Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kij do ciężkiego opadu na Wisłę z łodzi

#ciezkiopad #wisla

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 25 listopad 2019 - 23:37

Shimano technium 213cm,21-56g. Niesymetryczny dwusklad, cały blank wchodzi w dolnik. Lowilem tym kijem używając 10g główkę z 10cm gumą jak i 40g główka z gumami ok 20cm. Sparowany z tatula był chyba lżejszy od zodiasa 3-10g z daiwa bg 2500. Ten kij można brać w ciemno. Pzdr

#22 OFFLINE   gladki

gladki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Tomek

Napisano 26 listopad 2019 - 08:29

Shimano technium 213cm,21-56g. Niesymetryczny dwusklad, cały blank wchodzi w dolnik. Lowilem tym kijem używając 10g główkę z 10cm gumą jak i 40g główka z gumami ok 20cm. Sparowany z tatula był chyba lżejszy od zodiasa 3-10g z daiwa bg 2500. Ten kij można brać w ciemno. Pzdr


Dzięki - ten kij mnie zaintrygował! Fajnie byłoby go pomacać przed zakupem - poszukam go, może w którymś warszawskim sklepie leży na półce i czeka na mnie ;-)
  • Negra lubi to

#23 OFFLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 459 postów
  • LokalizacjaŁódź/Sieradz
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 26 listopad 2019 - 21:08

dopiero teraz zaskoczylem że cast.. a może
http://pleciona.pl/p...80g-Cast/24944 



#24 OFFLINE   gladki

gladki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Tomek

Napisano 26 listopad 2019 - 23:29

dopiero teraz zaskoczylem że cast.. a może
http://pleciona.pl/p...80g-Cast/24944 


Link nie działa :-(

#25 OFFLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 459 postów
  • LokalizacjaŁódź/Sieradz
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 27 listopad 2019 - 12:29

https://www.fishing-...casting/s/19388


  • gladki lubi to

#26 OFFLINE   gladki

gladki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Tomek

Napisano 29 listopad 2019 - 09:47

No i temat ogarnięty. Przy okazji zmieniłem koncepcję co do kija i zamiast casta kupiłem spining Fenwick World Class 213cm, 3/4 oz (baaardzo teoretycznie do 21gr) i zamówiłem Kraaga Elite 213cm 20lb (realnie moc ok 1,5oz)

 

Dlaczego spiningi a nie cast? Główny powód to marznące łapki obejmujące metalową obudowę multika. Co by też nie mówić zasięg rzutu też jest lepszy choć to obiektywnie nie ma wielkiego znaczenia - zacinanie ryb w rzece na dystansie 50m i więcej jest raczej kłopotliwe zwłaszcza tak krótkimi kijami.

 

Fenwick już po testach nad wodą - muszę przyznać, co było już wyraźnie czuć w sklepie (Pleciona), że opis kija jest nieadekwatny do jego możliwości. Kij spokojnie rzuca główkami 35gr z 5'' gumą. Rzucałem rownież główkami 40gr i też nie klękał choć to imo jego górna granica (rzucam płynnie, w końcu jestem muszkarzem :-))) Dolnej granicy nie testowałem - ale kij jest bardzo czuły.

 

Właściwości rzutowe kija są niesamowite - mięsisty i mocny dół + elastyczny szczyt robią robotę! Kij jest bardzo szybki ale jednocześnie pod obciążeniem przechodzi w piękne progresywne ugięcie.

Czułość blanku bardzo wysoka - wyraźnie czuć opad gumy nawet na dużych odległościach (i do tego nurt)

 

Kij mimo niesamowitej lekkości powinien być wytrzymały - blank zbudowany w technologii PowerFLux 3M (nano) znam z konstrukcji muchowych takich firm jak np Loop. (na Loopa  Cross S1 #4 swego czasu wyholowałem na Sanie szczupaka 107cm...)

 

Póki co tyle mogę napisać po 3 godz spędzonych z tym kijem nad wodą. Jeśli miałbym opisać ten kij 1 zdaniem to powiem, że jest to doskonałe połączenie mocy i czułości (jak w najlepszych customach).

 

Realnie w lutym zrobi mi się Kraag Elite 20lb - będzie to mój najmocniejszy spining na Wiślane potwory ;-) Dam znać.

 

Dziękuję wszystkim za porady.


Użytkownik gladki edytował ten post 29 listopad 2019 - 10:06

  • Negra lubi to

#27 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 29 listopad 2019 - 16:28

Mogłeś pisać że spinning :). U mnie jako ciężki spinning robi sportex black arrow, 240, do 60g tolerancja 37-72g. Lekkość, moc, czułość pierwsza liga.

#28 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1735 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 29 listopad 2019 - 17:03

Jeszcze wtedy nie wiedział.


  • gladki lubi to

#29 Guest_trilung_*

Guest_trilung_*
  • Guests

Napisano 29 listopad 2019 - 17:20

Wczoraj dostałem od ziomka 6'6" 3/4-2oz jakiś konger i-cośtam...góra pokaże opad,dół podoła podbić 40g koguta czy gumy.
Na rzece pływadłem można podpłynąć i nie trzeba daleko miotać,co innego z brzegu.

Użytkownik trilung edytował ten post 29 listopad 2019 - 17:23





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych