Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Co sie dzieje z jerkbait.pl?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
102 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 14 kwiecień 2012 - 11:45

Od jakiegoś czasu obserwuję z niepokojem, że dzisiejszy j.pl w niczym nie przypomina tego sprzed kilku lat...

Niezapomniane zloty, ciekawe konkursy, spotkania? Co tydzień na głównej pojawiał się nowy tekst. Było o czy dyskutować.

Istniała możliwość zamówienia koszulek, czy naklejek z logiem j.pl. (ostatni raz bodajże 5 lat temu...

Mamy połowę kwietnia, do teraz konkurs fotograficzny na kalendarz A.D. 2012 nie został ogłoszony...

A teraz? Prawie cała aktywność userów odbywa się w dziale sprzedam....

Co się dzieje?

#2 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 14 kwiecień 2012 - 12:02

może to te prace związane z logiem i ,,odświeżeniem strony, które były zapowiadane się przedłużyły?
swoją drogą faktycznie, wszystko przerzuciło się na giełdę, coraz więcej użytkowników z 30 postami w tym 20 z działu sprzedam oraz tych z 1 postem o treści ,,biorę :D

#3 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 14 kwiecień 2012 - 13:07

@tpe też na to zwróciłem uwagę :wacko: Pogarszać się chyba zaczęło od momentu jak @Jerzy i @Pitt zrezygnowali z grona redaktorskiego :(
Co do zlotów to szkoda , mam nadzieję że coś się zmieni :mellow:

Co do jakości forum to duża ilość nowych użytkowników też na pewno nie jest bez znaczenia, pojawia się wiele pytań bez próby przeszukania zawartości forum licząc że od razu dostanie się gotową receptę na wszystko ( wiem że od tego jest forum żeby pytać ale niektórym ewidentnie widać że szkoda czasu na szukanie ) :angry:

Zauważyłem też że co raz więcej jest wiadomości śmieciowych napisanych byle coś napisać, nawet ja niestety uległem tym wpływom choć do tej pory unikałem postów typu Gratuluję Embarassed ale staram się za bardzo nie spamować wątków.

#4 OFFLINE   bjpol

bjpol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 14 kwiecień 2012 - 13:09

Jako wywolany do tablicy nowy mogę Was niejako oświecić :D Naprawdę trudno zaczynając bawić się spiningiem mieć się czym chwalić na forum. Znacznie łatwiej jest coś poczytać, kupić lub sprzedać. Fajnie się ogląda zdjęcia pięknych ryb w fajnej scenerii, ale jednocześnie można wpaść w kompleksy :( ... i wtedy zamiast się chwalić swoimi miernymi efektami, lepiej cicho siedzieć i czytać co łapią inni. Jeżeli chodzi o zawody, spotkania itp, to widząc co łapią starzy wyjadacze i ile inwestują w sprzęt odchodzi ochota na wspólne wędkowanie, ponieważ nikt nie lubi czuć się gorszy. Wiem, że w przynęty, kije i inne gadżety inwestuje się latami, lecz mając samemu 5 woblerów i kilka blaszek, chodząc po brzegu bez woderów w ciąglym strachu, że zaraz stracimy jedną z drogocennych przynęt raczej nie mamy ochoty wkręcać się między starych, którzy po prostu mogą nas nie chcieć w swoim towarzystwie. Niestety tym samym starzy tworzą coraz bardziej zamknięte środowisko i kiszą się we wlasnym sosie ..... co na początku może wydawać się fajne, ale niestety, właśnie dlatego forum powoli wymiera :(

#5 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 14 kwiecień 2012 - 13:14

Jako wywolany do tablicy nowy mogę Was niejako oświecić :D Naprawdę trudno zaczynając bawić się spiningiem mieć się czym chwalić na forum. Znacznie łatwiej jest coś poczytać, kupić lub sprzedać. Fajnie się ogląda zdjęcia pięknych ryb w fajnej scenerii, ale jednocześnie można wpaść w kompleksy :( ... i wtedy zamiast się chwalić swoimi miernymi efektami, lepiej cicho siedzieć i czytać co łapią inni. Jeżeli chodzi o zawody, spotkania itp, to widząc co łapią starzy wyjadacze i ile inwestują w sprzęt odchodzi ochota na wspólne wędkowanie, ponieważ nikt nie lubi czuć się gorszy. Wiem, że w przynęty, kije i inne gadżety inwestuje się latami, lecz mając samemu 5 woblerów i kilka blaszek, chodząc po brzegu bez woderów w ciąglym strachu, że zaraz stracimy jedną z drogocennych przynęt raczej nie mamy ochoty wkręcać się między starych, którzy po prostu mogą nas nie chcieć w swoim towarzystwie. Niestety tym samym starzy tworzą coraz bardziej zamknięte środowisko i kiszą się we wlasnym sosie ..... co na początku może wydawać się fajne, ale niestety, właśnie dlatego forum powoli wymiera :(


Nie zgodzę się z tobą byłem na kilku spotkaniach z Jerkbaita i nigdy nie czułem się gorszy ani lepszy choć kilka razy ślinka mi ciekła na widok sprzętu innych kolegów, na początku jako nowy czułem się nieswojo jednak właśnie atmosfera i serdeczność Kolegów spowodowała że czuję się tu jak w domu


#6 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 14 kwiecień 2012 - 13:21

Myślę, że to kwestia oczekiwań w stosunku, do tego czym forum miałoby być, a czym jest oraz związanych z tym osobistych rozczarowań. Co do aktywności poza forum, to miejcie na uwadze, że są ludzie którzy pracują nawet w weekendy. Giełda powinna zniknąć <_< .

#7 OFFLINE   bjpol

bjpol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 14 kwiecień 2012 - 13:23

... i tu jest pies pogrzebany :D .... nie chodzi o to, jak faktycznie starzy traktują nowych, tylko o to jak młodych przekonać, że nie powinni się obawiać kompromitacji na wspólnych imprezach ..... Niestety obracając się wciąż w tym samym towarzystwie starzy sprawiają wrażenie zamkniętego środowiska, które woli bawić się w swoim gronie .....

#8 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 14 kwiecień 2012 - 13:44

@tpe,niestety-najprawdopodobniej nadeszły chude lata...a i Remka ni widu ni słychu :D

#9 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 14 kwiecień 2012 - 15:14

... i tu jest pies pogrzebany :D .... nie chodzi o to, jak faktycznie starzy traktują nowych, tylko o to jak młodych przekonać, że nie powinni się obawiać kompromitacji na wspólnych imprezach ..... Niestety obracając się wciąż w tym samym towarzystwie starzy sprawiają wrażenie zamkniętego środowiska, które woli bawić się w swoim gronie .....



To jakieś ,,śmiszne podejście, 4 lata temu byłem tu nowy i doskonale ten czas pamiętam,
jeszcze w tym samym roku mając 17 lat pojechałem na zlot nad Odrę przez całą Polskę,
mój sprzęt był made by jaxon za 50zł i miałem około 15 przynęt na krzyż, a atmosfera była rewelacyjna
na 3 dni łowienia zaliczone były chyba ze 3 ryby od 2 osób, a na forum jak na forum,
ile ludzi tyle zdań, nikt nie musiał mnie przekonywać, oswajać ani wyganiać.

za dużo rzeczy jak to piszesz ,,sprawia wrażenie i od razu Cię odstrasza, młodych nie trzeba przekonywać,
młodzie powinni przekonywać się sami, chyba że jeszcze nie wyrośli z trzymania za rączkę, forum nie gryzie

#10 OFFLINE   bjpol

bjpol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 14 kwiecień 2012 - 16:07

Nie pisałem o sobie, tylko o tzw. statystycznym młodym :D .... mnie ciężko odstraszyć. Natomiast jak ktoś wyżej zauważył, każdy ma inne oczekiwania .... a jak ich na forum nie znajdzie, to się wycofuje, lub ogranicza do coraz bardziej sporadycznego czytania. Nie szukając daleko, ja trafiłem tutaj szukając informacji o miejscach i rybach w mojej najbliższej okolicy. Po prostu google podaly mi to forum na tacy .... co nie zmienia faktu, że większość interesujących mnie informacji ma już minimum 2 lata :( Jak wcześniej pisalem fajnie jest oglądać duuuże, medalowe ryby, lecz dla mnie ciekawszą informacją jest co i gdzie w okolicy bierze oraz gdzie jutro rano szukać ryby, niekoniecznie medalowej, lecz za to w miarę przyzwoicie biorącej :D

#11 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9461 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 14 kwiecień 2012 - 16:13

.................... dla mnie ciekawszą informacją jest co i gdzie w okolicy bierze oraz gdzie jutro rano szukać ryby, niekoniecznie medalowej, lecz za to w miarę przyzwoicie biorącej :D

Tak czysto i konumpcyjnie. Menu też zapodać na kolację? <_<

#12 OFFLINE   bjpol

bjpol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 14 kwiecień 2012 - 16:22

Ryby z reguły nie zabieram, ale wedkarstwo traktuję rekreacyjnie, więc skoro mogę się dowiedzieć, że np. w Odrze jest wysoka woda i od trzech dni nic nie bierze, a w Oławce biorą klenie, to będę zadowolony, że nie zmarnowałem dnia nad Odrą :D ..... i takich właśnie informacji oczekuję .....

#13 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 14 kwiecień 2012 - 16:34

Nie pisałem o sobie, tylko o tzw. statystycznym młodym :D


Ci statystyczni młodzi to tu widzę w 6 miesięcy po kilkaset postów tłuką, czymkolwiek to jest, na pewno nie objawem nieśmiałości :mellow:

#14 OFFLINE   RokiFishBoa

RokiFishBoa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 14 kwiecień 2012 - 16:43

Jestem użytkownikiem, którego charakterystykę przedstawił autor wątku na wstępie. W rzeczy samej - 97% mojej aktywności na tym forum tyczy się działu sprzedaż. W związku z koleżeńską atmosferą robienia-mini interesów, wielokrotnie myślałem o przyłączeniu się do grona aktywnych userów. Jednakże z czym do ludzi? O co miałbym panowie zapytać, żeby nie dostać odpowiedzi szukaj człowieku w szukaj. I zdecydowanie racja - tam niemal wszystko znajdę. Odnoszę czasem wrażenie (być może mylne - lecz to jednak wrażenie), że na forum aktywnością wykazuje się pewne stałe grono doświadczonych użytkowników. Nie twierdzę, że to niemożliwe, lecz na pewno dość trudne, aby dołączyć do grona tych stałych bywalców j.pl. Czy zwykły środowo-niedzielny wędkarz ma w ogóle o czym tutaj dyskutować? Poziom tego forum jest bardzo wysoki. Określiłbym go mianem fachowy. Jak zatem szarak ma się wkupić, żeby nie narazić się na nie zawsze tak dowcipne riposty jak ta kolegi popper?

Kwestie zlotów, konkursów, artykułów, to sprawy na temat których nie mnie się wypowiadać.

P.S. Mam jednak w zanadrzu kilka tematów na forum, których nie ma w wyszukiwarce
:lol:
Niebawem je aktywuję :mellow:

#15 OFFLINE   RokiFishBoa

RokiFishBoa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 14 kwiecień 2012 - 16:47

(jako miłośnik Odry, po przeczytaniu:

(...) to będę zadowolony, że nie zmarnowałem dnia nad Odrą

... uważam, ze każdy dzień nad Odrą jest dniem pożytecznym.

(sorry za off)



#16 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9461 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 14 kwiecień 2012 - 17:11

Widzisz Zbigniewie z Rio, tutaj każdy z nas miał kiedyś swój pierwszy raz. Zapewniam Ciebie, że nie zawsze łatwy. Może więc zamiast próbować jedynie czerpać, warto właśnie na początek, na start, coś od siebie dać?

Piotrek, zgodzę się z tobą ale jeszcze dołożę trochę:

Co do zlotów to szkoda , mam nadzieję że coś się zmieni :mellow: ...........


No cóż. Tutaj już nie upatrujmy winy w jerkbait.pl, tylko w nas samych. Przecież serwer na zlot za Ciebie, czy za mnie nie pojedzie


#17 ONLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1735 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 14 kwiecień 2012 - 17:33

No, skoro tak jest to pojmowane, to niedobrze. Zapewniam Was, drodzy forumowicze, iż wiekiem jestem bardziej zaawansowany, niż większość z tego, jak to określacie, grona stałych użytkowników. A co to jest, Waszym zdaniem? Przecież każde forum tworzą użytkownicy. Nic, powtarzam, nic nie stoi na przeszkodzie. Jest jeszcze jedna, bardzo ważna rzecz. Zawsze potrafiłem się uczyć od młodszych i starszych od siebie. Wiek nie gra w zasadzie roli. To trzeba sobie uzmysłowić.Liczbą postów nie pobryluję,na zlocie j.pl jeszcze nie byłem, ale znam sporo osób z forum zalogowanych gdzie indziej, i ja także im znany jestem.Chociaż bywałem z Kamilem (Mekamil) na spotkaniach, targach itp.Pamiętajcie o jednej rzeczy!Każde forum przechodzi jakiś kryzys, ale i też jest pożądana młoda krew. Jeżeli młoda krew się boi, to co? Czeka na zwapnienie starych forumowiczów, którzy oddali na ogólny użytek tak ogromną bazę wiedzy.Nie ma się czego obawiać, trzeba działać, opisywać doświadczenia, spostrzeżenia, wejść czasami bez obaw w polemikę na zdrowych zasadach. Osobiście, czerpiąc wielokrotnie przykłady ze swoich spotkań i zlotów nad wodą, wiem jedno. Nie taki diabeł...
A wrażenia, nauka, zawiązanie przyjaźni... bezcenne.To tak ode mnie, od serca :D

#18 ONLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1735 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 14 kwiecień 2012 - 17:46

(jako miłośnik Odry, po przeczytaniu:

(...) to będę zadowolony, że nie zmarnowałem dnia nad Odrą

... uważam, ze każdy dzień nad Odrą jest dniem pożytecznym.

(sorry za off)


Uważam, iż każdy dzień nad wodą, nie tylko Odrą, jest kwintesencją tego, dlaczego tu jesteśmy.Spider, aktywuj wedle tego, co obiecałeś :mellow:

#19 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 14 kwiecień 2012 - 17:47

Nie wiem mogą niektórzy twierdzić, że jestem nabijaczem postów na tym forum np. tak jak jeden kolega który ciągle komentuje moje posty. Ja jestem tego zdania, że jeżeli wie się coś na dany temat to watro na niego, a nóż widelec komuś to pomoże

#20 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1644 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 14 kwiecień 2012 - 18:03

Ryby z reguły nie zabieram, ale wedkarstwo traktuję rekreacyjnie, więc skoro mogę się dowiedzieć, że np. w Odrze jest wysoka woda i od trzech dni nic nie bierze, a w Oławce biorą klenie, to będę zadowolony, że nie zmarnowałem dnia nad Odrą :D ..... i takich właśnie informacji oczekuję .....

:lol: :lol: :lol:





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych