Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Na pstrągi, i nie tylko


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 13 styczeń 2007 - 00:03

Jerzy,
właśnie o to mi chodzi, że przywołanie inteligencji w kontekście ogólnym stało się spersonifikowane. Skoro bowiem piszesz, że każdy nawet średnio inteligentny coś zrozumie, a wcześniejsze wypowiedzi niektórych uczestników dyskusji świadczą o tym, że mają odmienny punkt widzenia, to tym samym odmawiasz im tej, choćby średniej, inteligencji.
Cała dyskusja rzeczywiście powędrowała w dziwnym kierunku. Pewien klasyk minionej epoki mawiał, że Byt kształtuje świadomość. W tym wypadku forma ukształtowała treść.
Też pozdrawiam i życzę dobrej nocy,


Grego
Obudziłeś mnie :D Powoli cała dyskusja mija sie z sensem wątku. Porównanie wyrobow @Jokera do ozdób choinkowych nie było moim zdaniem złośliwe tylko conajwyżej lekko humorystyczne. To inni uczestnicy dyskusji nagle zaczeli szlochać i oburzać, z powodu tego porownania. Póżniej, fakt dyskusja przestała byc przyjemna.
piszesz:
że przywołanie inteligencji w kontekście ogólnym stało się spersonifikowane. Skoro bowiem piszesz, że każdy nawet średnio inteligentny coś zrozumie, a wcześniejsze wypowiedzi niektórych uczestników dyskusji świadczą o tym, że mają odmienny punkt widzenia, to tym samym odmawiasz im tej, choćby średniej, inteligencji.
Szczerze powiedziawszy niebardzo rozumiem tego fragmentu twojej wypowiedzi. Może to wynik Twojego skrzywienia zawodowego, ale ja jakoś nie moge się doszukać jakiej kolwiek spersonifikowanej aluzji w swoich slowach. przeciez nie napisalem taki a taki jest srednio czy nieśrednio inteligentny. Proponuję zostawić już ten temat i wrócic do meritum wątku,
Bo jak tak dalej będziemy polemizować powstanie tu pokretny w formie drogowskaz prowadzący na manowce. A przeciez chodzi o coś tak banalnego jak woblery :lol:
pozdrawiam Jerzy W



#42 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 13 styczeń 2007 - 09:39

Widzę, że wymiana poglądów toczy się dalej. Głównie za sprawą konwentu przemysko-łowickiego. Ale wróćmy do meritum.
Żaden z adwersarzy nie wspomniał o tym co ja napisałem, że producent woblerków się nie podpisuje. Dla niech to stwierdzenie nie istnieje. Następnie, napisałem, że woblerki zwróciły moją uwagę do łowienia castingowego. Równeż ten argument nie występuje w ogóle w dyskusji. Dalej okrśliłem je ciepłym mianem ozdób choinkowych bo zwróciły moją uwagę. Wyglądają ładnie. Jednak adwersarze nie zrozumieli wcale tego porównania tylko rzucili się na nazwanie tej produkcji ozdobami choinkowymi. To akurat rozumię bo trzeba pewnej bystrości żeby taki przypadek zrozumieć.
Natępnie występuje stanowcze zaprzeczenie Rocha, że nie są to produkty rynkowe, napisane grubymi literami (ozacza to, że krzyczy). Autor otarł się o podręcznik marketingu należy się domyśleć. Jednak zapomina o stwierdzeniu producnta co do ilości produkcji. 1000 szt. Znam kilku kierowników sklepów wędkarskich w powiatowych miasteczkach wielkości Łowicza czy Przemyśla, którzy chcąc sprzedać 1000 szt woblerków tylko jednego producenta potrzebują na to conajmniej kilku lat jeżeli nie dłużej. Czyli autor nie doczytał pordęcznika do końca,
Podane długości woblerków. 2-7 cm. Ograniczmy to do wielkości 5-7cm aby nie popadać w skrajności. Masy woblerów w tym zakresie długości różnią się kilkakrotnie między sobą u prawdziwych producentów. N.p. u Rapali nawet 7 krotnie. Ale dla potrzeb tego postu przyjmijmy tylko 2 krotnie. To jest kolosalna różnica. Znajomość masy w takim przypadku jest kardynalna w doborze sprzętu, linki czy prowadzenia. Pływający-tonący to są pojęcia również obce autorom wypowiedzi. No bo niby po co komu taki parametr.
Do pozostałych właściwości nie będę się odnosił gdyż jak przypuszczam są one obce lub całkowicie nieistotne w oczach dyskutantów.
Na koniec odeślę adwersarzy sprawy do nagłówka forum. Tam na niebieskim tle jest napisane; spining, casting i jerking. Dla wyjaśnienia. Jest to motto uniwersalne. Dotyczy również producentów woblerów, wędek czy blach trociowych. Czyli jeżeli wytwórca wędkarskiego produktu nie kieruje tekstu do określonej grupy wędkarzy należy zakładać, że jest on uniwersalny i należy spodziewać się uwag i spostrzeżeń wędkujących ze wszystkich specjalności.
To, że wobler jest ładny to jeszcze wcale nie oznacza, że jest dobry czy też jest łowny. Jest jeszcze dodatkowy parametr tworzący wartość rynkową produktu, a mianowicie jego powtarzalność. Jest to bardzo ważny paramert tworzący jakość. Można kupić n.p. 5 sztuk jakiegoś modelu i okaże się, że jeden jest łowny, a pozostałe tylko czasami. Takie niedoróbki zdarzają się nawet bardzo dużym producentom, którzy mają podaną masę, długość woblerka, głębokość pracy pływalność kolor i numer katalogowy.

#43 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 13 styczeń 2007 - 10:04

@jerzy napisał:

Grego
Obudziłeś mnie Powoli cała dyskusja mija sie z sensem wątku. Porównanie wyrobow @Jokera do ozdób choinkowych nie było moim zdaniem złośliwe tylko conajwyżej lekko humorystyczne. To inni uczestnicy dyskusji nagle zaczeli szlochać i oburzać, z powodu tego porownania. Póżniej, fakt dyskusja przestała byc przyjemna.


Wejdę w tą dyskusję, bo mnie pośrednio dotyczy.
Przykro mi Panie @jerzy, ale ma pan złe założenie do tego, co napisał Pan @thymalus na początku, a przede wszystkim brak obiektywizmu w tej kwesti. Dla przypomnienia zacytuję @thymalus

Cytuj:
joker@, bardzo ładne ozdoby choinkowe. Piszę ozdoby bo porządny wobler nawet produkcji ręcznej powinien mieć podaną masę, pływalność, jakiś charakter pracy i było by ciekawa jego lotność(zachowanie się w powietrzu podczas rzutu z castingu).
A tak pozostaje nam ozdoba choinkowa. Znając długość możemy dopasować do pozostałych bombek i innych świecidełek.


Ton tego Pana jest jednoznaczny, a nie conajwyżej humorystyczny. Chyba,że to taki czarny humor, ale nie dopatrzyłem się :D w tekście. Jeśli ktoś pyta, to pisze np. Interesuje mnie...., Chciałbym poznać..., itd. Dalej ten Pan pisał delikatnie, że go nie zrozumiałem.

Cytuj:
Nastąpiło nieporozumienie. Podałem do jakiej metody ewentualnie mnie interesują. Natomiast ty nie masz pojęcia o czym napisałem. Jesteś na forum 2 miesiąe, sprzedałeś 1000 woblerków czyli twój produkt, wyrób twojej działalności gospodarczej jest zwykłą niedoróbką.


Kilku forumowiczów też go nie zrozumiało, a nie znają mnie kompletnie, więc byli obiektywni.
Może @thymalus to fajny gość. Dla mnie też byłby, gdyby po prostu napisał, że te woblery po prostu mu się nie podobają, albo coś w tym stylu. Przecież nie wszystko musi się podobać.
Jako człowiek średnio inteligętny, mam szacunek do tego, co inni robią i nie szydzę krytyką gdy mnie o taką nie proszą.
Kończąc tą dziwną dyskusję nad tym, kto tu się myli w odbiorze, pragnę podkreślić, że nic nie mam do Pana@ Thymalus. Nie zaakceptowałem jedynie sposobu wyrażania opinii,a przede wszystkim próby obrażenia mnie publicznie.
Wybaczam Panu @thymalusowi, błądzić jest rzeczą ludzką. :D


#44 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 13 styczeń 2007 - 10:17

Widzę, że wymiana poglądów toczy się dalej. Głównie za sprawą konwentu przemysko-łowickiego. Ale wróćmy do meritum.
Żaden z adwersarzy nie wspomniał o tym co ja napisałem, że producent woblerków się nie podpisuje. Dla niech to stwierdzenie nie istnieje. Następnie, napisałem, że woblerki zwróciły moją uwagę do łowienia castingowego. Równeż ten argument nie występuje w ogóle w dyskusji. Dalej okrśliłem je ciepłym mianem ozdób choinkowych bo zwróciły moją uwagę. Wyglądają ładnie. Jednak adwersarze nie zrozumieli wcale tego porównania tylko rzucili się na nazwanie tej produkcji ozdobami choinkowymi. To akurat rozumię bo trzeba pewnej bystrości żeby taki przypadek zrozumieć.


Właśnie z powodu tak formuowanych zdań, określających innych ludzi jako mniej bystrzejszych od siebie samego, będę omijał szerokim łukiem dyskusje, w których Pan @thymalus będzie uczestnikiem.


#45 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 13 styczeń 2007 - 10:33

Joker napisał:

Mało mam woblerów pomalowanych inaczej niż nateralnie.
Efekt kolorystyczny bursztynu, to przypadek zastosowania lakieru, który z czasem zżółknie (np. URETANOWY)Każdy kto sam coś robi wie, ile genialnych rozwiązań uzyskuje się, metodą przypadkowego zastosowania jakiegoś surowca. Potem można i trzeba wykożystywać to świadomie.

Zagadka dla strugaczy.
Na strzebli są widoczne czarne wzory-kropki. Kto zgadnie, jaką tehniką są robione?


Rozwiązanie zagadki.
Te wzorki robię sprayem z puszki, a nauczyłem się przypadkiem. Każda puszka sprayu kiedyś się kończy :wacko:. Któregoś razu zapomniałem dokupić farby, a chciałem domalować parę 3cm woblerów. Gdy lekko nacisnąłem na spray, ten kichnął i zamiast ładnej lini grzbietu, miałem wobler w ciapki. EUREKA!!!
:mellow: Od tego dnia trzymam puszki, które prawie się skończyły.

#46 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 styczeń 2007 - 10:41

Każda puszka kiedyś się kończy


to głęboka życiowa prawda, niestety

#47 OFFLINE   w.d.wobler

w.d.wobler

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 546 postów

Napisano 13 styczeń 2007 - 12:30

...


Użytkownik w.d.wobler edytował ten post 21 styczeń 2014 - 11:10


#48 OFFLINE   w.d.wobler

w.d.wobler

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 546 postów

Napisano 13 styczeń 2007 - 12:44

...


Użytkownik w.d.wobler edytował ten post 21 styczeń 2014 - 11:10


#49 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 13 styczeń 2007 - 13:18

Korzystając z okazji to może i ja sie pochwalę. To moje wobki,głównie na pstrągi ale nie tylko.


Bardzo mi się podobają twoje woblerki, mają swój niepowtarzalny wygląd, i to mi się najbardziej w nich podoba. B)
Widać, że lubisz prowdzić przynętę na pstrąga z prądem rzeki.

#50 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 13 styczeń 2007 - 18:05

Joker napisał:

Rozwiązanie zagadki.
Te wzorki robię sprayem z puszki, a nauczyłem się przypadkiem. Każda puszka sprayu kiedyś się kończy . Któregoś razu zapomniałem dokupić farby, a chciałem domalować parę 3cm woblerów. Gdy lekko nacisnąłem na spray, ten kichnął i zamiast ładnej lini grzbietu, miałem wobler w ciapki. EUREKA!!!


Miałem kilka genialnych teorii, ale -niestety -wszystkie błędne :lol:

Uwielbiam takie małe-wielkie odkrycia. Przynoszą często przyjemnie zakakujące efekty. :D

#51 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 13 styczeń 2007 - 23:31

Wolałbym już milczeć, bo cenię spokój ponad wszystko inne, ale... -cóż: MUS JEST. Łowicka część konwentu przemysko-łowickiego czuje się wywołana do odpowiedzi. Zatem:

To, że wobler jest ładny to jeszcze wcale nie oznacza, że jest dobry czy też jest łowny. Jest jeszcze dodatkowy parametr tworzący wartość rynkową produktu, a mianowicie jego powtarzalność. Jest to bardzo ważny paramert tworzący jakość. Można kupić n.p. 5 sztuk jakiegoś modelu i okaże się, że jeden jest łowny, a pozostałe tylko czasami. Takie niedoróbki zdarzają się nawet bardzo dużym producentom, którzy mają podaną masę, długość woblerka, głębokość pracy pływalność kolor i numer katalogowy.

Znowu rynek...

Thymallusie! Uwierz! Niektórzy tutaj są pasjonatami wędkarstwa, a nie rynku wędkarskiego. Uwierz, proszę, bo to takie potknięcia semantyczne wciąż będą się zdarzały... A po co nam te negatywne emocje? :D

Z poważaniem.

#52 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 styczeń 2007 - 00:03

No własnie, po co nam negatywne emocje? W tej chwili polowa watku poswieconego woblerom pstragowym jest juz poswiecona na tematy zgola odmienne niz te ktore sugeruje tytul :wacko:

Na tym forum panuje taki zwyczaj iz sprawy prywatne zalatwiane sa na priv i mam nadzieje ze tym razem tez tak bedzie.

#53 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2889 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 14 styczeń 2007 - 00:08

Rochu, proszę nie baw się w osobę, która ostatnio... odpadła z WCWI... (choć zgadzam się z Tobą).

#54 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 14 styczeń 2007 - 00:29

@Mekamil, masz fantastyczny podpis, wyczuwam kolejnego sympatycznego forumowicza.

#55 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 14 styczeń 2007 - 00:51

Chciałbym oficjalnie poprosić, o nie dodawanie już nic do tego wątku. Mam nadzieję, że wszyscy to uszanują. Każdy niech sam w myślach wyciągnie wnioski. Chciałem tylko pokazać, co dłubię dla siebie. :(
Dołączyłem do tego forum, bo nie zatrzymałem się w miejscu. Wciąż szukam czegoś nowego. Parę miesięcy temu kupiłem pierwszą muchówkę :mellow: , coś fantastycznego.W tym roku miałem ochotę sprawić sobie zestaw castingowy, ale chwilę się jeszcze zastanowię :unsure:
Jeżeli kiedykolwiek zechcę pokazać na tym forum kolejny swój wobler, pokażę go w innym miejscu, ale najpierw dobrze to przemyślę. Szkoda, że nie każdy potrafi czasem zobaczyć rzeczy takie jakie są, po prostu.
Powtarzam to nie raz - Wędkarstwo, to nie tylko łowienie ryb.
Pozdrawiam wszystkich Robert Ciarka joker :D

#56 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 14 styczeń 2007 - 19:49

@joker
nic nie pekaj, wobki podobaja sie wirtualnie wielu uzytkownikom i to jest najwazniejsze

a jezeli nie chcesz czytac uprzykrzajacych sie wypowiedzi niektorych uzytkownikow, to w kazdym profilu masz funkcje 'ignorowania uzytkownikow', jezeli zrobisz z niej uzytek, to tak jak bys wlaczyl cenzure

a teraz czekamy na nastepne fotki, wobki i nie tylko :D

#57 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 14 styczeń 2007 - 21:01

@pit dzieki :D
Ja nie pękam, po prostu zamknąłem tą, chwilami żenującą dyskusję.

Pozdrawiam.

#58 OFFLINE   Yeah

Yeah

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • LokalizacjaDar es Salaam

Napisano 28 styczeń 2007 - 20:14

ja tam nie wtrącam sie w wasze dyskusje, nie chciało mi sie czytać tego co tam niektórzy napisali. Zajrzałem do tego tematu aby obejrzeć wobki a nie czytac jakies bzdury...


zapytam nawiązując do tematu bo nie mam doświadczenia w rzucaniu takimi maluchami,
jakiego sprzętu używacie to takich drobinek?
(kijek, żyłka)

#59 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 29 styczeń 2007 - 06:09

o wedkach do przynet pstragowych jest na forum ogolnym :D

#60 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5784 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 30 styczeń 2007 - 19:36

Dopiero teraz przeczytałem ten wątek, choć nie wszystko. Chciałem tylko napisać że wobki są bardzo fajne, z pomysłem i widać że musza być łowne, @joker tak trzymaj. Sam robię woblery i wiem jak przykre dla Ciebie musiało być czytanie niektórych komentarzy. Mam nadzieję że jeszcze zobaczę Twoje wyroby :D
Dla mnie nie są istotne opisy, ważne czy ryby na to biorą ;)
pozdrawiam Wujek :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych