listopad 2019 - 22:45

W grę wchodzi tylko slim i kondensacyjna, żadna wywiewowa.

To się przygotuj na sprzątanie po każdym użyciu.

Wszędzie będą niteczki. i żaden filter siatkowy jaki tam jest zamontowany nie da rady tego zatrzymać.


  • Artech lubi to

#14 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2648 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 19 listopad 2019 - 00:02

Tak jak wspomniałem, ze względu na wymiary jestem ograniczony do dwóch firm, Candy i Beko. I chciałbym wybrać tę mniej awaryjną.
Opini o Beko jakby mniej w necie... mi natomiast Candy jakoś tak z cukierkami się kojarzy.
Nigdy nie miałem do czynienia ani z jedną ani drugą firmą.

#15 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2639 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 19 listopad 2019 - 02:05

Candy kiedyś robiła niezły sprzęt (jak wszyscy). Teraz cholera wie, ale raczej cudów spodziewać się nie należy (CCC, ale nie do końca ;) ). Mój kolega ma lodówkę Beko od ok. 5 lat. Działa, nigdy się nie zepsuła, ale uchwyt drzwi się połamał. Podejrzewam, że jedynie rzut monetą sprawę załatwi.


  • Artech lubi to

#16 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 798 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 19 listopad 2019 - 06:55

To wspomnę jeszcze, że moja siostra ma już drugą pralkę Candy i nadal je poleca. Co do Beko, w firmie mieliśmy lodówkę tej firmy w której po niecałych 2 latach zgnił radiator oddający ciepło. Lodówka stała w kuchni, po ścianach nie lała się woda. Jako, że zakup był na firmę gwarancja nie obowiązywała. Pewnie był to najtańszy możliwy model, ale od tego czasu dla mnie ta firma nie wchodzi w grę przy wyborze sprzętu AGD. To moja SUBIEKTYWNA opinia.


  • Artech lubi to

#17 OFFLINE   Alek_Art.

Alek_Art.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaZach-pom
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:S.

Napisano 19 listopad 2019 - 09:05

U mnie w domu wszystko jest od Beko: pralka, lodówka, piekarnik do zabudowy i indukcja. Po pół roku działania skiepściła się indukcja. Przyjechał serwisant, w parę chwil wymienił 2 moduły elektroniki i działa znowu. Ale reszta sprzętów śmiga bez problemu.



#18 OFFLINE   ŁYSY0312

ŁYSY0312

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaReguły
  • Imię:Kuba

Napisano 19 listopad 2019 - 09:18

Sorki, za podpięcie się pod temat...... ale w świetle powyższych postów jak to ma się do lodówek? Też szukać gdzie która produkowana? Czy kupować najtańszą? Właśnie czeka mnie wymiana lodówki, żona chce Samsunga, ja Bosch-a, a może coś innego? Opinii w necie od groma i ciut, ciut, ale nie wiadomo które są prawdziwe, a które kupione w ramach reklamy produktu.



#19 OFFLINE   niko333

niko333

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaMarki
  • Imię:Andrzej

Napisano 19 listopad 2019 - 09:40

Bież LIEBHERR, a na pewno będziesz zadowolony. Może w środku nie wyglądają tak ładnie ale ich prostota pomaga utrzymać czystość. Swojego Liebherra oddałem teściowej, bo był "stary". Ona używa jego nadal a ja w międzyczasie zmieniłem już dwie i widzę, że znowu szykuje się wymiana
  • Marcin Rafalski lubi to

#20 ONLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 19 listopad 2019 - 09:47

Bież LIEBHERR, a na pewno będziesz zadowolony. Może w środku nie wyglądają tak ładnie ale ich prostota pomaga utrzymać czystość. Swojego Liebherra oddałem teściowej, bo był "stary". Ona używa jego nadal a ja w międzyczasie zmieniłem już dwie i widzę, że znowu szykuje się wymiana


Również miałem I to była nasza najlepsza lodówka.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych