Skocz do zawartości

• Zaloguj korzystając z Facebooka      Logowanie »   
Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

[K] Przyczepka podłodziowa

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Sadek8

Sadek8

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 02 grudzień 2019 - 13:53

Witam, kupie przyczepke podlodziowa do lodki 4m. Jesli ktos ma lub zna kogos kto ma na sprzedaz prosze o informacje :) nie musi byc nowa, ale w dobrym stanie. Wazne zeby byla z papierami. Jesli ktos zna gdzie ewentualnie od reki nowa juz gotowa do zaladowania lodki mozna kupic rowniez przyjme takie informacje :) Rowniez jakby, ktos podpowiedzial czy kolka kilowe i jeden zestaw bocznych wystarcza to rowniez by bylo milo.

#2 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał

Napisano 02 grudzień 2019 - 14:30

mnóstwo sprzedawców nowych przyczep jest na OLX, wystarczy poszukać. Większość z nich ma też dodatkowe rolki do sprzedania.

Nie podałeś ważnej informacji - w jakich okolicach chcesz to kupić.
  • fonix lubi to

#3 OFFLINE   tom3

tom3

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 296 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Tomek

Napisano 02 grudzień 2019 - 14:47

Priv

#4 OFFLINE   Sadek8

Sadek8

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 02 grudzień 2019 - 14:50

Wiem, ze jest duzo rozgladalem sie troszke:) nawet mam cos upatrzonego niewiadow p400, ale moze sa jakies uzywki w rozsadnych pieniadzach :) generalnie polnocna czesc polski, ale jakby cos bylo z okolic Lublina lub Grudziadza to moze tez by sie ogarnelo jakis transport.

A czy jedna para rolek bocznych wystarczy w okolicach rufy? Czy trzeba miec jakies plozy do tego, zeby bylo stabilnie?

Dzieki za odpowiedz :)

#5 OFFLINE   Grubyziom

Grubyziom

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaGrudZiadz
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Czerwiński

Napisano 02 grudzień 2019 - 16:20

Masz w Bydgoszczy przyczepy micro car polecam miałem 2 szt i w marcu biorę w marcu
  • Sadek8 lubi to

#6 OFFLINE   crizz100

crizz100

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 815 postów
  • LokalizacjaLUB

Napisano 02 grudzień 2019 - 17:27

Ogólnie czym więcej rolek tym lepiej , lepsze podparcie. Szczególnie przy laminacie , dwuplaszczowym to już wybitnie

#7 OFFLINE   Sadek8

Sadek8

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 02 grudzień 2019 - 17:44

Ogólnie czym więcej rolek tym lepiej , lepsze podparcie. Szczególnie przy laminacie , dwuplaszczowym to już wybitnie

Tak, lodka dwuplaszczowa wlasnie. A lepsze rozwiazanie jesli chodzi o bezpieczeństwo w przechowywaniu i transporcie to kolka boczne czy łoże pod lodke? Wiecej rolek czyli mniej wiecej ile ich powinno byc po bokach? A te kolka boczne maja za zadanie podtrzymywac czy ograniczac ewentualne odchylenia na boki?

#8 OFFLINE   crizz100

crizz100

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 815 postów
  • LokalizacjaLUB

Napisano 02 grudzień 2019 - 18:56

Masz cały temat o tym http://jerkbait.pl/t...zy-czy-podpory/
  • Sadek8 lubi to

#9 OFFLINE   pit1982

pit1982

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 379 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Piotr

Napisano 03 grudzień 2019 - 00:01

Tom3 ma coś na zbyciu chyba
  • Sadek8 lubi to

#10 OFFLINE   Sadek8

Sadek8

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 03 grudzień 2019 - 12:12

Tom3 ma coś na zbyciu chyba

Tak juz na priv pisalismy, ale daleko do transportu. Wiec chyba wybor padnie na ktoregos z dystrybutorow, bo pewnie z tydzien dwa i lod zacznie sie pojawiac :P

#11 OFFLINE   tom_mich_

tom_mich_

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 178 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Michalak

Napisano 03 grudzień 2019 - 14:16

Osobiście nie polecam żadnych rolek bocznych ...tylko płozy ewentualnie podpory boczne ...przerabiałem swoją przyczepę 3 sezony aż w końcu mam zdaje się idealne rozwiązanie ...rolki na spodzie ostatnia wachliwa - lepiej wodować i po szt na stronę podpory boczne obite filcem dla lepszego poślizgu ! Jezdzac po dziurawych drogach nie ma siły że rolki boczne nie zrobią słońcu krzywdy łódce ...choć są też tu tacy którzy twierdzą E po kilku latach nie mają śladu na laminacie ...osobiście nie wierzę w to ...
  • Sadek8 lubi to

#12 OFFLINE   crizz100

crizz100

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 815 postów
  • LokalizacjaLUB

Napisano 03 grudzień 2019 - 14:53

Wszystko sie zgadza ale na glebokich slipach a nie na plytkich bo musialbys utopic samochód

#13 OFFLINE   tom_mich_

tom_mich_

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 178 postów
  • Lokalizacjasiedlce

Napisano 03 grudzień 2019 - 15:22

Nie rozumiem dlaczego na głębokich ? Mam tylko płytkie i nie ma problemu żadnego . Możesz rozwinąć o co chodzi ?

#14 OFFLINE   Sadek8

Sadek8

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 03 grudzień 2019 - 15:28

Osobiście nie polecam żadnych rolek bocznych ...tylko płozy ewentualnie podpory boczne ...przerabiałem swoją przyczepę 3 sezony aż w końcu mam zdaje się idealne rozwiązanie ...rolki na spodzie ostatnia wachliwa - lepiej wodować i po szt na stronę podpory boczne obite filcem dla lepszego poślizgu ! Jezdzac po dziurawych drogach nie ma siły że rolki boczne nie zrobią słońcu krzywdy łódce ...choć są też tu tacy którzy twierdzą E po kilku latach nie mają śladu na laminacie ...osobiście nie wierzę w to ...

Bardzo dziekuje za cenna rade, a moglbym prosic o ewentualne zdjecie na priv lub w watku, ktory byl wymieniony wyzej? To chetni tez pewnie sie znajda co skorzystaja z jakiegos dobrego rozwiazania dla siebie.

#15 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaGryfino

Napisano 03 grudzień 2019 - 15:46

Bo na slipach, gdzie nie ma dużego spadu ciężko jest zsunąć ciężką łódź z przyczepy z płozami, z rolkami nie ma takiego problemu.
Ponieważ slipuję się głownie na płaskich slipach płozy zmieniłem na rolki podwójne dawno temu, nie żałuję, a żadnej z łodzi, którą woziłem nic się nie stało. Teraz jeździ na rolkach krypa ważąca tonę i nic się nie dzieje.
Co do rolek, to polecam po taniości producenta ze Szczecina: https://sklep-guma.p...rna-p-1501.html
  • Sadek8 lubi to

#16 OFFLINE   tom_mich_

tom_mich_

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 178 postów
  • Lokalizacjasiedlce

Napisano 03 grudzień 2019 - 15:56

Właśnie być moze że krypa waży tone to nie masz tego problemu bo przyczepka nie skacze !a jeśli chodzi o ciezka łódź to napewno rolka jest pod tym względem wygodniejsza ja mam łódkę 120 kg plus silnik i graty i zsuwam jedną ręką ! Po to dałem na podpory filc żeby łódka ładnie zjeżdżała bo faktycznie jeśli podpora była by gumowa było by ciężko .
  • Sadek8 lubi to

#17 OFFLINE   Gelor78

Gelor78

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Geno

Napisano 04 grudzień 2019 - 00:18

tom mich zgadzam się z tobą w 100 procentach przerabiałem ten temat , a rolki do lekkiej łódki to tylko ew. pod kilem.U mnie rolki wymieniłem na boczne podpory [oczywiście regulowane] , bo wydrapały laminat w dwóch łajbach a i w trzeciej aluminiowej zrobiły wgłębienia

• tom_mich_ i Sadek8 lubią to

#18 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaGryfino

Napisano 04 grudzień 2019 - 10:54

Może problem leży gdzie indziej? ja wcześniej miałem na rolkach wigry 355 i F420, nic się nie działo. Widzę kilka możliwych przyczyn:
1 badziewne łodzie
2 nierówno rozłożony nacisk na rolki (włącznie z kilowymi)
3 łódź źle spięta pasami do przyczepy

Użytkownik karkoszek edytował ten post 04 grudzień 2019 - 10:54

#19 OFFLINE   wisniowy21

wisniowy21

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • LokalizacjaBrańsk
  • Imię:Mateusz

Napisano 04 grudzień 2019 - 12:19

Polecam przyczepy Spawline :)

#20 OFFLINE   tom_mich_

tom_mich_

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 178 postów
  • Lokalizacjasiedlce

Napisano 04 grudzień 2019 - 18:53

Ja mam właśnie Wigry 355 i nie uwierze jak ktoś jeździ na rolkach i nie ma znaku po prostu nie wierze i nie ma takiej łodzi żeby rolki nie zrobiły krzywdy kombinowałem przerabiałem i mam wkoncu podpory boczne i jest git .
  • Sadek8 lubi to

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych