Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

1% podatku na zarybienia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Maciej G

Maciej G

    Nowy

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • Pip
  • 35 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Gałgański

Napisano 05 grudzień 2019 - 12:35

Jakbyście chcieli dołożyć cegiełkę w postaci przekazania 1% podatku z deklaracji PIT na zarybienia pstrągiem i lipieniem to rzeki Wam się odwdzięczą. Podatek można przekazać anonimowo.

77341851_2170183766616852_38790685831829


  • rav_id lubi to

#2 OFFLINE   Rampampam

Rampampam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaGdzieś tam...

Napisano 05 grudzień 2019 - 15:44

uważam że 1 procent podatku powinno się oddać na bardziej szczytny cel np.na pomoc chorym dzieciom a nie pakować w wodę

Użytkownik Siwy gołąb edytował ten post 05 grudzień 2019 - 15:45


#3 ONLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 05 grudzień 2019 - 15:47

uważam że 1 procent podatku powinno się oddać na bardziej szczytny cel np.na pomoc chorym dzieciom a nie pakować w wodę


Dokładnie👍jak ktoś nie ma komu dać to podam dane mojego młodego...

#4 OFFLINE   Seki

Seki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 244 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 05 grudzień 2019 - 20:39

Jeden dzieci, drugi ryby. Tak samo można powiedzieć, ze dlaczego chorym dzieciom? Można pomóc tym zdrowym, nakarmić, wykształcić, większa szansa ze na wartościowego obywatela wyrośnie.
  • wicher_dziki_koń i fonix lubią to

#5 OFFLINE   Rampampam

Rampampam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaGdzieś tam...

Napisano 05 grudzień 2019 - 20:43

Jeden dzieci, drugi ryby. Tak samo można powiedzieć, ze dlaczego chorym dzieciom? Można pomóc tym zdrowym, nakarmić, wykształcić, większa szansa ze na wartościowego obywatela wyrośnie.


Nie ważne na które dzieci ...

Czy zdrowe,czy chore

Byle nie na ryby

Kasy jest dość w pzw

Niech przestaną kraść to na pstragi wystarczy

#6 OFFLINE   Dawid.K

Dawid.K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Dawid

Napisano 06 grudzień 2019 - 12:16

Bardzo mądre słowa.


  • Rampampam lubi to

#7 OFFLINE   Maja 2

Maja 2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaBartoszyce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Majewski

Napisano 07 grudzień 2019 - 21:57

Hmm. Nie mam nic do dzieci i pomagam jak umiem ale nie lubię jak mi ktoś mówi jak mam wydawać swoje pieniądze, używając przy tym takich słów jak "powinno" (wyróżnienie moje):

 

uważam że 1 procent podatku powinno się oddać na bardziej szczytny cel np.na pomoc chorym dzieciom a nie pakować w wodę

Niemile mi się to kojarzy. Tym bardziej, że pierwszy post jest bardzo neutralny i nikogo do niczego nie zmusza. Ścinanie go jest niepotrzebne, a na Jerkbaicie ludzie są w większości świadomi i samodzielni jak mniemam. Dlatego uważam, że każdy jest w stanie sam podjąć decyzję

Pozdrawiam.
 


  • Mysha, wicher_dziki_koń i Sławomir lubią to

#8 OFFLINE   Tiur

Tiur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 186 postów
  • LokalizacjaŻywiec
  • Imię:Kamil

Napisano 07 grudzień 2019 - 23:27

Hmm. Nie mam nic do dzieci i pomagam jak umiem ale nie lubię jak mi ktoś mówi jak mam wydawać swoje pieniądze, używając przy tym takich słów jak "powinno" (wyróżnienie moje):

Niemile mi się to kojarzy. Tym bardziej, że pierwszy post jest bardzo neutralny i nikogo do niczego nie zmusza. Ścinanie go jest niepotrzebne, a na Jerkbaicie ludzie są w większości świadomi i samodzielni jak mniemam. Dlatego uważam, że każdy jest w stanie sam podjąć decyzję
Pozdrawiam.


Każdy może zrobić ze swoimi pieniędzmi co tylko mu się podoba. Przez 10 lat przekazywałem swój 1% na klub sportowy w moim miescie, który wiedziałem, że ma problemy finansowe a był mi jakoś bliski. 2 lata temu mój młody na 2 miesiące trafił do do szpitala gdzie ratowano jego życie. Co przeżyłem i naoglądałem się największemu wrogowi nie życzę. Od tamtego czasu zmieniłem swoje priorytety i sposób postrzegania świata. Dzieci i ich dobro przede wszystkim. Sam już nie myślę w kontekście jak będę ja żył a moje/nasze dzieci/wnuki. Niestety system nie zawsze stoi po stronie tych maluchów, które nie mają na swoje życie jeszcze wpływu. I staram się zawsze dorzucić jakąś cegiełkę by było im lżej/łatwiej

#9 OFFLINE   Maja 2

Maja 2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaBartoszyce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Majewski

Napisano 07 grudzień 2019 - 23:52

@Tiur- masz mój szacunek.

A jeśli ktoś chce pomóc maluchom- zazwyczaj wie jak to zrobić, a jak nie, to zakłada odpowiedni wątek i mu to uświadomią podsyłając odpowiednie linki.

Gdybyśmy jednak szli tą drogą konsekwentnie, to po co brnąć w jakieś bezsensowne, kosztowne i bezproduktywne łowienie ryb i to w dodatku w regule C&R- poświęćmy się całkowicie dobroczynności, budujmy lepszą wspólną przyszłość i problemy świata znikną. Razem pokonamy wszelkie trudności,a tych, którym to nie w smak lub myślą inaczej- należy się pozbyć.

Przepraszam. To już chyba było. Mam 45 lat i trochę miesza mi się przeszłość z teraźniejszością. Nie chcę rozwijać za bardzo tematu (boję się bana za politykę :) ). Po prostu chodzi mi o to, że ten wątek założyciel poświęcił konkretnemu celowi, a pomoc dzieciom- jakkolwiek niezwykle szczytna, powinna znajdować się w innym miejscu.


  • wicher_dziki_koń i Tiur lubią to

#10 OFFLINE   Tiur

Tiur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 186 postów
  • LokalizacjaŻywiec
  • Imię:Kamil

Napisano 08 grudzień 2019 - 00:14

@Tiur- masz mój szacunek.
A jeśli ktoś chce pomóc maluchom- zazwyczaj wie jak to zrobić, a jak nie, to zakłada odpowiedni wątek i mu to uświadomią podsyłając odpowiednie linki.
Gdybyśmy jednak szli tą drogą konsekwentnie, to po co brnąć w jakieś bezsensowne, kosztowne i bezproduktywne łowienie ryb i to w dodatku w regule C&R- poświęćmy się całkowicie dobroczynności, budujmy lepszą wspólną przyszłość i problemy świata znikną. Razem pokonamy wszelkie trudności,a tych, którym to nie w smak lub myślą inaczej- należy się pozbyć.
Przepraszam. To już chyba było. Mam 45 lat i trochę miesza mi się przeszłość z teraźniejszością. Nie chcę rozwijać za bardzo tematu (boję się bana za politykę :) ). Po prostu chodzi mi o to, że ten wątek założyciel poświęcił konkretnemu celowi, a pomoc dzieciom- jakkolwiek niezwykle szczytna, powinna znajdować się w innym miejscu.


Przy ważnych rzeczach ryby schodzą na 2 plan. Ale żeby nie odbiegać od tematu. Nie wiem jak inne okręgi. Ale okręg PZW BB nigdy nie narzeka na pieniądze dotyczące zarybień, bo tych wydaję się były by dość. Głównym problemem jest operat zarybieniowy, który blokuje możliwość większego zarybienia niż przewidziany. Mamy mało wód i może dlatego pieniędzy na zarybienia raczej nie brakuje
  • Maja 2 lubi to

#11 OFFLINE   Batory

Batory

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów

Napisano 08 grudzień 2019 - 15:06

Zapytam o legalność tych zarybień. Macie prawo tak sobie kupić gdziekolwiek jakikolwiek gatunek  w wpuścić do rzeki?
 



#12 ONLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 08 grudzień 2019 - 17:06

Oj Maciek. Dzieci nie kochasz, ryby kupujesz i wpuszczasz na lewo. Pewno masz z tego kupę kasy 😉.
A teraz na poważnie. Ludzie chcą coś zrobić. Działają legalnie. Kasę zbierają publicznie. Jeśli ktoś ma taki kaprys to im pieniądze przeleje. I nikomu nic do tego.
  • Maja 2 i wicher_dziki_koń lubią to

#13 OFFLINE   Batory

Batory

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów

Napisano 08 grudzień 2019 - 17:13

Dlatego pytam o legalność tych zarybień bo chciał bym wspomóc chłopaków.
Warto by rozwiać tę wątpliwość. Przepisy prawa są w miarę jasne co do zarybiania opisanym w Polskim systemie zarybiania wód publicznych.



#14 ONLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 08 grudzień 2019 - 17:28

Odpowiem Ci nie wprost. Gdybym chciał wpuścić ryby gdzieś nielegalnie to zebrałbym pieniądze od paru kumpli. Na pewno bym nie robił zbiórki publicznej i na pewno bym tego nie ogłaszał wszem i wobec na popularnym forum 😁.
  • Maja 2 i Krzysiek P lubią to

#15 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Napisano 08 grudzień 2019 - 18:17

Nie ważne na które dzieci ...

Czy zdrowe,czy chore

Byle nie na ryby

Kasy jest dość w pzw

Niech przestaną kraść to na pstragi wystarczy

Wszyscy kradną, na pewno masz na to dowody którymi chcesz się z nami podzielić i nie robisz z gęby cholewy.
  • Maja 2 i morrum lubią to

#16 OFFLINE   Rampampam

Rampampam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaGdzieś tam...

Napisano 08 grudzień 2019 - 19:10

To mi wystarczy ...



https://vod.tvp.pl/v...102019,44699788

Użytkownik Siwy gołąb edytował ten post 08 grudzień 2019 - 19:12


#17 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Napisano 08 grudzień 2019 - 20:29

W ogóle nie oglądam tv, tym bardziej o tak kiepskiej opinii. Ilu ma zarzuty, jakie wyroki? Mamy coś takiego jak domniemanie niewinności. Absolutnie nie mówię że nikt nie kradnie ale skąd wiesz że tam gdzie jest zbiórka kradną? A skąd wiesz że przy wpłatach na jakieś hospicjum, zbiórki na sprzęt do szpitali nie kradną? Myślę że gdybym chciał ukraść w taki sposób prędzej zbierał bym właśnie na dzieci a nie na ryby, większy target. Poza tym w ogóle o czym mowa, każdy wpłaca tam gdzie chce.
  • Mysha i Krzysiek P lubią to

#18 OFFLINE   Rampampam

Rampampam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaGdzieś tam...

Napisano 08 grudzień 2019 - 20:54

W ogóle nie oglądam tv, tym bardziej o tak kiepskiej opinii. Ilu ma zarzuty, jakie wyroki? Mamy coś takiego jak domniemanie niewinności. Absolutnie nie mówię że nikt nie kradnie ale skąd wiesz że tam gdzie jest zbiórka kradną? A skąd wiesz że przy wpłatach na jakieś hospicjum, zbiórki na sprzęt do szpitali nie kradną? Myślę że gdybym chciał ukraść w taki sposób prędzej zbierał bym właśnie na dzieci a nie na ryby, większy target. Poza tym w ogóle o czym mowa, każdy wpłaca tam gdzie chce.


Słuchaj...

Każdy ma prawo decydować komu chce przeznaczyć te "parę groszy"

Nic mi do tego.

Ja mam swoje zdanie na ten temat i uważam że ładowanie dodatkowych pieniędzy do wody nie ma większego sensu.

Jak ktoś ma taką wolę to niech daje.



Co do filmu.
Wyroków nie ma i pewnie nie bedzie.
Każdy wie jak jest

Beton i tyle

Użytkownik Siwy gołąb edytował ten post 08 grudzień 2019 - 20:55


#19 OFFLINE   Batory

Batory

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów

Napisano 09 grudzień 2019 - 15:52

Odpowiem Ci nie wprost. Gdybym chciał wpuścić ryby gdzieś nielegalnie to zebrałbym pieniądze od paru kumpli. Na pewno bym nie robił zbiórki publicznej i na pewno bym tego nie ogłaszał wszem i wobec na popularnym forum .

A wystarczyło napisać że robicie to legalnie bo jesteście ......................? i macie uprawnienia do zarybień. A tu agresja, szkoda  :(



#20 ONLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 09 grudzień 2019 - 18:01

1. Nie mam nic wspólnego z Klubem Potok II. Chłopaki są z Bydgoszczy. Ja z Ostrołęki. Łowię pstrągi w północno-wschodniej Polsce.

2. Maćka znam. Dlatego wpis skierowany do niego.

3. W mojej wypowiedzi nie ma nawet grama agresji. Wyjaśniłem prosto, że jak chce się robić coś nielegalnie to nie zbiera się pieniędzy oficjalnie.


  • wicher_dziki_koń i Krzysiek P lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych