Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Porozumienia 2020


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
162 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   Kamil_M

Kamil_M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • LokalizacjaKielce

Napisano 11 styczeń 2020 - 17:06

o, za Radomiem jeszcze Kielce poszły http://www.pzw.org.p..._pzw_w_kielcach
i niby znowu, kto wykupił przed 8 stycznia, to nie musi dopłacać...
Coraz ciekawiej, nie ma co.

Rozumiem, że ja i tak muszę jeszcze się udać do koła w Radomiu, Kielcach, Skierniewicach czy gdzie bym chciał łowić na podstawie porozumienia i pobrać odpowiednie miejscowe zezwolenie, zanim udam się nad ich wodę. Clue polega na tym jak mam się teraz wylegitymować, że dokonałem opłaty przed zmianą warunków porozumienia i nie muszę dopłacać? Dobrze kombinuje??


Nie musisz się udawać nigdzie, w Twoim kole lub okręgu powinni mieć zezwolenia na wody innych okręgów, przynajmniej u nas w kieleckim tak jest.
  • FAFI lubi to

#122 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9461 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 11 styczeń 2020 - 17:53

Nie musisz się udawać nigdzie, w Twoim kole lub okręgu powinni mieć zezwolenia na wody innych okręgów, przynajmniej u nas w kieleckim tak jest.

Nie wszędzie tak jest. W Kołach.



#123 OFFLINE   gutekjelonki

gutekjelonki

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 11 styczeń 2020 - 18:30

Nie musisz się udawać nigdzie, w Twoim kole lub okręgu powinni mieć zezwolenia na wody innych okręgów


Ale po rejestr raczej musi się zgłosić w każdym okręgu z porozumienia, w którym zamierza łowić.
  • popper lubi to

#124 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 11 styczeń 2020 - 18:57

Ale po rejestr raczej musi się zgłosić w każdym okręgu z porozumienia, w którym zamierza łowić.

Może też sobie go wydrukować ze strony okręgu(jeśli jest).



#125 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1950 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 11 styczeń 2020 - 19:00

Może też sobie go wydrukować ze strony okręgu(jeśli jest).

Raczej nie, musi być pieczątka danego okręgu.



#126 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 11 styczeń 2020 - 20:25

Kaziu ale to jest nie możliwe aby należeć wg. Statutu PZW do dwóch kół.Własnie w poprzednim tygodniu to przerabiałem, sprawdzałem itd bo miałem taki sam pomysł aby należeć także do Innego okręg i tam startować w GP.NIestety nie ma takiej możliwości ,a skarbnik który jako drugi sprzedaje Ci znak składki członkowkiej  ( w tym roku 100zł) robi to bezprawnie ,łamiąc przepisy.Niestety tak to Status naszego nieszczęsnego PZW mówi :

 

§ 14 pkt 6 statutu PZW

Członek Związku ma obowiązek należeć tylko do jednego koła PZW

 

Skarbnik powinnien to wiedzieć, u którego opłacasz ew. drugą składkę 

Pasuje jak ulał - jacy członkowie, takie stowarzyszenie. Tu widzę główny powód nieszczęść PZW. Oczywiście, że w tym nieszczęsnym PZW obowiązuje przynależność do jednego koła. Sprawdzajcie, kombinujcie, próbujcie. A potem piszcie, że władze PZW to banda złodziei i oszustów.

Szydłosiu, skarbnik nie musi wiedzieć, że sprzedaje komuś drugą składkę członkowską na dny rok. Może to zrobić w dobrej wierze.

Jest dziecinnie prosty sposób, ale nie podpowiem. Wybacz.

Jak czytam te dyskusje, gdzie należeć żeby najwięcej nałowić się za najmniejsze pieniądze, płacze, że ktoś z kimś nie podpisał, to mi się śmiać chce. We władzach kombinatorzy. A reszta? 


  • galek, Radek_Z i Krzysiek P lubią to

#127 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1826 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 11 styczeń 2020 - 22:36

Sorry Janusz ale jak nie wie?? Chyba że masz dwie legitymację członkowskie...
W przeciwnym wypadku musi być ślepy by nie widzieć wklejonego znaczka.
  • szydłoś lubi to

#128 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 11 styczeń 2020 - 22:57

Marian, prywatnie i pod warunkiem, ale nie na forum. Wiesz jakie mam zdanie w takich sprawach. Jeśli ktoś ten wymóg statutowy uważa za głupi (jak ten spławiczek przy spinningu :) ), to niech działa w kierunku jego zmiany. 



#129 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 11 styczeń 2020 - 22:59

I odpowiedziałeś sobie sam na pytanie jak to możliwe. Dopóki PZW żyje w epoce papierowych kartotek, dopóty Ci goście są bezpieczni. Świat się jednak zmienia i PZW cyfrowo też. W dobie cyfryzacji i komputeryzacji te wszystkie szwindle już niedługo wyjdą na jaw, a ich autorzy.... no cóż może spotka ich zasłużona kara.

http://www.pzw.org.p..._zakresie_platn


Użytkownik vako edytował ten post 11 styczeń 2020 - 23:01

  • szydłoś lubi to

#130 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2652 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 12 styczeń 2020 - 10:15

Bo Ci warszawiacy :D  (choć nie wszyscy) w ramach protestu postanowili nie opłacać składek członkowskich w okręgu w którym łowią najczęściej. Motywują to tym, że nie mają wpływu no to co dzieje się w ich kołach i okręgu mazowieckim. Zabawne jest, że wielu z nich myśli, że takie działanie cokolwiek zmieni. Jeśli rozważyć logicznie takie postępowanie, to wychodzi, że pozostali wędkarze należący do mazowieckich kół nie są zainteresowani zmianami proponowanymi przez emigrantów. Stąd te zmiany nie mają żadnych szans na urzeczywistnienie - bo obecni członkowie kół OM nie są nimi zwyczajnie zainteresowani.

Potem często gęsto wylewają swe frustracje na forach wędkarskich, posługując się fejsbukowymi "aferami" i wiedzą - zabawnym jest, że najczęściej wypowiadają się na temat tych okręgów, których nie są już członkami.

Coś strasznie dużo w tej wypowiedzi kpiny i insynuacji ?! :(

Piszesz że ci którzy odeszli z OM nie powinni wypowiadać się na temat tego Okręgu . Rozumiem -_- ...... to tak według zasady "Nie mój cyrk , to i nie moje małpy" . Jednocześnie w tym samym poście odpowiadasz na pytanie kolegi  które skierował do tych którzy odeszli z OM, a to przecież chyba nie "Twój cyrk" . Czyli co ? Zmieniamy zasady i teraz obowiązuje  " Jak Kalemu ukraść krowę to źle :( , jak ........... :) "

 

A podchodząc merytorycznie do zadanego przez kolegę pytania  i Twojej odpowiedzi . To albo nie zrozumiałeś pytania , albo po prostu musiałeś gdzieś wylać swoje frustracje.  Ja swoje właśnie wylałem. :)

 

I to jest dopiero zabawne. :D


Użytkownik Pisarz.......ewski Piotr edytował ten post 12 styczeń 2020 - 10:53


#131 OFFLINE   szydłoś

szydłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 595 postów
  • LokalizacjaBiebrzańska Kraina
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Sz.

Napisano 12 styczeń 2020 - 19:07

Sorry Janusz ale jak nie wie?? Chyba że masz dwie legitymację członkowskie...
W przeciwnym wypadku musi być ślepy by nie widzieć wklejonego znaczka.

Też jestem tego samego zdania, przecież znaki wklejane są kolejno do legitymacji członkowskiej.Oczywiście łamiąc pzepisy można to obejść , dla chcącego nic trudnego...Ale to chyba nie na tym polega  :blink: Mi też bardzo by pasowało aby należeć do dwóch okregów z różnych względów ale tak nie uczyniłem...



#132 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 12 styczeń 2020 - 19:46

Szydłosiu, sprawę wyjaśnił już vako. O tym, że nasze stowarzyszenie nie bardzo przystaje do obecnych czasów i warunków pisałem wcześniej. Od siebie dodam, że bez problemu mogłem być w poprzednim okręgu i w obecnym. Tak to niestety działa i nie ma tu najmniejszej winy skarbników. Pozdrawiam.



#133 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 12 styczeń 2020 - 21:03

Coś strasznie dużo w tej wypowiedzi kpiny i insynuacji ?! :(

Piszesz że ci którzy odeszli z OM nie powinni wypowiadać się na temat tego Okręgu . Rozumiem -_- ...... to tak według zasady "Nie mój cyrk , to i nie moje małpy" . Jednocześnie w tym samym poście odpowiadasz na pytanie kolegi  które skierował do tych którzy odeszli z OM, a to przecież chyba nie "Twój cyrk" . Czyli co ? Zmieniamy zasady i teraz obowiązuje  " Jak Kalemu ukraść krowę to źle :( , jak ........... :) "

 

A podchodząc merytorycznie do zadanego przez kolegę pytania  i Twojej odpowiedzi . To albo nie zrozumiałeś pytania , albo po prostu musiałeś gdzieś wylać swoje frustracje.  Ja swoje właśnie wylałem. :)

 

I to jest dopiero zabawne. :D

No cóż pisałem ogólnie o pewnym zjawisku, nie odnosiłem się do konkretnych osób. Skoro poczułeś się dotknięty(nie taki był mój cel) moim wpisem uważam, że trafiłem w sedno i trafnie zdiagnozowałem sytuację. Zarzucasz mi że wylewam tu rzekomo swe frustracje. No cóż daleko mi do tego, bo nie mam ku temu powodów. Ja nie mam kłopotów z realizacją własnych/wspólnych pomysłów w swoim kole czy też czasem i w okręgu. Na zjawisko emigracji patrzę ze współczuciem i uśmiechem na twarzy, a raczej z pewnego rodzaju politowaniem.



#134 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2652 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 12 styczeń 2020 - 22:23

No cóż pisałem ogólnie o pewnym zjawisku, nie odnosiłem się do konkretnych osób. Skoro poczułeś się dotknięty(nie taki był mój cel) moim wpisem uważam, że trafiłem w sedno i trafnie zdiagnozowałem sytuację. Zarzucasz mi że wylewam tu rzekomo swe frustracje. No cóż daleko mi do tego, bo nie mam ku temu powodów. Ja nie mam kłopotów z realizacją własnych/wspólnych pomysłów w swoim kole czy też czasem i w okręgu. Na zjawisko emigracji patrzę ze współczuciem i uśmiechem na twarzy, a raczej z pewnego rodzaju politowaniem.

 

Dziękuję za Twoje współczucie i litość . :)

 

Pozdrawiam.


  • hlehle, vako i Alexspin lubią to

#135 OFFLINE   pomelo (maciekd)

pomelo (maciekd)

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 264 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 28 styczeń 2020 - 22:19

Czy wiadomo na czym stanęło, jeżeli chodzi o zezwolenia z porozumień, dla tych, co byli szybcy?

#136 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 28 styczeń 2020 - 23:11

No cóż pisałem ogólnie o pewnym zjawisku, nie odnosiłem się do konkretnych osób. Skoro poczułeś się dotknięty(nie taki był mój cel) moim wpisem uważam, że trafiłem w sedno i trafnie zdiagnozowałem sytuację. Zarzucasz mi że wylewam tu rzekomo swe frustracje. No cóż daleko mi do tego, bo nie mam ku temu powodów. Ja nie mam kłopotów z realizacją własnych/wspólnych pomysłów w swoim kole czy też czasem i w okręgu. Na zjawisko emigracji patrzę ze współczuciem i uśmiechem na twarzy, a raczej z pewnego rodzaju politowaniem.

Biorąc pod tegoroczne (znów) nie porozumienia i regulaminy połowu w mazowieckim to i owszem politowanie się należy, ale nie tym co odchodzą ... I to wcale nie jest powód do śmiechu. Jeśli tak uważasz to zapewne wiesz o czymś o czym inni jeszcze nie wiedzą. Wszak już wszystkich jakiś czas temu tak wyszkolono, że idzie się tam gdzie łatwiej i co tu w bawełnę owijać taniej. To wersja dla oszczędnych ;) Ot takie tam prawa rynku czy jakoś tak.

Wersja mniej oszczędnych i tych co dbają o rybostan jest taka, że idą tam gdzie ich składki przynoszą efekty.

A nie noł kil dal wędkarzy, który popieram i tzw. odłowy kontrolne dla rybaków, których zdecydowanie nie popieram.



#137 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2652 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 03 luty 2020 - 21:34

Jest fajnie . :clappinghands:

Załączone pliki



#138 OFFLINE   tymon

tymon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 863 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 03 luty 2020 - 21:46

Żart ?

#139 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2652 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 04 luty 2020 - 08:32

Żart ?

Absolutnie nie . Jestem śmiertelnie poważny  i mega zadowolony . :doh:



#140 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1826 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 04 luty 2020 - 11:13

Znaczy widzimy się na rybach ?? ;)

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych